רגישות לקטניות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לרגישות לקטניות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

רגישות לקטניות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
03/11/2012 | 13:38 | מאת: בטי
מתוך פורום נטורופתיה

שלום, האם לכרוב שבושל יש פחות פוטנציאל לעשות גזים בבטן? ומה לגבי בישול ירקות אחרים הידועים בתכונה זו? תודה

שלום בטי, ישנם אנשים שסובלים מרגישות של מערכת העיכולכשהם צורכים ירקות ממשפחת המצליבים כשכרוב הוא ביניהם (כרובית, כרוב ניצנים, ברוקולי, קולרבי..)ולכן בישול/אידוי יכולים להקל על רגישות זו. תיתכן גם רגישות לקטניות - השרייה והנבטה בהחלט יכולה להקל על הפירוק, העיכול והספיגה שלהם. רק בריאות!

לאבא שלי יש אלרגיה לקטניות ומוצריהם, הוא לא שומר ואוכל מה שבא לו, הוא מתגרד ולפעמים יוצא לו פצעים ובכל זאת הוא ממשיך לאכול. ישמח אם תרשמו לו את הסכנות הכרוכות בזה ומה יקרה לו אם ימשיך בדבר.

את בטוחה שהוא אלרגי ? מי אמר לכם ? כיצד זה התבטא ? אם הוא באמת אלרגי הסכנה היא הווצרות דלת כרונית בעור או במערכת העיכול או/גם התקף אלרגי פתאומי עד כדי סכנה מיידית

הרופא אמר לו שהוא אלרגי

בתי בת שנה ושמונה חודשים, בגיל חצי שנה אובחנה בתבחין עורי כאלרגית לחלב ושקדים וידוע גם על אלרגיה לקטניות (מנסיונות אכילה הופיעה פריחה כתגובה לעדשים, אפונה וחומוס) לפני כחודש וחצי עברה בדיקת RAST לשבע קבוצות מזון התוצאות הראו תוצאות שליליות לשש קבוצות למעט MILK שהתוצאה הייתה 2.81. ולכן שאלותיי הן: מה המשמעות המספרית של התוצאה החיובית?? והאם ניתן להסיק שאם הייתה תוצאה שלילית לתירס, נגמרה האלרגיה גם לשאר הקטניות??

מה פתאום הבדיקה היא פרטנית לכל מזון תירס זה תירס ואינו מצייצג מזונות אחרים הבדיקה הטובה ביותר היא בתבחיני עור ניתן לקרוא עוד על הנושא ב: www.allergynet.co.il בהצלחה ד"ר קובי שדה מומחה לאלרגיה ואסתמה

שלום ד"ר, יש לי ילדה בת שנה וחמישה חודשים עפ"י תבחין עורי היא הובחנה כאלרגית לחלב ומוצריו (מתחלבים, חלבוני חלב) ושקדים. עפ"י טעימות שערכנו בבית מצאנו כי הילדה מגיבה גם לקטניות (פריחה, שלשול). כאשר התייעצתי עם אלרגולוג בצפון, הוא טען כי קשה לאבחן רגישות לקטניות. רופאת המשפחה המליצה על רסט טסט, האם אכן ניתן לאבחן עפ"י בדיקה זו את האלרגיה לקטניות?? ואולי תשובות יותר מעמיקות כגון לאילו קטניות היא אלרגית??

מהם הקיטניות הגורמות לה לפרוח ? קטניות זה שם כללי למזונות רבים ויש לבדוק את הקטניות החשודות בדיקת רסט עשוייה לעזור ד"ר קובי שדה מומחה לאלרגיה

תודה רבה על התגובה המהירה הקטניות שלהם הילדה הגיבה היו חומוס, עדשים אדומות ואפונה לעומת זאת, תירס היא אוכלת מה ניתן להסיק מכך??