שאלה על ביטוח בריאות - לפני הצטרפות

דיון מתוך פורום  זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד

18/03/2012 | 08:14 | מאת: משה

mmmffffdmomoishiשלום. קיבלתי הצעה לביטוח בריאות דרך החברה בה אני עובד. השאלה שלי היא כזו: אני מעוניין להצטרף לביטוח שב"ן, ז"א, קודם לתבוע את הקופה (ח"ו שלא נצטרך..) ואח"כ את הביטוח. א. האם זה באמת טרטור כמו שאומרים לי הנציגים של חברת הביטוח? ב. האם כל הרופאים הפרטיים שאליהם ארצה ללכת עובדים עם חברת הביטוח (הראל למשל..)? mmmffffdmomoishiשלום. קיבלתי הצעה לביטוח בריאות דרך החברה בה אני עובד. השאלה שלי היא כזו: אני מעוניין להצטרף לביטוח שב"ן, ז"א, קודם לתבוע את הקופה (ח"ו שלא נצטרך..) ואח"כ את הביטוח. א. האם זה באמת טרטור כמו שאומרים לי הנציגים של חברת הביטוח? ב. האם כל הרופאים הפרטיים שאליהם ארצה ללכת עובדים עם חברת הביטוח (הראל למשל..)?

18/03/2012 | 08:15 | מאת: משה

השתגע לי המחשב, סליחה על הבלבול, לכן הנה שוב שאלתי: mmmffffdmomoishiשלום. קיבלתי הצעה לביטוח בריאות דרך החברה בה אני עובד. השאלה שלי היא כזו: אני מעוניין להצטרף לביטוח שב"ן, ז"א, קודם לתבוע את הקופה (ח"ו שלא נצטרך..) ואח"כ את הביטוח. א. האם זה באמת טרטור כמו שאומרים לי הנציגים של חברת הביטוח? ב. האם כל הרופאים הפרטיים שאליהם ארצה ללכת עובדים עם חברת הביטוח (הראל למשל..)?

18/03/2012 | 10:41 | מאת: תגובה

לדעתי ומנסיוני - חשוב שיהיה גם שב"ן של קופת החולים (זה לא בדיוק ביטוח, אלא חבילה של שירותי בריאות נוספים , מה שיכול להשתנות בכל נקודת זמן) , וגם ביטוח בריאות פרטי בחב' ביטוח. טרטור זה עניין יחסי, מה שאומר- נכון שיש כאן עניינים בירוקטיים , אבל אם השב"ן וחברת הביטוח עובדים בצורה מסודרת ואחראית, אז לדעתי זה 'טרטור קטן'. לשאלה ב'- יש רופאים שאין להם הסדר עם אף אחד - לא עם קופה מסויימת ולא עם חברת ביטוח כלשהי. וכל רופא , אם יש לו הסדר, זה הסדר אישי שלו עם קופה מסויימת ו/או עם חברות ביטוח מסויימות. גם אם אין לרופא מסויים הסדר כלשהו, זה תלוי גם בשב"ן וגם בפוליסה הספציפית של חברת הביטוח - אם במקרה כזה מקבלים החזר חלקי עבור ייעוץ או טיפול כלשהו., או שלא.. אם הזכרת את חברת הראל, אתה יכול לבדוק את רשימת הרופאים שבהסדר אתם לגבי כל פעולה רפואית, וגם רשימה שתראה כרגע נכונה לרגע זה ,ויכולה להשתנות בכל נקודת זמן.

משה שלום, ביטוח המעניק כיסוי לניתוחים מעבר לתוכנית השב"ן, מחייב את המבוטח לנצל תחילה את זכאותו דרך השב"ן. לעיתים המנגנון יכול להיות מעט מסורבל, אך למיטב ידיעתי, הוא פועל היטב, במיוחד בחברת הראל, אשר לה ניסיון רב ביותר בנושא זה. באשר לרופאי הסכם - לכל חברת ביטוח ישנם הסכמים עם מגוון רחב של רופאים מהשורה הראשונה. אינני יודעת אם כל רופא שתרצה לפנות אליו יהיה ברשימה של הראל, אך בהחלט תוכל למצוא ברשימת רופאי ההסכם רופאים מעולים. לרשותך תמיד

מנהלי פורום זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד