עזרה בבקשה- דחוף!!!

דיון מתוך פורום  פרקינסון, הפרעות בתנועה ורעד

01/03/2014 | 11:54 | מאת: דאגלס

שלום רב, אני זקוק לעזרתיכם!!!!!!. לפני חמישה חודשים התחיל לי כיווצי שרירים מתחת לעין ימין טיק. לאחר מכן זה עבר למצח ואז גם לעין השניה. לאחר מכן היה לילה אחד שהיה לי זרמים(לא חשמליים) בכל הגוף ובקושי ישנתי. יום למחורת הלכתי למרפאה. היה לי לחץ דם גבוה 180/100. לאחר מכן הופניתי לרופא משפחה לביצוע מספר בדיקות. במקביל הרגשתי דפיקות לב בכל הגוף. דפיקות שגורמות לגוף לזוז יחד עימו. רעד בידיים, ברגליים ובראש, כאשר אני מחייך אני מרגיש את השרירים רועדים לאחר מספר שניות וכך קורה בכל הגוף כאשר אני מכווץ את השריר לצורך ביצוע פעולה מסויימת הוא רועד לאחר מספר שניות. התכווצויות שרירים בלתי רצוניות בכל מיני מקומות בגוף. והרגשה של זרמים(לא חשמליים) בגוף ובפנים ובעורף.. בשבוע האחרון אני מרגיש כאבי שרירים בשרירי הידיים והרגליים, בהתחלה(לפני שלושה חודשים) זה היה רק ביד שמאל באזור האמה חשבתי שזה עקב זה שאני עובד מול המחשב ולא יחסתי לזה חשיבות(אז הפחתתי את השימוש ביד ודיי נחתי), אך כעת אני מרגיש כאבים גם באזור האמה ביד ימין וגם ברגליים. היתה גם תחושה של שריפה בשרירים לפני חודש אז התחלתי לקחת ויטמים B12, (בדיקות דם יצא 334, הבנתי שצריך להגיע לפחות ל 500 כי מרגישים את התחושות עוד לפני שיש חוסר) ואכן תחושות השריפה נעלמו) אך בשבוע האחרון הרגשתי שוב בעוצמה יותר חזקה אפילו(שמתי לב שהתחושה של השריפה קוראת כאשר יש רגעים של לחץ אך אני לא יודע אם לחץ גורם לזה בוודאות) . בנוסף(את החלק הזה לא אמרתי לניורולוגים כי לא ידעתי איך להסביר להם את זה) בהתחלה הרגשתי את זה רק באצבעות של יד שמאל, אחרי זה אצבעות יד ימין ואז באצבעות הרגליים ולאט לאט אני מרגיש את זה בעוד מקומות בגוף. מה שאני מרגיש זה מין סוג של חריקה באצבעות זה קורה כאשר אני פותח את כף היד ומיישר את האצבעות לכמה שניות ואז שאני מנסה לסגור אותם לאט, אני מרגיש סוג של חריקה(בלי רעש, הרגשה פנימית פשוט) פשוט הרגשה כאילו המפרקים לא משומנים מספיק. אבל אם אני סוגר את האצבעות מהר אז אני לא מרגיש. לא מרגיש חולשה, להיפך מנסה להמשיך להתאמן בחדר כושר. אין כאבי ראש. עשיתי את הבדיקות הבאות: אקג- תקין אולטרה סאונד לב, כליות ועורק ראשי- תקין בדיקות דם- תקין איסוף שתן 24 שעות-תקין הולטר לב- תקין, שתי ניורולוגים שונים- תקין-אומרים שזה נובע ממתח ושאין תופעה ניורולוגית שגורמת לזה למשל להרגשה של זרמים בכל הגוף) בלוטת התריס-תקין, לחץ דם - כבר תקופה תקין, בדיקת EMG(יותר נכון בדיקת הולכה עצבית שמחברים אלקטרודות ומעבירים זרם חשמלי) תקינה. לפני שלושה חודשים רופאת המשפחה שלחה אותי לפסיכיאטר. שם אובחן שיש צורך בטיפול פסיכולוגי והמליצה לי על רמוטיב, מסרה שמדובר במתח ולחץ. התחלתי את הטיפול הפסיכולוגי לפני שלושה חודשים ואת הרמוטיב לפני חודשיים. כל הרופאים אמרו לי שמדובר במתח/לחץ/חרדה וזה הסיבה למה שאני מרגיש. בנוסף אני רוצה להדגיש כי התופעות התחילו חודש אחרי שהתקבלתיי לעבודה חדשה. אני מרגיש החמרה כאשר אני נתון תחת לחץ. אך גם בלי לחץ אני מרגיש את התופעות. אני בן 25, סטודנט ועובד במשרת סטודנט. הדבר מציק לי מאוד ומקשה עלי לתפקד וכי יש החמרה בסימפטומים עם הזמן. 1.רציתי לדעת האם הדברים שציינתי יכולים להיגרר כתוצאה מחרדה/לחץ/מתח או שיש גורם ביולוגי /ניורולוגי שיכול לגרום לכך? 2. האם זה תופעה של עייפות יתרת הכליה - דבר שנגרם עקב לחץ ומתח מתמשך? 3. מה אני יכול לעשות כדי להקל על הסימפטומים? 4. איזה עוד בדיקות צריך לעשות?

07/10/2014 | 00:24 | מאת: רוני

מדוע אף אחד לא ענה לדאגלס?? אני מקווה שקבלת תשובה באימייל כי פה אין כלום!! כ"כ הרבה זמן חלף מאז מעניין איך אתה מרגיש היום,אני מקווה שהיום אתה בריא או לפחות חל שיפור משמעותי במצבך. אגב,אני סובל מתופעות דומות (לפחות בחלקן) לאלו שתיארת,לפני מ"ס שנים אובחנתי בסופו של דבר כחולה בפיברומיאלגיה. רפואה שלמה!!

07/10/2014 | 00:33 | מאת: דאגלס

מה המצב רוני? לא חזרו אלי. הכל השתפר. הכל בראש. מה שכן יש עדיין דפיקות לב חזקות בכל הגוף!!! ואין לזה הסבר רפואי מכל מה שבדקתי דבר איתי. אשמח לשמוע פרטים נוספים על המקרה שלך...

מנהל פורום פרקינסון, הפרעות בתנועה ורעד