התקפי פניקה בלילה?

דיון מתוך פורום  פסיכיאטריה

04/03/2007 | 19:30 | מאת: דיאנה

שלום דוקטור! כמאט כל לילה בזמן האחרון אני מתעוררת פעם אחד מהשינה בגלל שאני מרגישה שאני נחנקת. חסר לי אוויר.אני מתעוררת,קופצת אל המיטה ומתחילה לנשום מהר,בנוסף אני מרגישה דפיקות לב. אחרי שאני מחזירה לי אוויר אני נרגעת ונרדמת. יש לי חשש שיש לי תסמונת דום נשימה. בדקתי גרון,אף,לב,בדיקות דם כלליות. הכל בסדר. ורופא של גרון אף ואוזן אמר לי שדום נשימה בלילה יכול להיות בגלל התקפי פניקה... האם זה באמת יכול להיות??? חייבת לציין שיש לי בעיות שכשורות לתחום שלך- אני נורה פסיכוסומטית,יש לי חרדות,לפעמים אני לוקחת כדורי הרגעה. לפני חודש היה לי לחץ נפשי מאוד חזק,סטרס. ואחרי זה התחלתי להרגיש לא טוב. אני מרגישה קשיי וקוצר נשימה-אבל מספיק לי לשכוח מזה אני לא מרגישה את זה כאילו זה לא קיים,אני מבינה שזה משהו נפשי. אני כבר מכירה בעיות האלה. לדוגמה כל 5 היה לי פיפי,עשיתי מיליון בדיקות-הכל בסדר. עד שלא הבנתי שזה הכל אני ממציאה עם הפיפי..מאותו יום זה הפסיק ולא חזר יותר. והשאלה שלי האם נראה לך שדום נשימה בשינה יכול להיות על רקע בעיות נפשיות שלי? יש דבר כזה? אני מאוד אשמח אם תוכל לעזור לי עם זה.. כי אני מתחילה לפחד ללכת לישון בגלל שאני נחנקת בלילה..

לקריאה נוספת והעמקה
05/03/2007 | 23:10 | מאת:

לדיאנה עלולה להיות תחושה של חנק בלילה בגלל חרדה. כנראה שהרופא לא התנסח נכון ואין מדובר בתסמונת של דום נשימה אלא הרגשה של חנק ואין אוויר. זו הפרעה שונה. נקווה שמטרד זה יעבור כפי שעצרת והפסקת לרוץ לתת שתן. כל טוב דר' גיורא הידש

06/03/2007 | 14:57 | מאת: דיאנה

תודה דוקטור. מה ההבדל בין שני ההפרעות האלו? אני מרגישה כאילו נסתם לי גרון בשינה ואז אני מתעוררת בגלל חוסר אוויר. חשבתי שזה דווקה לא פניקה..