אלרגיה ללטקס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ניתוח קיסרי על פי בחירה אימהית בידי מי הבחירה?

על ניתוח קיסרי אלקטיבי, האם כל המידע הדרוש מצוי בידי האמהות הבוחרות? כל מה שרצית לדעת חינם, ולשם מה?ניתוח קיסרי (להלן: נ"ק) ניתן חינם בישראל לכל אישה המעוניינת בו. מדינת ישראל נושאת בנטל עלויות הניתוח כמו גם בעלויות הנלוות שיהיו מנת חלקן של 2% מהנשים העוברות אותו אשר תיאלצנה לשוב ולהתאשפז בשל סיבוכים הנובעים מן הניתוח. כ- 1,181 נשים, 1% מכלל 139,000 הנשים אשר ילדו בישראל בשנת 2003, בחרו ללדת בניתוח קיסרי אלקטיבי, ללא כל אינדיקציה רפואית לביצוע הניתוח. יש להניח כי נשים אלה חיות תחת הרושם כי בחירתן זו בחירה מושכלת ומודעת היא. רופאים יודעים כי נ"ק הוא ניתוח בטן משמעותי אשר לו סיבוכים אפשריים רבים. באופן כללי, באשר נשקל כל סוג של הליך ניתוחי, פועלים רופאים על פי פרוטוקולים המשקללים את סיבוכיו האפשריים לעומת התועלת הגלומה בו. ברם, כאשר מגיע הדבר ללידה, חששותיהם של...
ללמוד עוד על אלרגיה ללטקס
ניתוח קיסרי על פי בחירה אימהית  בידי מי הבחירה?-תמונה

על ניתוח קיסרי אלקטיבי, האם כל המידע הדרוש מצוי בידי האמהות...

מאת: ג'ודי סלום...
06/09/2005
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאלרגיה ללטקס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אלרגיה ללטקס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

גבר מעל 80 חולה לב אמור לקבל בהנחיית הרופא זריקת פרוליה פעם ראשונה(לאוסטופורזיס). הניתן באיזו צורה/בדיקה לדעת מראש אם יהיה רגיש לחומר? אם מופיעים תופעות לוואי לאחר כמה זמן הם צפויות? כיצד ניתן לטפל בהם?. הזריקה היא לחצי שנה ובתאוריה אין אפשרות להפסיק כפי שאפשר להפסיק עם כדור יומי.בינתיים מה שידוע שהוא אלרגי (עשו לו גרד ופריחה בעור כשלקח בעבר וכמובן הפסיק מיד )לתרופות הבאות: neobloc , lopressor 95 mg' , פרולול 10(prolol), ספזמקס 15(spasmex). האם יש בזריקה פרוליה מרכיבים שיש בתרופות הללו? שאלה נוספת- האם טיפול שיננית ,סתימות, ניתן לעשות בתקופה שלאחר הזריקה. במידה ויתגלה בעתיד טיפול שניים יותר מורכב ודוחים אותו לאחר חצי שנה מיום קבלת הזריקה, האם מיד אחרי החצי שנה ניתן לעשות הטיפול וכמה זמן יש להמתין עד לזריקה הבאה אחרי הטיפול שיניים הזה.

Prolia, אשר החומר הפעיל בו הינו Denosumab, הינו תכשיר המכיל נוגדן המעכב אוסטאוקלסטים (תאים הורסי עצם), ומותווה לאוסטאופורוזיס ולאיבוד עצם. כמו בכל תרופה, השימוש בProlia עלול לגרום לתופעות לוואי בחלק מהמשתמשים. שכיחותן ומשכן של תופעות הלוואי המקושרות לשימוש בתכשיר הינן מגוונות ומשתנות בין מטופל למטופל. תופעות הלוואי השכיחות ביותר המקושרות לשימוש בתכשיר הינן כאבים בעצם ו/או במפרקים ו/או בשרירים, וכאבי גפיים (בדיווחים לאחר שיווק הכאבים הופיעו בין יום לאחר מתן עד מספר חודשים לאחר המתן). תופעות לוואי נוספות יכולות להיות תגובות אלרגיות ותגובות עוריות, מחלות זיהומיות, ירידה ברמות הסידן (ירידת השיא נצפית כ-10 ימים לאחר המתן), ושברים מסוג מסוים בעיות בעצם הלסת (שתי האחרונות עלולות להופיע גם בטיפולים אחרים לאוסטאופורוזיס). להלן קישור לעלון לצרכן של התרופה במאגר התרופות של משרד הבריאות, המכיל את המידע המלא אודות תופעות הלוואי הצפויות: https://www.old.health.gov.il/units/pharmacy/Trufot/ShowAlon.asp?tmpPath=/units/pharmacy/trufot/alonim/Rishum_3_19182817.pdf (אל תיבהל למקרא רשימת תופעות הלוואי, יתכן והמטופל לא יסבול מאף אחת מהן ). יש לציין כי כיסוי המחט על המזרק המוכן לשימוש מכיל לטקס, ועל כן יש לדווח לרופא המטפל במידה וידועה אלרגיה ללטקס. כאמור מעלה במהלך הטיפול בתרופות מסוימות, המשמשות לטיפול באוסטאופורוזיס כגון פרוליה עדיף להימנע מטיפולים שיניים פולשניים כמו עקירות וניתוחים, כיוון שמעלים סיכון להתפתחות נמק של עצם הלסת במהלך טיפול. שמירה על היגיינת שיניים הינה בין הדרכים להפחית את הסיכון של נמק בעצם הלסת. לעיתים יש צורך בביצוע טיפולים (כך ניתן גם למנוע לעיתים את הצורך בפעולות פולשניות יותר). יש ליידע את רופא השיניים בטיפול בתרופה לפני תחילת הטיפולים. בנוסף, יש לפנות לרופא במידה ומופיעים תסמינים בפה ובשיניים כגון שיניים רופפות, כאב, נפיחות או פצעים שאינם מחלימים או מפרישים, כיוון שאלה עלולים להיות סימנים לנמק של עצם הלסת.

אלרגיה ללטקס וחיסון שעלת עינת28/11/18 19:22 שלום רב. אני לקראת חיסון שעלת בהריון, ויש לי רגישות ידועה ללטקס. הבנתי שזה עשוי ליצור בעיה- האם הדבר נכון?

שלום רב לא ידוע לי על קשר בין הדברים יש לבדוק את הדבר מול העלון לרופא פרופ נמרוד מימון

עשיתי בדיקת דם של אלרגיה ללטקס ואננס ואלה התוצאות : לטקס<0.10 אננס <0.10 האם מדובר באלרגיה?

שלום רב נראה שהתוצאה תקינה ואיננה מכוונת לנוכחות אלרגיה פרופ נמרוד מימון

שלום רב, אני מעוניין לבצע מין אנאלי. כהכנה אני מעוניין לבצע החדרה של אצבעות אל הרקטום. האם יש מניעה משימוש בכפפות לטקס רגילות שמוכרים בבתי המרקחת (בהנחה שאין רגישות ללטקס) או שיש הכרח לשימוש בכפפות סטרליות? תודה מראש, ברי

אין בעייה בכפפות לטקס