סקלת הצבעים גדלה עם הגיל?

דיון מתוך פורום  צמיחה אישית ונשית - מעגל נשים

26/07/2005 | 18:02 | מאת: JOLE

גיליתי שעם השנים אני רואה פחות ופחות דברים בשחור ולבן, עם השנים מגלה את המגוון הגדול של הצבעים. אניחושבת על הנחרצות בה ראיתי את הדברים כשהייתי צעירה יותר. לכל דבר הייתה לי תשובה ברורה ונחרצת והיום? היום הדברים תלויים בזמן ובמקום, בסוג המיקרה ובמי לוקח חלק באירוע . ואיך זה אצליכן?

27/07/2005 | 07:10 | מאת:

אני לא חושבת למעשה שאי פעם ראיתי את החיים בשחור ולבן. אצלי המשקפיים היו תמיד רבי גוונים. דווקא עכשיו אני יודעת טוב יותר איך לבחור בצבעים ספרים ולאו דווקא בקשת מגוונת שעלולה אף לבלבל.

27/07/2005 | 11:00 | מאת: שירה

בוקר ! כשהייתי צעירה יותר (וואו איזה משפט של זקנים יצא לי בלי להרגיש...!) גם אני חשבתי שהחיים צבועים ברובם בצבעים עזים וחזקים מאוד, הכל ברור מאוד, היתה לי דיעה נחרצת כמעט על הכל וחשבתי שאני מכירה את עצמי הכי טוב בעולם, שאין מקום להפתיע את עצמי. עם השנים, למדתי כנראה שהדינמיות של החיים גורמת לכך שגם הצבעים החזקים של החיים "זולגים" לעבר צבעים אחרים, ומההתערבות הזאת של הצבעים נוצרים צבעים חדשים, תתי-צבעים, גוונים שונים ומשונים - לפעמים הם לרוחנו ולפעמים פחות, אבל מה שבטוח הוא שהם הופכים את הציור של החיים שלנו למשהו הרבה יותר מגוון ומעניין. תחשבו כמה משעמם היה לו העולם היה באמת צבוע רק בגוונים של שחור-לבן (באופן המטאפורי כמובן). לו כל דבר היה רק או לחיוב או לשלילה, ולא היה את כל גווני הביניים של ה"אולי" או "יתכן" או "קיימת אפשרות"... לגבי עצמי, השנים האחרונות חשפו מתוכי הרבה מאוד גווני ביניים שלא ידעתי על קיומם. למדתי להכיר תכונות ש(מסתבר) שהתחבאו בי למרות שלא חשבתי שהן שם. בהתחלה נבהלתי מהתהליך הזה. עם הזמן דווקא למדתי לחבב את הגילויים החדשים האלה. ... מי אמר שאנחנו לא מסוגלים להפתיע את עצמנו גם לאחר שנים של היכרות ?.. :-) שיהיה יום נפלא לכולנו !