בעיות שינה

דיון מתוך פורום  'שפת אם' - תקשורת דואלית עם תינוקות

14/03/2007 | 13:06 | מאת: הדס

ליבי שלום רב, מזה כחודש בני בן הארבעה חודשים ישן במשך היום 45 דקות (בדיוק) בכל 4 שעות. הוא מתעורר עייף, משפשף את עיניו, שורט את הפנים אך אינו מצליח להרדם שוב. האם יש דרך לגרום לו להמשיך לישון? הדבר גורם לו להיות מאוד לא רגוע בשעות הערות, בייחוד בשעות הערב עד למקלחת וטקס השינה שהוקדמו ל-1800 בערך. אשמח לשמוע רעיונות.

לקריאה נוספת והעמקה
15/03/2007 | 00:32 | מאת:

שלום להדס ותודה על הפנייה. כתבתי לך תשובה ארוכה והמחשב היקר שלי החליט לגנוז אותה לנצח אז אנסה לשחזר בקצרה. האם ניסית לישון איתו באחת מהמנוחות הללו? אפילו להרדם לידו בקרבה לזמן ההתעוררת המשוער שלו (אני בטוחה שלא תהיה לך בעיה להרדם...) איך הילדון שלך קם בבוקר לאחר שנת לילה? האם הוא מתנהג בצורה דומה להתעוררויות שלו בתנומות שהוא תופס במהלך היום? יכול להיות שמכיוון שהוא הולך לישון יחסית מוקדם הוא נוטה להתעורר ביתר קלות במהלך היום. איך הוא מגיב לנסיונות ההשכבה שלו בשעה 18:00? - אגב איך הוא ישן בלילה? על מה מבוססת התזונה שלו? האם השינה שלו במהלך היום היא בחדר מואר או לא? בחדר שפונה לרחוב? או חדר שקט יחסית? אשמח לשמוע. רק טוב

15/03/2007 | 14:16 | מאת: הדס

הי ליבי, אני אנסה לענות על כל השאלות - הילדון ניזון מסימילאק, ניסינו לפני שבוע מטרנה ולא ראינו שינוי משמעותי (או כך זה נראה לנו) וחזרנו לסימילאק והיום אני חושבת שאולי זה עושה לו יותר גזים, אבל אני לא יודעת אם שוב כדאי להחליף(אחרי יומיים בסה"כ). הוא הולך לישון מוקדם מכיוון שהוא סחוט אחרי האמבטיה וזו ההרדמות הקלה ביותר - תוך דקות ספורות בידיים הוא צונח לשינה. אחרי 45 דקות הוא מתעורר קלות אבל באמצעות מוצץ ממשיך לישון ונכנס לשנת לילה.מידי פעם מתעורר ושוב מוצץ פותר את העניין, עד שקם בסביבות 2-3 לאכול. ב- 6-7 בבוקר מתעורר בשמחה, מקשקש במיטה ואנחנו ניגשים ומתחילים את היום.במנוחות לאורך היום אני מגיפה את התריסים בחדר שלו שהוא חדר שקט. אתמול באמת ניסיתי להיות לידו ברגעי ההתעוררות והוא המשיך לישון אחרי התעוררות קצרה - ישן שעה וחצי גם בבוקר וגם בצהרים, ושוב הלך לישון בקלות ב-19:00 . אבל איזה לילה... התעורר כל שעתיים-שלוש אכל פעמיים, צרח ובכה והיה קשה מאוד להרגיע אותו, גם על הידיים. מה עושים???