שאלה ממש חשובה- תודה רבה!

דיון מתוך פורום  פריון האישה והפריה חוץ גופית

12/01/2021 | 09:31 | מאת: אורית

שלום פרופסור זיידמן, אני בת 30 עם שני ילדים מטיפולי פוריות, הבת שלי בת שנתיים. יש לציין שנקלטתי פעמיים והיו שתי לידות. בכמה חודשים האחרונים אני בטיפולים לילד שלישי. בעלי התבקש לעשות בדיקת זרע שכן הבעיה שלנו הינה בעיית זרע. בעבר עד לפני שנתיים הבעיה הייתה רק מורפולוגיה 0. כיום הבעיה היא, ריכוז 8 מיליון, תנועתיות 27, מורפולוגיה 1 אחוז. אצלי הרירית ממש יפה והכל בסדר. מה שמדאיג אותי ופה השאלה שלי, מתוך 3 החזרות שעברתי לאחרונה, היה לי עכשיו הריון כימי. מדאיגים אותי שני דברים: 1. שהעוברים שלנו לא תקינים גנטית 2. הייתי שמחה לדעת מה ההבדל בין עובר שמשתרש ולא מתפתח כמו בהריון כימי לבין עובר שנופל בשבועות מוקדמים לאחר דופק גם בשל אי תקינות גנטית. אני פשוט בלחץ שבפעמים הבאות זה יפול בשלב מאוחר יותר. בסבב הזה של השאיבה הגענו לבלסטוציסטים מאוד יפים והחזירו לי בלסטוציסט בדרגה 4aa אבל ההריון הכימי מעיד שהעובר לא היה תקין נכון? אשמח לשמוע ממך מה דעתך והאם הדאגה שלי היא באמת מוצדקת. תודה רבה!!

בכל גיל אחוז לא קטן של הבלסטוציסטים היפים לא תקין כרומוזומאלית. הדבר מסביר את ההיארעות הלא נמוכה של הריונות כימיים וכישלונות בהשרשה. ניתן לבצע PGT-A על מנת לבדוק את התקינות הכרומוזומאלית של העוברים.

13/01/2021 | 12:41 | מאת: אורית

האם עובר שהשתרש ומיד הפסיק להתפתח יכול להיות עובר זהה לעובר שנופל בשבועות מתקדמים יותר? אדייק את השאלה האם יודעים מה ההבדלים בין עובר שלא מתפתח עוד לפני שנוצר שק הריון לביו עוברים שנופלים בשבועות הראשונים לאחר שיש דופק? שאלתי מתייחסת אך ורק לאיכות העוברים ולא לבעיות אחרות

לא יודעים.

מנהל פורום פריון האישה והפריה חוץ גופית