אקריות אוזניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מיאו, מגרדת לי האוזן

החתול לא מפסיק לגרד באוזן? הכלב מסתובב בעצבנות? ייתכן שהם סובלים משטף דם (המטומה) באוזן, בשל גירוד וטפילים. חשוב לטפל כדי למנוע סיבוכים המטומה היא שטף דם הנוצר כאשר כלי דם נפגעים ומדממים בתוך הרקמה. המטומה באפרכסת האוזן נוצרת כאשר בעל החיים מנער את אוזניו, לרוב כתוצאה מדלקת אוזניים אשר גורמת לגירוד עז. מה גורם להמטומה אצל בעלי חיים?תנועות אלה פוגעות בכלי הדם הקטנים הנמצאים באפרכסת וכתוצאה מכך אפרכסת האוזן עלולה להתנפח ולהתמלא בדם. התחושה המתקבלת היא כמו בלון מלא במים. לעתים האוזן מתנפחת לממדים כאלה שהפתח לתעלת האוזן נחסם. המשקל העודף המתווסף לאוזן מפריע לחיה ויכול לגרום לשינוי מבני בסחוסי האוזן. מצב זה נפוץ יותר בכלבים מאשר בחתולים.האם כל המטומה עלולה ליצור סיבוכים בקרב בעלי חיים?המטומות קטנות לרוב אינן מהוות בעיה גדולה, אך בכל מקרה יש לפנות לטיפול רפואי פשוט יחסית, בטרם התפתחות...
ללמוד עוד על אקריות אוזניים
מיאו, מגרדת לי האוזן-תמונה

החתול לא מפסיק לגרד באוזן? הכלב מסתובב בעצבנות? ייתכן שהם...

מאת: ד"ר רון רם...
17/09/2014
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאקריות אוזניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אקריות אוזניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אימצתי חתולת רחוב לפניי שבועיים. קיבלה מיד טיפול נגד פרעושים ואחרי מספר ימים גם תילוע וחיסון מרובע. בימים האחרונים אני רואה חתיכות שחורות על הרצפה ועליה אין. חשבתי אולי הפרשות של פרעושים אבל הרטבתי והחתיכות נשארות שחורות וצמיגיות או קשות, קצת כמו שעווה (למרות שקראתי שהפרשות פרעושים מאדימות אם מרטיבים אותם על פיסת נייר טואלט). החתולה גם מתגרדת המון, באוזניים בעיקר. החתיכות מאוד משתנות בגודל שלהן, החל מגודל מילימטר עד גודל של גרגיר כוסמת. יתכן שזה מהאוזניים שלה? אין לה את זה בשום מקום על העור ואני לא מצליחה להסתכל בתוך האוזן עמוק (הוטרינר אצלו נבדקה לא איבחן)

קשה לי לקבוע בוודאות מה המקור. במידה והחתולה מתגרדת המון יש סיכוי טוב שמדובר בהפרשות על רקע אקריות אזניים. אבחון אקריות אזניים פשוט למדי.