לבטים לגבי נטילת תרופה

דיון מתוך פורום  פסיכיאטריה

13/04/2007 | 23:44 | מאת: מירי 2

שלום לכולכם, אני נוטלת כשלושה חודשים סימבאלטה, ומאד סובלת מכמה תופעות שלא עברו לי: תחושה של חנק בגרון. כל הזמן חשדתי בכדורים, וכעת עוד יותר, כי קראתי פה ושם שיש כדורים שיכולים לגרום לבצקת בלוע. האם מישהו חווה זאת? ד"ר הידש מה דעתך? במצב כזה קראתי שיש להפסיק עם התרופה. המיניות שלי פשוט התאדתה. אין חשק, אין תגובה מינית, אין אין. (יותר גרוע מציפרלקס) אינני יכולה לחוש עצב עמוק, או בכלל עומקם של רגשות. היום הרגשתי צורך לבכות מכתבה מסויימת שהיה בה דבר מה קשה ולא הצלחתי. זו לא פעם ראשונה שאני חשה שאבדה לי היכולת לבכות. האם נכון להמשיך וליטול תרופה שכל כך מדכאת מיניות ובנוסף את עומק רגשותי? תודה על התייחסותכם, מירי

14/04/2007 | 14:38 | מאת: דור

שלום רב לעניין הגרון- עליך להיבדק ע"י מומחה ל-א.א.ג שיגיד לך את דעתו והמלצותיו. אם זה מהתרופה אז כמובן להפסיק איתה. אם לא מהתרופה אז כנראה שאפשר להמשיך. לגבי שאר הדברים- אפשר לשאול פסיכיאטר שמכיר אותך על תרופה חלופית אך אין הכרח שתרופה אחרת תהיה עדיפה. בברכה

15/04/2007 | 01:45 | מאת:

למירי תודה לדור, השאלה מאוד קשה כי אני מבין שהצימבלטה עוזרת לבעיה הראשונה אבל יש לה תופעות לוואי שאינן חולפות. לכן צריך לראות את התמונה הכללית, לשקול את היתרונות מול החסרונות ואז להחליט. כמובן שבכל החלפה של תרופה יש גם סיכון שלא תהיה השפעה חיובית ועלולות להיות תופעות לוואי...., כך שלצערי אין תשובה קלה וצריכים למצוא את התשובה שמתאימה לך. שבוע טוב דר' גיורא הידש