חיטוי פצעים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

חדש: פורום רוקחות ברפואה משלימה

השם אוניה דה גאטו נשמע לכם מוזר? תתפלאו, אבל הוא אומר משהו לגבי מערכת החיסון שלכם האמזונס מכסה כארבעה מיליון קילומטרים רבועים משטחי ברזיל, ונצואלה, פרו, ואקואדור. להערכת מומחים היערות מכילים כמחצית מכל זני הצמחים הקיימים בעולם. תנאיו האקלימים המעולים ועושרו אפשרו התפתחות של זנים ייחודיים של צמחים בעלי סגולות מרפא רבים. לאחרונה, התחזקותן של תחלואות זיהומיות בעולם, יחד עם ההבנה בחשיבותה של מערכת חיסונית בריאה, הביאו חוקרים רבים לחיפוש אחרי סיוע טבעי ובטוח לחיזוק המערכת החיסונית. לכן, אין זה מפתיע שהפתרון לבעיה אותר דווקא באמזונס העשיר...אוניה דה גאטו - Una de gato, (בשמו הלטיני - Uncaria Tomentosa) הוא צמח ממשפחת ה-Rubicae המוכרת, שבה נכללים הצמחים קפה, וצ'ינצ'ינה. השמוש במרכיבי האוניה דה גאטו ידוע כבר כ-2,000 שנה. חוקרים אשר הגיעו לאיזור צפון פרו הופתעו מחוסנם...
ללמוד עוד על חיטוי פצעים
המלחמה בקמטים עוברת להרווארד-תמונה

במקום בוטוקס? חוקרים מאוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת...

מאת: מערכת zap...
25/06/2015
חדש: פורום רוקחות ברפואה משלימה-תמונה

השם אוניה דה גאטו נשמע לכם מוזר? תתפלאו, אבל הוא אומר משהו...

מאת: אילן...
20/02/2007
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחיטוי פצעים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חיטוי פצעים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, קודם כל תודה רבה על עבודת הקודש שאתה עושה. אני עובדת בבית חולים ושופכת על עצמי בנדיבות כמויות של אלכוהול 70% (בין המטופלים, לפני האכילה ואז יכול להיות שהלשון נוגעת בטיפת אלכוהול אם לא מספיק להתנדף, חיטוי פצע אם נחתכתי). היום קראתי שיש ספיגה מהעור לדם. כמובן שאני יודעת שיש להימנע משתיית אלכוהול ולכן נמנעת לחלוטין וכעת אמנע גם מחיטוי אם צריך. אני מאוד מודאגת האם במהלך החודש וחצי הראשונים של הריון גרמתי נזק לעובר?

לא סביר.

בת 32 אבקש לדעת האם מקום ניתוחי שנתפר בחוטים נמסים,אפשר לנקות במי חמצן , נקוי ראשוני,אחרי שמורידים את התחבושת כדיי לשים אחת חדשה, עד שאפשר יהיה לרחוץ במים וסבון, האם מי חמצן בטוחים לשימוש באיזור תפר עם חוט וכזה, ומנקים ביעילות? או שאסור כי עלולים להמיס את החוט?

חיטוי פצע ניתוחי אפשרי על ידי משחה או תמסית פולידין, אלכוהול וגם מי חמצן. יש להתייעץ עם הרופא המנתח באשר לשימוש במי חמצן וסוג החוטים שהשתמש.

שלום. נשך אותי בכף היד חתול רחוב. .נשיכה חזקה ירד דם...מה עלי לעשות? זה היה גור חתולים הוא נתקע ברכב אז הלכתי בעצמה הלילה לחלץ אותו הצלחתי..אבל יחד עם זה הוא נשך אותי חזק עד הדם .. כי היה מבוהל.

לגשת כבר עכשיו למרפאת קופת חולים לבצוע חיטוי פצע , זריקת טטנוס ואנטיביוטיקה וללשכת הבריאות המחוזית [ ינחו אותך בקופת חולים היכן נמצאת ] לוידוא צורך בחיסוני כלבת .