תסמונת זנב שמוט: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתסמונת זנב שמוט?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תסמונת זנב שמוט: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום. אנחנו גרים בקנדה. יש לנו כלב מסוג Cockapoo בן 9. אצלנו מגיל 6 שבועות. כלב בריא במשקל תקין, תיאבון בריא, בכושר מעולה, ומפונק. בשבועיים האחרונים הוא מיילל מכאבים בזמן שמחרבן ולא מוצאים מה הבעיה. צילומי רנטגן תקינים, בבדיקה רקטלית הכל בסדר, בדיקות דם תקינות. בהתחלה חשבו שזה קשור לזנב swimmer's tail. אחרי שהצואה יוצאת לו מהגוף הוא נשאר קפוא לשתיים שלוש דקות או שיש לו רעידות באזור האגן. עכשיו חושבים שזה משהו עיצבי והוא מקבל פרדניזון ועוד תרופה נגד כאבים אבל לא ממש עוזר. התיאבון שלו כמו תמיד, אבל הוא מהסס לקפוץ על הספה או המיטה אבל לרוב מצליח. הבעיה זה הכאב הנוראי. זה מדאיג כי הוטרינרים לא ממש יודעים מה הבעיה.

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. קשה לייעץ ללא בדיקה רפואית של הכלב. לגטימי במצבים כאלו לקבל דיעה רפואית נוספת למשל בבית חולים בו מועסקים מומחים בתחומים שונים של הרפואה הווטרינרית, ולא חסרים כאלו בקנדה.

25/05/2014 | 06:44 | מאת: איקס
מתוך פורום וטרינריה

שלום יש לי כלבת לברדרור בת 6 מאתמול אחרי ששטפנו אותה הזנב שלה כל הזמן למטה במצב תמידי האם יש לה שבר או משהו אחר

מאיזה גזע הכלבה ? האם ישנו כאב במגע, האם החל מיד לאחר השטיפה, האם קיבלה מכה באזור ? איני יכול לאמר אם ישנו נזק לרקמה קשה כמו עצם או לרקמה רכה . יש צורך למשש את האזור לנסות להפיק כאב ולפעמים יש צורך בצילום. ישנו סינדרום שנקרא limber tail אצל כלבים, אופייני לכלבי צייד שמגיב יפה למנוחה ולטיפול אנטי דלקתי, אבל רק לאחר שלא נמצאה בעיה אחרת. גשו לבדיקה.