אנחנו מתכננים תכניות ואלוהים ?

דיון מתוך פורום  צמיחה אישית ונשית - מעגל נשים

17/07/2005 | 09:53 | מאת:

אלוהים צוחק מלמעלה... כן. גם אני תכננתי. תכננתי הבוקר להיכנס לכאן ולספר לכן על ההצגה היפה אותה ראיתי ב"הבימה" ביום חמישי. תכננתי לספר לכן על יום שישי שלי עם מעין... איך היינו במספרה ופתאום הכל היה כל כך נפלא. תכננתי לספר לכן על חוויות ותובנות מהעבודה שלי משישבת האחרון. תכננתי... יופי שתכננתי. קמתי בחיוך על מנת להיכנס לפורום ולכתוב את כל זה רק שנכנסתי לפורום והחיוך נפל וחשכו עיניי. פתאום הרגשתי גננת. ואני לא גננת. אני מיסטיקנית. אני לא מבינה. למה ? בשביל מה ? עם כל הכבוד לבנות החדשות שצצות כאן ברגע שאני לא נמצאת - מור, רוית, ענת, משתתפת, אני וכיו"ב - חן חן לכן שאתן כותבות ומביעות את דעתכן כיצד המעגל אמור להיראות. אבל סליחתי הכנה מכן - אין לי כל כוונה להתייחס למי שרק מעבירה ביקורת אבל לא כותבת שום סוג של תוכן אחר. מצטערת. על מנת שאוכל להתייחס לדעתכן עלי לראות קודם לכן שאתן באמת כותבות בפורום. אתן מאיימות בפרישה מהפורום ? שלא נעים לכן כאן ? ואני מבקשת לשאול - מתי הייתן כאן בכלל ? אני מצטערת עבור שירה, נועה, אילנית והארה, שאתן מגיבות לבנות הללו ונגררות אחריהן. חבל. לעתים כדאי לסגל אורך נשימה ולהתעלם. הרי ראו, מתי הבנות הללו כותבות ומביעות דעה ? אף פעם. אז לשם מה להתייחס ? מה זה תורם בכלל ? לענין מה שנועה כתבה, השאלות שהיא העלתה כאן. זכותה המלאה להעלות שאלות. זה בסדר גמור, אפשר ליצור מכך יופי של דיון פורה ואולי גם להיבנות מכך הלאה. אבל מה ? כפי שכתבתי קודם לכן וכפי שכתוב בפתיחה של הפורום - המעגל שלנו הינו פתוח לכל אחת ואחת באשר היא. מה אני מבקשת ? נימוס ותרבות. זה הכל. אני לא מתכוונת להנחיל כללים לכתיבה בפורום. ממש לא. כל אחת ודרכה היא. איך אומר זאת ? גם מי שכותבת קצר ועם שגיאות כתיב מוזמנת לכאן בברכה. אין כללים לכתיבה בפורום. רק נימוס ותרבות או בקיצור אנושיות. להיות בני אדם. זה הכל. "הבנות החדשות" מאוכזבות מדרך הניהול שלי ? אני ממש מתנצלת בפניכן. רק מה ? זהו פורום. יש עוד הרבה פורומים ברשת ואני אגלה לכן סוד גדול מאוד - אתן לא חייבות לכתוב כאן בכלל ! או אפילו לקרוא את מה שכתוב כאן ! יש לכן את זכות הבחירה - אל תשתתפו בפורום אם לא נעים לכן ואתם מרגישות פגועות וכואבות. לפני מספר דקות חשבתי לעצמי אוקיי... אני אמחק את כל מה שנכתב כאן במהלך הסופשבוע ואהפוך את הפורום לפורום סגור. אבל לא. אני לא אעשה זאת. הפורום הוא פתוח לכולנו. אם אני אאלץ למחוק הודעה כזו או אחרת - אעשה זאת ללא היסוס. כולי תקווה כי הבנות האמיתיות אשר כותבות בפורום וחברות מאהבה במעגל שלנו יסגלו לעצמן אורך נשימה מספיק ארוך ויבחרו שלא להגיב למה שאינו ראוי לתגובה. אתן משחקות לידיה של אותה בחורה... היא מפזרת ואתן מלקטות. לא חבל על הטרחה ? הרי זה ממש לעשות את מה שהיא מבקשת לעשות. כאשר אני נתקלת בטרולים כאלו או אחרים אשר זורעים הרס ויוצרים מהומות אני תמיד מדמיינת אותם יושבים אל מול המסך וצוחקים בקול גדול - הצלחנו ! לשם מה לתת להם את התענוג הזה ? ממני הם לא יקבלו זאת. שיהא לכולנו שבוע מואר אסנת.

17/07/2005 | 10:17 | מאת: שירה

אסנת יקרה מאוד בוקר טוב ובכל זאת, ספרי איך היתה ההצגה ? (זכור לי שכשראיתי אותה בזמנו, צחקתי כל-כך חזק שזלגו לי דמעות). אני אשמח לשמוע מה קורה עם מעין, אם יש לך רצון לספר כמובן. שיהיה יום טוב ושהשבוע החדש הזה יפתח לנו מצברוח חדש לחלוטין.

17/07/2005 | 10:43 | מאת:

תודה שירה אני אכן רוצה לכתוב, מאוד... אבל קצת ארגע ואז אפתח הודעה חדשה נקיה ויפה ואספר לכן ה-כ-ל. :)

17/07/2005 | 10:25 | מאת: אוהדת

רוצות בית פרטי? תקימו קומונה בתפוז, אסנת צודקת מאה אחוז - זה פורום והוא פתוח לכוווווווולם, זה הרעיון, לא?

17/07/2005 | 10:31 | מאת:

תודה רבה לך על הבעת התמיכה אבל... לצערי הרב בדיוק כמו הבנות האחרות גם אותך אני לא קוראת בפורום אלא כאשר ישנה תקלה כזו או אחרת. למה ?

17/07/2005 | 10:30 | מאת: נוע?ה'לה

הכאב שלי הוא גדול. השקעתי מנסיוני, מחוכמתי ואת נשמתי במעגל הזה. ואני לא מבקשת על כך הערכה, אני אומרת את זה מהלב. ואסנת, אני מבקשת להעמיד דברים על דיוקם. את חושבת שלו ידעתי שענת היא ליאת, הייתי מגיבה? אחרי שראיתי שענת לא מפסיקה לנג'ס ולחרחר ריב, הפסקתי להגיב, הפסקתי להתייחס אליה. אילנית, לצערי, בעיניי גם היא נקטה בהתנהגות טרולית. גם היא מחרחרת ריב, ולא באה לכאן כדי לפתור אי-הבנות או בעיות אמיתיות שמציקות לה. (ולא, מבחינתי אני לא מתכוונת לפתוח על זה בדיון, גם כשאני מכירה בזכותו של כל אחד להביע את דעתו. אבל לא נראה לי שזה יתרום לאוירת המעגל, אם לא באים ומדברים מהלב.) אני אהבתי את התגובות של שירה ושל הארה, ואהבתי את זה שהן הגיבו. לדעתי זה הראה על אכפתיות גדולה ואהבה למעגל. אני לא הגבתי להן ולא חיזקתי אותן, וסליחה, פשוט מפני שכבר הייתי שבורה. אז עכשיו אני אומרת את זה שאני מכבדת אותן על שהן הגיבו. הרבה יותר קל להשאר בצד ומהצד, ולא להגיב. ובעיניי, חבל שזה לא יהיה מעגל סגור-פתוח. בעיניי, המעגל פתוח לכל מי שרוצה לקרוא אותו. אבל לדעתי, טוב שהוא יהיה פתוח לתגובה, רק למי שרוצה לתרום לעצמה ולמעגל - לצמיחה אישית. ומה זה לתרום, ומה זה לשדוד אנרגיה, זה דבר שאפשר בקלי קלות להגדיר במספר "כללים פנימיים". ואגב, קוראים לי נועה'לה. וכן, זה חשוב לי. וחבל שאני צריכה להזכיר את זה כל-כך הרבה פעמים. ולא, אני לא כועסת. אבל אני כואבת, מאוד מבוהלת ועייפה.

17/07/2005 | 10:37 | מאת:

אני לא יודעת אם ענת זו ליאת ולמען האמת גם לא אכפת לי במיוחד... הדבר היחידי שאכפת לי הוא שיש כאן בנות אשר מנסות לזרוע הרס במעגל ואני פשוט לא אתן להן לעשות את זה. אני לא אברח ואסגור את הפורום (אגב, לסגור את הפורום אומר שגם הודעות שלך או של כל חברה אמיתית במעגל יצטרכו לעבור אישור שלי. הכוונה כאן לא כמו קומונה בתפוז של חברים בפורום סגור אלא שכל הפורום סגור וכל הודעה צריכה לעבור אישור שלי). יש לי חזון למעגל הזה. ואולי זה נשמע כמילה גדולה מדי, חזון. אבל כן. כך אני מרגישה. המעגל שלנו עוד יצמח וישגשג למרות ואף על פי כל אלו שמנסות לזרוע כאן הרס. אני פשוט לא אתן להן לעשות את זה. פשוט מאוד. וגם אם זה יצריך ממני להיכנס למחשב - מה שאני לא עושה שנים - במהלך שישבת אני אעשה את זה. נכון לעכשיו אני לא סוגרת את הפורום ולא משנה את המתכונת. אני שוב חוזרת ואומרת. אורך נשימה. תקראי איזו הודעה שאת רוצה. תגיבי על איזו הודעה שאת מרגישה רצון ונוח ונעים להגיב אליה. אני ממליצה לך שלא להגיב להודעות אשר גורמות לך לכל דבר אחר שהוא אינו נעים ונוח. ישנם אנשים שזה "הלחם שלהם". להרוס. מה לעשות ? לתת להם ? אני לא נותנת, את מוזמנת ללכת בדרכי ולו על מנת שלא תיפגעי כל כך. ולענין השם. אני מצטערת יקירתי אבל קשה לי לכתוב ולהגיב כל הזמן בשמות חיבה. לא ביקשתי שתקראו לי אסנתי, אסנתוש או כל שם חיבה אחר. אם אתן בוחרות לקרוא לי כך בבקשה. אבל אנא מתוקה, תכבדי גם את הבחירה שלי.

17/07/2005 | 14:01 | מאת: הארה

לאסנת שלום, אני מחזקת את ידיך מה שתחליטי אני מאחוריך. אני שמחה שאת נותנת חיזוק חיובי ולא נגררת לענות לאותן בנות שמנסות לחרחר. כל הכבוד לך נהניתי לקרוא את מה שכתבת ומאד הצטערת על מה שהיה כאן בסוף השבוע. ראיתי זאת והחלטתי לא לכתוב אף מילה לא לטוב ולא לרע. אז שיהיה לנו שבוע טוב ופורה באמת. ממני ניצה נ.ב. לא יעזור לאף אחת שתכתוב לי בצורה משפילה ולא אגרר לריב שלה. אני מחזקת את ידי שירה נועה'לה וצר לי כל כך שאביבית עזבה את הפורום. מקווה שיהיו ימים יותר טובים אם זה יהיה תלוי בי אני לא אתן שהפורום הזה יפול יחזקו ידיך

17/07/2005 | 14:20 | מאת:

אני שמחה עבורך ועבור המעגל שלנו שאת מצליחה להחזיק את עצמך ולא נגררת למריבות שלא מובילות בסופו של דבר לשום מקום.

17/07/2005 | 17:50 | מאת: אלמונית

מה זה אם זה היה תלוי בך הפורום לא ירד? בך יכול להיות תלוי משהו? הרי את בעצמך תלויה ועומדת... אין לך חוט שדרה, אין לך דיעה, את אישה נתמכת שצריכה להתחנף על מנת לקבל חיזוקים. את צריכה לקבל המון חיזוקים וכנראה שאין לך את זה בבית, אזי את באה לקבל זאת מהבנות שיכולות להיות בנות שלך - בפורום הזה. אוי -אומללה. אומללה. אבל את אישה טובה, אני יודעת את זה, זו לא אשמתך שאת צריכה חיזוקים. זה נובע ממסכנות ועלייך אני באמת מרחמת ולא שונאת אותך. את השאר - אין בכלל מילים. שירה לא פונקציה - היא בטלה בששים, נועה בכלל - נעלמה כבר - לא רואים אותה ממטר ואת נפלאה, אך בשל חוסר החיזוקים מבית, באת לקבל כאן חיזוקים. אני לא שופטת אותך... כי לא שופטים אדם עד שמגיעים למקומו. אז בכל זאת ניצו'ש שיהיה לך יום טוב ומקווה שהחיזוקים פה בפורום יעזרו לך ותוכלי לפרוס כנפיים (כמו גוזל) ולעוף מהכנף של האמא הציפור שמגוננת עליך כל הזמן. כל טוב ניצה החמודה.

17/07/2005 | 14:08 | מאת: אילנית

היי אסנת, אישה גדולה מהחיים, תגובה גדולה מהחיים!!! לא יכולת להגדיר זאת טוב יותר. שבוע נפלא ומהנה , אילנית

17/07/2005 | 17:51 | מאת: גניה

****?????

17/07/2005 | 19:56 | מאת: משתתפת

אי אפשר להתעלם מהעובדה שהפורום הזה קיים כבר יותר מחודש ופעילות בו רק 4 בנות!!! וחלקן על סמך ההכרות האישית איתך. חלקן נכנסו ויצאו נעלבות...חלקן נרתעות מלהכנס....אסנת, 4 בנות בלבד!!! צריך לחשוב מה מרתיע את כלל הנשים...נכון , אפשר גם להתעלם שזה בעצם הסכמה שבשתיקה לסגנון קשוח ומרתיע שחלק מהפעילות הרשו לעצמן.כאילו מונו להיות בוררות. קראתי כמה מתגובותייך שבהם את מנסה לרכך את הנאמר על ידיהן....לכן אני מניחה שהרגשת גם את בסגנון הבוטה. זו הנחה, איני מדברת בשמך. לא באתי להכעיס, רק לעורר מחשבות שיש כנראה גם משהוא לו "קטן" ברתיעה שכמה מאיתנו מרגישות. אפשר גם לבקש למתן את התגובות...ואולי הכל יהיה אחרת?

17/07/2005 | 22:33 | מאת:

את כותבת דברי טעם בהחלט אבל אני בוחרת שלא להגיב. למה ? ראי מה כתבתי לעיל. תודה, אסנת.