בקע

דיון מתוך פורום  כירורגיה - קבוצת אראן

21/08/2008 | 17:31 | מאת: בן

שלום.לפני 25 יום עברתי ניתוח בקע פתוח עם רשת.לאחר הניתוח התנפח מאוד האשך בצד הניתוח שנהפך קשה,כבד וכואב מאוד.כל שק האשכים נהפך ליחידה אחת נפוחה וכואבת עם שטף דם וגוש נוזלי בתחתית שק האשכים,בין שני האשכים.לאט לאט התייבש ונעלם גוש הנוזלים הזה(כניראה דם)וגם שטף הדם נעלם.בדיקת u.s אשכים שנעשת לאחר מכן הראתה תוצאות אלו:"אשך שמאלי בגודל ומירקם תקין.נוזל בכמות קטנה בשק האשכים.הבלטה של אפנדיקסטסטיס עד 8 מ"מ.בצקת ברקמות רכות של סקרוטום משמאל.קיים זרימה עורקית תקינה בשני האשכים".עדיין יש נפיחות באשך.אורולוג איבחן:"הדרוצל קטן בשק האשכים,רגישות מפוזרת,טרנסאילומינציה חיובית ברורה".יש נפיחות באשך(כניראה המים מסביב לאשך)יש בליטה נוקשה באשך,מים מסביב לאשך,כאב במקום הניתוח בזמן גמירה במגע מיני פסיבי,צבע הזרע נהיה כהה יותר למרות שקצת הלבין עם הזמן,היו נקודות חומות בזרע,כמות הזרע ירדה,הווריד שהיה רפוי בבסיס אבר המין התנפח לכל אורכו.אני מאוד אודה לך עם תענה לי על כמה שאלות:1. מה הם התופעות המוזרות האלה,ממה הן נובעות ומה צריך לעשות כלפיהן?2.מה הסכנה לאשך מהתופעות של התנפחות האשך וכל שק האשכים והכאבים החזקים באשך שהיו לאחר הניתוח,מה גורם לזה,וכמה זה שכיח?3.ממה נוצרים מים באשך לאחר ניתוח בקע,כמה זה שכיח,ומה הסיכון לאשך מהתפתחות כזו בניתוח שמובילה למים לאחר הניתוח?4.מה אומרות תוצאות בדיקת ה-u.s אשכים ומה עלי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה
24/08/2008 | 07:04 | מאת:

בשלב זה אין מה לעשות אלא להמתין בסבלנות עד אשר התופעות שאתה מתאר תחלופנה ואכן הן תעלמנה. נוזל סביב האשך, לאחר ניתוח בקע, יכול לנבוע מהשארת חלק משק הבקע בשק האשכים או לסרוגין שאריות הדימום שאתה מתאר כי היה. באולטראסאונד ניצפתה זרימה עורקית תקינה לשני האשכים משמע כי לא ארעה תקלה כמו ניתוק העורק והגוש שאתה מתאר עלול לנבוע מחסימה וורידית שזו בדכ חולפת כעבור ימים עד שבועות.

16/03/2009 | 13:54 | מאת: מקבולה אהובה

אבא עשה ניתוח הרניה מפשעית יום לאחר ניתוח היה חום ואשכים מוגדלים מאוד וכאבים עזים חום ירד אבל אשכים מוגדלים האם יש מקום לדאגה צריך טיפול דחוף או לחכות לביקורת שקבעו שבע לאחרניתוח אבא בן 83 ואין לו שום מחלות כל הבדיקות תקינות יש לו כאבים חזקים ניתוח נעשה בפתיחה עם רשת תוך כמה יזמן יכול לחזור לחיים רגילים בלי כאבים ובלי נפיחות תודה על התשובה