הרעלה מחומרי ניקוי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

לעבור את החגים בשלום

תקופת החגים מזמנת ארוחות, טיולים, בילויים וגם כמה סכנות. כדי שבאמת יהיה שמח, הנה צרור עצות חגיגי במיוחד החופש הגדול הסתיים זה עתה ותקופת החגים בפתח. אווירת החג וריחות מטעמי ראש השנה מורגשים בכל פינה. כולנו מלאים כרימון בתוכניות לתקופה הקרבה - ניקיון הבית, עמידה בתורים שלא נגמרים בסופר או שופינג של מתנות ובגדים לחג. כשהחגים יגיעו חלק מאיתנו יעמיסו את המכונית במזון וציוד וייסעו לטייל, יש שימרחו מקדם הגנה וישכבו על חוף הים כדי לתפוס פיסת צבע אחרונה, חלקנו יחברו בין החגים, יהפכו מספר ימים לגשר ויטוסו לנופש בחו"ל ויש כאלו שייקחו ספר טוב ויעבירו את החג בקריאת רב המכר האחרון.אספנו עבורכם מספר טיפים ועצות יומיומיות שיעזרו לכולנו לעבור את החודש הקרוב בהנאה. חומרי ניקוי, עצמות דגים ופציעה מהסכךד"ר רוטנברג, מנהל המחלקה לרפואה דחופה בבילינסון מזהיר: "בתקופת...
ללמוד עוד על הרעלה מחומרי ניקוי
מניעת הרעלות מחומרי ניקוי בפסח-תמונה

הטיפ היומי לבטיחות בחג: כיצד למנוע הרעלה כתוצאה משאיפה של...

מאת: מערכת zap...
24/03/2009
פסח בטוח: כיצד תשמרו על ילדיכם-תמונה

מסקרי פניות למיון ילדים עולה, כי לקראת חג הפסח נרשמת עליה...

מאת: צוות "בטרם"
02/04/2001
פסח: לנקות בלי אסונות-תמונה

בטוח שזה נקי? יותר חשוב שבטיחותי. איך תימנעו מסכנות במהלך...

מאת: מערכת zap...
11/04/2016
בטיחות בתקופת החגים-תמונה

תזונה נכונה, חשיפה לשמש ובטיחות בטיולים - לקראת החגים...

מאת: מערכת zap...
13/09/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להרעלה מחומרי ניקוי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הרעלה מחומרי ניקוי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ניקיתי את התנור בחומר ניקוי הנקרא סנט מוריץ - מסיר שומנים קר. החומר חזק מאד ויש לו אדים רעילים. לאחר הניקוי הדלקתי תנור בחום גבוה כרבע שעה כדי לאוורר את האדים ואת הריח שנשאר. האם קיימת סכנת הרעלה? מה צריך לעשות כדי שהאדים לא יחדרו למזון שאני מכינה התנור?

זו איננה הרעלה. החומר הנו חומר קורוזיבי מסוכן ביותר, בחדירה לעין עלול לגרום לאבדן ראיה, לכוויות קשות בכל אזורי המגע וכן לפגיעה נשימתית קשה. שימוש בחומר מרוכז לא לפי ההנחיות או ללא הגבלה מסוכן. התנור עם החומר. תנקי אותו עד שלא יהיה יותר ריח . גם חשוב לנקות היטב כי החומר קורוזיבי ועלול לפגוע בתנור. כל זמן שיש ריח חריף, למרות שחומר הפעיל איננו נדיף, שאר החומרים הלא מזוהים עלולים להיות גם בעיתיים. לנקות עד שלא יהיה יותר ריח.

שלום רב, בשנה האחרונה התחלתי לנחור, ולא רק זה אלא שגם בחודשים האחרונים אני מתעורררת בגלל לשון לבנה ומיובשת מאוד (זהו מצב קיצוני וכואב, נדרש לי לשתות הרבה כדי להתאושש)... על הלשון במצב זה יש מעין ריר לבןואני מרגישה שדרכיי הנשימה שלי חסומת בריר עיסתי זה. לפני כחצי שנה הייתה לי תקרית שבה היה לי קוצר נשימה בגלל הרעלה מחומרי ניקוי שעירבבתי בתום לב. באותה הזדמנות התיעצתי עם רופאת האף אוזן גרון בבית החולים לגביי הנחירות והיא יחסה זאת להשמנה החדשה שלי. אני מממש מיואשת וזקוקה לפתרוןוהאמת, אפילו מפוחדת, המצב משפיע עליי חברתית ואני מתקשה לישון בחברת אנשים אחרים. לאיזה רופא אני צריכה לפנות בנושא? מה סביר להניח שקורה לי?

שלום רב, בעייתך העיקרית היא ככל נראה מצב החרדה בו את נתונה. ויתכן שעקב מצבך הנפשי את גם מרבה לאכול ועולה במשקלך. בעייתך השניה היא שככל הנראה עקב העליה במשקלך יש שינוי באנטומיה של דרכי הנשימה שלך וכן את נוחרת. את יכולה להגיע להערכה ולתוכנית טיפולית כוללת. בברכה פרופ' יהודה פינקלשטין http://fiyehuda.co.il/