עבודה סוציאלית מול תרפיה באומנות

דיון מתוך פורום  עבודה סוציאלית

03/08/2008 | 01:06 | מאת: מיכל

שלום, אני בעלת תואר שני בייעוץ חינוכי, אך איני מעוניינת לעבוד בתחום, לאחר ניסיון. אני מתלבטת בין לימודי תרפיה באומנות (יש לי הרקע המתאים) לבין הסבה לעבודה סוציאלית. מה יותר פרקטי מבחינת מציאת עבודה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה
03/08/2008 | 15:42 | מאת: מורן

אני לא יכולה להגיד לך בוודאות מה יותר פרקטי. אני כבעלת תעודה בתרפיה באמנות מבית ברל, יכולה לספר לך שיש די הרבה אפשרויות תעסוקה במתנ"סים, בבתי חולים ובעיקר בקליניקות פרטיות. אני לא כל כך מכירה את התחום של עבודה סוציאלית, לכן אני ממליצה לך לנסות לברר פרטים בבית ברל לגבי תרפיה באמנות. ובמקביל לברר לגבי עבודה סוציאלית. אם יש לך שאלות נוספות אני אשמח לענות לך עליהם. בהצלחה.

04/08/2008 | 10:30 | מאת: ענת יריב

שלום מיכל, ברמה החוקית, עו"ס מוכרת ואילו תחום הטיפול באומנויות עדיין לא קיבל גושפנקא חוקית שכזו, זה עדיין על סדר היום בכנסת.אין זה אומר שמטפלים באומנויות חסרי עבודה, רק מיידעת אותך על המצב המשפטי. אני רוצה להאמין שבמידה ותלמדי תחום טיפולי זה, לכשתסיימי, החוק כבר יוסדר. אני מקווה שתבחרי בתחום שהוא גם פרקטי עבורך וגם עונה לנטיות ליבך. בהצלחה, ענת

04/08/2008 | 21:02 | מאת: מיכל

תודה לכן. עדיין, לא ברור לי מה יותר יעיל/משתלם מבחינת מציאת עבודה. בשני בתחומים הלימודים נראים לי מאוד מעניינים, לא הלימודים הם הבעייה שלי, אני אוהבת ללמוד וזה כייף ומעניין. הבעיה שלי מתחילה אחר כך - בעיות במציאת עבודה, או מציאת עבודה עלובה, בתנאי בייבי סיטר במקרה הטוב.....בגלל זה אני מוכנה לעשות "בגילי המופלג" הסבה ולאחר כ"כ הרבה לימודים אחרים. אני מאוד חוששת להשקיע זמן וכסף במקצוע שלא יתן תמורה בסופו של דבר....אם יש לכן הצעה או פתרון אשמח לדעת, כמו כן אשמח לדעת אם אין, כי גם זאת תשובה....תודה

09/08/2008 | 11:40 | מאת: לירון

מיכל שלום, אני עובדת סוציאלית בפנימייה ועובדת עם ילדים. בפנימייה עובדים גם מטפלים באומנות. אני יכולה לספר שאצלנו העובדים הסוציאלים מקבלים משכורת חודשית כולל כל ההטבות הסוציאליות (כמו קרן השתלמות ופנסיה) והמטפלים באומנות עובדים לפי שעה כ 15 שעות שבועיות. נראה לי שבכל מקרה אלו מקצועות שבוחרים מתוך הבנה שלא הולכים להתעשר מכך וראוי בהחלט שנשתכר יותר אבל לדעתי יש המון אתגר, סיפוק והגשמה עצמית במקצוע שלי ואני מאמינה שגם אצל המטפלים באומנות. מבחינת מציאת עבודה בעבודה סוציאלית אני חושבת שזה תלוי כמה את בררנית ורוצה משהו ספציפי. תוכלי להכנס לאתר שתיל ולראות שם את הצעות העבודה הקימות לעובדים סוציאלים רק בשביל לקבל אינדיקציה מסוימת. מחברותיי שסיימו את הלימודים אינני מכירה מישהי שחיפשה עבודה בתחום ולא מצאה אם כי זה עשוי לקחת כמה חודשים במיוחד כשאת בררנית, כמו בכל מקצוע אחר. אני מציעה לך לנסות לחפש באינטרנט גם הצעות עבודה שקימות כרגע בשוק עבור מטפלים באומנות ולנסות להשוות את כמות ואופי ההצעות. צריך לקחת בחשבון שעבודה סוציאלית נפרסת על תחומים רבים מאד ועובדים סוציאליים קיימים כמעט בכל מקום - בתי סוהר, בתי חולים, לשכות רווחה, מוסדות לגמילה מסמים ואלכוהול, נערות במצוקה, נפגעי טרור, פנימיות, מרכזי הורים ילדים, בתי אבות ועוד. בנוסף, הייתי מציעה לך להתמקד לא רק במה מהמקצועות יותר פרקטי למציאת עבודה אלא גם במה יותר מתאים לך מבחינת אופי העבודה שהוא שונה במובנים רבים. בהצלחה רבה, לירון.

מנהל פורום עבודה סוציאלית