האם זו תסמונת העצב המשולש?

דיון מתוך פורום  הרדמה, רפואה סב-ניתוחית ורפואת כאב

20/02/2021 | 17:20 | מאת: סי

שלום יש לי לחצים/כאבים בצד ימין של הראש מאחורי האוזן - באיזור הגולגולת, ברקה, בעין, בלחי ובמצח, כל זה בצד ימין, בצד שמאל אין כאבים. MRI וסיטי מוח תקינים, קראתי באינטרנט שזה כנראה תסמונת העצב המשולש (טריגמינלי) , עוצמת כאב ההתקפים ברמה בינונית ולאורך מספר שעות, הם לא קבועים,הם יכולים להיות במשך יומיים כל פעם למספר שעות (3-5 שעות) ואז הם חולפים ליום - יומיים ואז שוב לחזור, הם יכולים גם להעלם לשבוע ואז שוב לחזור, זה לא קבוע. יכולים להופיע בכל שעה ביום התופעה הזו התחילה לפני 10 חודשים. קראתי שבתסמונת של העצב המשולש יש כמו זרמים חשמליים מאד כואבים למספר דקות ולפעמים משב רוח קר או מגע במקום יכול להדליק את איזור הפנים, אצלי זה מספר שעות ולא דקות ואצלי זה כמו לחצים ולא זרמים חשמליים וזה לא התחיל אצלי מטיפול שיניים או כאבי שיניים כמו בתסמונת הנ"ל. האם זה באמת התסמונת? יש עוד תסמונות חוץ מהתסמונת הזו שיש לה כאבים כאלה? הוצעו לי כדורי אלטרולט. אני בת 46, רזה, בריאה ולא מעשנת.

שלום רב, הכאב שאת מתארת לא טיפוסי לתסמונת העצב המשולש. כדי להגיע לאבחנה מבדלת האם מדובר בכאב פנים לא טיפוסי או איזשהו סוג של כאב ראש, יש צורך בבדיקות הבאות: בדיקת רופא נוירולוג במרפאת כאבי ראש. בדיקת רופא פה ולסת, לשלול בעיה במפרק TMJ. בדיקת רופא א.א.ג. בדיקת MRI שמבוצעת בפרוטוקול המתאים כדי לראות שאין לחץ על העצב החמישי. יש לבצע את הבדיקה לאזור של ה-TMJ בצד הכאוב בשני מצבים - בפתיחה ובסגירה. עם תוצאות כל הבדיקות יש להגיע לבדיקת רופא כאב. אחרי שתהיה אבחנה, אפשר יהיה להתאים טיפול. בברכה, ד"ר ריטה לקר מנהלת יחידת כאב

01/03/2021 | 18:38 | מאת: סי

תודה, רופא פה ולסת בדק וקבע שאין לי בעיה של TMJ וגם בצילום פנורמי לא ראו בעיה הצילום היה עם פתיחה ועם סגירת פה. אא"ג לא מצא בעיה, והפנה לפה ולסת שכאמור לא מצאו בעיה. הלחצים שאני מרגישה הם לא רק באיזור הפנים הימניות(לחי, מצח,רקה) אלא גם מאחורי האוזן באזור הגולגולת מאחורה, לפעמים גם מקרין לעורף הימני. האם בתסמנות העצב הטריגמנלי יש גם לחצים של מספר שעות או רק זרמי חשמל קצרים?

02/03/2021 | 21:31 | מאת: סי

תודה, הייתי אצל נוירולוג והוא עשה לי בדיקות, והוא זה ששלח לסיטי מוח ובנוסף ל- MRI מוח עם גדוליניום. רופא פה ולסת בדק וקבע שאין לי בעיה של TMJ וגם בצילום פנורמי לא ראו בעיה הצילום היה עם פתיחה ועם סגירת פה. אא"ג לא מצא בעיה, והפנה לפה ולסת שכאמור לא מצאו בעיה. הלחצים שאני מרגישה הם לא רק באיזור הפנים הימניות(לחי, מצח,רקה) אלא גם מאחורי האוזן באזור הגולגולת מאחורה, לפעמים גם מקרין לעורף הימני. האם בתסמנות העצב הטריגמנלי יש גם לחצים של מספר שעות או רק זרמי חשמל קצרים? והאם לבצע MRI נוסף שבודק לחץ על העצב החמישי? או באזור ה-TMJ?

מנהלי פורום הרדמה, רפואה סב-ניתוחית ורפואת כאב