המלטה לא מתקדמת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להמלטה לא מתקדמת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

המלטה לא מתקדמת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום,כלבתי מסוג פקינז ננסית כבת חצי שנה עברה יחום ראשון לםני כשבועיים,במהלכם יתכן והזדווגה פעם אחת אם כלב קטן ארחי פרחי,שאלתי:אין שינוי בהתנהגותה או בתיאבון הבריא שלה,השינוי היחידי הוא בגודל הפטמות האם זה נורמלי בגלל שינוי הורמנלי או שהיא בהריון ? תודה

שתי התשובות אפשריות. האם אתם רוצים לתת לה להמליט ? האם יש לכם פתרון לגורים שיוולדו ? האם אתם מודעים לכך שלגזע זה לעיתים קשיים בהמלטה המחייבים התערבותוטרינרית ? גשו עם הכלבה לוטרינר, מהיום ה 25 נתן לבצע בדיקת הריון או לחילופין שיקלו אפשרות של עיקור.

שלום. הכבה שלי המליטה שלשום 2 גורים מתו ישר אחד נתקע לה חצי גוף בתוך וחצי גוף בחוץ ואחד חי 3 ימים ומת סה"כ 4 גורים. השאלות שלי הם: מה הסיבה שהגורים יכלו למות? הגור שהיה חצי בתוך וחצי בפנים שהיא לא יכלה להוציא אנחנו לא מוציאים אותו. יכול להיות שהיא החביאה אותו? ואיפה לדעתך הוא אמור להיות? לא שחררנו אותה החוצה. והגור שחי 3 ימים איך הוא מת ? הוא היה בסדר.. יכול להיות בגלל הקור? תודה!

הסיבות יכולות להיות רבות חלקן קשורות לאם אחרות לגורים או לסביבה, כדוגמת: פגמים מולדים, התפתחות בלתי תקינה של העוברים, קשיים בהמלטה והתקדמות בלתי תקינה, מנח לא תקין, חוסר ניסיון וטיפול של הכלבה, מבנה אגן צר, מחלות ויראליות וכדומה. כדאי לגשת לבדיקה אצל וטרינר לוודא כי לא נשארו שאריות עוברים או שיליות ברחם או בתעלת הלידה.

31/03/2011 | 20:37 | מאת: אלי
מתוך פורום וטרינריה

החתולה התחילה בהמלטה והפסיקה באמצע ,אחכ היה ניראה שהיא מנסה להוציא אותם, אבל רק לאחר יום היא המליטה 2 מהגורים נולדו מתים ואחד חי,יכול להיות שזה בגלל שהייתה לחוצה? או אולי כי היא רצתה להמליטה על המיטה שלנו והזזנו אותה משם?

אלי, חוסר ניסיון,סביבה מלחיצה, גורים גדולים, אגן צר, קשיים בהמלטה הן הסיבות העיקריות. וודאו כי הגור יונק וכי היא מטפלת בו במסירות. שיהיה במזל טוב.

רבות הפחידו אותנו שיש קשיים בהמלטה של כלבי בולדוג, שאלתי האומנם ? כיצד בכל זאת מגיעים לעולם גורים חדשים ? האם הדבר באמת מסוכן לכלבה הממליטה ? אשמח לקבל תשובה . תודה מראש. דוד

דוד שלום, ככל שהגזע קטן יותר והגורים גדולים יותר כך יש יותר בעיות, אצל בולדוגים אכן יש יותר ניתוחים קיסריים.