בדיקת Immunoglobulin A

הבדיקה מסייעת באבחון בעיות במערכת החיסון, מערכת העיכול והכליות. הבדיקה משמשת גם במקרים של מחלות אוטואימוניות, דוגמת מחלת צליאק ודלקת מפרקים שגרונית.

צילום: שאטרסטוק


בבדיקת אימונוגלובין מעריכים את רמת חלבון (IgA (Immunoglobulin A בדם. זהו אחד הנוגדנים הנפוצים בגוף, המיוצר על ידי מערכת החיסון. נוגדן זה מצוי בריכוז גבוה בממברנות ריריות של הגוף, בפרט בדרכי הנשימה ובמערכת העיכול, כמו גם ברוק ובדמעות. לחלבון תפקיד חשוב בתגובות אלרגיות.

הסבר תוצאות הבדיקה

רמות IgA גבוהות יכולות להופיע גם אצל מי שסובלים ממחלות אוטואימוניות. לחלופין, אצל אנשים עם חסר מולד של IgA קיים סיכון מוגבר להתפתחות מחלות אוטואימוניות, זיהומים, אסתמה ואלרגיות.

טווח תקין (מ"ג/ד"ל (תלוי בגיל))
350 40
התוכן בעמוד זה נכתב על ידי ד"ר עמית עקירוב, רופא מומחה ברפואה פנימית ובאנדוקרינולוגיה, רופא בכיר במכון לאנדוקרינולוגיה, סוכרת ומטבוליזם בבית חולים בלינסון, מרכז רפואי רבין.
** ייתכנו הבדלים בטווח התקין של הבדיקות בין מעבדות שונות. חלק מהמעבדות משתמשות באמצעי מדידה אחרים או עשויות לבחון דגימות שונות. יש לדון עם הרופא המטפל במשמעות תוצאות הבדיקה.

עוד בדיקות בנושא בדיקת Immunoglobulin A

 בדיקת נוגדני טוקסופלסמה (Toxoplasma IgM) - תמונה

בדיקת נוגדני טוקסופלסמה (Toxoplasma IgM)

בדיקה זו משמשת להערכת נוכחות של נוגדנים נגד טפיל בשם Toxoplasma gondii בדם. הבדיקה תבוצע במקרים של חשד... קרא עוד...
 בדיקת CMV Antibodies IgG - תמונה

בדיקת CMV Antibodies IgG

הבדיקה משמשת לאבחון השלב הפעיל של זיהום בנגיף Cytomegalovirus, ובקצרה CMV. בבדיקה זו מחפשים בדם נוגדנים -... קרא עוד...
לכל הבדיקות

תשובות לשאלות מפורומים, בנושא בדיקות דם

רופאים יקרים שלום, אשמח לדעת מה משמעות תוצאת בדיקת Immunoglobulin M שיצאה עבור בתי בת ה- 4 שהינה חולת צליאק. בבדיקה יצא 181- מחוץ לתחום. על מה זה מעיד? אודה לתגובתכם המהירה, שוב תודה, דנה

המושג IGM לא אומר שום דבר IGM של איזה נוגדן?

שלום ד"ר מזור, ראשית, איני מוצאת את השאלה שלי בפורום שאליה התקבלה תשובתך- מדוע זאת? שנית, התשובה של הבדיקה הנ"ל קשורה לצליאק- מה דעתך?

שלום ד"ר מזור, ראשית, איני מוצאת את השאלה שלי בפורום שאליה התקבלה תשובתך- מדוע זאת? שנית, התשובה של הבדיקה הנ"ל קשורה לצליאק- מה דעתך?

20/11/2007 | 14:27 | מאת: אלי
מתוך פורום המטולוגיה

עשיתי בדיקת Anti-tTG IgA והערך היה 20.60 וכן בדיקת Immunoglobulin A והערך היה 276 מה זה אומר?

א. צליאק איננה מחלה המטולוגית אפילו אם יש לה ביטויים המטולוגיים. בנושא זה כדאי לפנות לגסטרואנטרולוג. ב. זו רמה מוגברת של אנטי- TTG וזה מאד חשוד לצליאק. ג. בדיקת ה- IgA תקינה ונועדה לוודא שאנך סובל מחסר IgA שקיים לעתים אצל חולים צליאק. http://jaapa.com/issues/j20051001/articles/celiac1005.htm

שלום! בדיקות כימיה בדם, מהי בדיקת CK ומה אומרת התוצאה? תוצאה 182.00 * (..........) טווח נורמה 145.00-0.00 מהי בדיקת Immunoglobulin M ומה אומרת התוצאה? תוצאה 232.00 * (..........) טווח נורמה 230.00-40.00 Immunoglobulin G תוצאה 813.00 (.........*) טווח נורמה 1600.00-700.00 Immunoglobulin A תוצאה 147.00 (........*.) טווח נורמה 400.00-70.00 תודה מראש דנה

לדנה שלום בדיקת האימונוגלובולינים תקינה אלו הם הנוגדנים שבדם. לגבי ה- CPK זהו אנזים שמקורו מהשריר - חשוב לדעת למה בוצעה הבדיקה והאם הנבדק/ת מקבל תרופות או סובל ממחלות ואז אוכל להשיב תשובה מפורטת יותר בברכה ד"ר וינקר