הפרעה בדיבור - הדיבור חזר אחרי זמן קצר

דיון מתוך פורום  גריאטריה

21/02/2021 | 10:47 | מאת: בת

שלום, אימי מתפקדת באופן חלקי ומסתייעת במטפלת 24 שעות. אתמול כשהגעתי אל אימי, אמרה לי המטפלת שבשלב מסויים בבוקר, אימי התקשתה בדיבור ולאחר שנתנה לה מים ממותקים ובננה, הוטב מצבה. הבחנתי שבשלב הראשון אימי התקשתה לבטא מילים ואמרה רק כן ו- לא, ולאחר מכן הדיבור חזר ודיברה כרגיל. גם במהלך הביקור וגם אתמול בערב וגם הבוקר דיברה כרגיל. כאילו לא קרה כלום. המטפת שהיתה אחות בארץ מוצאה סברה שמדובר אולי בנפילת סוכר או חוסר בנתרן, וטענה שזה קרה גם כמה ימים קודם לכן, שמתקשה בדיבור ואחרי שאוכלת הדיבור חוזר כרגיל. קראתי באינטרנט, ונחרדתי לקרוא שיש סימפטום דומה גם בארוע מוחי חולף. 1. האם יתכן שעברה ארוע מוחי חולף? 2. מה הטיפול בארוע מוחי חולף, אם הדיבור ממילא חזר לאחר זמן לא ארוך? 3. האם ניתן למנוע ארועים חוזרים או חלילה ארוע מוחי קשה (לא חולף) - איך? תודה

שלום רב, אכן ייתכן ואמא סבלה מנפילת ברמת הסוכר בדם, ואו מאירוע מוחי חולף! לצורך אבחנה מתאימה, עליך לבקש הפנייה לבדיקה על ידי נוירולוג!

21/02/2021 | 14:12 | מאת: בת

תודה על תשובתך. ואם אדם אכן עבר ארוע מוחי חולף, האם יש טיפול תרופתי או אחר, כדי למנוע חזרה של ארועים מוחיים חולפים ) או חלילה לא חולפים)? וכמו כן, האם קיומו של ארוע מוחי חולף עלול להגביר סיכוי לארוע מוחי לא חולף , חלילה?

מנהל פורום גריאטריה