כלב מתגרד: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כלבים: לעבור את הקיץ בשלום

החום הכבד מתיש אתכם? מזיעים מאוד בכל יציאה מהמיזוג - לרחוב? כדאי לזכור כי הכלב שלכם (עם הפרווה) סובל הרבה יותר. מדריך מיוחד לקיץ בריא כלבים רגישים יותר מבני אדם לחום - והקיץ מביא עמו לא מעט סכנות האורבות להם, חלקן סכנות בריאותיות של ממש, שאף עלולות לסכן את חייהם. מהן הסכנות שטומנת העונה החמה לכלבים - וכיצד נגן על חברינו הטובים ביותר, מפני הסכנות האלה?מדוע כלבים רגישים לחום, יותר מבני אדם? ראשית: בשל הפרווה - שכבה מבודדת שאוצרת בתוכה את חום הגוף שהכלב פולט; ואיננה מאפשרת תהליך של התאווררות וקירור. בשל הפרווה המכסה את גופו של הכלב, יותר חם לו - ובמקביל קשה לו יותר לצנן את עצמו.שנית: בגופם של הכלבים, יש מעט מאד בלוטות זיעה. בלוטות הזיעה הן מנגנון חשוב ויעיל ביותר של הגוף, לקרר את עצמו - גוף האדם מפריש זיעה; וכך מווסת את הטמפרטורה. מיעוט בלוטות הזיעה בגופו של הכלב מונע ממנו את התענוג היעיל הזה. מנגנון הצינון בגופו...
ללמוד עוד על כלב מתגרד
כלבים: לעבור את הקיץ בשלום-תמונה

החום הכבד מתיש אתכם? מזיעים מאוד בכל יציאה מהמיזוג - לרחוב?...

מאת: ד"ר פקטור...
19/07/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכלב מתגרד?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כלב מתגרד: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, בוקסר בן כ-11 ככל הנראה סובל מדלקת פרקים,צליעות חוזרות ברגל קדמית ולאחרונה בכי פתאומי כשהוא קם משכיבה מדי פעם. רציתי לדעת האם ניתן לתת גלוקוזאמין וכונדריטין שלנו ולא בהכרח של כלבים. שאלה נוספת, הכלב מתגרד מגיל צעיר ולאחרונה ממש סובל, אוכל מזון היפואלרגני אולטראהיפו של וט-לייפ אז האפשרות לאלרגיה למזון נשללה וכנראה זה אטופי. הוא קיבל כדור מסוים שעלה סביב ה25 שקל לכדור באופן יומיומי (2 ביום בגלל המשקל) שמפסיק את הגירוד אך הובהר לי שהכדור מאיץ התפתחות תאי סרטן אז אני נוטה לא לתת לו אלא לתקופות ממש קצרות ורק אם הגירוד מגיע לפציעה.יש מה לעשות? תודה.

שכחתי לציין,הגירוד בפנים בעיקר,בסנטר ומסביב לעיניים שם גם נהיו קשקשים ודלקות אוזניים נשנות. לאחרונה החל גם ללקק את כפות הידיים שלהבנתי גם מעיד על אלרגיה.

לגבי הגלוקוזאמין וכונדריטין ניתן לדעתי לתת גם את החלופה של אנשים. לגבי הגירוד והטיפול בו ממליץ לקבל חוות דעת נוספת של רופא עור מומחה ובהתאם לכך להגיע לאבחנה סופית ולבחור בטיפול האופטימלי.

הכלב בן 9 שוקל 10 ק''ג, קיבל נקסגארד 28 מג, והחל להתגרד ללא הפסקה בערך שעה לאחר מכן, ועדיין מתגרד שלוש שעות מאוחר יותר. אציין שגם עונד קולר סרסטו אבל עדיין נדבק בפרעושים. האם זו תגובה אלרגית? האם לפנות לווטרינר? תודה

אם עדיין ממשיך יש לפנות לייעוץ של הווטרינר

שלום, מיואשת מכל התכשירים נגד פרעושים. יש לי גם כלבים וגם חתולים בבית קרקע. בעיקר הבעיה היא עם הכלב קוקר ספניאל לא משנה מה אני עושה כולל סרוק פעמיים ביום הוא עדיין מתגרד. האם אפשר לנסות תכשירים נגד כינים למשל הדרין?

האם יש פרעושים???? אם אתה לא רואה פרעושים ועדיין הכלב מתגרד ייתכן ומדובר בכלב עם אלרגיה כלשהו ואז יש לגשת לבדיקת וטרינר. ללא קשר...במידה ותכשירים לפרעושים לא עוזרים (אמפולות וקולרים) יש לוודא את אופן יישומם, הסיבה הנפוצה לאי יעילותם היא שימוש לא נכון. כיום יש כדורים מאוד יעילים ולפעמים יש צורך בהדברה סביבתית באמצעות מדביר מוסמך ושימוש בחומרים עם בטיחות גבוהה לבעלי חיים.

שלום, יש לי שיצו בן 8 חודשים שהפרווה שלו לפתע נהייתה לא ככ נעימה ודהויה. וטרינרית המליצה להחליף מזון לרויאל קנין, רכשתי וצריך להגיע . במקביל ניסיתי לקלח את הכלב עם קונדישינר ושמפו טיפולי לכלבים. זה מעט עזר אבל רציתי לרכך עוד את הפרווה ולא כל כך הצלחתי למצוא שמן טוב או תרסיס שניתן למרוח על פרוות הכלב אז שמתי בנתיים טיפות סיליקון שיש לי של בני אדם. שמתי על הפרווה בלבד ולא נגעתי בעור. הכלב מתגרד לעיתים אבל העור שלו לא ורוד. יש לציין שהכלב סבל מפרעושים ולכן שמתי לו אמפולה וכמו כן רכשתי אצל הטרינרית מן עוגיה כזו שאמורה להגן על הכלב מפני פרעושים למשך שלושה חודשים. הכלב עדיין מתגרד גם לאחר שאכל את העוגיה. האם ייתכן שזה בגלל הסיליקון או שעדיין סובל מפרעושים למרות העוגיה? שאלה נוספת, לכלב יש כתמי דמעות/שאריות שתן בכפות הרגליים ובשפם, האם ניתן להשתמש באבקה מלבינה לכלבים שמערבבים עם חמצן 5 אחוז ? המוכר אומר שזה בטוח אך אני חוששת שזה עלול להזיק. אשמח לתשובות תודה רבה ויום נעים

פרווה גסה יכולה להיות משנית למחלות עוריות שונות. במידה והכלב נגוע/היה נגוע בפרעושים רבים והתגרד, יכול להיות שזאת הייתה הסיבה. במידה וכן לאחר טיפול בפרעושים, צפוי שיפור במראה הפרווה בשבועות הקרובים. לא ממליץ לך להשתמש בתכשירים הומאנים על הכלב היות וייתכן ויכילו מרכיבים שלא יטיבו עם עור הכלב.