נקודת חן בולטת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הסרת שומות לצורך אסתטי

שומות על העור גורמות למטרד אסתטי או תפקודי. הסרת שומות שפירות בולטות בגלי רדיו נותנת תוצאות יפות, אך חובה לוודא שלא מדובר בסרטן עור שומות (נקודות חן) הן נגעים שכיחים מאוד בעור, בגוון חום בהיר או בגוון העור ויכולות להופיע כשומות שטוחות, בולטות, ללא שיער או עמו. השומות נוצרות מתאים דמויי מלנוציטים, שהינם התאים בעור האחראים ליצור פיגמנט המלנין - וזוהי גם הסיבה לצבען החום השכיח. השומות מופיעות ברובן בילדות ומגיעות לשיא מספרן בגיל ההתבגרות. בילדות, מרבית השומות שטוחות, אך הן נעשות בולטות יותר עם הגיל, עד כי לעתים קרובות הן מהוות הפרעה אסתטית ו/או תפקודית. האם השומות שפירות או ממאירות?שומות הן נגעים שפירים - ואינן סרטן העלול לשלוח גרורות. אולם, לעתים רחוקות מאוד, עלולות שומות להתפתח למלנומות (סרטן עור תוקפני). הדבר קורה בעיקר בשומות אטיפיות, השונות במראן משומות רגילות או בשומות מולדות גדולות. מלנומה היא סרטן עור -...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לנקודת חן בולטת

סרטן עור - תמונת המחשה
סרטן עור גילוי מוקדם של סרטן עור מסוג מלנומה עשוי להציל חיים. מדוע בדיקת דרמוסקופ כה חשובה? מי ב...
עור ומין - תמונת המחשה
עור ומין גילוי מוקדם של סרטן עור מסוג מלנומה עשוי להציל חיים. מדוע בדיקת דרמוסקופ כה חשובה? מי ב...
נקודות חן - תמונת המחשה
נקודות חן גילוי מוקדם של סרטן עור מסוג מלנומה עשוי להציל חיים. מדוע בדיקת דרמוסקופ כה חשובה? מי ב...
ללמוד עוד על נקודת חן בולטת
הסרת שומות לצורך אסתטי-תמונה

שומות על העור גורמות למטרד אסתטי או תפקודי. הסרת שומות...

מאת: ד"ר אהוד...
07/05/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנקודת חן בולטת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נקודת חן בולטת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום. לפני כשנה הופיעה נקודת חן זעירה על הצוואר של בתי, עם הזמן הנקודה התכהתה ולאחרונה שמתי לב שהיא מעט מורמת ובולטת מהעור, גודלה קצת יותר ממ"מ אחד. יש לי תור לרופאת עור אני פשוט קצת מודאגת. איך יכוך להיות שבגיל כל כך קטן נקודה הופכת מסימן שטוח לגמרי לבולט? האם זה נשמע מסוכן? או שאפשר להרגע?

השומה גדלה עם הגיל , ממליצה להיבדק על ידי רופא עור.

שלום. לפני כשנה הופיעה נקודת חן זעירה על הצוואר של בתי, עם הזמן הנקודה התכהתה ולאחרונה שמתי לב שהיא מעט מורמת ובולטת מהעור, גודלה קצת יותר ממ"מ אחד. יש לי תור לרופאת עור אני פשוט קצת מודאגת. איך יכוך להיות שבגיל כל כך קטן נקודה הופכת מסימן שטוח לגמרי לבולט? האם זה נשמע מסוכן? או שאפשר להרגע?

כפי שכבר עניתי לך .. כל שינוי בנקודת חן מחייב בדיקת רופא עור עם דרמטוסקופיה ..

היי, שבוע 31. אתמול נוכחתי לראות לראשונה מין נקודה בולטת בפטמה. מסתבר שבזמן המקלחת גרדתי אותה ולא ברור אם זה פצע או נקודת חן בולטת שפצעתי אותה. בנוסף גיליתי מין שומה חדשה שלא ראיתי לפניי. קבעתי תור לרופא עור אך בינתיים, האם זו תופעה מוכרת הופעת סימנים על הפטמות בזמן ההריון?

אסטרוגן יכול לגרום לצמיחת שומות קטנות על העור אשר יכולות להמצא גם על הפטמה. בכל מקרה- בדיקה ע"י רופא עור הינה הדבר הנכון ומצוין שכבר יש לך תור :) בהצלחה!

קיימת לי שומה בולטת וגדולה יחסית על הסנטר. כרגע אני בצבא ללא פטור זקן ומחייבים אותי להתגלח, ככה שאני מגלח גם את השומה והיא נחתכת לי ואני מדמם. מה הסיכונים הכרוכים בחיתוך השומה?

הסיכון העיקרי הוא זיהום. פנה לרופא עור ובקש פטור זקן או הפניה להסרת השומה.