פורום מחלות עיניים בילדים

הפורום יעסוק בטיפול במחלות עיניים ולקויות ראייה אצל ילדים, כדוגמת: פזילה, עין עצלה, קטרקט, ניסטגמוס, חסימה בדרכי הדמעות, מומים מולדים בעיניים ועוד.
80 הודעות
77 תשובות מומחה

מנהל פורום מחלות עיניים בילדים

שלום, בני בן חודשיים, ובאחת מעיניו יש חלק (כמעט חצי בחתך אורכי) שנראה חום תחת תאורה מסויימת כאשר החצי השני והעין השנייה בצבע אפור כחול. כמו כן לובן העין שלו לא כ"כ לבן אלא קצת כחלחל/אפרפר במקצת בעיקר בסביבה הקרובה לקשתית. האם זה תקין וזהו חלק מהתפתחות הצבע בעין? תודה תודה

שלום, קשה לענות על השאלה ללא בדיקה. יש מס' מצבים שיכולים לגרום לתמונה עינית כזו. מציע לך לגשת לבדיקת רופא עיניים ילדים בהקדם.

ביתי בת 4 חודשים ומשפשפת את שתי עיניה מספר רב של פעמים בלילה וביום.רופא עיניים בקהילה אמר שיש לעשות לה בדיקה כוללת הרחבת אישונים ובשל גילה טיפות להרחבת אישונים קיימות רק בבית חולים. האם כך?התורים מאד רחוקים.לא ניתן להרחיב אישונים אצל רופא עיניים ילדים ולא בביח?[ יש קשר בין שפשוף עיניים מאסיבי לבעיית ראייה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לפעמים יש קשר בין שפשוף עיניים מסיבי ובעיית עיניים. ניתן להרחיב אישונים אצל רופא עיניים ילדים שיש לו טיפות שמיועדות לתינוקות. אצלי יש ואתה מוזמן לקבוע תור בהקדם - נא ציין בפני המזכירה את תגובתי זו

שלום רב , לילד שלי בן 8 שנים קוצר ראייה קפץ מ2.25 בכל עין ל4.0 בכל עין \קיבל המלצה לאטרופין 0.01 אחוז לכל עין ולשנות משקפיים רגילים למולטיפוקל, האם אנחנו חייבים להרכיב לילד משקפיים מולטיפוקל ?

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול לעצירת מיופיה עם טיפות אטרופין הוא יחסית מקובל עקב פרסום של מחקרים גדולים ומבוקרים בשנים האחרונות בנוגע ליעילותו. הטיפול במשקפי מולטיפוקל הוא בנתיים שנוי במחלוקת.

03/04/2019 | 09:11 | מאת: רבקה

הבן שלי בן 3. מאז שהוא קטן יש לו תופעה שכאשר הוא רוצה להתרכז במשהו רחוק אז הוא מסובב את ראשו כך שעין ימין תהיה קדימה יותר (כלומר לא מסתכל ישר עם שתי העיניים). זה רק שהוא רוצה להתרכז, בשאר הזמן הוא מסתכל ישר עם שתי העיניים. לקחנו אותו בגיל שנה וגם לפני כחודש לרופא עיניים שטען שאין לילד שום פזילה ולפני כחודש הוא עשה לו בדיקת ראיה (הראה לו תמונות ממרחק ושאל אותו מה הוא רואה) לשתי העיניים ביחד ולכל עין בנפרד ואמר שהילד רואה מצויין. מה יכול להיות ההסבר לתופעה הזו שהילד מסובב את הראש מדי פעם כדי שעין ימין תהיה יותר קדימה? האם יש עוד בדיקות שמומלץ לעשות מלבד בדיקת ראיה רגילה?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לענות ללא בדיקה. נשמע כאילו יש לו הטיית ראש לצד שמאל (כך שעין ימין קדמית יותר). יש לכך מגוון סיבות - אנא פני עימו לרופא עיניים שמתמחה בילדים.

31/03/2019 | 11:07 | מאת: יוני

שלום רב ד"ר בני בן שנתיים ובימים האחרונים שמנו לב שהוא מגלגל עיניים , הוא לא מאבד הכרה ולא מפרכס אבל זה מאוד מאוד מבהיל. אין תורים בחודשים הקרובים לרופאי עיניים לילדים ואני אובד עצות אשמח לעזרתך !

תוכל לקבוע תור דחוף למרפאה שלי, תוכל למצוא את המספר באינטרנט. אם כי יש סיכוי טוב שאין מדובר בבעית עיניים. הייתי כבר קובע גם תור לנוירולוג ילדים

19/03/2019 | 20:02 | מאת: נילי

שלום איך קובעים תור דרך מכבי ייעוץ משלים ? לילד בן 2 וחצי עם נסטגמוס קליל למרחק אשמח לתשובתכם

נילי שלום, הייתי מתקשר למרפאה של הרופא המבוקש וקובע תור.

12/03/2019 | 23:23 | מאת: עדשות אורטו K

לבתי בת ה 13 . הציעו עדשות אורטו K . מה דעתך ? הערה: בחודש האחרון עלה המספר שלה מ-2 ל3 . תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אני אישית ממליץ על נסיון טיפול באטרופין מדולל. הרבה פחות מסוכן לעיניים של הילדים. כמו כן נעשו מחקרי ענק מבוקרים על טיפות אטרופין מדולל עם תוצאות טובות ובטיחות גבוהה. פני לרופא עיניים לילדים ושאלי על הטיפולים האפשריים.

07/03/2019 | 09:10 | מאת: ילדה בת 8

בתי בת השמונה אובחנה כמי שזקוקה למשקפיים לפני כשנה וחצי. תחילה היה מספר המשקפיים 1- בכל עין ואולם כל כמה חודשים עלה המספר וכעל עומד על -2.75 בכל עין (לפני כחודשיים נערכה לה בדיקה ונקבע כי זקוקה לעדשה של -2 בכל עין ולאחרונה התלוננה שוב כי לא רואה טוב מהלוח ובבדיקה נקבע כאמור מספר חדש -2.75). האם עלייה בתדירות זו שכיחה אצל ילדים? יש סיבה לדאגה? נדרש לערוך בירורים נוספים? אציין כי נבדקה לפני כשנה אצל רופא עיניים ומעבר לאבחנה כי זקוקה למשקפיים לא נאמר לנו כי קיימת בעיה נוספת תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

עליה במספר במשקפיים נובעת מהתארכות העין.במידה וקצב העליה במספר הוא גבוה אפשר לחשוב על טיפולים שמטרתם למנוע את עלית המספר. הטיפול הנפוץ כיום הוא עם טיפות אטרופין מדולל (0.01%). לשם כך פני לרופא עיניים ילדים והתייעצי.

13/02/2019 | 23:11 | מאת: עדן

הבת שלי בת 8 היום הייתה משחקת בחצר כאשר חזרה הביתה היא אומרת לי אמא העיינים שלי עיפות אני מרגישה שאני מתאמצת כדי לפתוח אותן כאילו הן רוצות להיעצם אני נלחצתי ושאלתי אותה אם את ראוה טוב אמר לי כן אבל מרגישה שאני פותחת אותן בכוח הן רוצות לסגור ממה כאב זה יכול לנבוע קבעתי לה תור בשבוע הבא לרופא עיניים אהל לחוצה ומפחדת ממשהו מסוכן יש לציין שהיא אתמול התחיל לה דלקת בגרון וצינון אשמח לחוות דעת אני לחוצה

לקריאה נוספת והעמקה

מצטער על התגובה המאוחרת. מניח שכבר ביקרתם אצל רופא העיניים

02/12/2018 | 13:28 | מאת: מאור

שלום ד"ר. אני בן 19 ועובד הרבה מול מחשב (שאלתי כאן לפני כמה זמן). אני לא מרגיש יובש אבל העיניים שלי צורבות קצת ואני מרגיש צורך לעצום אותן כך שתחושת הצריבה מתפשטת וכאילו עוברת, אבל זה חוזר שוב. העיניים לא אדומות וזו רק התחושה הזו. האם זה בכל זאת יכול להיות יובש? אלרגיה? תגובה למסכים? זה מופיע בעיקר כשאני מול מסך. ומה ההמלצה שלך במקרה הזה? לבדוק אם טיפות נגד יובש יעזרו? תודה, מאור

לקריאה נוספת והעמקה

מאור שלום, הייתי בכל זאת מנסה טיפות של דמעות מלאכותיות מס' ימים ואם זה לא עוזר הייתי ניגש להיבדק ע"י רופא עיניים. תנסה גם לעבוד במחשב ממרחק יותר גדול. בברכה, דר' כנורי

20/10/2018 | 22:56 | מאת: מאור

שלום ד"ר. אני בן 19, חייל בקריה, עובד מהבוקר עד הערב (שמונה עד שש), כמעט כל העבודה מול מחשב. יש לי משקפיים. אין יובש בעיניים כרגע. 1. אם אני אשים טיפות עיניים כמו הילו קומוד קבוע, האם זה יכול לעזור למנוע נזק לעין? ואם העין לא יבשה האם זה יזיק (אולי יגרום לעין להתרגל וכשאני אפסיק באמת יהיה לי יובש)? 2. מה אפשר לעשות על מנת למנוע נזק מהמסכים? מה הנזק הצפוי משימוש כזה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מאור שלום, הזלפת דמעות מלאכותיות לעין הם בהחלט הטיפול המקובל בעין יבשה. אין סכנה לנזק או "להתרגלות העין". לגבי נזק ממסכים - העניין עוד לא הוכח לחלוטין אך מסכי המחשב של היום פולטים קרינה ברמה אפסית שאינה מסוכנת. הבעיה העיקרית היא מיקוד ראיה ממושך לאובייקט קרוב יחד עם ירידה בכמות המצמוצים לדקה בעת בהיה במחשב. זה גורם (לכולנו...) תחושה של אי נוחות וכאבים בעיניים לאחר בהיה ממושכת במסך המחשב. הייתי מקפיד על מרחק סביר מהמחשב (למשל 50 ס"מ ולא פחות) והפסקות יזומות עם מתן מנוחה לעיניים (הסתכלות לרחוק).

האם יש סכנה להמתין חודש ללא משקפיים לתינוק עד שאלך לחוות דעת שנייה?

אני לא חושב. ממילא לרב בדיקת העינים הראשונה נעשית בגיל 9-12 חודשים.

שכחתי לציין שהרופא נתן טיפות להרחבת אישונים ולאחר שעה ביצע את הבדיקה.

לקריאה נוספת והעמקה

טוב מאוד. כך צריך

שלום רב, בני נולד עם חסימה בצינורית הדמעות. כיום בן 8 חודשים כמעט חלפה לגמרי, ניגשנו לביקורת חוזרת אצל רופא עיניים שאמר שיש צורך במשקפיים. לא הסביר יותר מדי רק נתן לי דף כנראה עם התוצאות לבחירת המשקפיים. התוצאות: R=+5.5 L=+6.25 אשמח להסבר עד כמה שתוכל על תוצאות הבדיקה. האם קיים סיכוי שהדבר קשור לחסימה שהייתה? האם מצריך חוות דעת שנייה? והאם יכול לחלוף? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לבינך יש רוחק ראיה גבוה. במצב כזה רצוי לתת משקפיים למניעת התפתחות של עין עצלה. ייתכן מאוד ורוחק הראיה כפי שנמדד היה אפילו גבוה יותר והרופא "הוריד" קצת במרשם. אין קשר לחסימת דרכי הדמעות שהיתה וחלפה. במידה וקיים ספק כמובן שניתן ורצוי לפנות לחוו"ד שניה. לגבי השאלה האם יחלוף - בדרך רוחק ראיה נוטה להשתפר עם הגיל (דהיינו לרדת), בניגוד לקוצר ראיה (מינוס במשקפיים) שנוטה לעלות. הייתי אומר שהסיכוי שהוא יזדקק למשקפיים בבגרותו הוא בערך 50%. בכל מקרה הייתי דבק עם הרופא\ה שאתם מרגישים איתו\ה נוח.

05/10/2018 | 22:50 | מאת: בארי

עין שמאל, עפעף תחתון נפוח ואדמומי. בעיה שחוזרת פעם ב... אין בתוך העין מאומה והילד לא קיבל מכה. הרופא לא נותן פתרון למעט טיפות עיניים. מה עושים ?

לקריאה נוספת והעמקה

בארי שלום, ייתכן ומדובר בכלזיון ("שעורה") אך קשה לענות ללא בדיקה של הילד. הטיפול העיקרי בשעורה הוא ע"י קומפרסים חמים ולא על ידי טיפות או משחות (אם כי לפעמים יש אינדיקציה לתת אותן). במידה ואתה לא מרוצה מרופא עיניים מסוים כדאי לפנות לחוו"ד שניה.

לכבוד ד"ר מיכאל כינורי שלום רב מזה מס ימים הבן שלי מתלונן על כאב בעת מצמוץ בעין שמאל.[מתלונן על סוג של דקירה].אין נפיחות על העין.בכיתה יש ילד עם דלקת עינים [עינים אדומות].מה מומלץ לעשות? בחודש האחרון כמה ילדים בכיתה בהם הבן שלי מרבים לשחק זמן ממושך במשחקי מחשב או לשחק באישונים האם יש קשר לתחושה בעין? כמן כן לעיתים מתלונן שבאחת העינים רואה קצת מטושטש מה מומלץ לעשות? בתודה רוני

לקריאה נוספת והעמקה

רוני שלום, נשמע שהבן שלך זקוק לבדיקת עיניים. ברקע שיש כאב שממוקד לעין אחת במשך זמן רב חייבים לשלול נוכחות של גוף זר. גם הראיה במטושטשת בעין אחת מחייבת בדיקה. אני לא חושב שמשחק ממושך במשחקי מחשב יכול לגרום לתלונות שתארת (אם כי זה כמובן לא מומלץ). בקיצור - אנא גש לבדיקה ע"י רופא עיניים.

01/10/2018 | 22:45 | מאת: יעל

שלום רב, בני בן התשע סבל מעין אדומה ללא כאבים וללא הפרשות, למעט דמעות. לאחר חמישה ימים ניגשנו לרופאת משפחה שרשמה לו טיפות דתמיצין שלוש פעמים ביום. לאחר שלושה ימים של טיפול כזה, ללא שום שיפור ואף החמרה, הגענו למיון! התברר שלילד יש קרטטיס מרגינלית. כעת מטופל בויגמוקס. נאמר לנו שהסטרואידים החריפו את המצב. השאלה שלי - האם עלול להישאר נזק בלתי הפיך לאפיתל ולקרנית? איזו אינדיקציה יש לשיקום מלא כאילו לא ארע דבר?

לקריאה נוספת והעמקה

יעל שלום. קשה לדעת בודאות אם הסטרואיד (הדטמיצין) החמיר את המצב אם כי אני לא משוכנע כי חלק מהטיפול בקרטיטיס מרגינלית כולל בהרבה מקרים גם סטרואיד. עם זאת, נכון הדבר שהטיפול העיקרי הינו אנטיביוטיקה יחד עם ניקוי טוב של העפעפיים ע"י מגבונים ייחודיים כי המקור לדלקת הוא לרב חיידקים שעל העפעפיים (מסוג סטפילוקוקים).

שלום. בתצלום שבצעתי בטלפון הנייד שלי עם פלאש, יוצא שעין אחת של בתי בת ה-12 יוצאת עם צבע בוהק שונה באמצע. אדום או לבן. צילמתי שוב ומופיע שוב באותה עין. צילמתי בטלפון אחר ובמצלמה רגילה עם פלאש ולא רואים שוני בין העיניים. האם בכל זאת יש סיבה ללכת לבדיקה ? אני מודע לנושא בעקבות כתבות בעיתונות שצילום יכול להצביע על בעיה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

חיים שלום, אכן הבדל ברפלקס שמגיע מהעיניים הוא נורה אדומה אך מדובר לרב בתינוקות ובילדים קטנים. בכל מקרה אני ממליץ לך לקחת את ביתך להיבדק בהקדם.

16/09/2018 | 18:08 | מאת: S.A.

אבחנה: UVEITIS UNSPECIFIED טיפול: STERODEX COL נבדק היום על-ידי רופא עיניים בשל עין אדומה נמצאה אובאיטיס עין ימין לחמית מגורה. ללא הפרשות כעת אין פוטופוביה. תנועות עיניים מלאות ללר הגבלה או רגישות מםרקים חופשיים ללא פריחה . ללא סימני דהידרציה. לב: קולות סדירים, ללא אוושות. ראות: כניסת אוויר טובה דו"צ. ללא חרחורים או צפצופים. בטן: רכה ללא רגישות או סימני גירוי צפקי. ללא הגדלת אברים. לוע: ללא אודם על הקשתות, שקדים אינם מוגדלים. אין תפליטים. אזניים: תופיות תקינות. בדיקה נוירולוגית: תקינה. נתבקש לבצע בדיקות דם תקופה של כחודשיים עין אדומה פוטופוביה בא והולך טופל בתחילה כדלקת ללא שיפור חשבו תגובה אלרגית גם אחרי בבריכות אך התופעה התמידה ללא חומים ללא תופעות סיסטמיות אחרות נציין אים ההםרשות מהעין בעין ימין תופעת הפוטופוביה בא והולכת כעת חזרה של התופעה אם כי אין פוטופביה בדיקות דם יצאו בסדר נמשך טיפול מקומי + מעקב רופא עיניים מדוע זה חוזר כל פעם? והאם זה מסוכן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אוביאיטיס היא דלקת תוך עינית שבהרבה מקרים היא אדיופתית (כלומר ללא גורם ברור). עם זאת יש לשלול מחלות דלקתיות בכל הגוף כדוגמת מחלות מפרקים.עושים זאת ע"י בדיקת רופא מומחה ובדיקות דם רלוונטיות שאני מבין שעשו. מבחינת העיניים יש לבצע מעקב אצל רופא העיניים המטפל. הטיפול הוא אכן בסטרואידים (STERODEX הוא סוג של סטרואיד). המעקב אצל רופא העיניים צריך לכלול גם מעקב אחר תופעות לוואי אפשריות של סטרואידים במידה ונלקחים לזמן ממושך (למשל לבדוק שלא נוצר קטרקט - עכירות של העדשה התוך העינית, כמו גם בדיקת לחץ תוך עיני.

28/08/2018 | 00:53 | מאת: נועה

שלום רב, יש לי ילדה בת 4. לאחרונה, הילדה אומרת (ציטוט): "יוצאים לי צבעים מהעיניים". היא הסבירה, שכאשר היא מסתכלת לכיוון האור ומכווצת את הגבות, היא רואה עיגולים של צבעים. אדגיש - מדובר בילדה מאד חכמה. השאלה: 1. האם יתכן ויש בעיה כלשהי בעיניים? 2. הילדה צופה לא מעט בטלוויזיה. האם צפיה במסך מקרוב מאד עלולה לגרום נזק? אודה לכל עצה.

לקריאה נוספת והעמקה

נועה שלום, הרבה פעמים ילדים מתארים דברים שהם רואים בצורה כזו שקשה לנו להבין למה בדיוק הם מתכוונים. לפעמים ישנן תופעות ויזואליות (כמו הילות סביב אורות או חוסר אפשרות לפוקוס על אובייקט קרוב מאוד לפנים) שאנחנו המבוגרים לוקחים כמובן מאליו ולא חושבים שמדובר בבעית עיניים, ובצדק. ברב המקרים בדיקת רופא העיניים תהיה תקינה אך בכל זאת הייתי ממליץ לך לגשת איתה לבדיקת רופא עיניים כדי שנהיה בטוחים שאין בעיה עינית. לגבי צפיה במסך מקרוב - בעיה אוניברסלית בימינו (לא רק לילדים...). הבעיה היא בעיקר בהתאמצות של העיניים לאובייקט קרוב במשך זמן רב. מומלץ לכן לתת מדי פעם "מנוחה לעיניים" על ידי מבט לרחוק. כאשר אנו מסתכלים על אובייקט רחוק אין הפעלה של השריר התוך עיני.

08/07/2018 | 11:58 | מאת: מיכל

שלום. ביתי בת שנתיים וחודש. היום בבדיקת עיניים שגרתית נמצא בעין אחת צילינדר +0.5 בציר 90. עם מספר +1.5. העין השניה רק מספר +1.5 ללא צילינדר. הרופאה אמרה שאין לזה כל משמעות ושהבדיקה תקינה לחלוטין. מה זה אומר צילינדר 0.5 בעין אחת? האם הראיה פחות טובה? האם זה יכול להשתפר? מה המשמעות של זה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, משמעות ה"צילינדר" היא שהעין איננה כדור מושלם אלא יש בה אלמנט אליפטי דמוי ביצה. ככל שהצילינדר גבוה יותר אך הכדור פחות מושלם. צילינדר קל כמו שיש לביתך איננו משמעותי לראיה ואינו מצריך משקפיים. בהחלט יכול להשתפר אך יכול גם לגדול ולכן יש צורך במעקב, במיוחד אם מדובר בצילינדר רק בעין אחת כיון שקיימת סכנה להתפתחות עין עצלה בעין עם הצילינדר אם הוא לא מתוקן (ע"י משקפיים). הייתי ממליץ על בדיקה חוזרת בעוד כמה חודשים אצל רופאת העיניים. בברכה, דר' כינורי

שני ילדיי לוקים במחלה גנטית RP האם ישנם תרופות שיכולות להאט את קצב התפתחות המחלה, האם ישנו ניתוח או כל הליך כירורגי שיכול לרפא. היות וזו מחלה גנטית, איך אפשר למנוע שהמחלה לא תמשיך לדור הבא האם ישנו מומחה בארץ או בעולם שאפשר לפנות אליו להתייעצות

לקריאה נוספת והעמקה
20/06/2018 | 12:07 | מאת: נדין עמותת לראות

למעונינים במידע על אטיניס פגמנטוזה מוזמנים להתקשר לעמותת לראות

ענת שלום, מחלות גנטיות עדיין מהוות אתגר טיפולי. באחוז מסוים מהחולים עם מוטציות מסוימות נראה אולי אור בקצה המנהרה. אני ממליץ לך לפנות למרכזים מומחים בנושא. יש אצלנו מרכז בתל השומר אותו מרכז דר' רוטנשטרייך ויש מרכז מצוין בהדסה. בברכה, דר' כינורי

16/06/2018 | 10:49 | מאת: אתי כהו

ילד בן ארבע וחצי עם דלקת עיניים ויראלית מזה עשרה ימים ביום חמישי הייתה החמרה והופננו לבית חולים. בבית החולים הרופא עשה ניקוי מימברנות מאז הילד לא פוקח את עיניו. בבקשה זקוקה לעזרה בדחיפות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אתי שלום, נשמע שהילד סובל מדלקת לחמית ויראלית חריפה. אם הילד אינו פוקח את עיניו כלל ייתכן שיש לו פצע בקרנית (ארוזיה). אני מניח שבמצבו הנוכחי בדיקת העיניים לא תהיה קלה אך לצערי הכרחית. זאת מכיון שבמידה ויש פצע בקרנית יש לטפל ע"י אנטיביוטיקה מניעתית על מנת שלא יפתח זיהום בקרנית. כמו כן ייתכן ויש צורך בסילוק ממברנות נוספות. במידה ואין ארוזיה (ואך ורק לאחר שהיא נשללה על ידי רופא עיניים) נראה שהילד ירוויח מקורס קצר של טיפות סטרואידים. בעקרון אנו נמנעים ממתן סטרואידים מכל סוג שהוא בילדים אך במצב זה ייתכן ומאוד יעזור (שוב, לאחר שנשללה ארוזיה בקרנית). בברכה, דר' כינורי

23/03/2016 | 16:50 | מאת: ענת

היי, הבן שלי בן חודשיים קיבל מכה קלה בעין לפני כשבוע (התנגש עם משקפי השמש של סבתא). מאז החל לדמוע מעט במשך כמה ימים ועכשיו כבר יומיים שיש הפרשות צהובות מהעין. האם ייתכן שהתפתחה דלקת כתוצאה מהמכה שקיבל? אני שומרת את העין נקייה ושמתי חלב אם ובינתיים אין שיפור. האם חייבים לשים אנטיביוטיקה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ענת, המלצתי היא לפנות לבדיקת רופא עיניים ילדים בכדי שיוכל לראות את העין ולהמליץ על טיפול. רפואה שלמה . ד"ר קלאודיה יהלום.

שלום ענת, אני ממליצה בחום לפנות לבדיקה אצל רופא עיניים ילדים בכדי שיראה את העין ויתאים את הטיפול הדרוש. רפואה שלמה, ד"ר יהלום.

23/02/2016 | 17:25 | מאת: איימי

שלום, בני כבן 3 וחצי חודשים, בימים האחרונים הבחנתי כי יש לו ברשתית פס חום דק (מתחיל מהאישון ועד סוף העיגול הצבעוני- מקווה שמובן) הוא מופיע רק באיזור 1 ורק בעין אחת, יש לו עיניים כחולות מזה יכול להיות? סימן לדאגה??? תודה

שלום איימי, מומלץ ללכת לבדיקה יסודית אצל רופא עיניים ילדים ,על מנת להיות בטוחים. רפואה שלמה , ד"ר יהלום

ילדתי בת שנה וארבעה נפלה ממיטת נוער אתמול, בכתה לשנייה ואיבדה את ההכרה לכמה שניות מאד טובות... שמיד אח"כ היא הקיאה והיתה סמרטוטית ולבנה כמו סיד. דיברתי עם רופא מהמוקד שאמר לעקוב אחריה ולראות..וגם לקחתי אותה לאיש "הצלה" שיראה אותה כי לא הייתי רגועה והוא אמר שעל פניו היא נראית בסדר ושנעקוב אחריה. היא הגיבה אלינו למרות שהיתה סמרטוט גם הצבע חזר ללחייה, אכלה אבל לא כמו תמיד. והשכבתי אותה לישון שעתיים אחרי הנפילה. היום בבוקר קמה עם הפרשות מהעיניים שנמשכו כל היום עד עכשיו.היתה גם לא כ"כ רגועה. לשאלתי, אני קצת בלחץ גם מההקאה שהיתה, כי היו לה בעבר שתי נפילות כאלה שקבלה מכה בראש ואיבדה את ההכרה אבל לא הקיאה ועכשיו כן. וגם מההפרשות בעיניים שאני לא יודעת אם קשורות או לא כי היא סובלת די תדיר מהפרשות. בקיצור, האם אני יש למה לקחת אותה לרופא שיבדוק או שאני יכולה להיות רגועה שהכל בסדר? אני די לחוצה מכל הסיפור ומפחדת שאולי קרה לה משהו שלא מיד רואים...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום צופית, מומלץ ללכת לחדר מיון לבדיקה אצל נירולוג ילדים, ואולי ולעשות צילום ראש לבדוק שהכל בסדר. מומלץ לעשות בדיקות יסודיות. רפואה שלמה, ד"ר יהלום

30/01/2016 | 08:32 | מאת: אבא

שלום רב! הבן שלי קיבל טיפות פנימיקסין. אתמול בערב שכחנו את הטיפות מחוץ למקרר למשך 12 שעות. האם ניתן להמשיך להשתמש בהן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לשאלתך אין בעיה אפשר להשתמש בטיפות. רפואה שלמה, ד"ר יהלום.

25/01/2016 | 21:13 | מאת: אביטל

הילד של חברתי סובל מטיקים בעיניים מה נסיבה ? אשמח לתשובה בהולה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אביטל, סביר להניח שהעיניים בסדר, לפעמים טיקים נובעים מבעיה נירולוגית , אני ממליצה ללכת לבדיקת אצל רופא עיניים ילדים . רפואה שלמה ד"ר יהלום

שלום. הבן שלי עם הפרשות בשתי העיניים ואודם מיום שישי בבוקר. היינו אצל הרופא קיבלנו אנטיביוטיקה טיפות לעיניים לא זוכרת מה השם. התחלנו מאתמול לתת לו 3 פעמים ביום למשך 7 ימים . ממתי הדלקת כבר לא מדבקת ואפשר לשלוח לגן? מהרגע שההפרשות פסקו? או שצריכים לעבור כמה ימים מתחילת מתן הטיפות? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה
28/12/2015 | 08:55 | מאת: דנוש

שלום דנוש, לצערי לא אוכל לענות לשאלתך. על מנת לקבל תשובה מדויקת עליך לפנות לרופא שבדק את הילד. בברכה, ד"ר קלאודיה יהלום.

22/12/2015 | 09:13 | מאת: טובטוב

שלום ילד בן שנתיים ו-4 חוד . קולובומה בקשתית בלבד. בעין שמאל במעקב של עיניים לפני חודשיים : ימין: מספר +2 צילינדר 0.5 ציר 180 שמאל מספר +4 בשל ההבדל הין העיניים אמרה לשים רטייה כל יום שעה וחצי על עיין ימין( אנחנו כבר עושים שאת מעל חצי שנ ה). - אמרה שאין צורך במשקפיייםכרגע והרטייה מחליפה את המשקפיים. שמתי לב שיש לאחרונהפעמים לעיתים יש פזילה למשך מס שניות . מה עושים? הרופאה אמרה לשים לב אם זה קורה בדוק אחרי הרטייה או ברגיל . אני עוקבת אחרי זה אבל קצת קשה לי לשים את היד . האם יש בדיקה שבודקת פזילה שכזו ? האם זה משנה מתי זה קורה ? האם זה יכול לקרות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לפני הניסיון שלי צריך משקפיים במיידי, ממליצה לך לבוא לבדיקה יסודית אצלי במרפאה, לתאום פגישת ייעוץ 0777041075. רופאה שלמה, ד"ר יהלום.

08/12/2015 | 14:07 | מאת: מיכל

שלום רב, בתי בת ה12.5 נולדה עם אנאירידיה ספורדי מלא בשתי העיניים. עין אחת עצלה והיא מרכיבה משקפי ראייה במספר גבוה יחסית. שאר עדשות העין נקיות ותקינות והתפתחותה תקינה לחלוטין. לאחרונה נודע לנו על השתלת איריס מלאכותי. מה ידוע לך על כך? האם הניתוח מומלץ? והאם מקיימים אותו בארץ? אודה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיכל, ידוע לי על קיום הניתוח אך לא יודעת אם נעשה בארץ, ממליצה לך לבדוק באינטרנט. רפואה שלמה ד"ר יהלום

07/12/2015 | 19:52 | מאת: דוד

שלום הבן שלי בן 3 וחצי חולה במחלה מטובלית מיטוכונדריאלית חשוכת מרפא עשינו לו בדיקת עינים והתשובה היתה כך: מקטע קדמי עין ימין-אישונים מורחבים בינונית ומגיבים באיטיות ובצורה לא מלאה לאור ישיר בדיקת רשתית עין ימין- דסקה קטנה עם בצבע גיר עם חיוורון טמפורלי דו"צ אבחנה ICD9 אבקש תשובה בהקדם מה פירוש התוצאה ואם יש לכם המלצה לבדיקות נוספות אשר יכולות להתת מענה למצב העיניים שלו תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דוד, אני חושבת שהכי נכון שהרופא שבדק את הילד יפרש את תוצאות הבדיקה. במידה ותירצה פגישת ייעוץ ישמח לתת חוות דעת . במרפאה 0777041075. רפואה שלמה ד"ר יהלום

22/10/2015 | 21:44 | מאת: ולנטינה

שלום! לבני בן 3.5 חודשים הופיע כתם חום בקרנית של עין שמאל בחלק מ-10.00 עד 14.00. זה התחיל כמשולש חום לפני כשלוש שבועות. עכשיו נראה שהמשולש גדל מעט והפך לכתם חום. האם יש סיבה לדאגה? בתודה, ולנטינה.

שלום ולנטינה, מצב כמו שאת מתארת מחייב בדיקה אצל רופא עיניים ילדים מאחר ולא ברור מה הבעיה. רפואה שלמה , ד"ר קלאודיה יהלום.

15/09/2015 | 08:31 | מאת: אורית

שלום, תינוק בן 7 חודשים, הפרשות בעין שמאל בלבד אך הרבה מאוד הפרשות בצבע צהוב. העין קצת נפוחה וקצת אדומה (בעיקר לאחר שינה). מאז שקיבל מכה בעין (היינו אצל רופא ושמתי לו במשך שבוע סינטומצין) העין נרפאה מהמכה (היה שטף דם פנימי קטן) אך ההפרשות גברו ואין רגע ביום שאין הפרשה מהעין. אני שומרת על העין נקייה ועדיין אין שיפור... לפי מה שאני זוכרת, יש הפרשה מהעין הזו מהיום שנולד אך עכשיו ההפרשות ממש התגברו. מה ניתן לעשות??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אורית, אני ממליצה על בדיקה חוזרת אצל רופא עיניים ילדים ,יתכן שיש סתימה של דרכי דמעות אבל בגלל הסיפור של הטראומה צריך בדיקה יסודית חוזרת כדי לשלול כל זיהום אחר. רפואה שלמה ! ד"ר יהלום.

07/09/2015 | 12:10 | מאת: יהודית

מה הטיפול לשעורה כלואה בעין אצל בן 3

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יהודית, מומלץ לטפל בקומפרסים חמים ומשחה אנטיביוטית המכילה אנטיביוטיקה/סטרואידים ומעקב אצל רופא. רפואה שלמה ושנה טובה! ד"ר יהלום.

13/08/2015 | 13:29 | מאת: נבוסים חוזרים

לפני 3 חודשים בני בן ה4 עבר ניתוח להוצאת נבוס מהלחמית לאחר חודש גיליתי עוד שניים בכול עין אחת נמצאים במעקב רופא עיניים לראות אם יש צמיחה בנתיים צמיחה איטית שאלתי היא האם יש מה לעשות כדי שצמיחה לא תחזור ושהוא לא יעבור ניתוחים נוספים.האם יש עוד בדיקותשכדי לבצע

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, המלצתי היא להמשיך להיות במעקב אצל רופא, לא רואה צורך בעוד בדיקות. רפואה שלמה. ד"ר יהלום

08/08/2015 | 14:29 | מאת: גיהאן

שלום לך ד"ר קלאודיה בתי בת ה17 התחלה לסבול מכפל ראיה מלפני שנה וחצי נעשה לה בירור נרחב שכולל אימהריי והכול יצא תקין רופאים נוירולוגים אמרו שזו בעיה בעינים ורופאי עיניים אמרו שזו בעיה נורולוגית עד היום אף אחד לא מצליח להבין ממה זה קרה ומה הסיבה ואני מדגישה שכול הבדיקות שלה יצאו תקינות הברירה היחידה שנשארה זה לנסות לתקן את הפזילה ואכן עברה 2ניתוחים לתיקון פזילה אשר תיקנו את הפזילה אבל לא את כפל הראיה אשמח לקבל את חוות דעתך emr

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, במקרה כזה אני ממליצה לבוא לפגישת יעוץ מספר המירפאה 0777041075.

שלום רב, במקרה הנ"ל המלצתי היא להגיע לפגישת יעוץ. לקביעת תור 0777041075. יום טוב.

27/07/2015 | 13:24 | מאת: להסתכל על השמש?

(באופן אישי זה מאיר לי את הראיה ולכן אני די מבסוט מזה) אז הסתכלתי לפעמים לכמה שניות/דקה/שתיים(אולי יותר בהגזמה) 1. לאחרונה שאלתי את עצמי, אולי אני צריך להיות מוטרד מזה שהסתכלתי/מסתכל לפעמים על השמש ? 2. ואם כן מה הנזק שיכול להיות שנגרם בגלל זה ? 3. ואם זה גרם לנזק האם אדע זאת עכשיו ומיד בבדיקה אצל רופא עיניים ? או שרק בעתיד יתגלה הנזק שזה גרם (אם בכלל) ? תודה רבה.

שלום רב ! להזכירך ד"ר יהלום עונה בפורם זה על שאלות שעוסקות במחלות עיניים בילדים,הנך מוזמן להיכנס לפורם בריאות העין ב Doctots. המשך יום נעים!

27/07/2015 | 11:31 | מאת: זה כמו יתושים

1. קוראים לזה פלוטרס או PVD ? 2. האם נולדים עם זה? 3. מה הסיבה שיש את זה מגיל קטן ? 4. איך מעלימים את זה ? האם זה טיפול מסוכן ? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב ! להזכירך הפורום עוסק במחלות עיניים בילדים לשאלות כלליות הנך מוזמן להיכנס לפורום בריאות העין בDoctors. בברכה , ד"ר קלאודיה יהלום

13/07/2015 | 12:09 | מאת: אמא ד

לבו שלי בן השנה ותשע התחילה היום דלקת בעין עם הפרשות ואודם . הרופא שלו נתן לנו טיפול אנטיביוטי בפנימיקסין שלוש פעמים ביום למשך 7 ימים . לפי זכרוני זה טיפה אחת לטפטף . כדי שלא אעשה משהו לא נכון . כמה אמורים לטפטף מהתרופה לעין? ואם המצב משתפר ואין יותר אודם והפרשה אפשר להפחית מ7 ימי טיפול ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב ! את האנטיביוטיקה יש לטפטף טיפה אחת לעין ואסור להפסיק אנטיביוטיקה באמצע גם אם המצב משתפר. אם אחרי יומיים אין שיפור יש לחזור לייעוץ כיוון שיתכן וצריך לקחת תרבית מההפרשה . רפואה שלמה ! ד"ר קלאודיה יהלום.

13/07/2015 | 20:29 | מאת: אמא ד

קודם כל תודה רבה על התשובה המהירה. יש לי שאלה נוספת, את הטיפות האלה מאוד קשה לשים לתינוק בן שנה ותשע . אנחנו משכיבים אותו במנח חצי שכיבה ולפי הספר ומטפטפים לחלק התחתון הפנימי של העין. הוא מאוד מתנגד .משתולל בכל הגוף סוגר את העין . יש לך עצה איך נעשה את זה בצורה שהטיפה תצליח להכנס לעין ? דרך אגב הדלקת כנראה עברה לעין השנייה כי היא קצת אדומה אני יכולה על דעת עצמי לטפטף גם לשנייה?

אפשר לשים טיפה גם בעין השניה, לכל הורה קשה לשים טיפות בגיל הזה, את משתמשת בטכניקה טובה.

05/06/2015 | 11:42 | מאת: יגאל

שלום ד"ר, אחרי מס' ימים שאני חש צריבות קלות בעין, הלילה כאב זה התגבר וכאשר התעוררתי בבוקר, הבחנתי שישנה הפרשה לבנה ממש בתוך העין, מן פס לבן בחלק התחתון של העין (אך בפנים). האם דבר כזה נורמלי, משהו שנתקלים בו? ומה המשמעות של כך?

שלום יגאל, לפי הסימנים שאתה מתאר אני ממליצה לך לפנות לבדיקה אצל רופא עיניים באופן מיידי!!. רפואה שלמה, ד"ר קלאודיה יהלום.

07/06/2015 | 17:14 | מאת: יגאל

היתי אצל רופא והוא טוען שלא רואה שום דבר מיוחד. אך, בכל זאת נתן לי משחה למשך 5 ימים, tobrex ophthalmic ointment. יש לי בעיניים ליד אזור האישון, קוים אדומים, כמו נימים שבולטים, מה זה אומר? כמו כן, אם אינני מבחין בשיפור לאחר שימוש של יומיים במשחה, האם עליי להפסיק את הטיפול למרות שזהו טיפול אנטיביוטי, או לחילופין האם קיים חשש לנזק משימוש מיותר במשחה? תודה מראש!

11/06/2015 | 10:24 | מאת: holden

שלום-רב, תינוקת בגיל חודש וחצי שלפתע הופיע אצלה כתם במרכז התחתון של קשתית העין, כאמור הכתם ממוקם ממש מתחת למרכז האישון בתוך הקשתית, רופא ילדים פטר את הבעיה בשטויות זה כלום, אני לא רגוע כלל וכלל, הכתם בולט לעין, תודה על תשובתך בהקדם

שלום holden, לאור מה שאתה מתאר אני ממליצה לפנות לרופא עיניים ילדים בהקדם ! רפואה שלמה, ד"ר קלאודיה יהלום.

01/06/2015 | 22:21 | מאת: אסתי

היום ביקרתי בשירותי שרפ בהדסה אצל פרופ פאר יעקוב בבדיקה אובחן הכן נבוס והומלת על מעקב והגם הסרה אם אני מחליטה עדיין לא רגוע איך אפשר להבאבחן שהכן כן זהו נבוס על ידי בדיקת עיניים במכשיר והרחבת אישונים .האם זה מספיק מדוייק לקבוע את האבחנה ואני יהיה חוצפנית מה את הית עושה אם זה היה הבן שלך (מצטערת אני עדיין לא שקטה )

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אסתי, אני עדיין חושבת שעדיף להוציא את הנבוס. לגבי שאלות על האבחון כדאי שתשאלי את הרופא המאבחן בברכה, ד"ר קלאודיה חהלום

29/05/2015 | 15:22 | מאת: אסתי

מה הסיכונים ומה הטיפול בתוך 4 שבועות רק גודל

שלום אסתי, בנבוס כמו שאת מתארת מקובל להוציא אותו בניתוח קטן בגלל הסיכון של גדילת תאים ממאירם . מקובל גם לשלוח את הדגימה לבדיקה פתולוגית. רפואה שלמה , ד"ר קלאודיה יהלום.

24/05/2015 | 06:40 | מאת: הדס

לתינוקת שלי (11 חודשים) לפני שבוע היו הפרשות ירוקות ואודם בלחמית. הרופא נתן דקסמיצין 2 טיפות X 4. כעבור יומיים הכל חזר לקדמותו והפסקתי טיפול. היום שוב התעוררה עם הפרשות ירוקות. להתחיל שוב? להמשיך 5 ימים למרות שהכל נראה תקין או שאפשר להפסיק כשיעבור?

שלום הדס לא מומלץ לתת טיפות דקסמיצין ( תרופה שמכילה סטרואידים ) בגילאים האלו. אני ממליצה לנקות את ההפרשות עם מגבונים מיוחדים לעיניים (eye care) או עם מים שהורתחו (והתקררו) במידה וההפרשות לא עוברות תוך יומיים והעין אדומה יש צורך בטיפות אנטיביוטיקה (ללא סטרואידים) לפחות לחמישה ימים ברצף. המלצה חמה לא לחדש את הדקסמיצין. רפואה שלמה, ד"ר יהלום.

13/05/2015 | 23:33 | מאת: הילה

שלום רב, בני סובל מהיפראופיה מלידה, מרכיב משקפיים עם עדשות 8+. אם ראייה תקינה שווה ל-6/6 , למה הראייה של בני שווה? ל-?/6 אני מנסה להבין מהי חדות הראייה שלו? 6 על כמה? או איזה מספר על איזה מספר במקרה של 8+? ומה זה אומר? תודה רבה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הילה, אין קשר בין מספר היפראופיה לחדות הראיה ,לא ניתן בגיל צעיר לכמת את הראיה וצריך לחכות עד שהילד גדל כדי לעשות זאת. בגילאים הצעירים (עד גיל 2-3) יש תגובה ויזואלית שמתאימה לגיל ההתפתחות.תפקיד רופא העיניים ילדים שמטפל בבנך לוודא שההתפתחות הויזואלית תקינה לגיל

28/04/2015 | 17:47 | מאת: רונית

שלום רציתי לדעת האם ניתן להשתמש בסרום לעיניים אשר מופק מדם הפציינט עצמו, כמו אצל חיות, בכדי לטפל בדלקות/ כיבים בעיניים לצורך החלמה מהירה וקלה יותר תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רונית, אין בספרות ניסויים קליניים שמוכיחים ששימוש בסרום מחליף טיפול שמרני.

02/04/2015 | 20:00 | מאת: כרמלה

שלום, בני בן 14. לאחרונה עבר בדיקת ראייה והתקבלו התוצאות הבאות: עין ימין: קוצר ראייה 1.75- צילינדר 1.50+ axis 90 עין שמאל: קוצר ראייה 1.75- צילינדר 1.25+ axis 90 שאלתי: על סמך התוצאות הנ"ל, האם בני חייב להרכיב משקפיים? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום כרמלה על סמך התוצאות הנ"ל, לא נראה שבנך חייב להרכיב משקפיים... מה שקובע סופי זה הבדיקה של חדות הראייה שלו בלי משקפיים, לאומת חדות הראייה עם המשקפיים. בדיקה מאוד פשוטה בגיל 14. מספר קטן כמו אצלו, אמור לשפר מאת את הראייה לרחוק.

08/03/2015 | 23:38 | מאת: גלית

הבן שלי קיבל מכה בראש והתעורר עם סחרחורת וכאבי ראש ורואה הכל בצבע ירקרק. היינו בבית חולים ועשינו מלא בדיקות ושללו דברים. השתחררנו וצריכים להיות במעקב. הרופאים לא ידעו להגיד מה פשר הראייה בירוק. יש לך או מישהו מושג מה זה אומר??

לקריאה נוספת והעמקה

אני מאמינה שהמכה בראש ובאזורים ויזואליים יכולים לגרום לתופעות שונות לא שגרתיות, ממליצה על מעקב אצל רופא עיניים ילדים ובבדיקות נוספות.

שלום היום בבוקר הבן שלי (בן שנה) קם עם עפעף ימיני אדום ונפוח (ללא הפרשות/ריבוי דמעות). אני מניחה שזה גם צורב וכואב כי רוב היום הוא לא היה שקט. אני כותבת בתקווה שתהיה לי תשובה מהירה טרם הגעה לרופא שיבדוק אותו. חשוב לציין שאני סובלת מאלרגיה עונתית ובתקופה הזו העיניים שלי נהיות אדומות כואבות ודומעות מאוד, יש לי גם נפיחות קלה בעפעפיים. המקרה של בני אינו דומה (אך האם מדובר בצורה אחרת של אלרגיה בעיניים?). חשוב גם לציין שהלחמית של בני אינה אדומה כלל ועיניו אינן דומעות מעבר למקובל. כמובן שנמנעתי מלגעת בהן ולגרום לגירוי שיכול לעורר תגובות קשות. מהם הגורמים לנפיחות ואדום בעפעפיים? חשוב לי לדעת בלי קשר להתייעצות עם רופא שמחר אעשה בכל מקרה. תודה וחג שמח מלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מלי, אני מאמינה שכבר ביקרתם אצל רופא.... אחת האפשרויות היא שלבנך יש שעורה בעפעף תופעה ידוע בגיל הזה, אופציה שנייה עקיצה כל שהי שגרמה לתגובה אלרגית או זיהומית באזור, מעקב עיניים דרושה בהחלט .

02/03/2015 | 13:45 | מאת: אורית

מהי ההמלצה לעדשות לילדים?(רכות, קשות..) ומאיזה גיל מומלץ ? מדובר בילד שמסרב בכל תוקף להרכיב משקפים בבית הספר. ועדשות כן.

לקריאה נוספת והעמקה

אצל ילדים מומלץ להתחיל עם עדשות מגע לא לפני גיל 13. כל סוג של עדשות מתאימות, מומלץ למעכב צמוד אצל ילדים שמשתמשים העדשות מגע והכי חשוב שלא לישון איתם בלילה