פורום רפואת שיניים

15873 הודעות
13398 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואת שיניים

מרפאות שיניים, מוקד חירום לחג 1-700-700-680. 10% הנחה לגולשי אתר doctors.

שלום וברכה ..עשיתי לפני כמה שנים טיפול אפיסקטומי ל3 שיניים אצל מומחה לטיפולי שורש.כל פעם שיש כאב באיזור אני נשלח לעשות סיטי של ה3 שיניים בגלל שקשה מאד ברנטגן לקראות את מצב העצם..יצא לי ב5 שנים האחרונות לעשות 4 פעמים סיטי לאיזור האם זה מסוכן מדיי רמת הקרינה?

ככלל אנחנו משתדלים להמעיט בקרינה, אבל כשצריך הדמיה לצורך טיפול אז אין ברירה. אינני חושב שיש לך מקום לדאגה

תודה על התשובה המהירה..האם זה נכון שסיטי שיניים הוא באמת הרבה פחות מסיטי רגיל או שרק מנסים להרגיע אותי?יחסית לצילום שיניים רגיל כמה העוצמת קרינה יותר גבוהה?תודה מראש

זה בהחלט פחות מסיטי רגיל

10/10/2018 | 01:16 | מאת: אנונימית

היי עשיתי טיפול שורש בשן הטוחנת למעלה , יש מצב שהשן הזאת תיפול איי פעם וגם עם כן אז יצמח לי שן חדשה ובריאה??

לקריאה נוספת והעמקה

בת כמה את?

09/10/2018 | 23:05 | מאת: מיט

כמה זמן מחזיקה סתימה זמנית?

לקריאה נוספת והעמקה

עד שהיא נופלת....

09/10/2018 | 19:13 | מאת: גל

שלום רב . לפני כשבוע ביצעתי סתימה לבנה בשן . ומאז יש תחושה של רגישות בשורש השן ולא בשן כפי שהיה בהתחלה כשהיה חור . אני חש כאב כאשר שותה קר וחש כאב כשאני אוכל משהו מעט קשה . חזרתי לרופא ומבדיקה וויזואלית נאמר לי שהסתימה מושלמת ולחכות שבועיים שהכאב יחלוף . האם הגיוני ? והאם תמיד ילווה אותי הכאב הזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי להמתין שבועיים ולראות האם יש שיפור כרגע עדיין מוקדם לדעת

שלום, אני חייל בן 20 ולפני חודשיים עברתי טיפול שורש השן במרפאה פרטית והייתה לי דלקת ממש חמורה בשן (השן מתה). קיבלתי טיפול באנטיביוטיקה. לא סיימו את הטיפול כמובן בגלל הדלקת. עברו קצת פחות מחודשיים והדלקת חזרה ורצתי לרופא צבאי שעשה לי את אותו הטיפול בדיוק, רק ללא צילום. הרופא הצבאי אמר לי לא לחכות כלל אם הסיום של הטיפול שורש (הכוונה לסיים את הטיפול באותו החודש). יום אחר כך חזרתי לרופא הפרטי שעשה שוב את אותו הטיפול בפעם השלישית בחודשיים וגם צילום ואמר שאני פשוט צריך לחכות לפחות שלושה חודשים. (הוא אמר גם שיש שיפור מאוד משמעותי בדלקת למה שהיה חודשיים לפני). כרגע אני אם סתימה זמנית ומתלבט מה לעשות למי אני אמור להקשיב מבניהם?

לקריאה נוספת והעמקה

תתמיד אצל הרופא הפרטי

שלום , לפני 12 יום סיימתי טיפול אנטיביוטי משולש בחיידק הליקובקטר. לפני כ-8 ימים החל כאב קל אך מציק בחניכיים/לסת ליד שן הבינה התחתונה משמאל. בשן יש סתימה גדולה והיא עצמה לא כואבת. לא יחסתי חשיבות רבה כי לפעמים אני חשה כאב קל שעובר לבד אחרי מספר ימים. אלא שלאחר שלושה ימים, ביום שישי ,משלא עבר הכאב הסתכלתי בפה וראיתי שיש הפרשה לבנה בין השן לחניכיים מהצד הפנימי .חשבתי שזו מוגלה שמעידה על דלקת ואולי מורסה. התחלתי לגרגר מי מלח ותה קמומיל,שום ועוד תרופות סבתא וביום שני הגעתי לרופאה שהסתכלה ואמרה שיש פטרייה בפה כנראה מהאנטיביוטיקה. נראה לה דלקת חיצונית קלה בחניכיים ונתנה לגרגר מים עם סודה לשתייה. התעקשתי שתיבדק אפשרות למורסה או דלקת בשורש ואז שלחה אותי לצילום פנורמי ושני צילומי נשך. שאלותי: 1-האם סודה לשתייה מהול במים מספיק לטיפול בפטרייה או דלקת קלה? 2- האם הצילומים שנתנה מספיקים כדי לאשר או לשלול דלקת בשורש או בחלקים אחרים בשן או בחניכיים? 3- האם אין מקום לטפל בדלקת בחומר אנטיביוטי למנוע זיהום?(אולי במריחה של חומר על המקום הנגוע..). 4-מהן הבדיקות הנחוצות במקרה זה ומהו הטיפול המומלץ? אני חוששת מפספוס... תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נסי לשטוף את המקום של שן הבינה עם תמיסת CORSODYL לאחר צחצוח שיניים קפדני. פנורמי ושני נשך מספיקים לאבחון אם את אדם בריא הפטריה בפה תעלם מעצמה

08/10/2018 | 23:35 | מאת: תילי

שלום רב. אני בת 33. בהיותי בת 9 בערך נדחפתי בבית הספר וקיבלתי מכה בפה. כתוצאה מכך נשבר לי חוד של שן אחורית וחשבתי שדי בכך. בהיותי בגיל 20, החלה לי תופעה שבה בחניכיים שמעל אחת השיניים הימניות העליונות התפתחה לה מעין גולה כזאת שמדי פעם היתה מתפוצצת ויצאה ממנה מוגלה. רופא שיניים המליץ על ניתוח אפיסקטומי, וכך עשיתי. כעבור כמה שנים נאלצתי לעשות טיפול שורש ב2 מהשיניים העליונות הקדמיות (אמצעית ימנית וזו שלימינה). רופאת השיניים אמרה שיתכן שזה קשור בנפילה. כיום אני כאמור בת 33. יש לי בתקופה האחרונה בחניכיים באזור שמעל לניב השמאלי, כאב קליל מאד רק במגע (קצת מזכיר מה שהיה לפני הניתוח האפיסקטומי, רק במינון נמוך בהמון). הלכתי למומחה לטיפול שורש שעשה צילום ובדיקת קור והגיע לכך שהמקור הוא כנראה השן שלפני הניב באלכסון. הוא אמר שצריך לעשות טיפול שורש. ניסיתי להבין למה אך כיוון שהוא לא דיבר עברית לא הצלחתי להבין מה בדיוק המצב והסיפור. אני ממש לא נלהבת מטיפול שורש נוסף, ועל אחת כמה וכמה בשן קדמית עליונה. האם באמת זו האפשרות היחידה (שוב- זה ממש לא מורגש או מפריע לי ביום יום)? האם יש טעם לבקש חוות דעת שניה? אשמח לשמוע מה אתה אומר על כך, תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

ההחלטה על הצורך לביצוע טיפול שורש מתבססת על הבדיקה הקלינית ועל צילום רנטגן. בבדיקה מבררים האם יש תגובה עצבית לגירוי חשמלי או לקור,ובצילום מנסים לראות אם יש דלקת בקצה השורש של השן. מאחר ואינני יודע מה ראה הרופא שלך, הרי שקשה לי ליעץ, אך בכל מקרה בו יש ספק, רצוי לקבל חוות דעת נוספת

09/10/2018 | 08:59 | מאת: תילי

תודה רבה על תשובתך במידה ויש דלקת בקצה השורש, הפתרון היחיד הוא באמת טיפול שורש? אין אפשרות לתת אנטיביוטיקה או כל דבר אחר?

כשיש דלקת בקצה השורש הפתרון היחיד הוא טיפול שורש אנטיביוטיקה לא פותרת את הבעיה

08/10/2018 | 16:46 | מאת: שירן

שלום רב לפני כמה שבועות הבחנתי בכמה חתיכות עור שצמחו לי מתחת ללשון בצבע אדום לא כואבות אך תופעה שמתלווה לכך נשהפה מתמלא רוק לעיתים קרובות מהרגיל האם יש לדאוג ? או לבדוק באופן מעמיק ?

לא נראה שיש מקום לדאגה, אבל כדאי להתיעץ עם רופא השיניים בהזדמנות הראשונה שאת מגיעה לטיפול או לביקורת תקופתית

08/10/2018 | 16:44 | מאת: שאלה

לבני מזה הרבה זמן יש מעין נפיחות בשפה ומדי פעם יוצאת שם בליטה לבנה. הרופא משפחה פעם אמר שזה אפטה אבל זה חוזר כל הזמן. מצ"ב תמונה. אשמח לחוות דעת.

לקריאה נוספת והעמקה

אין באפשרותי לראות את התמונה המצורפת יש להתיעץ עם רופא שיניים וגם אולי לצלם את השן שצמודה לפצע הזה

08/10/2018 | 10:13 | מאת: א

שלום, השחיזו לי כמה שיניים/סתימות בגלל שנתקעו לי שתי שיניים זו בזו. הרופא אמר שזה היה מזערי. עם זאת, מאז אני מרגיש רגישות בפה כמו שמכניסים נייר כסף לפה. זה ברמת כאב שאני לוקח לפעמים משככי כאבים. בנוסף יש לי עדיין שיניים/סתימות שנתקעות זו בזו אבל אני חושש להגיד שמא תהיה לי עוד רגישות. מה הסיבה לכאב?

לקריאה נוספת והעמקה

בהמשך לשאלתי, האם אפשר להקל על הכאב? מה ניתן לעשות?

יתכן ויש חשיפה של דנטין כתוצאה מהשיוף ניתן להעזר במשחות שיניים יעודיות למקרים שכאלה כגון: COLGATE PRO RELIEF או SENSODYNE DUAL CARE

מה זה אומר חשיפה של דנטין? זה יכול לגרום חלילה לבעיות בהמשך?

תלוי כמה שייפו

08/10/2018 | 09:12 | מאת: ר

שלום, אני סובלת מחרדה דנטלית קשה לצערי.. לפני חצי שני עשיתי טיפול גדול בהרדמה כללית שכלל 11 עקירות, 6 טיפולי שורש וכמה סתימות... לא שמו לי שתלים בהרדמה עצמה כי לא היה אפשר (לפני ההרדמה הסיכום היה שכן אבל כשהתעוררתי אמרו לי שלא עשו את זה..). עכשיו אני לא יודעת איך להתגבר על הביקור של השתלים... אני חייבת לעשות לא נעים לי להיות ככה זה לא נוח.. רציתי לשאול איך בדיוק עושים את השתלים? האם מרדימים את המקום? אני מעדיפה לא הרדמה כללית... לשים שתלים זה כואב? בבקשה אל תגיד "טיפולי שיניים לא כואבים" כי לי הם כן... תכתוב רק האם שתלים זה כואב והאם דורש זריקות... והשאלה השניה זה שבזמן האחרון יש רגעים, לא תמיד רוב הזמן בסדר, שאני מרגישה דקירה חזקה וכואבת בשן... קראתי בגוגל וזה מראה על טיפול שורש, זו שן שבתוכנית עשו לה סתימה... אני לא יודעת מה לעשות... בערנות אני לא מסוגלת לעשות את זה.. הרדמה כל חצי שנה זה מסוכן... האם זה שזה לא תמיד גם מראה על טיפול שורש? איך אני אמורה לעשות את הטיפוליפ האלה? אני מרגישה שאני מתעלפת על הכסא... ממש קשה לי..

לקריאה נוספת והעמקה

החדרת השתלים נעשית תחת הרדמה מקומית, בדיוק כמו לסתימה או כל טיפול אחר. באשר לשן עם הדקירה, יש לבצע צילום נשך כדי לראות עד כמה הסתימה קרובה לעצב. בעיקרון, ניתן לבצע טיפולי שיניים לחרדתיים או בהרדמה כללית, או בטישטוש (סדציה) או בגז צחוק או בהיפנוזה

שלום ד"ר, קראתי על כל השיטות. כמו שכתבתי עשיתי טיפול פעם אחת בהרדמה כללית... גז צחוק לא עובד אצלי והיפנוזה לא ניסיתי... לא הבנתי מה ההבדל בין סדציה להרדמה כללית? בשניהם אני ישנה ומתעוררת אחרי בלי להרגיש את הטיפולים? ההבדל היחיד הוא בסיכונים שיש? אם כן, למה לפני חצי שנה לא המליצו לי על סדציה? בטוח בסדציה ישנים כמו בהרדמה כללית וקמים אחרי?

לא הבנתי למה אם בסדציה ובהרדמה כללית יש אותו האפקט שהמטופל ישן ולא מרגיש שום דבר... אז למה יש אפשרות בכלל של הרדמה כללית שדי מסוכנת?

בסדציה הולכים לישון וקמים בלי להרגיש כלום

מה ההבדל בין הרדמה כללית לסדציה- מבחינתי? מה היתרונות והחסרונות של כל שיטה?

07/10/2018 | 22:10 | מאת: רחל לוי

לפני מס' חודשים עקרתי שתי שיניים קידמיות 12+22 ובמקומן הושתלו שתלים. שמתי לב שמבנה האף שלי השתנה ונהיה מעט רחב והנחיריים פתוחות יותר. ובנוסף כל הזמן מגרד לי באף. השאלה שלי האם זה כתוצאה מההשתלות? האם יש מצב לפתח אלרגיות לשתלים? או מה יכולות להיות הסיבות לכל זה. לתשובתכם אודה.

לקריאה נוספת והעמקה

יש לוודא בבדיקה וצילום אם אין חדירה של השתלים לחלל האף

שלום לפני כ-10 ימים עברתי עקירת שיניים של שן בינה ימנית עליונה וחתיכה של השן בינה הימנית התחתונה (לא היה ניתן לעקור כי היתה על עצב). העקירה עברה ללא כאב ולא היתה נפיחות או כאב חזק לאחר מכן, אבל אני מרגישה כאב במקום אחר- בניב התחתון הימני ולידו. זה נורמלי? ייתכן שזה נובע מתזוזת שיניים (אני יודעת שהשיניים שלי צפופות)? ממה זה יכול להיגרם? יש ממה לדאוג? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

לא נראה שיש קשר בין הדברים האם נבדק הניב והכל תקין בו?נסי לקחת מספר ימים ADVIL בתקווה שהכל יסתדר

06/10/2018 | 20:39 | מאת: שירה

יש לי כתר זמני שאני איתו הרבה זמן בגלח עיכובים למיניהם. השאלה היא כזאת אני עושה בעדינות עם החוט שלא ישלוף אבל היום שניקיתי ירד טיפה דםמוהפסיק מהר האם סו תופעה מוכרת / שיכולה לקרות סביב כתר זמני בעקבות שאני איתו הרבה זמני . ודבר נוסף עשיתי ניקוי אצל שיננית אם היה משהוא חריג של דלקת חזקה היתה אמורה לראות לא? בכל מקרה שמתחילה בתור את המדידות יגיד לאופאה שתסתכל לפני שמתחילים אבל בעיקרון בכתר סמני יותר סיכוי לידו לבעיות ודלקות ומגובר בשן טוחנת עליונה.

לקריאה נוספת והעמקה

הכל תקין ואין ממה לדאוג

06/10/2018 | 13:35 | מאת: אלי

לפני כחודש בוצעה עקירה לשן מספר 14. השבוע שמתי לב שהחניכיים בשן מספר 13 החלו בנסיגה. שן מספר 13 היא כתר, ועכשיו רואים 2 מ"מ של נסיגה שככל הנראה החלה לאחר העקירה. יש צילום של השיניים ביום העקירה ולא הייתה שום נסיגה, ועכשיו יש. האם יש קשר בין העקירה לבין הנסיגה? ומה הטיפול שצריך לעשות? או מה הסיבה.

לקריאה נוספת והעמקה

לאחר עקירה מתרחשת ספיגת עצם ונסיגת חניכיים באזור של השן העקורה, מה שכמובן משפיע גם על השיניים שגובלות באזור העקירה. אין כרגע הרבה מה לעשות בנדון. מה תוכנית השיקום של האזור?

תוכנית השיקום: החדרת עצם מתחת לשן העקורה + שתל. בלי קשר לכך - יש לי חניכיים מדממות - ואני עושה טיפול שיננית כל 3-4 חודשים - האם יש דרך אחרת להפסיק את הדימום?

צחצוח במברשת שיניים רכה, ושימוש במשחת שיניים פאראדונטקס ג"ל עם פלואור

05/10/2018 | 12:36 | מאת: פציינטית

שלום דוקטור. הייתי אצל הרופא שלי במרפאה שאני מטפלת שם קבע שאני צריכה לעקור שן 37 וקבע לי תור לעוד שבועיים מהיום.אחר כך הלכתי לעוד רופאה ואמרה לי שגם צריכה לעקור את השן ובדחיפות כי הדלקת יכולה לעבור ולפגוע בשן לי וקבעה לי ביום ראשון הקרוב ..עכשיו אני בדילמה נוראית מה לעשות למי ללכת ??מצד אחד אני רוצה אצל הרופא שלי כי אני סומכת עליו אבל זה עוד שבועיים ומצד אחד אני רוצה דחוף מה להחליט???

אינני יכול להחליט עבורך מה לעשות

04/10/2018 | 21:28 | מאת: גלי

אמורה להיות במעקב לאחר חידוש טיפול שורש . כרגע עם כתר זמני מאוד לא נוח. יש באפשרותי לשלם עבור כתר חרסינה בגלל השתתפות של הביטוח. האם אפשר להדביק כתר חרסינה עם דבק זמני שישמש ככתר זמני שיהיה אפשר להוציא במידת הצורך לפעולות נדרשות או שבמצב כזה יש עדיפות לכתר זמני❔

לקריאה נוספת והעמקה

לאחר ביצוע טיפול שורש, יש לבצע מבנה, ורק לאחר מכן כתר חרסינה. כל עוד לא בטוחים שטיפול השורש הצליח, אין אפשרות לבצע מבנה, ומכאן גם שאין לבצע כתר. במצב הזה רצוי לנסות לשפר את הכתר הזמני עד לסיום המעקב

04/10/2018 | 18:54 | מאת: קרן

לפני כחודש עשיתי סתימה בצד ימין למעלה בשן האחת לפני אחרונה. החור היה גדול ובוצעה סתימה רגילה לבנה. לאחר כשיתיים כשהרדמה פגה התחילו לי כאבי תופת בשן, בחיים לא קרה לי לפני. מאז ובמשך שבועיים המשיכו לי הכאבים בשן , רגישות רבה לקור וכאבים בעיקר לאחר אכילה. הפסקתי לאכול על צד ימין וקבעתי בחזרה תור לרופאה. בבדיקה לא נמצא שום דבר חריג, הרופאה שלא מצאה סיבה לכאב אמרה שככל הנראה זה תגובה לסתימה הגדולה וזה אמור לעבור תוך כמה ימים. עברו עוד שבועיים מאז והכאבים החמירו ואף עברו ללמטה כך שכל צג ימין כואב. הפסקתי לאכול על צד ימין, יש עדין רגישות לקור וכאבי תופת שמגיעים כהתקף אחד ביום, לרוב שמתי לב שזה בערב, פעם אחת אפילו העיר משינה, בשבועיים האחרונים אני חיה על משכך כאבים שזה הדבר היחיד שעוזר לי. חזרתי אתמול לרופאת שיניים שמאוד הופתעה שעדיין כואב לי, נעשתה שוב בדיקה, צילום וכמה בדיקות של קור וכו ולא נמצא כלום, נשלחתי לצילום פנורמי מעמיק יותר וגם שם לא נמצא כלום. הוחלט על פתיחה של הסתימה לראות את המצב , לא נמצא כלום, היא שמה חומר מבודד וסתימה זמנית. היא אמרה שהיא לא רואה שצריך טיפול שורש. ושכשיו שבודדנו את השן נראה מה מקור הכאב, שאם מפסיק לכאוב לי זה מהשן הזו ואם ממשיך לכאוב זה ממקור אחר. הכאבים חזרו אתמול בערב מיד לאחר שפגה ההרדמה וחזרו שוב היום. ברקע ( לא יודעת אם קשור) - סובלת מנעילת שיניים בלילה, שחיקת שיניים, קליקים חזקים בלסתות. מה ניתן לעשות? אני אובדת עצות מה מקור הבעיה ולמה לא נמצא כלום, מיואשת מהכאבים הנוראיים שלא פוסקים. אשמח לכל עזרה שהיא , רעיון או כיוון מה לעשות תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

כאבים מהסוג הזה יכולים לנבוע ממספר מקורות: 1 פגיעה כל שהיא בעצב של השן 2 כאב מקרין משן אחרת 3 הידוק שיניים 4 נאורלגיה של עצבי ההפנים האבחנה לפעמים קשה. לפעמים מומלץ לפנות לרופא נוסף כדי לקבל חוות דעת נוספת

04/10/2018 | 16:11 | מאת: שיר

בעקבות דלקת חניכיים , נתנו לי אנטיביוטיקה אוגמנטין 875 פעמיים ביום 10 ימים. היא גורמת לי לסחרחורות חזקות ואי יציבות חייבת לשכב לפחות שעתיים שלוש אחרי שאני לוקחת. הדלקת כרגע חזקה מאד,הנפיחות היא גם חיצונית וגם פנימית. רציתי לדעת האם מינון של כדור אחד לפני שינה זה אפשרי?

לקריאה נוספת והעמקה

כדור אחד לא מספיק יעיל. תבקשי שיעבירו אותך למוקסיפן

04/10/2018 | 14:52 | מאת: שני בן משה

אני אמורה לעקור 4 שיניי בינה..2 תחתונות עם חורים גדולים עמוקים .. עקירות כירוגיות. ועוד 2 עליוניות עקירות רגילות ..יש חורים קטנים ועדיף להיפטר מהן. בבית חולים אמרו לי לעקור את 2 למעלה ואז לבוא אליהם. השאלה האם אפשר לעקור באותו יום למעלה רגילה ולמטה כירוגית? זה משהו שעושים? אני מעדיפה ככה פחות סבל . פעם אחת כל צד במקום 4.

זה בהחלט מקובל לעשות בכל פעם צד אחד. כלומר עליונה ותחתונה צד ימין, ואחכ עליונה ותחתונה צד שמאל

04/10/2018 | 14:45 | מאת: טלי

בעוד חודש יש לי תור לעקירה כירוגית שן בינה תחתונה בגלל שהיא עששית שן לא כלואה. לפני מספר ימים החלו כאבים בחניכיחם באותו צד ומסהיב השן , נתנו לי אוגמנטין כי יש דלקת חריפה וצריך שתעבור עד העקירה. אני כרגע סובלת מכאבים .. מה אפשר לעשות או לשים בכדי להוריד נפיחות בפנים וגם חיצוני? חוץ מי מלח . ובתוך כמה זמן האנטיביוטקה אמורה לעזור?

לקריאה נוספת והעמקה

לאנטיביוטיקה לוקח מספר ימים להשפיע יש לבצע שטיפות שלוש פעמים ביום עם תמיסת CORSODYL שאותה ניתן לקנות בבית מרקחת

שלום רב אני בשבוע 14 להריון האם זה בטוח לבצע עקירת שן בינה במהלך ההריון? אשמח לדעת מה קטגורית הסיכון של תרופות המשמשות להרדמה והאם הן עוברות שליה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שאלה ראשונה האם יש לך צילומים של השן שצריכה להעקר. רופא מיומן יעשה עקירה בטוחה גם בהריון. יש להשתמש בזריקות הרדמה ללא אדרנלין

שלום רב לפני כחצי שנה נשברה לי באופן ספונטני שן בינה אחורית ביותר בצד שמאל עליון מאז, בכל מגע הכי קטן(גם כזה שאינו מפעיל לחץ רב יש דימום מהשן) האיזור כואב אבל בעיקר מדמם במוסף, לעיתים יוצאות לי אפטות באיזורים שונים בפה וחולפות עצמונית. מה יכולה להיות הסיבה לדימום הקבוע? האם יש סיבה לדאגה? לציין כי אני בהריון ולא יכולה כרגע לעבור טיפול (טרימסטר ראשון)

לקריאה נוספת והעמקה

הדימום מעיד על דלקת במקום לכי להיבדק אצל הרופא שלך

03/10/2018 | 13:44 | מאת: מלי

יש לי כאבי שיניים ואני לא יודעת אם לפנות לרופא לבדיקה או שאולי זו רק רגישות? לא רוצה להיות נודניקית ובסוף זה כלום.. יש דרך לדעת אם חור או רגישות בעצמי?

לקריאה נוספת והעמקה

אין טיפול עצמי לכי להיבדק כדי שהמצב לא יחמיר

ממש במקרה ראיתי שיש לי מעין כתם שחור על השן ביקרתי אתל רופא השיניים לפני כארבעה חודשים .. כנראה זה לא היה קיים אשמח לדעת מה אתה חושב

לקריאה נוספת והעמקה

הכתמה של השן יכולה להיות כתוצאה מפיגמנט במזון ושתיה או תחילתה של עששת

02/10/2018 | 12:28 | מאת: אילת

האם מותר לקחת נורופן ואוגמנטין? להקלה על הכאבים אני לוקחת נורופן כדורים אדומים ג'ל. ולדלקת נתנו לי אוגמנטין.. השאלה האם מותר לקחת גם וגם ובהפרש של כמה שעות בין לבין?

לקריאה נוספת והעמקה

אוגמנטין לוקחים פעמיים ביום ונורופן 3-4 פעמים ביום אין שום מניעה מלשלב

לילדה שלי בת 5 יש כאבי שיניים... קבענו תור לרופא שיניים לילדים ואני לא יודעת מה להסביר לה ואיך להרגיע אותה לקראת הביקור אצל הרופא... אני לא יודעת כמה לספר (זריקה, רעש, ריח) כדי לא להפחיד אותה או שעדיף לא לספר בכלל? ואז היא תופתע בביקור? מה לעשות? בעלי אומר לי שאני משדרת יותר מידי פחד והוא מציע שלא אדבר כלום. אבל שוב, אני לא רוצה שתופתע ושתשאר בטראומה... אודה להנחיותיך

לקריאה נוספת והעמקה

בדרך כלל לרופאי שיניים לילדים יש את כיצד לגשת לטיפול בילד כך שהוא לא יפחד. ההסברים שלך בבית עלולים לשדר חששות ולהכניס את הילדה לפחד. אל תתעשי כלום, פשוט ספרי לילדה שהולכים לרופא שיניים וזהו

01/10/2018 | 23:47 | מאת: שקד

יש לי דלקת חניכיים חריפה שהיא כתוצאה מהשן בינה שיש בה חור גדול שאני צריכה לעקור אבל העקירה רק בעוד 3 חודשים. בעבר לקחתי אנטיביוטיקה אוגמנטין 5 ימים הרגיע לי מעט את החניכיים. עשיתי ניקוי שיננית אבן עמוק במוסף. ועכשיו הנפיחות בחניכיים בצד של השן חזרה והכאבים לא מרפים. מה יותר יעזור מוקסיפן או אוגמנטין

לקריאה נוספת והעמקה

אוגמנטין זה מוקסיפן משופר. אז עדיף אוגמנטין

המון תודה על המענה. אוקיי אז לגבי השתלים כנראה שאבחר בזירקוניה, אך האם היא כדאית בהשוואה לטיטניום? כמו כן האם העלות גבוהה בהרבה? בנוגע להשתלת עצם טוען דר' גדבאן בכתבה כי ניתן לבצע זאת מאלמוגים , אם זה נכון, האם זה כדאי על פני עצם מין החי? כמו כן טוען דר' גדבאן כי "קבוצה ישראלית של רופאי שיניים פיתחה שיטה מהפכנית שהופכת תוך 15 דקות שיניים עקורות לתחליף עצם שמוחזר למקום עקירת השן". אך מה שלא הבנתי מדבריו זה, אם מדובר בשיניים שנעקרו וכבר מיד לאחר העקירה נטחנו ונשתלו בתור עצם, או שמדובר גם בשיניים ישנות "מתות"שעדיין ניתן "להחיותם" ולהשתילם בתור עצם. אודה מאוד להבהרה בנושא למרות שהבנתי מדבריך הקודמים כי הדבר לא ניתן. https://bit.ly/2xO5aHk

אני מעדיף שתל טיטאניום לגבי היתר כדאי שתיפגש איתו והוא יסביר לך את השיטה

שלום לפני כשנה בדיוק עקרתי את השיניים בכל הפה וחשבתי לבצע תותבות, אך גם את התותבות הזמניות כלל לא שמתי כיוון שפשוט לא הייתי מסוגל, וכעת יש לי חשיקה וספיגת עצם דרסטית במיוחד באזור הסנטר שפגעה קשות באסתטיות ובביטחון העצמי שלי ואני מתכנן לבצע שתלים במקום תותבות. [בנוסף אני סובל מאוסטאוארטריטיס לא מטופל במפרק שמאל של הלסת] שאלה שאני מחפש עליה תשובה באינטרנט ובכל רחבי גוגל ופשוט לא מוצא היא: האם ניתן לבצע השתלת עצם כשנה או אפילו בכל זמן לאחר עקירת השיניים? או שהיא חייבת להתבצע מידית או רק שבועות עד מספר חודשים לאחר העקירות?? שאלה נוספת שגם עליה חשוב לי לקבל תשובה: האם ניתן לבצע שתלי שיניים [השתל/בורג עצמו] מאלמוגים? או שהאלמוג מיועד להשתלת עצם בלבד? כמו כן אם שמורות בידי כ21 שיניים עקורות מיום העקירה שחלקם עם חורים בעלי עששת קשה, האם ניתן עדיין לטהר ולטחון אותם במכונה מיוחדת [כפי שטוען דר' נאסר גדבאן] ולבצע בהם השתלת עצם? אודה ואשמח מאוד לתשובות וחג שמח.

לקריאה נוספת והעמקה

השתלת עצם ניתן לבצע בכל שלב בחיים. למיטב ידיעתי אין שתלים מאלמוגים. אם אתה לא רוצה שתל מתכתי, קיימים כיום שתלים מזירקוניה. לא נראה לי שאחרי שנה ניתן להשתמש שימוש כל שהוא בשיניים העקורות

עד אז איך אפשר להקל על הכאב? אני עם כאבים נורא חזקים . אני מגרגרת עם מי מלח , לא ממש עוזרים. יש בה חור עצום , היא התפוררה..ומתחילה להיחלש ולהתנדנד.

לקריאה נוספת והעמקה

חפשי עזרה במרפאה אחרת שבה יש זמינות תורים קרובה יותר

30/09/2018 | 15:04 | מאת: אדווה

והשן שמתחת אני חושב להוריד אותה כי גם אחת מהשיניים הקדמיות עקומה ואני חושבת שזה בגלל זה

29/09/2018 | 23:26 | מאת: שירה

שלום ותודה מראש על המענה. מתנצלת על האורך... הבעיה שלי נוגעת לשיני בינה בלסת התחתונה. אני מטופלת במרפאת השיניים של קופ"ח שם נמסר לי כי עליי לעקור 3 שיני בינה (בסוף ייעקרו כל הארבעה). השן הראשונה בלסת העליונה משמאל יצאה ללא בעיה או כאב (הרופא קצת נלחם איתה, אבל לא היו שום סיבוכים, לא היה צריך אנטיביוטיקה ובקושי משככי כאבים - מושלם). הגעתי לעקירה בלסת תחתונה מצד שמאל רגועה ומצפה לעוד חוויה נעימה, אבל בסופו של דבר יצאתי משם כעבור שעה עם פה רדום והשן במקומה. הרופא ניסה להרדים מספר פעמים אבל לא הצליח בשום אופן להרדים את שן הבינה, רק את האזור. כל פעולה שלו כאבה לי מאוד והוחלט להעביר את העקירה לטיפול ביה"ח (שעל הדרך נתבקשו לעקור גם את השן התחתונה הימנית). סבלתי מכאבים איומים במשך חודשיים עד התור לביה"ח, אני מדברת על אופטלגין 4 פעמים ביום וגם זה לא עזר בחודש האחרון, באתי בפחד עצום לביה"ח וגם שם הרגשתי את הקידוח הראשוני עד שהרופא הזריק לי במקום אחר, כנראה לתוך השן, זריקה שכאבה מאוד אבל אחריה כלום. גן עדן. יצאתי מאושרת. קבעו לי תור לעקירה של שתי השיניים שנותרו בצד הימני לסוף אוקטובר, אבל לפני כחודש התחילו לי כאבים חזקים בשן התחתונה. בביה"ח נמסר לי ללכת לקופ"ח שיעשו הכנה לטיפול שורש וזה יעזור לשלוט בכאבים עד העקירה. הלכתי איך שהתחילו הכאבים לקופ"ח ולצערי גם במקרה הזה לא נרדמה השן. נשאר לי עוד חודש לסבול (בינתיים משתלטת על זה עם שמן ציפורן או אופטלגין כשזה לא מפסיק), אבל אני חייבת לדעת למה זה קורה? ומה הסבירות שזה יקרה מעתה בשאר טיפולי השיניים שלי? אציין כי פעם עברתי טיפול שורש בלסת התחתונה אצל אנדודנט באופן פרטי וגם שם השן לא נרדמה והתהליך כאב מאוד (מנגד, עברתי הרבה טיפולי שורש ובכל השאר לא הייתה בעיה כזו). האם זה קשור לתרופות מסוימות שאני נוטלת? ובכלל, איך יכול להיות שבקופ"ח לא הצליחו להרדים מקומית ובבי"ח כן? תודה רבה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

זריקת ההרדמה נעשית "על עיוור" מתוך כוונה להגיע עם המחט למקום שבו אצל רוב בני האדם עובר העצב. לפעמים יש סטיה אנטומית וכתוצאה מזה הרופא "מפספס" את העצב רופא מיומן מנסה לסטות עם המחט עד ש"קולע" זה בדכ קורה רק בלסת תחתונה נקווה שבפעם הבאה יצליחו יותר

29/09/2018 | 21:14 | מאת: אדווה

ויש לי שן מתחת שאני חושבת להוריד אותה

29/09/2018 | 21:13 | מאת: אדווה

ו

שלום, יש לי כתר בשן הקידמית אשר נפל. רופא השיניים המליץ בגלל עששת בשן (כאשר בסיס השן בסדר) לעשות כתר על 2 שיניים קידמיות שן השנייה בריאה. אפשרות נוספת הדבקה חוזרת של הכתר הקיים לאחר ניקוי האזור ובעתיד במידת הצורך ביצוע שתל. אבקש המלצתך ויתרונות לכתר על 2 שיניים קידניות מול שתל על שן אחת.

לקריאה נוספת והעמקה

חבל להקריב שן בריאה ולעשות עליה כתר נראה על פניו שכדאי לטפל כרגע רק בשן שממנה נפל הכתר

בני בן 4 קיבל מכה בשיניים הקדמיות, בעקבות המכה נפלו 3 שיניים האם אפשר לעשות משהו עד שיצמחו שיניים חדשות או שיאלץ להישאר כך 3 שנים

לקריאה נוספת והעמקה

לילד בגיל הזה לא ניתן לשקם שיניים חסרות

27/09/2018 | 10:16 | מאת: מישהי

שלום, שבוע עם כאבים ממש חזקים בשן. פניתי לרופא משפחה אתמול בבוקר והוא אמר שאני חייבת ללכת לרופא שיניים כי יש לי אבסס ולנקז. הוא הביא לי אנטיביוטיקה אמוקסיקלב. האם אנטיביוטיקה יכולה זמנית להחליף את הניקוז או שחייב רופא שיניים? מה יכול לקרות אם לא אלך- חוץ מבעיות נוספות בשיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

היות ואני לא מכיר את המצב אני לא יודע האם האנטיביוטיקה תטפל במצב או שבכל מקרה יש צורך לנקז. מה שבטוח זה שיש לפנות בהקדם לטיפול שיניים לפני שכל הפנים מתנפחות

29/09/2018 | 20:35 | מאת: מישהי

עברו לי הכאבים החזקים... נשאר רק הרגשה של מגרד...

26/09/2018 | 20:58 | מאת: שלי

יש לי שאלה לא מזמן עשו לי מדידות ובאמצע המדידות לפני שגמרנו את הסדרה. עושה כתר חרסינה שברתי את החרסינה במדידות ממה זה קורה ואיך אפשר למנוע את זה שעכשיו עושה שוב שלא יקרה שוב על מה זה מצביע מדובר בשן טוחנת והאם הבעיה אצלי , במדידות פה או אפילו במעבדה . הנני גם שוחקת שיניים.

לקריאה נוספת והעמקה

סביר להניח שהכתר לא התאים לשן. כתר שמתאים, לא נשבר בזמן המדידה

26/09/2018 | 20:36 | מאת: יערה

יש לי כתר זמני שכבר זמן מה בגלל אילוצים וניתוח ובעיות בכל מקרה רציתי לשאול על בעיה שאני אוכלת איזה קינוח מתוק יש מן כאב רגישות באיזור הנ"ל של הכתר /החניכיים האם זה מצביע שיש איזה בעיה במקום והאם אין בעיה מה יהיה למדיגות אם ככה מצעק לי אה ויש לי גם שיניים רגישות כל דבר שבגין במיוחד חריף אפילו טיפה סובלת וכם כל מיני סוגי מאכלים גם סובלת וגם שוחקת שינייםמאם זה משנה משהוא .

לקריאה נוספת והעמקה

יש לבדוק את ההתאמה של הכתר הזמני. כמו כן לבדוק אם אין שן עם חור באזור ואם אין נסיגת חניכיים

26/09/2018 | 14:40 | מאת: NOT_FOUND

שלום רב, אני בן 24 ולא צמחו לי שיני בינה. מבדיקת רנטגן של החניכיים אין לי אותם בכלל. זה בעיה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

זאת לא בעיה, נהפוך הוא חסכת גם סבל גם טיפולים וגם כסף

26/09/2018 | 07:44 | מאת: מלי

שלום. חליתי בסרטן שד. האם חשוב לעדכן את רופא השיניים שלי לפני סתימה? לא מעוניינת ברחמים מצד מנהלת המרפאה.

לקריאה נוספת והעמקה

אם את לא מעוניינת לספר את לא חייבת (אמנם משפטית יש צורך, אבל אין השלכות של סרטן השד על טיפולי השיניים) רפואה שלמה ושנה טובה

26/09/2018 | 09:00 | מאת: מלי

.

25/09/2018 | 00:42 | מאת: אורית

הולכת לעשות מדידות לכתר שנעשה קודם הארכת כותרת שאלתי היא כזאת: יש גם כתר קבוע לידו נאמר לפני הניתוח שיש סיכוי שאולי אצטרך להחליף את הכתר שלידו בגלח הניתוח בינתיים חזרתי לריפוד הכתר הזמני וזה הצליח בלי שינוי בכתר . האם אחרי המדידות וקבלת החרסינה מהמעבדה (עושה כתר זירקונה) מכיון שכתר חרסינה יותר גדול מכתר זמני ומדובר גם בשן טוחנת עליונה אם זה משנה גם זאת של המדידה וגם זאת שקיימת כרגע האם אולי יכול להיות מקרה שעדיין פתאום יראו שקצר מדי ולא מתאים הגודל 2 הכתרים בגודלם אחת ליד השניה בגלל הנחץיתוח אחת קצרה או אין מקום ואם יהיה המצב האם המדידה תצטרך להיעשות מחדש ? אשמח על תשובה , תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אכן יכול להיות. רק הרופא שמטפל, שמכיר את הפה ורואה אותו יכול להחליט אם יש צורך או שלא

25/09/2018 | 20:30 | מאת: אורית

ומתי יידע בטוח. האם בשלב המדידה הראשונית או יכול להיות גם בשלב כיפת החרסינה מהמעבדה יתברר ואם במקרה זה יקרה במצב כזה יצטרכומאת כל המדידות מחדש או אפשרות רק להסיר את הכתר ולעשות חדש לכתר הספציפי ?

שלום יש לי 100% פסוריאזיס ארטריטיס כבר 35 שנים. הזרקתי במשך כשנתיים תרופות ביולוגיות ENBREL ואחר כך HUMIRA. תחת אותה ״התנהגות״ של היגיינת הפה, השיניים שלי הזדהמו ונאלצו לעקור לי 5 (חמש) שיניים בבת אחת. הפסקתי הטיפול בהומירה (זו התרופה הביולוגית שהזרקתי בתקופה בה הזיהומים יצאו משליטה), והזיהומים הפסיקו-כאמור-תחת אותה הגיינת שיניים. האם לדעתכם יש קשר בין השימוש בתרופות הביולוגיות הנ״ל ובין הזיהומים בשיניים, או בין פסוריאטיק ארטריטיס ובינם? תודה, אריה

לקריאה נוספת והעמקה

התרופות שקיבלת מדכאות את מערכת החיסון. כתוצאה מכך יכולים להתעורר זיהומים רדומים שהגוף יתקשה להתמודד איתם ולהילחם בהם. על כן יש לשמור על היגיינת הפה והשיניים באדיקות יתרה.

לפני כשבוע עברתי אקסטירפציה בשן טוחנת עליונה. הבנתי שמתחייב המשך ביצוע של טיפול שורש מלא. בגלל אילוצים מסוימים אני מעוניין לדחות את הטיפול למועד כמה שיותר מאוחר. השאלה היא, האם יש מרווח זמן מומלץ בין הטיפולים שלא כדאי לחרוג ממנו? והאם מסוכן להתמהמה בהקשר זה? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לחזות מתי יחזרו הכאבים ועל כן רצוי לא לדחות את הטיפול

23/09/2018 | 16:18 | מאת: רבקה

בני בן 13.5 סובל מאוד מגירוד מציק בחניכיים. יש לציין שהוא מקפיד היטב על ניקיון הפה ורופאת השיניים בבדיקה שגרתית לא ראתה משהו יוצא דופן. מה יכולה להיות הבעיה, ולאן עלינו לפנות על מנת לעזור לו?

לקריאה נוספת והעמקה

הייתי פונה ליעוץ עם מומחה למחלות חניכיים

23/09/2018 | 13:42 | מאת: שירה

היי עשיתי ניקוי אבנית אצל שיננית עבר הרבה זמן לא עשיתי ומאז בצחצוחים יש מעט טעם מר ממה זה יכול להיות והאם יכול להיות בגלל שעבר יותר זמן מהטיפולים מה שבדרך כלל או תופעה שיכולה לקרות? וזה עובר תוך כמה דקות ואם לא אז ממה זה יכול להיות וזה קורההרק בצחצוח באכילה אין בעיה.

לקריאה נוספת והעמקה

אני מתקשה לדעת את הסיבה

24/09/2018 | 08:28 | מאת: שירה

יכול להיות מכתר זמני שיש לי בפה הרבה זמן בקרוב הולכת למדידות ועצם הניקויצגרם לתחושת הדבק או שהדבק עומד להספג ובגלל זה מרגישה אותו ובגלל זה הטעם המר.

בהחלט יכול להיות

23/09/2018 | 08:10 | מאת: שושי

בוקר טוב... לפני שבועיים התחילו לי כאבים בשן 26. זו שן שעברה טיפול שורש ויש בה כתר. אתמול בבוקר הכתר נפל והדבקתי בעצמי חזרה. לפני שנה ושלושה חודשים עשיתי צילום פנורמי והיתה לי הרגשה שאני רואה חור מתחת לכתר בשן 26... אתמול שלחתי לרופא בקבוצת פייסבוק את הצילום והוא אמר שיש לי שם חור... האם זה שהכתר נפל אומר שהלכה השן? העלתי צילום. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

אין באפשרותי לראות צילומים שאתם מצרפים להודעה מצטער

הצילום לפני שנה ושלושה חודשים ושם רואים חור.. לא חזרתי לרופא שיניים עדיין. שבועיים עם כאבים לא חזקים ואתמול בבוקר הכתר נפל.

בלי בדיקה וצילום לא ניתן לדעת את המצב נפילת הכתר מרמזת על עששת מתחת לכתר יכול להיות שניתן יהיה לנקות את העששת ולבצע מבנה חדש וכתר חדש, ויתכן שהשן לא ניתנת לשיקום

23/09/2018 | 00:42 | מאת: חסוי

שלום, לפני כחודש וחצי עברתי עקירת שן בינה כירורגית. רציתי לשאול האם מותר להשתמש בסילונית באזור ה"חור" שנותר לאחר העקירה על מנת לנקות לכלוך שמצטבר. כמו כן, האם יש סיכון לפגוע עם הסילונית בעצב (שכה נזהרו לפגוע בו)? תודה וחג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

אין כל מניעה מלהשתמש בסילונית באזור העקירה. לא יגרם שום נזק לעצב

22/09/2018 | 21:00 | מאת: שירי

שלום צריכה לעבור מדידות בכמה שיניים . שן אחת שתל ועברתי גם הארכת כותרת ומזמן לא עשו לי צילומים איזה שנה וחצי בתור לפני שמתחילים כדאי לעשות או רק אחרי המדידה הראשונה ושחוזר מהמעבדה מה כדאי יהיה ?

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לבצע צילומים לפני שלוקחים מידות

22/09/2018 | 23:53 | מאת: שירי

זה הכרחי מה זה נותן פשוט כי מאוד שה לעשות אצלי צילומים עד שמצליחים לא מצליחה להחזיק ובא לי להקיא או שלא יוצא מדויק.

אז שיעשו לך צילום פנורמי