אלרגיה לניקל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

אלרגיה לקונדומים? יש דבר כזה!

זהירות: תגובה אלרגית עלולה להיווצר מלק, ליפסטיק, צבעי שיער ומוצרי קוסמטיקה. וגם מכפפות לטקס ו... מקונדומים. מהם אמצעי המניעה שיש לנקוט, כדי להימנע מאלרגיה? המילה "אלרגיה" באה לתאר תגובה של מערכת החיסון לחומרים שונים, ועלולה למעשה לערב כל מערכת בגוף האדם ולגרום בכך לתסמינים שונים למשל תפרחת, נזלת, גרד ואודם בעיניים, התעטשויות, קשיי נשימה, שיעול, הקאה ועוד. בחלק מהמקרים, התגובה האלרגית היא מידית, כלומר תוך דקות מהחשיפה לחומר; אך בחלק מהמקרים התגובה עשויה להיות מאוחרת (שעות-ימים-שבועות) ולהתפתח גם כנגד חומרים שנמצאים אצלנו בשימוש יומיומי וממושך - אפילו גם לאחר 20 שנות שימוש באותו החומר. זה המקרה כאשר מדברים על תגובה עורית בשם דלקת עור שממגע (Allergic contact dermatitis). כשליש מהאוכלוסייה מפתחת רגישות עורית לניקל. צילום: שאטרסטוק מהם התסמינים להתפתחות אלרגיה?ברוב המקרים המטופל יתלונן על גרד קל ואדמומיות,...
ללמוד עוד על אלרגיה לניקל
אלרגיה לקונדומים? יש דבר כזה!-תמונה

זהירות: תגובה אלרגית עלולה להיווצר מלק, ליפסטיק, צבעי שיער...

מאת: ד"ר מעוז סגל...
20/02/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאלרגיה לניקל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אלרגיה לניקל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

התייעצות: לפני כחודש חשתי גירוד קל באצבעות כף הרגל. כשבוע גירדתי עד שכל העור של האצבע התקלף ויצא קצת נוזל שקוף.. פניתי לרופא משפחה שחשד בפטריה ונתן לי ביפונאזול. לאחר שימוש של שבוע במשחה החלו יבלות סביב כף הרגל, גירוד עז יותר, התקלפות חמורה יותר ואף נקודות לבנות על כף היד. פניתי מייד לרופא עור שנתן לי טרידרם וחיטוי הרגל בפולידין. לאחר שבוע של שימוש בטרידרם החלה מוגלה ברגל עד כדי כך שלא יכולתי לדרוך עליה. הגירוד החמיר. והפריחה ביד החמירה בשל הגירוד העז ואף הגיעה גם ליד השנייה..פניתי שוב לרופא שנתן לי הפעם בקטרובן אנטיביוטקת משחה לכף הרגל ובטאקורטן G למריחה לכפות הידיים. האנטיביוטיקה עזרה למוגלה וחזרתי לדרוך על כף הרגל אך הגירוד לא פסק אלא החמיר. קבלתי זריקת הצלסטון 1CC אך הגירוד עדיין המשיך. במקביל בשל הזיהום קבלתי רוליד וציפרודקס -למשך שבוע לצד אריוס פעמיים ביום אך כל זה לא עזר! בצעתי בדיקת אלרגיה ונמצא כי יש לי אלרגיה לניקל אך לדעת הרופא זה לא מקור התפרחת והגרוד העז (אני גם לא נחשפת ביום יום לניקל) לאחר סבל רב שנמשך כחודש עם החמרה ב10 ימים אחרונים של גרוד עז אפשר להגיד שכנראה הגוף מרפא את עצמו וכעת הגרוד הוקל משמעותית. אני כעת ללא כל משחה אלא רק שימון גוף ע"י קרמים. שאלותיי: א. האם נראה לך שכל ההחמרה (תפרחת שהתפשטה ליידים, מוגלה ברגל,קילוף עור וגרד עז) הינה תופעת לוואי /אלרגיה שהחלה בכלל מהמשחה הראשונות שמרחתי -ביפונאזול וטרידרם? או שמא מדובר באטופיק דרמטיטיס שהחמיר? ב. האם בטאקורטן G מרפא את הפטריה (במידה וזה אכן פטריה) או רק מטפל מקומית בדלקת העור ובגרוד? ג. קבלתי לבצע FUNGI CULTURE P1- הבנתי שאני צריכה להפסיק למרוח את הבטאקורטן G כשבוע לפני הבדיקה ,מאחר והגרד השתפר הפסקתי את הבטאקורטן G. האם לאחר בצוע הבדיקה עליי להמשיך למרוח בטאקורטן גם אם יש רק גירוד קל (אני מעדיפה להמנע ממשחות סטרואידיות) , יש לי עדיין קילופי עור ברגל וביידים כלומר אם זה פטריה היא כנראה לא עברה..האם להמתין לתוצאות הבדיקה, או למרוח קרם אנטי פטרייתי מייד לאחר הבדיקה. ושאלה אחרונה, האם בטאקורטן הוא קרם אנטי פטרייתי? כלומר למרוח אותו לאחר הבדיקה או ציקלדרם (שקבילתי בהתחלה אך לא השתמשתי בו בשל החמרת המצב) תודה רבה ובאמת סליחה על אורך השאלה.

ייתכן שמדובר בזהום משני חיידקי של פטרת , המלווה בתופעה המכונה Id בידיים הבדיקה לפטריות תוכל לסייע בטקורטן G אינו פעיל נגד פטריות

שלום בני בן 21 לפני כמה ימים יצאו לו פצעים אדומים עם ראש דלקתי בצואר בעורף ובלחיים. כמה ימים לםני כן התחיל לענוד שרשרת חדשה מחומר לא ברור. מה יכולה להיות הסיבה ואיך ניתן לטפל?

ייתכן דלקת של זקיקי שיער ותיתכן גם רגישות לניקל ( במידה והופיע לאחר ימים ולא סבלת מתופעה זו קודם) בהצלחה!

שלום, אני בת 28, בריאה בדכ ב״ה, ילדתי לפני 5 חודשים ואני מניקה. בתקופה האחרונה אני סובלת כשלוש פעמים במהלך 4 חודשים משלפוחית בין אצבעות 3-4 ברגל שמאל. תמיד באותו מקום, הייתי פעמיים אצל רופא עור שאמר שמדובר בפטרייה, הביא משחה למריחה וטלק. השלפוחית חוזרת (בין אצבעות 3-4 ברגל שמאל) לעיתים תכופות מגרדת ומציקה. ממה נובע הדבר? מה ניתן לעשות בכדי למנוע הופעתן? מאוד מציק ולא נוחה התחושה (הטיפול שהרופא הביא לא עוזר) אודה לקבלת דרכי טיפול. תודה רבה!

שלום, ייתכן כי מדובר בזיהום פטרייתי, ממליצה להשלים משטח ותרבית. אבחנות נוספות הן אקזמה דיסהידרוטית ( לעיתים משנית לרקע אטופי, רגישות לניקל וזיהום פטרייתי). במידה ומשטח חיובי יש צורך בטיפול בכדורים שלא מומלץ בעת הנקה. בהצלחה!

שלום, כבר כשלושה חודשים עור כפות ידי מתקלף. זה התחיל כיובש והתפתח לקילוף עור. המצב כרגע הוא שכפות ידי וגם כפות רגליים יבשות . לכפות הידיים ממשיך להתלוות קילוף העור. גם הציפורניים קצת יותר יבשות מהרגיל. אני הייתי כבר פעמיים אצל רופאת עור מומחית, בפעם הראשונה כשבועיים לאחר שהחלה התופעה היא אמרה שזו כנראה תגובה אלרגית. ובפעם השניה לאחר כחודשיים. התופעה אמנם התמתנה במקצת אך לא הפסיקה. הרופאה נתנה לי משחות בפעם הראשונה לכפות הידיים אלוקום ודרמקול ובפעם השנייה נירודרם ולכפות רגליים משחה נגד פטריות. השתמשתי עם הנירודרם לידיים. אני משתמש גם הרבה עם יולקטין פורטה. במקביל הלכתי לאלרגולוג שעשה לי טסטים ובטסטים יצא שאני אלרגי לחתולים. אכן, הבאנו הביתה חתולה כחודש לפני שהחלה התופעה. אציין שהנירודרם עזר באופן חלקי אבל הקילוף עדיין ממשיך. אין גירוד, אין עקצוצים פשוט עור מתקלף ויבש מאוד. 1. האם יכול להיות שאלרגיה לחתולה יכולה לגרום לתופעה כזו? יש בעיה להוציא החתול, הילדים וגם אני ואשתי מאוד נקשרנו אליו והוא אלינו. 2. מה ממליצה לי לעשות? לבדוק? אני בן 50. תודה רבה.

השתמשתי עוד מספר ימים בנירודרם וחל שיפור נוסף.

שלום, ממליצה להשלים תבחיני טלאי. רגישות לחתול אינה רלוונטית בהקשר זה. חשוב להשלים תבחיני טלאי לסדרה סטנדרטית וקוסמטיקה. בנוסף, יש לשלול פטרת, אקזמה דיסהידרוטית שמתבטאת בשלפוחיות בצידי האצבעות ומופיעה לעיתים עם רקע אטופי, רגישות לניקל ועוד. בהצלחה!!!

תודה רבה, מדהים שעונים כאן רופאים, האנשים הכי עסוקים שיש. זה לא מובן מאליו.