מבקשת עצה

דיון מתוך פורום  הפרעות קשב וריכוז בקרב ילדים

06/10/2014 | 11:10 | מאת: דפנה

שלום רב, בני בן 8 ילד בכיתה ג'. ביצענו אבחון מוקסו עקב תלונות בבית הספר שאינו מרוכז ולא מבצע את המוטל עליו.גם בבית אני רואה שהילד מתקשה בהתארגנות, הכנת שיעורי בית וכד' בקיצור, כול הדברים שמראים על קשב וריכוז. אז השאלה שלי היא בעצם מה עכשיו? איך ממשיכים מפה? העברתי לבית הספר את ההמצלות, האם צריך לפנות לניורולוג לקבלת מרשם לריטלין? האם יש המלצות אחרות בנושא? אשמח לקצת סדר בדברים... תודה דפנה.

לקריאה נוספת והעמקה
10/10/2014 | 00:13 | מאת: thoot

בדיקת מוקסו היא חלק קטן מאבחון קשב וריכוז, עלייך לקבוע תור לניורולוג שאת סומכת עליו וששמעת המלצות. לפני כן יש למלא טפסים עם הרבה שאלות טופס להורים וגם טפסים למורה ועם כל הניירת כמובן בצירוף תוצאות המוקסו יש להגיע לניורולוג והוא לאחר שיחה איתכם ההורים ושיחה עם הילד, עיון בטפסים ובבדיקת המוקסו יחליט לגבי המשך טיפול. ממליצה לך לשאול בפורומים של הפרעת קשב אצל ילדים על המלצות לרופא ניורולוג טוב לפי אזור מגורייך, בהצלחה!

דפנה שלום, בדיקת Moxo, כמו כל בדיקה ממוחשבת אחרת, אינה אבחון. אבחון הפרעת קשב ורכוז מתבסס על בדיקת הילד, ועל קבלת מידע מההורים והמורים. לעתים, ובמיעוט המקרים, יש צורך בבדיקת עזר כמו Moxo. כמובן שלא נגרם כל נזק מכך שהילד בצע את הבדיקה (מעבר לנזק הכספי). הילד עדיין זקוק לאבחון. לצורך אבחון יש לפנות לפסיכיאטר ילדים, נוירולוג ילדים, או רופא ילדים שעבר הכשרה לאבחון של הפרעת קשב ורכוז. מובן שכדאי להביא את תוצאות בדיקת ה-Moxo (וכן תוצאות כל אבחון אחר שעבר הילד) לרופא המאבחן. הרופא יבדוק את הילד, ישוחח אתכם, ישמע מביה"ס (דרככם, או באמצעות שאלונים),יקבע אם הילד לוקה בהפרעת קשב ורכוז, וימליץ על טפול. חג שמח, ד"ר ברנע ארז.

מנהל פורום הפרעות קשב וריכוז בקרב ילדים