הרגלים

דיון מתוך פורום  צמיחה אישית ונשית - מעגל נשים

24/07/2005 | 10:02 | מאת:

האם יש להם הרגלים, דברים קבועים שאתן עושות ולא משנות ? אני למשל הבן אדם הכי מקובע שרק אפשר. החל מאוכל וכלה בנופש. אני אוהבת את הקבוע והרגיל והידוע (ואני רחוקה מאוד מלהיות מס' 4 נומרולוגית :) לא אוהבת לשנות אוכל לא אוהבת לשנות סגנון לבוש לא אוהבת לשנות מקום נופש אני אוהבת שהכל קבוע ורגיל - אם זה היה טוב פעם אחת למה שלא יהיה טוב שוב ושוב ? איך אתן ?

24/07/2005 | 15:33 | מאת: שירה

צהריים טובים יקירתי. התפנו לי כמה דקות כדי להשיב על שאלתך ואני מנסה לחשוב ולמצוא את עצמי בתוך השאלה שלך. האם אני אדם של שגרה ודברים קבועים או שאולי אני דווקא אוהבת שינויים...? אני מניחה שהתשובה (המעצבנת...) היא: תלוי לגבי מה. הזכרת אוכל - ובכן, אני אוהבת מאוד לנסות כל דבר ולטעום מהכל, עם סייג אחד ויחיד: לא אוכלת שום דבר שהיה חי פעם... חוץ מהתנאי הזה, מוכנה לטעום כל דבר שיציעו לי. כנ"ל לגבי מקום נופש: אחת האהבות הגדולות שלי היא טיולים ורצוי למדינות אחרות, תרבויות אחרות, שפות זרות... רק המחשבה על זה עושה לי התרגשות בבטן ! ברור מאליו שיש מקומות אליהם ארצה לחזור שוב ושוב (לונדון בראש הרשימה עבורי) אבל באופן כללי לו היו לי האמצעים הכלכליים - הייתי רוצה לבקר בכל מקום על פני כדור הארץ הזה, לראות ולחוות ה כ ל . סגנון לבוש זה נושא קצת אחר מבחינתי, כי הוא מייצג את האופי הבסיסי שלנו או כך לפחות אני חושבת. אם נצא מתוך הנחה שקווי האופי הבסיסיים שלנו לא משתנים מן הקצה אל הקצה במשך חיינו (לפחות שלי נשארו די יציבים) אז סגנון הלבוש שלי הוא די קבוע (דהיינו - כמה שיותר פשוט ונוח....) :-) יש דברים בהם אני אוהבת שינויים. החלפתי בימי חיי את כל צבעי השיער האפשריים בערך (חוץ מירוק או ורוד, כנראה...) עד ש"נרגעתי" והתקבעתי על צבע אחד. מצד שני, אני זקוקה ליציבות בדברים המהותיים עבורי, והם בעיקר קשורים לאנשים הקרובים אלי ולבית שלי. אני זקוקה לידיעה שהחברים הקרובים תמיד יהיו שם אתי ובשבילי, ואני לא אוהבת ולא רוצה שינויים בתחום הזה של חיי. האהבה שלי היא תמיד מהולה בקצת חשש מפני האובדן שלה, מכך שההרגל הנפלא הזה של האנשים האהובים בחיי יעלם לי לפתע, ואני אשאר בלעדיהם. אני לא אוהבת מעבר דירות. נאלצתי לעשות זאת די הרבה עד כה, לצערי, ותמיד התהליך היה לא פשוט עבורי. תחושה של "בית" היא חשובה לי מאוד וקשה לי להעתיק אותה ממקום אחד למקום אחר. כך שבתשובה לשאלתך יקירתי, כנראה שבחלקי אני אדם מאוד מקובע בהרגליי, ובחלקי אני דווקא אוהבת שינויים ונהנית מהם !

24/07/2005 | 17:01 | מאת:

שירה מקסימה שלי אני בן אדם הכי מקובע שרק אפשר אבל מקריאה של דברייך אז אולי בכל זאת אני קצת מגוונת... אוכל במסעדות אני כמעט תמיד אזמין את אותן המנות שאני רגילה להן. אולי אטעם ביס קטן מהשותפים לשולחן (ואם זה טוב לי אזמין בפעם הבאה) אבל כן אני מפסידה לא מעט. גם בסופר. כמעט תמיד אפשר למצוא אצלי במקרר את אותם המוצרים. נופש להבדיל מטיולים בעולם - אין לי ניסיון רב בטיולים בעולם אבל בארץ כן ופה אני בהחלט תמיד אבקר במקומות חדשים. אבל נופש ? אני כבר חמש שנים "מחתימה כרטיס" במלון קבוע (יקר להחריד) באילת. אוהבת שאני מכירה ויודעת. הנה השנה אני יוצאת לנופש אחרי חמש שנים, אמנם לאילת אבל מלון אחר. מקווה שחלילה לא אתבאס ולו בגלל ההרגל המגונה. סגנון לבוש, תספורת, איפור. קבוע. קבוע. קבוע. קבוע עד כדי בחילה :) אפילו לאחרונה, שסיפרתי על מסע הקניות שניסיתי לערוך, הכל היה קבוע ושגרתי וזו הסיבה שלא מצאתי כלום (כל החנויות מלאות במה שאני לא אוהבת). למרות שאני נשית ומתלבשת אני הכי לא טרנדית שרק אפשר. את יודעת כמה זמן לא לבשתי מכנסיים ??? בית אחרי שגרתי בבית אמי 21 שנה עברתי עם בעלי מס' דירות שכורות ובשבע שנים האחרונות אנחנו בבית שלנו. אני כל כך קשורה לבית שאני לא רואה את עצמי עוברת דירה למרות שהוא קטן ורחוק יחסית. הכי רגילה ואוהבת את הבית שלי. כל מרצפת אני אוהבת כאן ! אני כזו מקובעת :)

25/07/2005 | 10:47 | מאת: JOLE

אצלי ההרגלים מתבטאים בדברים יותר קטנים כמו- מצלצל הטלפון והעיניים , לפני שהן פונות לטלפון מחפשות את הסיגריות חחחחחחחחחחח אוכל? מוכנה לנסות הכל. מעברים? מאז שהשתחררתי מהצבא עברתי 12 בתים ו-2 יבשות. עכשיו לראשונה בחיי קנינו בית, ואני מאד אוהבת את הבית שלי אבל שום דב רלא חתום וסגור ולמרות שאני לא רוצה לעזוב את זיכרון, אין ערבות שאני אסיים את חיי כאן :-) חייבת לומר שכמעט בכל מקום בו גרתי זה הרגיש לי בית. לא משנה מתי עברתי , יום וחצי לאחר המעבר אפשר היה לחשוב שגרתי שם מלא זמן . לא יכולה לחיות על ארגזים אז הכל עומד במקום יום -יומיים לאחר המעבר. שיער? כבר ניסיתי את כל התספורות וכל צבעי הקשת, וכמו שירה, בכמה השנים האחרונות התיישבתי על גוון אחד (או יותר נכון סקלה אחת) כי בכל פעם שאני צובעת זה גוון אחר מהסקלה האדומה. נופש? לרב רוצה בכל פעם משהו אחר, מקום אחר, ניסיון חדש. ההרגלים שלי מתבטאים בעיקר בתוך הבית וחלקם אני בהחלט שמחה שהשתנו גם אם במעט- הייתי למשל פריקית של ניקיון, לא הייתי יכולה לקום מהשולחן ולהנות עם האורחים אם הכל לא היה שטוף ומוכנס למקום, לא יכולתי לשבת בכייף ולראות סרט עם בעלי בזמן היחיד שיש לנו ביחד בערב עם הבית לא היה מסודר ומתוקתק, כביסה בסל הייתה מוציאה אותי מדעתי, ואני מאד שמחה שהצלחתי לשנות או למתן יותר נכון חלק מההרגלים האלה כי הם הפכו את החיים איתי לקשים למדי.

25/07/2005 | 15:21 | מאת: רותי

צהרים טובים אני תמיד אומרת מה רע בשיגרה? להיות צמודים לדברים הרגילים והקבועים נותן לנו הרגשת בטחון של דברים זורמים ומוכרים. אולם אם לא נשנה מידי פעם דברים כמו אוכל חדש איך נדע שאנחנו אוהבים או לא. בגדים ותספורת זה דבר שחייבים מידי פעם לשנות ולו במעט ברור שאני לא מתכוונת לשינוי סגנון דראסטי, גם אני מעדיפה להיצמד לסגנון הלבוש הקלסי והשמרני שלי אולם מידי פעם אני מעיזה לשנות מעט סגנון בגד ותספורת ואפילו לזמן קצר, זה נותן הרגשה של התחדשות. ובמיוחד אנחנו הנשים שיש לנו את האפשרות לשנות סגנון וצבע שיער מידי פעם ולהתרענן בתחושה אחרת, במיוחד לאחר תקופה קצת ירודה זה נותן לנו מעוף. ומרומם את מצב הרוח

25/07/2005 | 15:34 | מאת:

רפי, תפנק אותי! רפי, תרגש אותי ! זוכרות את הפרסומת הזו ? לקפה אני חושבת... כאשר אני חושבת אני בד"כ חושבת באמצעות הקלפים (ושוב מרגיז כל כך שאני לא יכולה להעלות לכאן תמונה. בוודאי ישנה דרך כלשהי באמצעות לינק ואני אעשה זאת) שלי ומכאן מגיעה לתובנות ויכולת להסביר לעצמי טוב יותר. בכל אופן שיגרה היא טובה אני חושבת. היא אפילו מבורכת. כל עוד זו שיגרה שטובה לנו כמובן. כפי שכתבתי, אוכל חדש אני בד"כ טועמת מהחברים שסביבי... טעים לי ? יופי לי לפעם הבאה. אני זוכרת שבמשך שלוש שנים לערך יצאתי לאותו פאב. כל יום חמישי אותו הפאב. כל כך אהבתי את המקום, את האנשים, את המוזיקה, את האווירה. לא רציתי להחליף. אולי פספסתי מקומות אחרים אבל זה לא אומר שלא נהנתי ! יתרה מכך, זו היתה הבחירה שלי. רק שלי. זו היתה השיגרה שלי והיא היתה השיגרה המבורכת שלי, לי באופן אישי.