פורום מחלות עיניים בילדים

הפורום יעסוק בטיפול במחלות עיניים ולקויות ראייה אצל ילדים, כדוגמת: פזילה, עין עצלה, קטרקט, ניסטגמוס, חסימה בדרכי הדמעות, מומים מולדים בעיניים ועוד.
102 הודעות
98 תשובות מומחה

מנהל פורום מחלות עיניים בילדים

18/10/2019 | 13:00 | מאת: עדי

אין כל סימן לשריטה או פצע .תודה רבה

19/10/2019 | 14:03 | מאת: עדי

תודה על המענה. אנחנו מטופלים שלך בבורכוב והתור הפנוי הבא הוא בסוף בפברואר.יש צורך בקביעת תור דחוף? נראה שהבוקר זה חזר על עצמו שוב

18/10/2019 | 12:57 | מאת: עדי

בבן שלי בן 3.5 אתמול בכה ולפתע שמתי לב שיש דם בדמעות בעין ימין. כשהסתכלתי מקרוב ראיתי כי החלק הורוד - הנקודה בזוית העין(קרוב לגשר האף) נורא אדום במקום ורוד והיה נראה שזה משם. ברגע שהפסיק לבכות זה נפסק. מה זה יכול להיות? האם דורש רופא? ישר חשבתי על חלילה דימום מוחי או גידול משהו כזה חס וחלילה. אשמח ליעוץ

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לענות ללא בדיקה. אנא גשי לבדיקת רופא. זה לא דימום מוחי.

19/10/2019 | 08:46 | מאת: עדי

תודה על המענה. אנחנו מטופלים שלך בבורכוב והתור הפנוי הבא הוא בסוף בפברואר.יש צורך בקביעת תור דחוף? נראה שהבוקר זה חזר על עצמו שוב

08/10/2019 | 21:34 | מאת: מיכל

שלום רב. בתמונה שצירפתי אישון אחד לא אדום. האם צריך ללכת לבדוק? ואם כן היכן.. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא רואה תמונה מצורפת. מציע בכל מקרה להיבדק במהרה ע"י רופא עיניים לילדים.

07/10/2019 | 09:49 | מאת: קרן

הבן שלי מטופל בתה ש מרפאת עינים (לדעתי גם אתה ראית אותו בעבר ), כרגע מטופל בדקסולין למשך חודש פעם ביום . הוא התחיל את הטיפול לפני 12 ימים, טוען שהכדור מפחית לו את התאבון (ילד בן 16 שכל הזמן רוצה לאכול) יכול להיות שהכדור באמת מוריד לו את התאבון? תודה רבה וחתימה טובה קרן

לקריאה נוספת והעמקה

הי, לדוקסילין אכן עלולות להיות תופעות לוואי שקשורות למערכת העיכול, ביניהן חוסר תאבון.

11/09/2019 | 23:05 | מאת: יפית

שלום רב לאחרונה בני מרים את האישונים כלפיי מעלה. נראה כי עושה זאת כאשר הוא עייף כועס או משוויץ. ממה הדבר נובע? האם ז את תופעה ידועה או שעליי לגשת לרופא?

לא ניתן לענות ללא בדיקה. מציע שתיגש איתו לרופא עיניים ילדים.

09/09/2019 | 00:47 | מאת: טלי

שלום רב. ביתי בת שנה וחצי וסובלת מרוחק ראיה של 7+ עקב כך בעת הסרת המשקפיים נוצרת לה פזילה פנימה בעין אחת . הפזילה נעלמת כאשר שמה משקפיים. מבינה שלמעשה מדובר בפזילה שנובעת אך ורק ממאמץ העין ולא באמת פזילה... רציתי לדעת איך ומה ניתן לעשות על מנת למנוע את הפזילה ללא משקפיים גם אם בגיל מבוגר יותר. האם יש תרגילים ? האם יש,טיפול אחר רלוונטי? האם יש מה לעשות למעט לחכות שהמספר אולי יירד ואז,גם הפזילה תעלם. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

טלי שלום, לביתך יש רוחק ראיה גבוה מה שמצריך ממנה מאמץ עיני רב על מנת לראות חד וזה אכן יכול לגרום לפזילה פנימה של העיניים. המשקפיים מנטרלות את הצורך במאמץ הזה ולכן הפזילה נעלמת עם הרכבת המשקפיים ומופיעה שוב ללא המשקפיים. לכן יש להרכיב את המשקפיים משך כל שעות העירות של הילדה. עם הזמן ייתכן ורוחק הראיה ירד והפזילה תחלוף אך לא ניתן להתחייב מכיון שרוחק הראיה שלה יחסית גבוה. ימים יגידו....כשהיא תהיה יותר גדולה אולי אפשר לחשוב על פתרונות אחרים דוגמת עדשות מגע אך בנתיים -משקפיים. אין תרגילים שעוזרים לפזילה מסוג זה.

הבת שלי בת 17 סובלת מקוצר ראיה מס --5 והולכת קבוע בלי משקפים.היא טוענת שמרגישה שבראייה מרחןק העינים שלה ככ מתאמצות שלעיתים הן בורחות לצדדים והיא רואה כפול.האם הליכה בלי משקפים אכן עלולה להוביל לתופעה הזו?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור לי איך ילדה בת 17 עם קוצר ראיה של 5- מסתדרת ביומיום ללא משקפיים. היא רואה חד במרחק של 20 ס"מ וכל השאר מטושטש מאוד. לגבי הפזילה - מציע שתיבדק ע"י רופא עיניים מומחה לפזילה.

29/08/2019 | 14:33 | מאת: נועה

שלום. רציתי לדעת . ביתי בת כמעט שנתיים עם רוחק ראייה. הייתי בשתי חוות דעת וקיבלתי שני מרשמים שונים . אחד פלוס 7 לשתי העיניים ( טענה שהמספר 7.5 בפלוס נעשה בבדיקה ידנית ) מרשם שני 7.75 בפלוס לשתי העיניים ( נטען כי המספר 8.5 בשתי העיניים - בדיק שנעשתה עם המכשיר) . מלבד האינטואיציה. איך אני יכולה לקבל החלטה עם איזה מרשם ללכת? האם הפער במרשמים הם זניחים בגילאים אלו? ואיזה מרשם יכול לגרום 'פחות נזק" - אם יש טעות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מדובר ברוחק ראיה גבוה. מדידת רוחק הראיה לעיתים היא גם פונקציה של כמות הציקלופלגיה (=שיתוק השריר התוך עיני). זה תלוי לא רק בבודק אלא גם בזמן שחיכיתם מרגע הטיפות עד לבדיקה (לרב ציקלופלגיה מלאה מושגת אחרי לא פחות מ 40 דקות). הפער במקרה שלך הוא קטן (לא הייתי אומר זניח, אבל קטן). לא נראה שייגרם נזק בכל מקרה. לדעתי תבחרו רופא\ה אחד\ת שאתם סומכים עליו\יה ותעשו ע"פ המלצתו\ה.

שלום רב . ביתי בת 1.8 בגיל 5 חודשים התגלה אצלה רוחק ראיה 10 וצילינדר 2.5 . ללא פזילה כמובן שהיא מטופלת עם משקפיים. לאורך הזמן יש ירידה במספרים והיום כשנה וקצת אחרי היא עם רוחק ראיה שירד ל 8.5 וצילינדר שירד ל 1.5. האם מגמת הירידה היא טובה ומרמזת על כך שהמספרים ימשיכו לרדת? האם נתקלת ברוחק ראייה בגיל צעיר כזה שעם השנים נעלם / או נעלם כמעט לגמרי? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בהחלט מדובר ברוחק ראיה גבוה. לעיתים קרובות יש גם לאחד ההורים רוחק ראיה גבוה אך לא בהכרח. ירידת המספר היא בשורה טובה וייתכן ותהיה עוד ירידה אך סביר להניח שיישאר רוחק ראיה גבוה גם בבגרות.

26/08/2019 | 22:40 | מאת: מאיה

שלום רב ד"ר, בננו בן ה-12 נפל מהאופניים ושבר את היד, בגלל שגם קיבל מכה בראש אז במיון החליטו לבדוק את העיניים שלו. בבדיקה התגלה מספר פלוס 3.75 בעין אחת בלבד. בבדיקה אצל רופא עיניים לילדים שבועיים לאחר מכן, מצאו מספר קצת יותר גבוה וגם מספר קטן בעין השניה. נאמר לנו שאין עין עצלה, אבל הוא חייב להרכיב משקפיים. העניין הוא, שלילד מצידו אין ואף פעם לא היו שום תלונות על ראיה, הוא טוען שרואה מצויין גם לרחוק גם לקרוב, גם בבית הספר הוא תלמיד טוב ולא מתלונן על מאמץ בראיה, וכמובן שבנסיבות אלו הוא לא מסכים למשקפיים ולא מבין בכלל בשביל מה. מעולם לא ראיתי אצלו פזילה או ביטוי אחר של הפרעת ראיה. אני בעצמי מרכיבה משקפיים עם מספר פלוס מגיל קטן, אבל אצלי ללא משקפיים הייתה פזילה וראייה מטושטשת. גם כיום אם אני בלי משקפיים אני צריכה להתאמץ חזק כדי לראות ברור. אז כיצד יתכן שיהיו לילד מספר כזה די גבוה ובכלל ללא תסמינים? והאם באמת הוא חייב משקפיים או שאפשר לוותר לו על זה?

לקריאה נוספת והעמקה

מאוד נפוץ שכאשר קיים הפרש גדול בין העיניים העין עם המספר הגבוה ביותר תהיה לרב העין העצלה. הילד אינו מתלונן מכיון שהוא כנראה רואה טוב עם העין השניה כששתי העיניים פקוחות. לא ציינת מהם חדויות הראיה בכל עין לחוד. בכל מקרה כיון שמדובר בילד גדול ונאמר לכם שאין לו עין עצלה לא בטוח שעליו להסתובב כל הזמן עם המשקפים.

22/08/2019 | 13:42 | מאת: מיכל

שלום. היום בתי בת ה3 לחצה בטעות על ספריי של אולטרסול מקדם הגנה 50 והשפריץ לתוך העיניים שלה ממרחק של כ20 סמ. אמרה ששורף. שטפתי במים. אין אדמומיות וכבר לא מתלוננת ששורף אני מאוד דואגת ומבקשת לדעת אם יכול לקרות מזה נזק לעיניים? החומרים הרי לא מותאמים לילדים ובטח לא לעיניים. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הדבר הכי חשוב זה לשטוף היטב את העיניים בהרבה מים ברגע שזה קורה. טוב עשית. לא ניתן לענות לגבי נזק לעיניים ללא בדיקה.

13/08/2019 | 19:34 | מאת: אור

שלום רב ,לבני בן ה12 ישנה נקודה שחורה באישון העין ,זוהי נקודת חן? מצורפת תמונה

לקריאה נוספת והעמקה

הי, אני לא רואה שמצורפת תמונה

31/07/2019 | 21:05 | מאת: מירי

הבת שלי בת 12.8 עם משקפיים שמספרם 6.5 עם 1.25- צילינדר. צמיחה של 1.25 -בשנה האחרונה. הומלץ על מיופיה קונטרול בשתי דרכים: עדשות מיוחדות שעוצרות את העליה או טיפות אטרופין. מה עדיף? תודה רבה על התייחסותך

לקריאה נוספת והעמקה

עניתי לכם במייל אישי על פי בקשתכם

31/07/2019 | 20:24 | מאת: .

שלום וברכה, רציתי לדעת מדוע מפחיתים את המספר במשקפיים לילדים? ראיתי שיש חילוקי דעות בעניין זה ורציתי לוודא שלא נגרם נזק או עלייה במספר עקב כך. בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

האם הכוונה לתיקון חלקי לקוצר ראיה (כלומר מספר מינוס במשקפיים) או לרוחק ראיה (מספר פלוס במשקפיים)?

רוחק ראייה

??

בילדים עם רוחק ראיה (שאין להם פזילה) אין לרב צורך לתקן את מלוא רוחק הראיה מכיון שלילדים באופן טבעי יש רוחק ראיה קל ממילא.

29/07/2019 | 22:55 | מאת: ה

שלום. הבן שלי בן 10 התחיל לפני שבוע להתלונן שהוא רואה לפעמים דמויות כאילו הן קטנות או גדלות. זה התחיל לאחר שהיה לו חום דיי גבוה (לא יודעת כמה בדיוק כי לא היה לי מדחום לבדוק, אבל ממה שהרגשתי הוא היה חם מאוד), וגם היו לו הזיות כתוצאה מהחום. את ההזיות הוא זכר במעורפל אחרי שחזר לעצמו והרגיש טוב יותר. הוא אפילו צחק על זה... יום או יומיים אחרי כשהוא כבר בריא ולא חום, פעיל חשמלי הוא החל להתלונן שהוא רואה אותנו לפעמים קטנים לפעמים גדולים (קרבים ומתרחקים), והוא אמר שהוא הוזה. כדי לא להלחיץ אותו אמרתי לו שאלו לא הזיות ושזה כנראה קשור לראייה ושנלך יחד לבדיקות ראיה (אני מודה שבתחילה זה היה נשמע לי מוזר וחשבתי שהוא מנסה למצוא תשומת לב שלילית דרך העניין הזה, ולכן עניתי כך- גם כדי שירגע, וגם לבדוק אותו אם תלונותיו אמיתיות או לא..) משחלף כמעט שבוע והוא עדיין מתלונן ואני רואה את המצוקה בפניו (הוא נבהל שהוא רואה ככה)- גם אני כבר מתחילה לדאוג... רציתי לדעת, עד שאקבע תור לרופא- מה זה יכול להיות? האם זה קשור למחלת החום שהיתה לו? (כנראה שזה היה אז וירוס והוא גם קצת התבייש כי הקיא הרבה כשהיה חולה...) בבקשה תענו לי מהר, אני כבר מתחילה ממש לפחד עליו ועל הראיה שלו.. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

לפי הסיפור נראה שלא מדובר בבעיה עינית אם כי לא ניתן לשלול לחלוטין. הייתי לוקח אותו לבדיקת רופא עיניים וגם לבדיקת נוירולוג ילדים.

15/07/2019 | 13:11 | מאת: כלנית

ילד שלי היה בבדיקת עיניים שגרתית ושם התגלה שיש לו "דיסקה מוטית, גבול מטושטש והרמה נזלית". הרופאה ציינה שיש משהו בעצב הראייה. שלחה לבדיקות OCT ואולטראסאונד. בינתיים דיברתי עם מישהי אחרת שטענה שהיא היתה אמורה לשלוח את הילד גם להדמיה ונוירולוג ושהיא מתפלאת שהרופאה לא נהגה כך. השאלה אם זה תקין. גם הבדיקות לוקחות זמן. יש לציין שהילד עשה בעבר בדיקות ראייה והכל היה תקין אז בבדיקות.

לקריאה נוספת והעמקה

זה מאוד תלוי בקונטקסט. במידה והילד מרגיש טוב והממצא הינו ממצא מקרי והרופאה התרשמה שהסיכוי לממצא נוירולוגי קלוש. במידה והיו כאבי ראש, בחילות, הקאות, כפל ראיה, אובדן ראיה ועוד סימנים מחשידים אז כמובן שיש צורך בהדמיה מוחית דחופה.

12/07/2019 | 09:48 | מאת: TY

שלום, לבת שלי (11) יש מזה שנה כילזיון בעין שמאל שמטופל בעיקר ע"י קומפרסים חמים (ביעילות רבה). הכילזיון חולף תוך מספר שבועות (בין שבוע לחודשיים, תלוי במקרה) אבל אז מופיע שוב לאחר מספר שבועות. לפני כחצי שנה התחילה להופיעה גם דלקת בלחמית, גם בעין שמאל. שטופלה ע"י טיפות סטרואידים (בפעמים הראשונות) ובהמשך, כשהבעיה חזרה, גם ע"י טיפות אלרגניות ומשחת פרוטופיק 0.03% (הדלקת אובחנה כתגובה אלרגנית). בחודשים האחרונים היא סבלה רק מדלקת בלחמית ללא כילזיון, אך בשבוע האחרון הכילזיון חזר וכעת, לאחר סיום הטיפול בדלקת בלחמית (4 שבועות של טיפות סטרואידים וטיפות אלרגניות) נראה שגם הדלקת בלחמית חוזרת. יש לציין שעד כה שתי התופעות לא היו במקביל, אלא לסרוגין. האם ישנו קשר בין 2 התופעות? האם ייתכן שהדלקת בלחמית אינה כתוצאה מאלרגיה (הדלקת רק בעין אחת ואין גירוד או דמעות)? היינו כבר אצל 4 רופאי עיניים שונים (2 בקהילה ו-2 בבית חולים) וכולם נתנו פחות או יותר את אותו איבחון ואותו טיפול. אנחנו רוצים להיות בטוחים שאין עוד איזה כיוון שאפשר לבדוק כי אנחנו לא מתלהבים להמשיך לתת לה טיפות סטרואידיות במינונים הולכים וגדלים, כי זה הטיפול המסתמן. תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, עושה רושם שמדובר בבעיה כרונית שלא נפתרת. אני מאמין ששתי התופעות קשורות כי אני מבין שמדובר בעין שמאל בלבד. דלקת אלרגית היא לרב דו צדדית אלא אם יש גירוי מקומי ספציפי (איפור, משחה עורית רק בצד אחד וכו). את צודקת בנוגע לטיפול הסטרואידלי הממושך שאינו רצוי. המשחה שהזכרת (פרוטופיק) אמורה לשמש תחליף לטיפול הסטרואידלי. אפשר להעלות מינון (ל 0.1%) או לנסות טיפות מסוג אחר. ממליץ לכם לפנות לרופא עיניים מומחה לדלקות עיניות (מומחה ל"אובאיטיס", גם אם לבתכם אין אובאיטיס).

29/06/2019 | 22:15 | מאת: .

שלום רב, רציתי לדעת מאיזה מספר יש חובה להרכיב משקפיים לילדה בת 5 שסובלת מרוחק ראייה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הי, הדבר תלוי במספר גורמים. בין השאר אם יש או אין פזילה וואם יש או אין קושי בתפקוד היומיומי שלה. על כמה רוחק ראיה מדובר?

30/06/2019 | 14:39 | מאת: .

היי, תודה על תשובתך המהירה, אין פזילה וקושי בתפקוד. הרופא המליץ על משקפיים לתיקון חלקי במספרים +1.75 ו+2. אם אני לא טועה המספר הכולל הינו +4.

רציתי לדעת אם המצב הוא גבולי ודורש חוות דעת נוספת לדעתך

חוות דעת שניה היא תמיד טובה. בגדול נראה לי שההמלצה היא בגדר הסביר.

16/06/2019 | 05:46 | מאת: דנית

האם קוצר ראייה נמוך, - 0.5 בשתי העיניים יכול להסתדר אצל ילדה בת 3? תודה...

לקריאה נוספת והעמקה

הי, לרב קוצר ראיה עולה עם הגיל ולכן הצפי הוא שהמספר דווקא יעלה ולא ירד, אם כי תמיד. עם זאת, אם המדידה נעשתה ללא טיפות מתאימות ייתכן שהמדידה אינה מדויקת.

01/06/2019 | 23:30 | מאת: שריאל

לילדה שלי גילו קוצר ראייה-1.5 בכל עין וצילינדר 0.25.. לי היה משקפיים מגיל 13 (עשיתי לייזר) והגעתי למספר 3.75 ובעלי מגיל 20 עם משקפיים, כרגע מספר 3..האם גם המספרים עצמם זה עניין גנטי? הילדה לא תגיע למספרים גבוהים? והאם יש מצב כזה שיש עיכוב בגדילה של העין ואז המצב מתאזן למצב תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

קוצר ראיה נובע לרב מכך שגודל העין עולה על הממוצע. קוצר ראיה של 1.5- בגיל 3 בהחלט יכול לרמז על כך שיהיה קוצר ראיה גבוה בעתיד (מעל למספרים שלכם). היות והעין לא תקטן אין צפי לכך שהמספר ירד. יש כיום טיפולים מוכחים להאטת קצב גדילת העין. מציע לכם לפנות לרופא עיניים ילדים והתייעץ בעניין זה.

02/06/2019 | 05:55 | מאת: שריאל

אין מקרים שהמספר נשאר בגיל הזה ולא גודל?.. או שיש עיכוב בגדילת העין ומתאזן?..

30/05/2019 | 13:33 | מאת: נדין

שכחתי את הפנימיקסין מחוץ למקרר כשעתיים, היה בטמפרטורת החדר לא חשוף לשמש, האם מותר להמשיך להתשמש?

לקריאה נוספת והעמקה

כן

25/05/2019 | 18:59 | מאת: תום

היי אני תום. בת 30. בריאה. קצרת רואי. לפני 3 שבועות קיבלתי מכה בעין שמאל ומאז אני רואה בעין הזו פלוטרים שמתגברים מיום ליום. אני רואה אותם כל הזמן. גם בחושך, גם בלילה. בכל תאורה. 24\7. הייתי אצל 3 רופאים שאבחנו vitreous floaters. (אם זה הפרדות זגוגית- לא אמורים לכתוב את זה באבחנה? אז אולי זה לא הפרדות זגוגית?) בכל מקרה, השאלה שמעניינת אותי היא האם יצא לך לראות אנשים צעירים או ילדים שחוו עניינים בזגוגית העין\זבובים- עקב חבלה קהה בעין? (בעין של החבלה כמובן, לא בשתי העיניים). אם זה קרה לי, זאת אומרת שזה יכול לקרות גם לילדים שחוטפים כדור בעין בעת משחק (ונניח שהם גם קצרי רואי, מיופיה וכו'). משום מה אני לא מוצאת אינפורמציה על אנשים שחוו את הסמפטום אך ורק ממכה. מוצאת רק אנשים שזה הופיע להם באופן "טבעי" ולא ממשהו חיצוני. דבר שני שמעניין אותי: אם קיבלתי מכה, וזה זעזעז שם כנראה משהו בזגוגית העין, שגרם שם לשינוי- יתכן שלמעשה ישנה חבלה גם חיצונית לא? כלומר איזשהו "פצע" או טראומה (גם אם אין דימום הנראה לעין או משהו מסוכן). מבחינת הבדיקה הקלינית אגב, הכל טוב. לחמית שקטה, קרנית צלולה וכל שאר המילים היפות הכתובות לי בדף הבדיקה. ובכל זאת, קיבלתי מכה. זה בכל זאת משהו חיצוני שחדר פנימה. (לא כמו בתהליך רגיל וטבעי של הפרדות זגוגית), אז תוהה האם יש גם סימן חיצוני שמראה את המכה. (אחת הרופאות שבדקו אותי אגב, אמרה שהיא רואה את הפגיעה. אבל זה לא מופיע לי בדיאגנוזה, כי כנראה זה לא רלוונטי לראייה ושלמות העין. אבל זה רלוונטי לי להבין מה קורה לי בגוף). מה רואים בד"כ בעין כשיש פלוטרס\ענייני זגוגית שנגרמו ממכה קהה? אשמח שתשתף אותי בכל אינפורמציה שיש לך. אני מאמינה שיש הבדל בין שהגוף מייצר את זה לבדו, לבין שהוא מייצר את זה ממכה חיצונית ומייצר שם כנראה איזה אפקט נלווה יחד עם הזעזוע בזגוגית\הפרדות. תודה תום

לקריאה נוספת והעמקה

תום שלום, זהו פורום מחלות עיניים בילדים. אנא הפני את שאלתך לפורום מחלות רשתית. בגדול - חבלה קהה לעין יכולה לזרז תהליכים שהיו קורים בג'ל של העין (vitreous) באופן טבעי בעתיד. בהחלט ייתכן שהחבלה הקהה בעין גרמה לשינויים בג'ל של העין גם ללא שום עדות לחבלה חיצונית.

26/05/2019 | 13:56 | מאת: תום

תודה רבה. לפני שבועיים הייתי בבית המרקחת ההומיאופתי של ד"ר סמואלוב ברעננה, הוא התקשר אליך ודיבר איתך עליי אם אתה זוכר. הגישה שלו הייתה שזה כלום וזה יעבור, והוא שלח אותי אליך אחרי שכבר נבדקתי ע"י רופא שאמר לי שאין הפרדות רשתית ושהפלוטרים לא יחלפו. הסיבה שהוא שלח אותי היא כי הוא כנראה האמין שתוכל להרגיע אותי ולומר לי שזה יעבור או לתת טיפול מתאים. (לכולם היה ברור שמסוכן זה לא). אני מסיקה מזה, שהתופעה יכולה להגרם בכל גיל, לרבות גילאי הילדות המוקדמים, במידה ויש קוצר ראייה+מכה בעין. ד"ר כינורי, מה היית אומר לילד בן 10 שנחבל בעינו והחל לראות פלוטרים גדולים, שחורים ואטומים שמסתירים לו את שדה הראיה וגורמים לו לפחד מאוד גדול כי זה לא נעלם כבר 3 שבועות והוא רואה את זה בכל שנייה? האם היית אומר לו שזה לעולם לא יחלוף? שהוא צריך להתרגל לחיות עם זה עד סוף ימיו?

הי תום, הפורום הזה הוא פורום כללי, אנונימי וחופשי לכל קורא בנושא מחלות עיניים בילדים. אין זה המקום לנהל שיחות אישיות איתי. ולעניין - השאלות שלך הן מצוינות והתשובה מעט ארוכה בשביל הפורום. בכל מקרה -זה יהיה לא רציני לענות על שאלות כאלו ללא בדיקת הילד. בשמחה רבה אבדוק את הילד ואתן לך את חוות דעתי.

שלום, בני בן חודשיים, ובאחת מעיניו יש חלק (כמעט חצי בחתך אורכי) שנראה חום תחת תאורה מסויימת כאשר החצי השני והעין השנייה בצבע אפור כחול. כמו כן לובן העין שלו לא כ"כ לבן אלא קצת כחלחל/אפרפר במקצת בעיקר בסביבה הקרובה לקשתית. האם זה תקין וזהו חלק מהתפתחות הצבע בעין? תודה תודה

שלום, קשה לענות על השאלה ללא בדיקה. יש מס' מצבים שיכולים לגרום לתמונה עינית כזו. מציע לך לגשת לבדיקת רופא עיניים ילדים בהקדם.

ביתי בת 4 חודשים ומשפשפת את שתי עיניה מספר רב של פעמים בלילה וביום.רופא עיניים בקהילה אמר שיש לעשות לה בדיקה כוללת הרחבת אישונים ובשל גילה טיפות להרחבת אישונים קיימות רק בבית חולים. האם כך?התורים מאד רחוקים.לא ניתן להרחיב אישונים אצל רופא עיניים ילדים ולא בביח?[ יש קשר בין שפשוף עיניים מאסיבי לבעיית ראייה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לפעמים יש קשר בין שפשוף עיניים מסיבי ובעיית עיניים. ניתן להרחיב אישונים אצל רופא עיניים ילדים שיש לו טיפות שמיועדות לתינוקות. אצלי יש ואתה מוזמן לקבוע תור בהקדם - נא ציין בפני המזכירה את תגובתי זו

שלום רב , לילד שלי בן 8 שנים קוצר ראייה קפץ מ2.25 בכל עין ל4.0 בכל עין \קיבל המלצה לאטרופין 0.01 אחוז לכל עין ולשנות משקפיים רגילים למולטיפוקל, האם אנחנו חייבים להרכיב לילד משקפיים מולטיפוקל ?

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול לעצירת מיופיה עם טיפות אטרופין הוא יחסית מקובל עקב פרסום של מחקרים גדולים ומבוקרים בשנים האחרונות בנוגע ליעילותו. הטיפול במשקפי מולטיפוקל הוא בנתיים שנוי במחלוקת.

03/04/2019 | 09:11 | מאת: רבקה

הבן שלי בן 3. מאז שהוא קטן יש לו תופעה שכאשר הוא רוצה להתרכז במשהו רחוק אז הוא מסובב את ראשו כך שעין ימין תהיה קדימה יותר (כלומר לא מסתכל ישר עם שתי העיניים). זה רק שהוא רוצה להתרכז, בשאר הזמן הוא מסתכל ישר עם שתי העיניים. לקחנו אותו בגיל שנה וגם לפני כחודש לרופא עיניים שטען שאין לילד שום פזילה ולפני כחודש הוא עשה לו בדיקת ראיה (הראה לו תמונות ממרחק ושאל אותו מה הוא רואה) לשתי העיניים ביחד ולכל עין בנפרד ואמר שהילד רואה מצויין. מה יכול להיות ההסבר לתופעה הזו שהילד מסובב את הראש מדי פעם כדי שעין ימין תהיה יותר קדימה? האם יש עוד בדיקות שמומלץ לעשות מלבד בדיקת ראיה רגילה?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לענות ללא בדיקה. נשמע כאילו יש לו הטיית ראש לצד שמאל (כך שעין ימין קדמית יותר). יש לכך מגוון סיבות - אנא פני עימו לרופא עיניים שמתמחה בילדים.

31/03/2019 | 11:07 | מאת: יוני

שלום רב ד"ר בני בן שנתיים ובימים האחרונים שמנו לב שהוא מגלגל עיניים , הוא לא מאבד הכרה ולא מפרכס אבל זה מאוד מאוד מבהיל. אין תורים בחודשים הקרובים לרופאי עיניים לילדים ואני אובד עצות אשמח לעזרתך !

תוכל לקבוע תור דחוף למרפאה שלי, תוכל למצוא את המספר באינטרנט. אם כי יש סיכוי טוב שאין מדובר בבעית עיניים. הייתי כבר קובע גם תור לנוירולוג ילדים

19/03/2019 | 20:02 | מאת: נילי

שלום איך קובעים תור דרך מכבי ייעוץ משלים ? לילד בן 2 וחצי עם נסטגמוס קליל למרחק אשמח לתשובתכם

נילי שלום, הייתי מתקשר למרפאה של הרופא המבוקש וקובע תור.

12/03/2019 | 23:23 | מאת: עדשות אורטו K

לבתי בת ה 13 . הציעו עדשות אורטו K . מה דעתך ? הערה: בחודש האחרון עלה המספר שלה מ-2 ל3 . תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אני אישית ממליץ על נסיון טיפול באטרופין מדולל. הרבה פחות מסוכן לעיניים של הילדים. כמו כן נעשו מחקרי ענק מבוקרים על טיפות אטרופין מדולל עם תוצאות טובות ובטיחות גבוהה. פני לרופא עיניים לילדים ושאלי על הטיפולים האפשריים.

07/03/2019 | 09:10 | מאת: ילדה בת 8

בתי בת השמונה אובחנה כמי שזקוקה למשקפיים לפני כשנה וחצי. תחילה היה מספר המשקפיים 1- בכל עין ואולם כל כמה חודשים עלה המספר וכעל עומד על -2.75 בכל עין (לפני כחודשיים נערכה לה בדיקה ונקבע כי זקוקה לעדשה של -2 בכל עין ולאחרונה התלוננה שוב כי לא רואה טוב מהלוח ובבדיקה נקבע כאמור מספר חדש -2.75). האם עלייה בתדירות זו שכיחה אצל ילדים? יש סיבה לדאגה? נדרש לערוך בירורים נוספים? אציין כי נבדקה לפני כשנה אצל רופא עיניים ומעבר לאבחנה כי זקוקה למשקפיים לא נאמר לנו כי קיימת בעיה נוספת תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

עליה במספר במשקפיים נובעת מהתארכות העין.במידה וקצב העליה במספר הוא גבוה אפשר לחשוב על טיפולים שמטרתם למנוע את עלית המספר. הטיפול הנפוץ כיום הוא עם טיפות אטרופין מדולל (0.01%). לשם כך פני לרופא עיניים ילדים והתייעצי.

13/02/2019 | 23:11 | מאת: עדן

הבת שלי בת 8 היום הייתה משחקת בחצר כאשר חזרה הביתה היא אומרת לי אמא העיינים שלי עיפות אני מרגישה שאני מתאמצת כדי לפתוח אותן כאילו הן רוצות להיעצם אני נלחצתי ושאלתי אותה אם את ראוה טוב אמר לי כן אבל מרגישה שאני פותחת אותן בכוח הן רוצות לסגור ממה כאב זה יכול לנבוע קבעתי לה תור בשבוע הבא לרופא עיניים אהל לחוצה ומפחדת ממשהו מסוכן יש לציין שהיא אתמול התחיל לה דלקת בגרון וצינון אשמח לחוות דעת אני לחוצה

לקריאה נוספת והעמקה

מצטער על התגובה המאוחרת. מניח שכבר ביקרתם אצל רופא העיניים

02/12/2018 | 13:28 | מאת: מאור

שלום ד"ר. אני בן 19 ועובד הרבה מול מחשב (שאלתי כאן לפני כמה זמן). אני לא מרגיש יובש אבל העיניים שלי צורבות קצת ואני מרגיש צורך לעצום אותן כך שתחושת הצריבה מתפשטת וכאילו עוברת, אבל זה חוזר שוב. העיניים לא אדומות וזו רק התחושה הזו. האם זה בכל זאת יכול להיות יובש? אלרגיה? תגובה למסכים? זה מופיע בעיקר כשאני מול מסך. ומה ההמלצה שלך במקרה הזה? לבדוק אם טיפות נגד יובש יעזרו? תודה, מאור

לקריאה נוספת והעמקה

מאור שלום, הייתי בכל זאת מנסה טיפות של דמעות מלאכותיות מס' ימים ואם זה לא עוזר הייתי ניגש להיבדק ע"י רופא עיניים. תנסה גם לעבוד במחשב ממרחק יותר גדול. בברכה, דר' כנורי

20/10/2018 | 22:56 | מאת: מאור

שלום ד"ר. אני בן 19, חייל בקריה, עובד מהבוקר עד הערב (שמונה עד שש), כמעט כל העבודה מול מחשב. יש לי משקפיים. אין יובש בעיניים כרגע. 1. אם אני אשים טיפות עיניים כמו הילו קומוד קבוע, האם זה יכול לעזור למנוע נזק לעין? ואם העין לא יבשה האם זה יזיק (אולי יגרום לעין להתרגל וכשאני אפסיק באמת יהיה לי יובש)? 2. מה אפשר לעשות על מנת למנוע נזק מהמסכים? מה הנזק הצפוי משימוש כזה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מאור שלום, הזלפת דמעות מלאכותיות לעין הם בהחלט הטיפול המקובל בעין יבשה. אין סכנה לנזק או "להתרגלות העין". לגבי נזק ממסכים - העניין עוד לא הוכח לחלוטין אך מסכי המחשב של היום פולטים קרינה ברמה אפסית שאינה מסוכנת. הבעיה העיקרית היא מיקוד ראיה ממושך לאובייקט קרוב יחד עם ירידה בכמות המצמוצים לדקה בעת בהיה במחשב. זה גורם (לכולנו...) תחושה של אי נוחות וכאבים בעיניים לאחר בהיה ממושכת במסך המחשב. הייתי מקפיד על מרחק סביר מהמחשב (למשל 50 ס"מ ולא פחות) והפסקות יזומות עם מתן מנוחה לעיניים (הסתכלות לרחוק).

האם יש סכנה להמתין חודש ללא משקפיים לתינוק עד שאלך לחוות דעת שנייה?

אני לא חושב. ממילא לרב בדיקת העינים הראשונה נעשית בגיל 9-12 חודשים.

14/10/2018 | 20:40 | מאת: .

שכחתי לציין שהרופא נתן טיפות להרחבת אישונים ולאחר שעה ביצע את הבדיקה.

לקריאה נוספת והעמקה

טוב מאוד. כך צריך

14/10/2018 | 20:20 | מאת: .

שלום רב, בני נולד עם חסימה בצינורית הדמעות. כיום בן 8 חודשים כמעט חלפה לגמרי, ניגשנו לביקורת חוזרת אצל רופא עיניים שאמר שיש צורך במשקפיים. לא הסביר יותר מדי רק נתן לי דף כנראה עם התוצאות לבחירת המשקפיים. התוצאות: R=+5.5 L=+6.25 אשמח להסבר עד כמה שתוכל על תוצאות הבדיקה. האם קיים סיכוי שהדבר קשור לחסימה שהייתה? האם מצריך חוות דעת שנייה? והאם יכול לחלוף? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לבינך יש רוחק ראיה גבוה. במצב כזה רצוי לתת משקפיים למניעת התפתחות של עין עצלה. ייתכן מאוד ורוחק הראיה כפי שנמדד היה אפילו גבוה יותר והרופא "הוריד" קצת במרשם. אין קשר לחסימת דרכי הדמעות שהיתה וחלפה. במידה וקיים ספק כמובן שניתן ורצוי לפנות לחוו"ד שניה. לגבי השאלה האם יחלוף - בדרך רוחק ראיה נוטה להשתפר עם הגיל (דהיינו לרדת), בניגוד לקוצר ראיה (מינוס במשקפיים) שנוטה לעלות. הייתי אומר שהסיכוי שהוא יזדקק למשקפיים בבגרותו הוא בערך 50%. בכל מקרה הייתי דבק עם הרופא\ה שאתם מרגישים איתו\ה נוח.

05/10/2018 | 22:50 | מאת: בארי

עין שמאל, עפעף תחתון נפוח ואדמומי. בעיה שחוזרת פעם ב... אין בתוך העין מאומה והילד לא קיבל מכה. הרופא לא נותן פתרון למעט טיפות עיניים. מה עושים ?

לקריאה נוספת והעמקה

בארי שלום, ייתכן ומדובר בכלזיון ("שעורה") אך קשה לענות ללא בדיקה של הילד. הטיפול העיקרי בשעורה הוא ע"י קומפרסים חמים ולא על ידי טיפות או משחות (אם כי לפעמים יש אינדיקציה לתת אותן). במידה ואתה לא מרוצה מרופא עיניים מסוים כדאי לפנות לחוו"ד שניה.

לכבוד ד"ר מיכאל כינורי שלום רב מזה מס ימים הבן שלי מתלונן על כאב בעת מצמוץ בעין שמאל.[מתלונן על סוג של דקירה].אין נפיחות על העין.בכיתה יש ילד עם דלקת עינים [עינים אדומות].מה מומלץ לעשות? בחודש האחרון כמה ילדים בכיתה בהם הבן שלי מרבים לשחק זמן ממושך במשחקי מחשב או לשחק באישונים האם יש קשר לתחושה בעין? כמן כן לעיתים מתלונן שבאחת העינים רואה קצת מטושטש מה מומלץ לעשות? בתודה רוני

לקריאה נוספת והעמקה

רוני שלום, נשמע שהבן שלך זקוק לבדיקת עיניים. ברקע שיש כאב שממוקד לעין אחת במשך זמן רב חייבים לשלול נוכחות של גוף זר. גם הראיה במטושטשת בעין אחת מחייבת בדיקה. אני לא חושב שמשחק ממושך במשחקי מחשב יכול לגרום לתלונות שתארת (אם כי זה כמובן לא מומלץ). בקיצור - אנא גש לבדיקה ע"י רופא עיניים.

01/10/2018 | 22:45 | מאת: יעל

שלום רב, בני בן התשע סבל מעין אדומה ללא כאבים וללא הפרשות, למעט דמעות. לאחר חמישה ימים ניגשנו לרופאת משפחה שרשמה לו טיפות דתמיצין שלוש פעמים ביום. לאחר שלושה ימים של טיפול כזה, ללא שום שיפור ואף החמרה, הגענו למיון! התברר שלילד יש קרטטיס מרגינלית. כעת מטופל בויגמוקס. נאמר לנו שהסטרואידים החריפו את המצב. השאלה שלי - האם עלול להישאר נזק בלתי הפיך לאפיתל ולקרנית? איזו אינדיקציה יש לשיקום מלא כאילו לא ארע דבר?

לקריאה נוספת והעמקה

יעל שלום. קשה לדעת בודאות אם הסטרואיד (הדטמיצין) החמיר את המצב אם כי אני לא משוכנע כי חלק מהטיפול בקרטיטיס מרגינלית כולל בהרבה מקרים גם סטרואיד. עם זאת, נכון הדבר שהטיפול העיקרי הינו אנטיביוטיקה יחד עם ניקוי טוב של העפעפיים ע"י מגבונים ייחודיים כי המקור לדלקת הוא לרב חיידקים שעל העפעפיים (מסוג סטפילוקוקים).

21/09/2018 | 22:26 | מאת: חיים

שלום. בתצלום שבצעתי בטלפון הנייד שלי עם פלאש, יוצא שעין אחת של בתי בת ה-12 יוצאת עם צבע בוהק שונה באמצע. אדום או לבן. צילמתי שוב ומופיע שוב באותה עין. צילמתי בטלפון אחר ובמצלמה רגילה עם פלאש ולא רואים שוני בין העיניים. האם בכל זאת יש סיבה ללכת לבדיקה ? אני מודע לנושא בעקבות כתבות בעיתונות שצילום יכול להצביע על בעיה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

חיים שלום, אכן הבדל ברפלקס שמגיע מהעיניים הוא נורה אדומה אך מדובר לרב בתינוקות ובילדים קטנים. בכל מקרה אני ממליץ לך לקחת את ביתך להיבדק בהקדם.

16/09/2018 | 18:08 | מאת: S.A.

אבחנה: UVEITIS UNSPECIFIED טיפול: STERODEX COL נבדק היום על-ידי רופא עיניים בשל עין אדומה נמצאה אובאיטיס עין ימין לחמית מגורה. ללא הפרשות כעת אין פוטופוביה. תנועות עיניים מלאות ללר הגבלה או רגישות מםרקים חופשיים ללא פריחה . ללא סימני דהידרציה. לב: קולות סדירים, ללא אוושות. ראות: כניסת אוויר טובה דו"צ. ללא חרחורים או צפצופים. בטן: רכה ללא רגישות או סימני גירוי צפקי. ללא הגדלת אברים. לוע: ללא אודם על הקשתות, שקדים אינם מוגדלים. אין תפליטים. אזניים: תופיות תקינות. בדיקה נוירולוגית: תקינה. נתבקש לבצע בדיקות דם תקופה של כחודשיים עין אדומה פוטופוביה בא והולך טופל בתחילה כדלקת ללא שיפור חשבו תגובה אלרגית גם אחרי בבריכות אך התופעה התמידה ללא חומים ללא תופעות סיסטמיות אחרות נציין אים ההםרשות מהעין בעין ימין תופעת הפוטופוביה בא והולכת כעת חזרה של התופעה אם כי אין פוטופביה בדיקות דם יצאו בסדר נמשך טיפול מקומי + מעקב רופא עיניים מדוע זה חוזר כל פעם? והאם זה מסוכן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אוביאיטיס היא דלקת תוך עינית שבהרבה מקרים היא אדיופתית (כלומר ללא גורם ברור). עם זאת יש לשלול מחלות דלקתיות בכל הגוף כדוגמת מחלות מפרקים.עושים זאת ע"י בדיקת רופא מומחה ובדיקות דם רלוונטיות שאני מבין שעשו. מבחינת העיניים יש לבצע מעקב אצל רופא העיניים המטפל. הטיפול הוא אכן בסטרואידים (STERODEX הוא סוג של סטרואיד). המעקב אצל רופא העיניים צריך לכלול גם מעקב אחר תופעות לוואי אפשריות של סטרואידים במידה ונלקחים לזמן ממושך (למשל לבדוק שלא נוצר קטרקט - עכירות של העדשה התוך העינית, כמו גם בדיקת לחץ תוך עיני.

28/08/2018 | 00:53 | מאת: נועה

שלום רב, יש לי ילדה בת 4. לאחרונה, הילדה אומרת (ציטוט): "יוצאים לי צבעים מהעיניים". היא הסבירה, שכאשר היא מסתכלת לכיוון האור ומכווצת את הגבות, היא רואה עיגולים של צבעים. אדגיש - מדובר בילדה מאד חכמה. השאלה: 1. האם יתכן ויש בעיה כלשהי בעיניים? 2. הילדה צופה לא מעט בטלוויזיה. האם צפיה במסך מקרוב מאד עלולה לגרום נזק? אודה לכל עצה.

לקריאה נוספת והעמקה

נועה שלום, הרבה פעמים ילדים מתארים דברים שהם רואים בצורה כזו שקשה לנו להבין למה בדיוק הם מתכוונים. לפעמים ישנן תופעות ויזואליות (כמו הילות סביב אורות או חוסר אפשרות לפוקוס על אובייקט קרוב מאוד לפנים) שאנחנו המבוגרים לוקחים כמובן מאליו ולא חושבים שמדובר בבעית עיניים, ובצדק. ברב המקרים בדיקת רופא העיניים תהיה תקינה אך בכל זאת הייתי ממליץ לך לגשת איתה לבדיקת רופא עיניים כדי שנהיה בטוחים שאין בעיה עינית. לגבי צפיה במסך מקרוב - בעיה אוניברסלית בימינו (לא רק לילדים...). הבעיה היא בעיקר בהתאמצות של העיניים לאובייקט קרוב במשך זמן רב. מומלץ לכן לתת מדי פעם "מנוחה לעיניים" על ידי מבט לרחוק. כאשר אנו מסתכלים על אובייקט רחוק אין הפעלה של השריר התוך עיני.

08/07/2018 | 11:58 | מאת: מיכל

שלום. ביתי בת שנתיים וחודש. היום בבדיקת עיניים שגרתית נמצא בעין אחת צילינדר +0.5 בציר 90. עם מספר +1.5. העין השניה רק מספר +1.5 ללא צילינדר. הרופאה אמרה שאין לזה כל משמעות ושהבדיקה תקינה לחלוטין. מה זה אומר צילינדר 0.5 בעין אחת? האם הראיה פחות טובה? האם זה יכול להשתפר? מה המשמעות של זה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, משמעות ה"צילינדר" היא שהעין איננה כדור מושלם אלא יש בה אלמנט אליפטי דמוי ביצה. ככל שהצילינדר גבוה יותר אך הכדור פחות מושלם. צילינדר קל כמו שיש לביתך איננו משמעותי לראיה ואינו מצריך משקפיים. בהחלט יכול להשתפר אך יכול גם לגדול ולכן יש צורך במעקב, במיוחד אם מדובר בצילינדר רק בעין אחת כיון שקיימת סכנה להתפתחות עין עצלה בעין עם הצילינדר אם הוא לא מתוקן (ע"י משקפיים). הייתי ממליץ על בדיקה חוזרת בעוד כמה חודשים אצל רופאת העיניים. בברכה, דר' כינורי

20/06/2018 | 10:10 | מאת: ענת

שני ילדיי לוקים במחלה גנטית RP האם ישנם תרופות שיכולות להאט את קצב התפתחות המחלה, האם ישנו ניתוח או כל הליך כירורגי שיכול לרפא. היות וזו מחלה גנטית, איך אפשר למנוע שהמחלה לא תמשיך לדור הבא האם ישנו מומחה בארץ או בעולם שאפשר לפנות אליו להתייעצות

לקריאה נוספת והעמקה
20/06/2018 | 12:07 | מאת: נדין עמותת לראות

למעונינים במידע על אטיניס פגמנטוזה מוזמנים להתקשר לעמותת לראות

ענת שלום, מחלות גנטיות עדיין מהוות אתגר טיפולי. באחוז מסוים מהחולים עם מוטציות מסוימות נראה אולי אור בקצה המנהרה. אני ממליץ לך לפנות למרכזים מומחים בנושא. יש אצלנו מרכז בתל השומר אותו מרכז דר' רוטנשטרייך ויש מרכז מצוין בהדסה. בברכה, דר' כינורי

16/06/2018 | 10:49 | מאת: אתי כהו

ילד בן ארבע וחצי עם דלקת עיניים ויראלית מזה עשרה ימים ביום חמישי הייתה החמרה והופננו לבית חולים. בבית החולים הרופא עשה ניקוי מימברנות מאז הילד לא פוקח את עיניו. בבקשה זקוקה לעזרה בדחיפות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אתי שלום, נשמע שהילד סובל מדלקת לחמית ויראלית חריפה. אם הילד אינו פוקח את עיניו כלל ייתכן שיש לו פצע בקרנית (ארוזיה). אני מניח שבמצבו הנוכחי בדיקת העיניים לא תהיה קלה אך לצערי הכרחית. זאת מכיון שבמידה ויש פצע בקרנית יש לטפל ע"י אנטיביוטיקה מניעתית על מנת שלא יפתח זיהום בקרנית. כמו כן ייתכן ויש צורך בסילוק ממברנות נוספות. במידה ואין ארוזיה (ואך ורק לאחר שהיא נשללה על ידי רופא עיניים) נראה שהילד ירוויח מקורס קצר של טיפות סטרואידים. בעקרון אנו נמנעים ממתן סטרואידים מכל סוג שהוא בילדים אך במצב זה ייתכן ומאוד יעזור (שוב, לאחר שנשללה ארוזיה בקרנית). בברכה, דר' כינורי

23/03/2016 | 16:50 | מאת: ענת

היי, הבן שלי בן חודשיים קיבל מכה קלה בעין לפני כשבוע (התנגש עם משקפי השמש של סבתא). מאז החל לדמוע מעט במשך כמה ימים ועכשיו כבר יומיים שיש הפרשות צהובות מהעין. האם ייתכן שהתפתחה דלקת כתוצאה מהמכה שקיבל? אני שומרת את העין נקייה ושמתי חלב אם ובינתיים אין שיפור. האם חייבים לשים אנטיביוטיקה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ענת, המלצתי היא לפנות לבדיקת רופא עיניים ילדים בכדי שיוכל לראות את העין ולהמליץ על טיפול. רפואה שלמה . ד"ר קלאודיה יהלום.

שלום ענת, אני ממליצה בחום לפנות לבדיקה אצל רופא עיניים ילדים בכדי שיראה את העין ויתאים את הטיפול הדרוש. רפואה שלמה, ד"ר יהלום.

23/02/2016 | 17:25 | מאת: איימי

שלום, בני כבן 3 וחצי חודשים, בימים האחרונים הבחנתי כי יש לו ברשתית פס חום דק (מתחיל מהאישון ועד סוף העיגול הצבעוני- מקווה שמובן) הוא מופיע רק באיזור 1 ורק בעין אחת, יש לו עיניים כחולות מזה יכול להיות? סימן לדאגה??? תודה

שלום איימי, מומלץ ללכת לבדיקה יסודית אצל רופא עיניים ילדים ,על מנת להיות בטוחים. רפואה שלמה , ד"ר יהלום

14/02/2016 | 00:23 | מאת: צופית

ילדתי בת שנה וארבעה נפלה ממיטת נוער אתמול, בכתה לשנייה ואיבדה את ההכרה לכמה שניות מאד טובות... שמיד אח"כ היא הקיאה והיתה סמרטוטית ולבנה כמו סיד. דיברתי עם רופא מהמוקד שאמר לעקוב אחריה ולראות..וגם לקחתי אותה לאיש "הצלה" שיראה אותה כי לא הייתי רגועה והוא אמר שעל פניו היא נראית בסדר ושנעקוב אחריה. היא הגיבה אלינו למרות שהיתה סמרטוט גם הצבע חזר ללחייה, אכלה אבל לא כמו תמיד. והשכבתי אותה לישון שעתיים אחרי הנפילה. היום בבוקר קמה עם הפרשות מהעיניים שנמשכו כל היום עד עכשיו.היתה גם לא כ"כ רגועה. לשאלתי, אני קצת בלחץ גם מההקאה שהיתה, כי היו לה בעבר שתי נפילות כאלה שקבלה מכה בראש ואיבדה את ההכרה אבל לא הקיאה ועכשיו כן. וגם מההפרשות בעיניים שאני לא יודעת אם קשורות או לא כי היא סובלת די תדיר מהפרשות. בקיצור, האם אני יש למה לקחת אותה לרופא שיבדוק או שאני יכולה להיות רגועה שהכל בסדר? אני די לחוצה מכל הסיפור ומפחדת שאולי קרה לה משהו שלא מיד רואים...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום צופית, מומלץ ללכת לחדר מיון לבדיקה אצל נירולוג ילדים, ואולי ולעשות צילום ראש לבדוק שהכל בסדר. מומלץ לעשות בדיקות יסודיות. רפואה שלמה, ד"ר יהלום

30/01/2016 | 08:32 | מאת: אבא

שלום רב! הבן שלי קיבל טיפות פנימיקסין. אתמול בערב שכחנו את הטיפות מחוץ למקרר למשך 12 שעות. האם ניתן להמשיך להשתמש בהן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לשאלתך אין בעיה אפשר להשתמש בטיפות. רפואה שלמה, ד"ר יהלום.

25/01/2016 | 21:13 | מאת: אביטל

הילד של חברתי סובל מטיקים בעיניים מה נסיבה ? אשמח לתשובה בהולה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אביטל, סביר להניח שהעיניים בסדר, לפעמים טיקים נובעים מבעיה נירולוגית , אני ממליצה ללכת לבדיקת אצל רופא עיניים ילדים . רפואה שלמה ד"ר יהלום