החייאת תינוקות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

החייאה: זה לא משחק ילדים

ילד או תינוק התמוטטו לידכם? חשוב שתדעו לבצע החייאה. הרחקה מהגורם המסוכן, וידוא הכרה, הזעקת עזרה וביצוע החייאה, לפי השלבים המפורטים במדריך המצורף הילדים הם היקרים לנו מכל. אנו עושים הכל על מנת לשמור על שלומם ועל חייהם. במקרים מסוימים, הילד עלול להיקלע למצוקה נשימתית אשר עלולה להוביל עד כדי הפסקת נשימה ומוות.בשורות הבאות, נראה כיצד אפשר למנוע ככל הניתן הישנות מקרים אלו, ממה הם נגרמים וכיצד מצילים חיים של ילדים. בשונה ממבוגרים, רוב מקרי דום הלב (מצב בו הלב מפסיק לעבוד) בילדים ובתינוקות נגרמים כתוצאה מבעיה אחרת, הקשורה בצורה כזו או אחרת למערכת הנשימה של הילד. בעיה נשימתית עלולה להיגרם לדוגמא כתוצאה מחנק מגוף זר, מחלות של דרכי נשימה, טביעה ועוד. החייאת ילדים. צילום: המרכז להדרכה ולציוד עזרה ראשונה מניעהחשוב לציין כי את רוב המקרים ניתן למנוע באמצעות מספר פעולות פשוטות של השגחה, ועל-ידי הרחקה מן...
ללמוד עוד על החייאת תינוקות
החייאה: זה לא משחק ילדים-תמונה

ילד או תינוק התמוטטו לידכם? חשוב שתדעו לבצע החייאה. הרחקה...

מאת: עדן גוטוין
25/07/2013
החייאת תינוקות - איך להציל חיים-תמונה

ניגשתם לחדר והתינוק אינו נושם? התינוק שלכם מכחיל לפתע? כל...

מאת: אריאל הקר
22/06/2004
החייאת ילדים - איך להציל חיים-תמונה

חדש בדוקטורס - קורס עזרה ראשונה וירטואלי. בכתבה זו:...

מאת: מה עושים...
22/06/2004
צרכנות רפואית מס' 78-תמונה

הכל קריטי בצרכנות השבוע: סדנה נגד התקפי לב! בדיקה לגילוי...

מאת: מערכת zap...
18/01/2007
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להחייאת תינוקות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

החייאת תינוקות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
28/07/2013 | 15:47 | מאת: קורס החייאת תינוקות באזור נס ציונה
מתוך פורום טיפת חלב

היי איפה יש ואיפה ניתן להצטרף מוטחת מכבי

שלום! אני מציעה לברר בתחנת טיפת חלב של מכבי בנס ציונה - 08-9408422. במידה ואין להם קורס החייאה, כדאי ליצור קשר עם מחלקת ההדרכה של מד"א - ולברר על הקורס הקרוב למקום מגורייך. הקורסים שלהם מצויינים!בהצלחה!

איפה יש קורס באזור פתח תקווה

שלום! אפשר לברר במד"א באיזור מגוריכם. הסדנאות שלהם מצויינות! אפשר לברר בסניף קופת חולים שלכם - לעיתים יש שיתופי פעולה בין הסניף לבין מד"א ואז יש גם עלויות מסובסדות. סופשבוע נעים!

מעוניינת לעבור קורס החייאת תינוקות בירושלים. האם יש קורס כזה דרך טיפת חלב?? תודה מראש

נטלי שלום, רוב הקורסים להחייאת תינוקות הנעשים בטיפת חלב , הם בשיתוף מד"א. מומלץ לברר בטיפת חלב הקרוב לביתך(בין אם התחנה שייכת לקופת חולים או לעירייה ) האם מתקיים קורס כזה בקרוב. הקורסים הללו מיועדים להורי תינוקות ופעוטים ולמעשה בכל מי שמטפל בתינוק ובפעוט כולל סבים וסבתות, מטפלות וכו' - הם קצרים, מועילים מאד !בהצלחה!

שלום רנה, אני רוצה לעבור קורס החייאת תינוקות דרך קופ"ח מכבי. מבירור שערכתי -ראיתי שיש רק בקרית מלאכי ושוהם... מכיוןן שאני מתל אביב המיקומים הללו לא רלוונטיים.. האם יש בטיפות חלב? למי לפנות? האם המחיר הוא לוג הורים? תודה מראש, מיכל

מיכל שלום, סליחה על העיכוב במענה. יש סדנאות החייאה לתינוקות ופעוטים גם במכבי - בשיתוף עם מד"א. מחיר הסדנא להורה הינו 20 ש"ח (הסדנה מסובסדת על ידי מכבי מתוך ראיה כי סדנה כזו היא חשבוה לקידום בריאות!). אפשר לברר בטיפת חלב בגבעתיים 03-5734616 או בקרית אונו 03-5304111 אם יש שם סדנה שנפתחת בזמן הקרוב. אפשר גם להתקשר לסניף מכבי הקרוב לביתך - ולברר האם יש סדנה קרובה יותר. בהצלחה!