פגיעה בחומר הלבן במוח: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

קנאביס: לא טיפול פלא

הקנאביס קשור בעיקר בהקלה על כאבם של חולי סרטן, אולם לא מדובר בצמח תמים ונטול תופעות לוואי "דוקטור, תרשום לי בבקשה קנאביס".לא מדובר בהתחלה של בדיחה, אלא במציאות שבה חולים רבים, בעיקר חולי סרטן, וסובלים מכאב כרוני מבקשים מהרופא שלהם קנאביס בתקווה שהוא יהיה המזור לכל תחלואיהם. הקנאביס (מריחואנה) מוכר לאנושות זה אלפי שנים. זהו סם שמופק מצמח כשהחומרים הפעילים בו הם ממשפחת הקנבינואידים (בעיקר THC) . הסם נצרך דרך עישון, אכילה או אידוי והשפעתו אורכת מספר שעות. בתחילת המאה העשרים חלה עלייה בשימוש בצמח גם למטרות רפואיות לאחר שהבינו כי הוא משכך כאבים. בישראל 2012 יש כ-8,000 חולים עם רישיון לצרוך קנאביס רפואי, אולם חמישית מהם אינם צורכים את הסם. יש שמונה מגדלים מורשים בישראל, שאחראים על גידול מספר זני קנאביס ולכן יש גם שוני ברמת האפקטיביות של הסם. כך, יכול להיות שבחודש מסוים חולה...
ללמוד עוד על פגיעה בחומר הלבן במוח
קנאביס: לא טיפול פלא-תמונה

הקנאביס קשור בעיקר בהקלה על כאבם של חולי סרטן, אולם לא...

מאת: מערכת zap...
29/07/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפגיעה בחומר הלבן במוח?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פגיעה בחומר הלבן במוח: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

תודה על תשובתך המהירה בהמשך לשאלה הקודמת לא היו מחקרים שמראים שלאחר הרדמה כללית יש פגיעה בחומר הלבן במוח ? או שהבדר מתרחק רק אצל מבוגרים ולא אצל אדם בן 18 ?

אנסח בצורה טובה יותר את השאלות: האם יש פגיעה בחומר הלבן במוח לבחור צעיר (18) בריא לאחר הרדמה מלאה ? האם קיימת איזושהי ירידה בIQ במחקרים לאחר ההרדמה המלאה שנעשו (לא אצל קשישים וילדים מתחת לגיל 5)

שלום רב, אין הוכחות על נזק מעצם ההרדמה. בברכה, פרופ' ליאוניד אידלמן מנהל מחלקת הרדמה

האם שינויים בחומר הלבן במוח יכולים להגרם כתוצאה מנטלית גלולות?

שלום לך לא

האשם שינויים היפרטנסים בחומר הלבן במוח טשטוש ראיה בעין אחת בעקבות כך יכולים להגרם מגלולות למניעת הריון?

צריך להתבונן בבדיקות ההדמיה ולקבל את הסיור הקליני המלא כדי להבין מה מקור השינויים בחומר הלבן.

שלום רב, אנו תלמידים אשר עושים עבודת חקר מקיפה על טרשת נפוצה וברצוננו לשאול אותך כמה שאלות. 1. האם יכול להיות מצב בו נעלמו נגעים בחומר הלבן במוח? 2. איזה סוג נגעים חושף החומר ניגוד שנקרא גדוליניום בחולי טרשת נפוצה? 3. מהם נגעי T1 וT2 ומה המשמעות שלהם בבדיקות MRI? תודה רבה.

כן לעיתים נגעים עוברים תהליך של רהמילינציה ולא נראים יותר בהדמיה בחומר ניגוד נראים נגעים פעילים באזור בו מחסום דם - מוח נפרץ אלו הם סוגים שונים של רצפים שונים במגנט

פורומים בנושא פגיעה בחומר הלבן במוח
פורום נפרולוגיה
ד"ר הילה סוטנדורף וד"ר אורית קלוק - בן בסט ישיבו לשאלות בנושא מחלות הפוג...
פורום רפואה היפרברית וצלילה (טיפול בתא לחץ)
ד"ר יהודה מלמד ישיב על שאלות הגולשים בנושאי רפואת הצלילה ורפואה היפרברית...