אני מכורה, אני חושבת שיותר מנטלית

דיון מתוך פורום  התמכרות

22/01/2016 | 16:30 | מאת: רוני

מאשר פיזית, אך בכל זאת. כבר תקופה מאוד ארוכה שאני משתמשת בנזודיאזפינים בצורת הסנפה. כשחסרים לי כדורים, אני משתמשת בכדורים חלופיים (כגון- באוקסיקונטין בנטילה רגילה, אך השימוש בו לעיתים נדירות). ההרגל נמשך כבר הרבה זמן, אבל היו לי הפסקות שלא היה לי קשה לבצע אותן. חודש, חודשיים וכו'... לא חשתי תופעות גמילה מלבד סחרחורות וחוסר שקט שנמשך לפחות משבוע. עברתי להרגל הזה לאחר הפסקתי לשתות אלכוהול שהיה גם הוא הרגל יומיומי אצלי. הפסקתי לשתות בכוחות עצמי ללא גורם חיצוני. כרגע חיי משתנים, אני מאורסת, מאוד רוצה להקים משפחה, ויודעת שאינני יכולה להמשיך כך. קשה לי מאוד לחשוב על להפסיק, זו הבריחה "הכי טובה" שלי, מאוד קשה לי להמודד עם המציאות (לצורך העניין אציין שאני סובלת ממספר חרדות, סידתימיה ודיכאון מג'ורי). אני מאוד רוצה להרגיש שאני לא צריכה את זה, אבל אני לא יודעת איך. בכל פעם שארוסי נעלם מהשטח, אני בורחת לכדורים. אני יודעת שיש בי את הכוחות הנפשיים להפסיק עם זה, אבל אני באמת לא יודעת איך לעשות את הצעד הראשון. אני רוצה לפנות לעזרה, עזרה שתעזור לי להשתחרר מהתלות המנטלית, אבל אין לי כסף למימון שכזה. עם כל זה, אני נכת ביטוח לאומי שמשתכרת מקצבה של 2300 שקלים, שהולכת על שכירות. האם ישנו מקום מסובסד באזור מגורי (מרכז, צמוד לפ"ת) שיכול לסייע לי בכך? אני אוהבת את זה, וזה הכי גרוע שיש, ואני רוצה עזרה. האם מישהו יכול לכוון אותי? בבקשה, כל מה שאני רוצה זה להיות נורמלית, להתחתן ולהביא ילדים. בלי כדורים. אני מאוד אשמח לעזרה, כל עזרה. תודה רבה ושבוע נהדר ושקט

לקריאה נוספת והעמקה

רוני, הצעד הראשון הוא הכרה שיש בעיה ונדמה שאת כבר שם. נשמע גם שהאירוסין מהווים מקור למוטיבציה לשינוי עבורך- וחשוב לנצל את זה. יש אנשים שאין להם בעיה "להגמל" מהתמכרויות, הקושי שלהם הוא לשמר את הגמילה, ונשמע שאת נמצאת בקטגוריה זו. כפי שאת כבר מבינה בעצמך, השימוש בחומרים ממכרים (בין אם אלכוהול או כדורים) באים לטשטש רגשות קשים, וזוהי דרך ההתמודדות שלך. את צריכה ללמוד להתמודד עם אותן רגשות ופחדים ולשם כך חשוב כי תהיי בטיפול ארוך טווח, ולא רק סביב עצם הגמילה מההתמכרות. את יכולה לפנות לרופא המשפחה ולבקש ממנו הפניה לפסיכולוג/פסיכאטר של קופח( זוהי המציאות של ימינו לאחר הרפורמה במערכת בריאות הנפש). ישנן גם תחנות לטיפול במכורים במסגרת המחלקות לשרותים חברתיים- מציעה לך לפנות למחלקה במקום מגורייך ולברר. שתי האופציות הללו לרוב מסובסדות באופן חלקי או מלא. ציינת שאת מקבלת קצבת נכות, ואינני יודעת מה הסיבה, והאם את עובדת או שכלל לא..

02/03/2016 | 22:05 | מאת: יוני

אם את קוראת את אשר אני כותב לך אז אני ממתחנן!זירקי את כל הכדורים שלך ותפסיקי מיידית עם הסנפות ! וואי לך לגעת באוקסיקוטיןאופייט שלא תצאי ממנו אלא בסבל נוראי אני. אחרי שלושה ג מי ילות מאופייטים אוקסי וגם מבנזודיאפמים !!!לפי מה שאת מת אר את את עדיין לא מכורה רצינית אז אנא תפיגי את השעמום שלך במקום בהסנפות בעבודה קשה על עצמך ותצילי את חייך אנא תשמעי לאדם שהפסיד הרבה בגלל כדורים שרוצא רק את טובתך אם את רוצה לכתוב לי ואוכל לייעץ לך ולשמש לך אוזן קשבת ותומכת אז אנא כתבי לי שלא. תיפלי כפי שנפלתי אני!!!!

27/03/2016 | 00:53 | מאת: אדם

עוזרים למי שיש לו נכות ב800 שח למגורים כי הרי את גם מחוסרת דיור

מנהל פורום התמכרות