דלקת עיניים אצל חתולים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדלקת עיניים אצל חתולים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דלקת עיניים אצל חתולים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אספתי חתול מהרחוב. לאחר ביקור אצל הוטרינר הסתבר כי יש לו דלקת אוזניים (הפרשות שחורות) ודלקת עיניים. לאור חור בעור התוף באוזן לא יכולנו לטפל מקומית בדלקת אוזניים ושמנו טיפות REVOLUTION (לפני שלושה שבועות). האוזן עדיין מלאה בהפרשות שחורות. כמו כן, בגלל דלקת בלחמית עם הפרשות חומות וצמיגות מהעין טיפלנו בעין בטיפות סינטומיצין למשך 8 ימים (3 פעמים ביום, 2 טיפות בכל עין). למרות כל זאת עדיין יש דלקות באוזן (הפרשות שחורות) ובעין (הפרשות חומות וצמיגות, לחמיות אדומות והיפרמיות). אני שואל את עצמי מה לעשות? האם כדאי לחכות? האם אפשר לחכות? האם לרוץ איתו לבית חולים בבית דגן? הוטרינר חושב שצריך לחכות או להמשיך עם הטיפול בעיניים (כי באוזניים אי אפשר לטפל מקומית עקב החור בעור התוף).

אני חושבת שכבר עניתי על השאלה שלכם, לא ? בכל מקרה: טיפול בכרדית האוזן הינו טיפול ארוך, בחלק מן המקרים יש לבצע ניקוי יסודי של האוזן לרב תחת טשטוש, לחזור על הטיפול ברוולושין בתדירות שתקבע על ידי הוטרינר (לרב אחת לשבועיים), ולוודא שאין דלקת מעורבת. את משחת העיניים יש לוודא ששמים כמו שצריך, בתוך שק קטן של העפעף, במידה וכאתם שמים כראוי ואין שיפור הווה אומר שהטיפול אינו מתאים והבעיה לא אובחנה כראוי. אין צורך לרוץ לבית דגן.

בחצרי גדלים 6 חתולים, אם, שני גורים בוגרים ושלושה גורים קטנים יותר שלשלושתם דלקת עיניים והם לא כל כך נותנים להתקרב אליהם על מנת לטפל בדלקת. האם זה יעבור מעצמו, אחד החתולים נראה כאילו עיניו עצומות לגמרי והוא לא רואה כלום.

שלום אריאלה, דלקות עניים אצל גורים לא תמיד עוברות מעצמן ואם יש לך אפשרות כדאי מאוד לנסות ולטפל בהם. כדי לתפוס אותם תנסי להשתמש בשמיחה או משהו דומה. את מתקרבת כמה שאפשר וזורקת על הגור את השמיחה והוא נשאר בדרך כלל המום לכמה שניות אז את יכולה לקחת אותו לידיים עם השמיחה כדי שהוא לא ישרוט אותך תעטפי אותו ככה שרק הראש בחוץ ותקרבי אותו לגופך כדי שהוא ירגיש יותר בטוח (הוא מרגיש את חום הגוף ודפיקות הלב) ותרגיעי ותלטפי אותו עד שהוא ירגע אז תנסי לנקות לו את העניים עם צמר גפן לח (מים פושרים) ואחר כך כדאי לשים לו סנטמיצין או טיפות עניים שמקבלים אצל וטרינר. אם יש לך אפשרות לקחת אותם לוטרינר, אז אין טוב מזה. טיפולים כאלה בדרך כלל בכלל לא יקרים הוא גם יכול לעשות להם טיפול נגד תולעים. בהצלחה נ.ב. אני לא וטרינר פשוט יש לי קצת נסיון

כאשר מדובר בגורי חתולים חובה חובה חובה לטפל, אי מתן טיפול בזמן יכול לגרום לאיבוד הראיה והעין. דלקת עיניים יכולה ראשונית או כסימן משני למחלה סיסטמית אחרת (למשל חתלתלת),לכן מומלץ לבדוק את החתולים ולתת להם טיפול בהתאם. בדרך כלל הדלקות לא עוברות מעצמן ודורשות טיפול מקומי.

25/06/2002 | 15:33 | מאת: טריניטי
מתוך פורום וטרינריה

עם שני גורי חתולי רחוב עם דלקות עיניים - שניהם איבדו עיין אחת ולבסוף שניהם איבדו את חייהם. ולכן חובה לטפל כמה שיותר מהר. הדלקת כמעט בכל הפעמים חודרת לתוך העין והעין ממש מתפוצצת. במצב כזה לא רק שהם מאבדים את הראיה, הכאב הוא נוראי!! ולכן כטיפול ראשוני צריך לתפוש את הגורים ולנקות להם את העיניים עם צמר גפן טבול במים פושרים. בנוסף במקרה שאת מתאר שעיני הגור סגורות חובה חובה לטפל עם אנטיביוטיקה כי הדרך מכאן ועד איבוד העיין קצרה מאוד.