פורום רפואת שיניים

16375 הודעות
13882 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואת שיניים

מרפאות שיניים, מוקד חירום לחג 1-700-700-680. 10% הנחה לגולשי אתר doctors.

שלום.. ברצוני לשאול למה נגרם פצעים בלשון משיניים תותבות תחתונות ?ומה לעשות לפצעי לשון? זה אחר איזה שעתים לערך יש פצעים בלשון.. מה לעשות??

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן שהשיניים בתותבת לאחלקות והן פוצעות את הלשון. יש משחה שנקראת אוראקורט שניתן.למרוח על הפצעים. במקביל יש להיבדק אצל רופא השיניים

12/04/2019 | 02:52 | מאת: א

יש לי שן קידמית שעולה על שן אחרת. אני מעוניינת לטפל בזה בשיטה מהירה שזה ציפוי קריסטל. יש לי תור שבוע הבא ואני רוצה לדעת האם זה באמת מומלץ? באמת מחזיק לאורך זמן? האם זה יכול לגרום לדלקות בשיניים ומגבלות אחרות?

אני לא מכיר את המונח ציפוי קריסטל

06/04/2019 | 03:50 | מאת: שואל שאלה

בצילום רנטגן של שן עם כתר נראה כתם שחור שזה הדלקת ונראה צבע לבן שזה דליפה של חומר רציתי לדעת מה זה דליפה של חומר וממה זה נובע ?

לקריאה נוספת והעמקה

דליפת חומר פירושה שחלק מחומרי המילוי עברו את קצה השורש. במצב אידאלי לא צריכה להתרחש דליפה

שלום, האם יש צילום שדרכו רואים מה יש בחניכיים? אם יש זיהום או דלקת? (לא cbct)?

לקריאה נוספת והעמקה

רק הרופא יכול על סמך הבדיקה להחליט איזה סוג צילום או הדמיה צריך כדי לאבחן בעיה

04/04/2019 | 22:53 | מאת: ב

שלום, עקרו לי שיניים, הכאבים מהעקירה עברו ועכשיו נהיו כאבים אחרים. אני מרגיש שזה משהו פנימי או משהו מהחניכיים. האם זאת יכולה להיות דלקת חניכיים? האם רואים את זה בצילום? אם זה דלקת בחניכיים, מה עושים? אנטיביוטיקה ושטיפות לא עזרו. יש לציין כי כואב לי במגע על החניכיים שם.

לקריאה נוספת והעמקה

לפני כמה זמן נעקרו השיניים?

05/04/2019 | 07:49 | מאת: ב

לפני מס' חודשים

אז כדאי ללכת להיבדק

לפני כשלושה חודשים בוצע לי מתחת לשן טוחנת טיפול שורש + מבנה וכתר אשר כללה שני מפגשים דיי ארוכים, שמתי לב לנקודה קטנה באיזור החנייכים ליד הכתר בחננייכים למעלה, הלכתי לרופא לבצע צילום לבדיקה האם יש דלקת.. הרופא צילם ואמר לי שיש דלקת והיא קטנה לאט לאט הדלקת לא נמצאת בשן עצמה ממה שאני הבנתי, האם זה נכון שלאחר טיפול שורש הדלקת לא נעלמת לחלוטין? או שיש זמן ריפוי מסוייים.. יש לציין שלא כואב לי בכלל, והנקודה הזאת ששמצי לב אלייה קטנה מממה שהייתה אח עוד קיימת.. לפעמים בציחצוח יורד ממנה דם..

לקריאה נוספת והעמקה

הנקודה מרמזת על כישלון בטיפול השורש, על דלקת בקצה של אחד השורשים, ועל התנקזות מוגלה מהדלקת דרך הנקודה הלבנה

הרופא אמר שעל פי הצילום הכל נראה תקין.. יש מצב שמנסים לסבן אותי? כי כן הנקודה הולכת ונעלמת.. לי הרופא אמר שזה כנראה לחץ מהחנייכים כי האמת שהם לא היו נראות טוב והתחלתי טיפול..

שלום, אשמח לדעת האם מקובל לעשות כתר אחד קבוע לשתי שיניים סמוכות?(טוחנות) אשמח לדעת אם כן או לא ומה היתרונות/ חסרונות לכך. כרגע יש לי דלקת חניכיים חריפה בדיוק מעל הכתר ורציתי להבין האם זה בגלל שמדובר בכתר אחד שכמעט אין חציצה בין השיניים או שיכולה להיות סיבה אחרת סהכ היגיינת הפה שלי בדרכ במצב מצויין. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

בד"כ נהוג לעשות כתרים בודדים כדי לאפשר ניקוי טוב יותר לגבי הסיבה למצב העכשווי לא ניתן לאבחן ללא בדיקה וצילום

04/04/2019 | 12:39 | מאת: רן

שלום, היו לי כאבים אחרי עקירה שחלפו. הם התחילו שוב. האם ייתכן כי יש עדיין זיהום? האם ייתכן כי יש כלי דם שלוחצים בחניכיים? מה יכול לגרום לכאב פתאום? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יכולות להיות הרבה סיבות לכאב. יש לגשת לרופא שיבדוק, יצלם ויאבחן

04/04/2019 | 13:28 | מאת: רן

הוא צילם ולא ראה. האם יש דברים אחרי עקירות שלא רואים בצילום?

שלום, רופא השיניים שלי הציע לבצע חידוש טיפול שורש בשיניים 26+46 בעקבות הזדהמות של הטיפול וגם טען שבאחת השיניים יש עששת מתחת לכתר. יש לציין כי בשתי השיניים מדובר בטיפולים מאוד ישנים (בני 7-10 שנים) וכן כי איני סובל מכאבים/רגישות/נפיחות בשיניים אלו. משיחה עם רופא אחר הבנתי שכל עוד אין תסמינים (כאב/נפיחות) אז עדיף להימנע מלבצע את הטיפולים. אשמח לקבל את חוות הדעת שלך בנושא - מצורף צילום סטאטוס עדכני בקובץ, ולהלן גם קישור ישיר: https://i.imgur.com/M57t0C8.jpg תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

על איזה שיניים מדובר?

04/04/2019 | 16:04 | מאת: עידן

שיניים מספר 26 ו-46

בשתי השיניים יש דלקת בשורש הקידמי. כמו כן עששת מתחת לכתר בשן 26 הייתי מתיעץ עם מומחה לטיפולי שורש לגבי הסיכוי לתיקון המצב

05/04/2019 | 07:02 | מאת: עידן

האם סביר שתתחיל דלקת גם בטיפולים כל כך ישנים (בני קרוב ל-10 שנים)? מה הכוונה שלך ב"סיכוי לתיקון המצב" - יכול להיות שאי אפשר לעשות חידוש? מה עושים במצב כזה?

03/04/2019 | 20:16 | מאת: שואל שאלה

יש לי שן עם כתר שכואבת לאחר צילום במרפאה הוברר שהטיפול לא שורש לא בוצע טוב דליפת חומר . הוחלט על עקירה ושתל . במהלך העקירה הוזרקו שתי זריקות הרדמה אחת פנימית ואחת חיצונית הרגשתי בלשון שהפנימית גרמה לנפיחות והיתה תחושה כאילו לא הוזרק טוב החומר אני לא מבין בזה הצד החצוני של הפנים היה רדום כאשר הרופאה נגעה עם המכשיר שלה לכיוון משיכה בכתר הרגשתי כאב תוך כדי שהיא שואלת אם כואב עניתי שכן . הרופאה החליטה שיש לצלם שן טוחנת שאחרי השן עם הכתר מאחר שהשן שליד שן עם הכתר היתה גם טוחנת אבל היה עליה כתר יש לציין שדווקא על שן זאת היתה תחושת כאב אבל חשבתי שזה מקרין מהשן הכואבת כי הכתר היה איכותי ומזמן ובוצע על ידי מומחה . השן שהיא החליטה לצלם היתה עם סתימה גדולה ללא כתר היא כנראה ראתה שאין פגיעה בשורש וראתה שבשן הבינה יש חור גדול מוסתר ושיארה שהיא מקרינה לכאב למרות שהיא לא היתה כואבת אולי גרמה ללחץ על השיניים לא היתה לי התנגדות לעקירה כי הבנתי בעבר שיש צורך לעקור שיני בינה כאילו מעין המלצה מהרופא שלי אבל ניתן לחכות עם זה .שאלתי אם הבעיה לא תיפתר מה מקור הכאב ואיך שן כואבת מאוד לאחר שתי זריקות הרדמה ?

לקריאה נוספת והעמקה

לפעמים יש צורך בכמה ניסיונות להרדים

03/04/2019 | 18:46 | מאת: לי

שלום, לפני מספר חודשים הפסקתי לשתות משקאות חמים מסיבות כאלה ואחרות. כתוצאה מכך - לא מתפתחת אצלי בכלל אבנית בשיניים. השיניים שלי חלקות כמו שלא היו מעולם. האם זה פוטר אותי מטיפול קבוע אצל שיננית ? כמובן שלרופא שיניים אני הולכת באופן קבוע אחת חצי שנה.

לקריאה נוספת והעמקה

כשתהיי בפעם הבאה אצל הרופא בקשי ממנו שיראה ויחליט

03/04/2019 | 12:56 | מאת: עידו

שלום, מה זה אמלגם טאטו פלטינלי? אחרי עקירות נשאר לי כמו קעקוע בחניכיים בצבע כחול. ממה זה? האם זה מסוכן? יש לי משם כאבים מס' חודשים אחרי עקירות. האם צריך לעשות שם ביופסיה?

לקריאה נוספת והעמקה

לעיתים , ניתזים חלקיקי אמלגם לחניכיים וגורמים לקעקוע. זה נקרא אמלגם טאטו. אין לזה משמעות, זה לא מסוכן ואין צורך בביופסיה. אם יש כאב אז הוא נובע כנראה ממשהו אחר

היי, אני בת 21 יש לי כאבים חזקים עקב צמיחת שן בינה הרופא שינים טוען שהשן בינה כלואה ורק שלושת רבע ממנה בחוץ. וטען שהיא יכולה להשאר כלואה ככה גם עד גיל 25. ויכול להיות שאני יצטרך עקירה כירוגית להוציא אותה. אני עם גשר בשיניים המון שנים כבר מגיל 15, רציתי לדעת האם הגשר יכול להיות הסיבה שהשן בינה כלואה? כי לפי ההגיון שלי הגשר לוחץ על השינים שלא יזוזו וככה השן בינה לא יכולה להזיז את השינים ולצאת.. האם זה יכול להיות הסיבה? אשמח למתן תשובה, תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אין שום קשר בין הדברים. לפעמים שן הבינה עומדת עקום ועל כן היא לא מסוגלת לבקוע

02/04/2019 | 17:14 | מאת: ליאל

שלום עקרתי 2 שיניים לפניי יישור שיניים ובשן התחתונה יש מין לבן כזה ופצעים בחניכיים ? האם מדובר בדלקת ?

לקריאה נוספת והעמקה

סביר להניח שזה הליך ריפוי טבעי

02/04/2019 | 14:57 | מאת: ירדןן

שלום רב ברצוני לדעת האם סתימות מחוברות שינים קידמיות 21 ו22 כדי להחליף מה גם שהצבע שונה שם נעשה לפי שנה והם מחוברות אי אפשר להעביר חוט דנטלי... מה כדי להחליף ?ללא מחובר ? האם סתימות מחוברות יכולות להוות נזק ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מקובל לעשות סתימות מחוברות!

03/04/2019 | 15:55 | מאת: ירדן

למה לא מקובל לעשות ? האם מהווה נזק איזה ? והאם כדי להחליפם ?? תודה על מענה מהיר .

סתימה מחוברת לא אוטמת טוב את החלל ולא מאפשרת ניקוי עם מברשת ועם חוט דנטלי

02/04/2019 | 12:04 | מאת: יולי

שלום, יש לי מחרתיים עקירה כירורגית של שן בינה תחתית בצד ימין בבית חולים. הרופא במרפאה ששלח אותי אמר שזו לא עקירה רגילה מכיוון שהסיטי הראה שהשן יושבת על עצב ולכן לא עוקרים אלא מוציאים חלקית ולאחר זמן מה מוצאים את החלק הנותר. רציתי לדעת מה הכוונה האם מוצאים רק את הכותרת כלומר לא חותכים את החניכיים כלל? והאם פעולה זאת כואבת ומה מומלץ לעשות אחריה? תודה רבה, יוליה

לקריאה נוספת והעמקה

בשלב הראשון חותכים את הכותרת ומוציאים אותה, ובשלב שני את השורשים. לפעמים חותכים את החניכיים ולפעמים לא. מומלץ לקחת משככי כאבים מסוג advil liq. Gel

01/04/2019 | 22:55 | מאת: אלי

לפני כשבועיים הלסת התחתונה התנפחה, בוצע צילום ונמצא שיש דלקת שמקורה בשן 47 - טוחנת. קיבלתי טיפול למשך 7-8 ימים אוגמנטין 875 מ"ג פעמיים ביום. ביום ה 10 - בוצעה עקירה כירורגית של השן וגם בוצע תפר. לאחר מכן הלסת שוב קיבלה נפיחות, דלקת ושוב קיבלתי אוגמנטין פעמיים ביום למשך 5 ימים. היום כשאני מסתכל לתוך הפה אני רואה שהאזור הפנימי של החניכיים (הכיס מתחת לשן 46 ) נראה כאילו הלחיים חוברו לחניכיים. בסופו של דבר אין סימטריה בין צד ימין לצד שמאל בתוך הפה בכל מה שקשור למרווח בין הלחיים הפנימיים לחניכיים. האם זה מצב תקין או שמא יש כאן "תקלה" שבה נתפר הלחיים אל החניכיים?... היש מה לעשות? האם זו הייתה הסיבה להתנפחות לאחר העקירה. נכון להיום ניתן למשש את הלסת מבחוץ ומורגש כאילו יש "גוש".

לקריאה נוספת והעמקה

ללא בדיקה לא ניתן להבין את המצב בעכשווי בגלל הספק ובגלל הנפיחות, רצוי ללכת לביקורת

שלום.1.אשמח להמלצה על פריודנט באיזור קריות בלבד. 2. עד כמה חשוב לבצע ניקוי שיניים עמוק במרפאת פריודנט ולא במרפאת שיניים פרטית? 3.האם לאחר הניקוי יופיעו מרווחים בין החנכייים לשיניים?בין השייים?המראה של הלסת ישתנה?

לקריאה נוספת והעמקה

מה שחשוב זה המיומנות של מי שמבצע את הניקוי, ולא באיזה מקום מבצעים. אין לי הכרות עם פריודונטים בקריות הניקוי לא גורם לא לרווחים ולא לשינוי במבנה הלסת

30/03/2019 | 01:58 | מאת: עקירת שן בינה

שלשום עברתי עקירת שן בינה תחתונה. היום הפנים התנפחו לי למימדים לא הגיוניים, ממש בצקת ענקית וכאבים בלתי נסבלים. יש לציין שקיבלתי אוגמנטין שבוע לפני העקירה ואני עדיין עם אוגמנטין. הכאב בלתי נסבל והנפיחות נראית לא סבירה בכלל. האם זה תהליך הגיוני?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לקחת advil שלוש פעמים ביום ולפנות לרופא לביקורת

29/03/2019 | 11:40 | מאת: אמיר

לאחרונה התגלו אצלי בפה סימנים לבנים ונשלחתי לבדיקה אצל רופאי פה ולסת בבית חולים.הוצע לי להוציא את סתימת האמלגם הקרובה לאחד הסימנים הגדולים כיוון שהחשד שהסימן נובע מהאמלגם.חבר שלי סיפר שהוצאת סתימת אמלגם כרוכה בסיכונים ולא כל רופא מודע לכך.היכן אוכל בבקשה למצוא רופא בצפון הארץ שיוציא את הסתימה בצורה בטיחותית?

לקריאה נוספת והעמקה

למיטב ידיעתי, ועל פי מה שמקובל בבתי הספר לרפואת שיניים בישראל, אין כל סכנה בהוצאת סתימת אמלגם.

28/03/2019 | 09:47 | מאת: עומר

שלום, האם מכתשית יבשה מלמטה יכולה להקרין לאזור למעלה שאין בו כבר שיניים? הרופא עשה צילום והוא לא יודע למה כואב לי פתאום מלמעלה. עבר שבוע וחצי ויש לי עדיין כאבים מלמעלה ומלמטה. אני שם ג'ל מאלחש בשם הוריקאן אבל זה לא ממש עוזר. האם זה כאב עיצבי מהמכתשית או כאב עיצבי אחר או משהו אחר? ממה יכול לנבוע הכאב אם לא רואים בצילום? (זה לא שן ליד)

לקריאה נוספת והעמקה

מאחר והרופא שלך לא הצליח לאבחן את הסיבה לכאב, מומלץ לגשת לרופא נוסף עם צילום פנורמי

28/03/2019 | 09:21 | מאת: טל

היי, הבנתי שסודה לשתייה יכולה להלבין את השיניים אך גם יכולה להזיק לשכבה העליונה של השן. רציתי לשאול- מה המינון הנכון של סודה לשתייה שניתן לשים על המברשת שיניים ולצחצח מבלי לפגוע בשיניים? והאם יש עוד אופציות טבעיות להלבנה? תודה רבה :)

לקריאה נוספת והעמקה

סודה לשתיה עלולה לשחוק את האמאייל של השיניים. מומלץ לבצע הלבנה במרפאת השיניים וביעוץ רופא

31/03/2019 | 15:53 | מאת: מור

הלבנת שיניים קוקנט פרו בעלת טכנולוגית ספיחת כתמים טבעית. הפיתרון היחיד והמוכח להלבין מעכשיו את השיניים שלך נחשף, נבדק, והוכח. אבקת coconut pro הוכתרה, לפיתרון מספר 1 כיום להלבנת שיניים היחיד עם התחייבות לתוצאות אמיתיות..! ✓ מאושר על ידי ה-fda העולמי. ✓ 100% חומרים טבעיים- פחם טהור, שמן קוקוס טבעי, קליפות קוקוס, מנטה צמחית. ✓ מלבין שיניים לזמן ממושך. ✓ מסיר אבנית מהשן. ✓ מעלים כתמי קפה וסיגריות. ✓ מרענן נשימה. ✓ שומר על בריאות החניכיים. ✓ משלוח מהיר עד הבית. קישור לרכישה👇 https://t.dingdongaffiliates.co.il/SignalsServer/v?lp=367&affid=0161561809 סרטון הדגמה 👈 https://youtu.be/eqcDKIXAIr4

שלום.לאחר צילומי נשך התברר שיש נסיגת עצם ועליי לעבור ניקוי שיניים עמוק עם הרדמה מקומית בשתי פעמים(כל פעם חצי פה).במרפאה פרטית בה אני מטופלת הרופאה עושה את ההרדמה והשיננית את הניקוי.אני תוהה האם עליי לבצע את הניקוי אצל רופא פריודנט? או שגם במרפאת פריודנט השיננית מבצעת את הניקוי? האם הניקוי העמוק דורש מיומנות מיוחדת? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

ברוב המקרים גם במרפאת פריודונט, את הניקוי העמוק עושה שיננית

תודה על המענה.אז אני יכולה לבצע את הניקוי במרפאה רגילה?לא של פריודנט?

27/03/2019 | 08:13 | מאת: ק

שלום, לפני כחודש עברתי עקירה. המקום שם עדיין פתוח וגדול ויש משם עדיין כאבים. אמרו לי שזה לא מכתשית יבשה אבל עדיין כואב. כמה זמן עד שזה יעבור? חודש נשמע לי כבר הרבה זמן. (האם זה יכול להקרין גם?)

לקריאה נוספת והעמקה

יש לבצע ביקורת וצילום של המקום כדי לנסות לאבחן את הסיבה לכאב

26/03/2019 | 02:40 | מאת: רן

שלום, יש לי מכתשית יבשה. שמו לי אלווג'ל וזה עזר ליום וחצי. חזרתי שוב ושמו לי יודופורם ועוד משהו. כמה שעות אחכ התחילו לי שוב כאבים חזקים. משככים לא עוזרים. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

זה הטיפול המקובל יש לקחת משככי כאבים או לחזןר לרופא לטיפול נוסף

26/03/2019 | 01:07 | מאת: חוה

האם ניתן להוציא ברגים מטיפולי שורש קיימים ועדיין להציל את העצם של השן ואת השן? תודה

לפעמים כן ולפעמים לא הכל תלוי במצב הספציפי

25/03/2019 | 22:45 | מאת: חוה

שאלה לגבי שן אחרת... כמה זמן צריך לחכות לאחר עקירת שן כדי לבצע שתל? ומה התהליך? וכמה פעמים האלץ להגיע לרופא כדי לבצע את הטיפול? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בד"כ מבצעים את השתל 4-6 חודשים אחרי העקירה ההליך מורכב מ: השתלה המתנה של כ 4 חודשים חשיפה של השתל לקיחת מידות מדידה בפה וחיבור הכתר אל השתל

25/03/2019 | 22:40 | מאת: חוה

שלום בירצוני לישאול האם ניתן להשלים שבר קטן בשן קידמית ששוחזרה 3 פעמים ללא שיוף והורדת הקומפוזית הקיים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מאחר וקומפוזיט מתחבר כימית לקומפוזיט, ניתן תמיד להוסיף שכבה מבלי להסיר את השכבה הקיימת

היי, בשבועות האחרונים התחלתי להרגיש כאב באיזור השיניים בלסת התחתונה בצד שמאל (לא יודעת להגיד באיזו שן בדיוק אבל אחת מה 3-4 האחרונות). הכאב בהתחלה הופיע כאשר אכלתי מלפפון (מהמקרר) ולאחר מכן גם בשתיית מים קרים ובימים האחרונים שמתי לב שגם עם מאכלים חמים מופיע הכאב. הכאב לפעמים נשאר גם אחרי המגע עם הגורם החם/קר למשהו כמו 10 דקות והתחושה היא של מין כאב עמוק. ביומיים האחרונים שמתי לב לתופעה שפתאום יש לי 2-3 דקירות בתוך אוזן שמאל שנמשכות כמה שניות.. כאב חד וקצר, זה קרה בערך 8 פעמים בינתיים..האם זה יכול להיות קשור לכאבים בשן? זה באותו הצד של הכאבים- שמאל. יש לי תור לרופא בעוד שבוע אבל אשמח למענה ראשוני בינתיים. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

סביר להניח שבאחת מהשיניים שבאזור יש חור מאד עמוק

הגיוני שיש חור עד כדי כך עמוק למרות שבאוקטובר הייתי בבדיקה ולא ראו שום חור? והאם יכול להיות קשר לדקירות באוזניים?

25/03/2019 | 16:58 | מאת: פ

שלום, האם מכתשית יבשה כואבת מאוד יכולה להקרין למעלה ולגרום לכאבים למעלה? מתי היא עוברת? עבר כבר שבוע ואני כאבי תופת. כל כמה זמן צריך לשים אלווג'ל? מה עוד אפשא לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

לפעמים יש כאב מקרין בדכ מכתשית יבשה עוברת תוך כשבוע. ניתן לשלב אופטלגין ואדוויל, שלוש פעמים ביום

שלום, לאחרונה החלטתי לשטוף את הפה בתמיסת מלח לימון מהול במים. כתוצאה מכך מיד הרגשתי צריבה בחלק בחיך העליון המלווה בכאבים. איך לטפל בכוויה/צריבה שבתוך הפה? תודה לייב

שטיפה במלח.לימון תמיס לך את כל השיניים ץוך פרק זמן מאד קצר. מאיפה הרעיון.הזה? ניתן למרוח על הכוויה משחת oracort E

שלום, עקרו לי שיניים לפני חודשיים. המקום נסגר אך יש לי עדיין פס ורוד שם על כן מקום שהיתה שן (כאילו עוד לא נסגר לגמרי). יש לי משם כאבים חזקים. האם אפשר לשים שם אלווגל? האם זה יקל? (שטיפות פה לא ככ עוזרות). הרופא אומר שיש שם סימני דלקת אבל אני לוקח אנטיביוטיקה כבר כמה זמן וזה כנראה לא עוזר. החליפו לי אנטיביוטיקה וזה לא עזר.

לקריאה נוספת והעמקה

אלוואוגיל לא יעזור יש לצלם את מקום העקירה ולוודא שלא נשארו שם חלקי שן

24/03/2019 | 18:43 | מאת: ענת

שלום. עליי לעבור שתל בשן 14 ולכן יש לבצע סיטי של 13-15 עד כמה הקרינה בצילום CT גבוהה? האם בעת הצילום נחשף גם הראש לקרינה? האם אין קשר לכך שאני עוד חודש מתכננת הריון? אולי קיים איסור? אשמח לתשובות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כמות הקרינה אינה גבוהה עשי זאת בהקדם אם את מתכננת הריון

שלום, האם מכתשית יבשה מעקירה למטה יכולה להקרין לחניכיים מעל שאין בהן שיניים ולגרום לכאב?

לקריאה נוספת והעמקה

בדכ לא

שלום, עברתי עקירה לפני 3 שבועות והמקום עדיין פתוח אך יש בו כבר חומר לבן שהבנתי שזה ריפוי. עם זאת, עדיין יש כאבים. האם זאת מכתשית יבשה? לא בכל יש לבן, חצי עם חצי בלי.

לקריאה נוספת והעמקה

סביר להניח שזה תהליך ריפוי טבעי

האם לבקש מהרופא לשים לי אלווגל שם? זה עזר לי בשן אחרת

אפשר

24/03/2019 | 15:44 | מאת: א

שלום, 1. רופא שם לי אלבאוג'יל על מכתשית יבשה וזה קצת הקל. האם צריך לחדש? כל כמה זמן? מתי זה יעבור? 2. איפה אפשר להשיג אלבאוגיל? 3. יש לי אזור בחניכיים שעקרו לפני כמה חודשים והתחיל לכאוב לי. האזור לא נסגר עדיין לגמרי. יש שם פס ורוד באזור של השן. האם אפשר לשים שם אלבאוגיל? האם יש משהו אחר שאפשר למרוח בחניכיים כדי להקל את הכאב מהחניכיים? (לא שטיפות פה).

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לחדש אלוואוגיל כל כמה ימים. זה נמכר בדכ בחנויות לציוד לרופאי שיניים

שלום האם מברשת השיניים האוטומטית (מצורפים קישור ותמונה) יעילה? https://ibrush.io/products/ibrush?variant=14411726225471 תודה מירי

לקריאה נוספת והעמקה

לא מכיר לא התנסיתי ועל כן אין לי מושג בנדון

23/03/2019 | 20:53 | מאת: yr

ד"ר שלום! כמנוסה בתחום רפואת השיניים, מה חוות דעתך לגבי שימוש באמלגם לצורך סתימות? אני אמורה לבצע סתימות כאלו, אך אני קוראת שברוב המדינות החומר נאסר לשימוש, וזה גרם לי לחשש ובלבול ולביטול התור אצל הרופאה הספציפית. אם הוא נאסר האם זה בטיחותי וחוקי שעדיין משתמשים בו?

לקריאה נוספת והעמקה

הוצאת האמלגם משימוש בארצות שונות היא בגלל איכות הסביבה ולא בגלל נזק בריאותי מעצם הסתימות

23/03/2019 | 12:35 | מאת: אור

שלום אני נורא אשמח לעזרה מעל 3 שנים אני נורא סובלת מפצעים מאזור הפה.. עברתי טיפולי פוריות בעבר ואף ילדתי לפני מספר חודשים.. והפצעים הולכים וחוזרים.. הייתי מספר פעמיים אצל מומחה פה ולסת אבל לצערי כמעט כל פעם שאני מגיע אין כבר את הפצעים(כל המתנה לרופא מעל 4 חודשים) עשו לי בדיקות ומשטח גרון ולשון .. חשבתי שאחרי הלידה זה יעבור אבל לצערי זה לא... האם יש לך מוסג מה זה או כמו מה זה ניראה??!?! אני מאוד מתוסכלת זה שורף וכואב ואני מאוד חוששת שזה משהו רציני שלא עולים עליו. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הייתי ממליץ לך לפנות באופן פרטי ל "מומחה לרפואת הפה" באזור מגורייך לא ניתן לבצע אבחנה אלא אם רואים את הנגעים כשהם פעילים בפה

22/03/2019 | 12:33 | מאת: שון

שלום, האם מותר לשים משחת אורקורט על אזור של עקירה שכואב לאחר מס' חודשים?

לקריאה נוספת והעמקה

מותר לשים אבל לא בטוח שיעזור. תלוי מה הסיבה לכאב

22/03/2019 | 09:51 | מאת: בן

שלום, עקרו לי שיניים למעלה, עברו חודשיים ללא כאבים ופתאום החלו לי כאבים. ממה זה?

בלי בדיקה וצילומים לא ניתן לנחש

שלום, לפני שבוע עשיתי עקירה בשן טוחנת אחרונה, אחת לפני אחרונה. יש לי עדיין כאבים חזקים. אני לוקח אנטיביוטיקה ושם קרח אבל עדיין כואב וגם נפוח. הרופא אמר שזה נראה בסדר אבל אני לא מבין את הכאבים החזקים. עשיתי עקירות בעבר ולא כאב לי כך. אני בקושי מצליח לפתוח את הפה ולדבר. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

להפסיק עםהקרח לקחת Advil liq gel שלוש פעמיםביום

21/03/2019 | 17:05 | מאת: גיל

שלום דוקטור. יש לי גשר של שלושה כתרים בטוחנות, לפני שנתיים וחצי הודבק בדבק זמני עד היום. יש לי כאבים באזור והרופא ניסה להוציא את הכתרים עם המכשיר הנוראי הדופק הזה, אך הכתרים לא יצאו. האם זה הגיוני שהדבק זמני והכתרים לא יוצאים? והאם יש סכנה במכשיר הזה? האם בעייתי להישאר עם דבק זמני? ואם הצילום תקין - האם זה מספיק כדי להניח שהכל בסדר מתחת לכתרים? תודה וסליחה על ריבוי השאלות.

לקריאה נוספת והעמקה

לעיתים, כשהעבודה מאד מדוייקת, קשה מאד לחלוץ את הכתרים מהדבקה זמנית כמובן שיש סכנה שיפגעו המבנים או שהשן תיסדק מצד שני ,היות וזה דבק זמני רצוי בכל חצי שנה לצלם את השיניים ולבדוק שהכל תקין ולנסות לחלוץ בעדינות את הכתרים

21/03/2019 | 16:44 | מאת: מאי

היי, אני רוצה לעשות הלבנת שיניים באמצעות סד עם החומר OPALESCENCE PF20% כמה ימים מומלץ לשים ? וכמה זמן בכל יום

לקריאה נוספת והעמקה

שעתיים בכל יום, במשך שבועיים

22/03/2019 | 09:09 | מאת: מאי

אפשר להישאר יותר משעתיים? או לישון עם זה ?

02/04/2019 | 15:01 | מאת: ירדם

לא כדי לך מניסיון לא יותר משעתים ביום..... אני נרדמית עם הסד וסבלתי יום שלם של רגישות וצמרמרות בשניים

כשעתיים כל יום משך עד שבועיים

03/04/2019 | 16:02 | מאת: ירדן

אחרי שמצביעים שעתים כול יום במשך 14 ימים מתי אפשר שלא יגרם נזק לשינים לחדש שוב את ההלבנה? אחרי כמה זמן ?

שלום, עקרו לי שן שהיתה סדוקה (אולי אפילו שבורה לדברי הרופא). כמה זמן אחרי נהייתה לי בליטה לבנה בחניכיים. האם זה עצם או אולי חתיכה מהשן? איך יודעים? יש צילום שיכול להגיד מה זה? האם זה מקור לכאב? האם כדי לנסות להוציא את זה או שזה יכול חלילה לגרום נזק בהתעסקות? אם זה חלק מעצם וזה מחובר לשאר העצם אז איך מוציאים את זה? אני דואג שאני לא יודע בכלל ממה זה - מחתיכה של השן או מעצם

זה יכול להיות חתיכת עצם או חתיכת שן. יש לגשת לרופא כדי שיבדוק ויצלם וישלוף את העצם הנ"ל

עצם או חתיכה של שן יכולה לגרום לכאבים? האם צריך כירורג בשביל להוציא את זה?

זה יכול לגרום לכאב כל רופא שיניים יכול לשלוף את זה

אבל אין סיכון בלהוציא את זה? שלא יגרום חלילה נזק אחר

21/03/2019 | 09:42 | מאת: רון

שלום, עשו לי עקירות בכמה מקומות באותו חודש. מאז יש לי כאבים בו זמנית במקומות אלו. איך אפשר להקל על הכאב? משככים לא ממש עוזרים.

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לקחת ADVIL או לגשת לרופא לביקורת

21/03/2019 | 09:27 | מאת: דניאל

שלום, לפני מס' חודשים רופא אמר שיש לי נגע בין השורשים של שן והוא חושד לסדק. עברו מס' חודשים ונמצא סדק והשן נעקרה. לאחר מכן התחלתי להרגיש כאב לא ברור בחניכיים. כחודש אחרי העקירה ראיתי בליטה של עצם באותו מקום שעקרו. יש לי כאבים במגע על העצם וגם בלי כואב לי באזור. האם זה קשור לאותו נגע שהיה בהתחלה? מה עושים עם העצם? האם הכאבים ממנה? אני חושש מהתעסקות שם, מצד שני אני לא מבין את מקור הכאב שם ומה עושים.

לקריאה נוספת והעמקה

את השורשים של כל שן מקיפה עצם. בד"כ העצם הזאת נספגת אחרי העקירה. לעיתים תוך כדי העקירה נשברים רסיסי עצם וניתקים. בד"כ הם נספגים או שמתחילים לבצבץ מהחניכיים,וזה כנראה מה שקורה לך עכשיו. יש ללכת לרופא כדי שירדים קלות וישלוף אותם

21/03/2019 | 12:11 | מאת: דניאל

האם זאת יכולה להיות חתיכה מהשן שנעקרה? כי אמרו לי שהשן סדוקה/אפילו שבורה. ייתכן ולא הוציאו את הכל בעקירה? האם זה יכול לגרום לכאבים?

20/03/2019 | 17:52 | מאת: רועי

שלום, מה עושים כשיש תחושה של כאב נודד בפה בשיניים ובחניכיים? יש איך להרגיע את הכאבים? האם זה כאבים עצביים?

לקריאה נוספת והעמקה

הכאב הוא ביטוי לבעיה בפה ממקור כזה או אחר. עד שלא יאובחן מה מקור הכאב, לא ניתן לדעת איזו תרופה יש לקחת. גש לרופא שיבדוק אותך

שלום, עקרו לי שלוש שיניים רצופות לפני מס' חודשים והאזור נרגע ושקט. לפני כמה זמן התחילו לי כאבים מהאזור הזה אבל אין שם שיניים. ממה הכאב יכול להיות? (זה לא משן ליד)

לקריאה נוספת והעמקה

לי לבדוק ולצלם לא ניתן אפילו לנחש

20/03/2019 | 14:13 | מאת: עידן

שלום, הבנתי שהיום כבר לא נהוג להשתמש באמלגם כחומר למבנה, באילו חומרים נעשה שימוש? במידה ומדובר במתכות, האם אין בהם סיכון לבריאות כאשר משחיזים אותם (בדומה לסיכונים שהיו באמלגם) תודה

עדיין נהוג להשתמש באמלגם לצורך מבנה אין כל סכנה בהשחזת החומר או בהוצאתו