GIST

דיון מתוך פורום  ניתוחי סרטן המעי הגס

30/01/2013 | 13:42 | מאת: שגית

שלום רב, אבי עבר כריתת GIST בדופן הבטן בשנת 2009, טופל בגליבק למשך חצי שנה ואז הוחלט להפסיק הטיפול. לאחר הפסקת הטיפול התרופתי המשיך במעקב ואז החלו להווצר גושים חדשים. בעקבות הווצרות גושים נוספים החל טיפול בגליבק 400 מ"ג לאחר תקופה, הגושים החלו להתרבות והוחלט על הכפלת המינון ל800 מ"ג. בעקבות הכפלת המינון אבי החל לאבד דם דרך הצואה וההמוגלובין שלו ירד ל6. לפני כ-10 ימים החל טיפול בסוטנט ולאחרונה שב הדימום. האם ניתן להמשיך הטיפול התרופתי תוך מעקב אחר רמת ההמוגלובין ולקבל מנות דם במקרה הצורך? הפסקת הטיפול התרופתי תאפשר התרבות הגידולים ושוב אבי יסבול מכאבים נוראיים. כמן כן, האם קיים טיפול נוסף מעבר לגליבק וסוטנט? שמעתי על AMN107 האם הוא זמין? אשמח לקבל תגובה בהקדם. תודה ויום טוב, שגית

לקריאה נוספת והעמקה

אני מכיר את הבעיה כי שוחחתי עם הרופא המטפל באביך. אם הדימומים ימשכו תוך כדי מתן סוטנט, יש מקום לשקול איתור מקור הדימום, לנתח את האזור, ולאחר מכן, להמשיך בסוטנט. אין בארץ תכשירים נוספים בסל, אך אפשר לשקול NEXAVAR כאפשרות נסיונית.

מנהל פורום ניתוחי סרטן המעי הגס