הוצאת שתלים לאחר 10 שנים

דיון מתוך פורום  כירורגיה פלסטית אסתטית

06/07/2020 | 08:01 | מאת: ליאור

היי :) לפני כ10 שנים עברתי ניתוח הגדלת חזה והייתי מאוד מרוצה עד כה.. לאחרונה אני חושבת הרבה על להיכנס להריון.. הייתי רוצה לדעת מה עדיף? אני רוצה להוציא את השתלים לגמריי ובמידה ואם יהיו ריקים יחסית אז להזריק שומן בפנים... האם מומלץ לבצע את הניתוח לאחר ההריון? או לפני? תודה :)

לקריאה נוספת והעמקה
06/07/2020 | 08:05 | מאת: ליאור

**חשוב לציין שהשתלים ממוקמים מתחת לשריר... האם זה יכול לפגוע בהנקה לאחר הלידה? אגב במידה וזה רלוונטי אני בת 32 רזה במשקל תקין. :)

הי ליאור אני אענה כאן על שתי הפניות שלך בתגובה אחת: קודם כל לגבי הנקה לאחר הגדלת שדיים. עקרונית, כ7% עד 15% מכלל הנשים הבריאות לא מצליחות להניק לאחר הלידה. בנשים שעברו ניתוח להגדלת שדיים האחוז שאינן מצליחות להניק הוא דומה או רק בממש מעט יותר גבוה מנשים שלא עברו ניתוח להגדלת שדיים (אפילו עד 20%). הדבר שכנראה הכי משפיע על היכולת להניק לאחר ניתוח הגדלה הוא מיקום החתך להכנסת השתל ולא בהכרח המנח של השתל (אם הוא מעל או מתחת לשריר), יש יותר סיכון לפגוע ביכולת ההנקה אם ההגדלה נעשית דרך חתך קרוב לפטמה (חתך בגבול העטרה) והכי נמוך אם הוא בקפל השד התחתון. בנשים שהשתל מונח מתחת לשריר כנראה יש פחות פגיעה בהנקה בהשוואה לנשים שעברו הגדלה במנח מעל השריר רק אם מדובר בשתלים גדולים. השינויים שהגוף עובר במהלך ההריון והלידה ובהמשך עם ההנקה משפיעים מאוד על מראה השד ולכן הייתי ממליץ להמתין כחצי שנה לאחר סיום ההנקה כדי לבצע ניתוח אסתטי בשדיים.

הי ליאור מאחר ושאלת פעמיים אנא הסתכלי על התשובה לשאלותיך בתגובה השניה

מנהל פורום כירורגיה פלסטית אסתטית