עור מתקלף בכף הרגל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לעור מתקלף בכף הרגל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

עור מתקלף בכף הרגל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

מה זה, איך מטפלים? אין כאב או גירוד אבל הילד נהנה לקלף. הקילוף כבר הגיע בנקודה מסויימת לבשר ואז כואב. צריך מרשם או שיש OTC?

מצרפת תמונה

פני לרופא עור ילדים...לאבחון

פני לרופא עור ילדים...לאבחון

מה עושים נגד קילוף עור בכף הרגל? מה עושים לעור קשה בכף הרגל? תודה מראש!

הולכים לרופא עור. בהצלחה.

שלום, בכף הרגל השמאלית שלי העור מתקלף (נראה לי שכבר יותר משנה). - לעומת זאת כף הרגל הימנית לאורך כל התקופה היתה חלקה לגמרי. כיצד ייתכן שרק רגל אחת כך ? העניין מטריד גם בגלל חוסר הסימטריות וגם כי לפעמים זה קצת מגרד. עדיין לא פניתי לרופא בנושא זה, ורציתי לשמוע חוות דעת ראשונית כאן בפורום (אולי הבעיה מוכרת). אשמח לתגובה :-) שמעון

זה בהחלט יכול להיות פטריה בכף הרגל. כדאי לגשת להבדק ע"י רופא עור ולקבל טיפול.

12/06/2002 | 21:55 | מאת: סובל מאוד
מתוך פורום מחלות זיהומיות

בשנתיים וחצי האחרונות (מאז התגייסותי לצבא) התחילו להופיע כל כך הרבה בעיות בעור שלי והם: פטריות בציפורנים ברגלים, גירודים בין אצבעות הרגלים, עור מתקלף בכף הרגל. פטריות גדולות במפצעות. פטריות באצבעות - מלווה בקילופי עוד - דמוי אגזמה. פטריות במרפקי הידם לא יודע אם זה קשור אבל גם שיער נושר... הכל מלווה בגירודים שלא מאפשרים לי להרדם, דבר שמייאש מאוד... נתנו לי משכות כמו סיקלודראם וכו'... - אך זה לא עוזר. לרופאים בצבא לא איכפת - וכבר התייאשת מהם. מחפש עזרה דחוף - אני מגרד את הפטריות עד זוב דם!!! בבקשה - ע-ז-ר-ה! זה לא צחוק- זה החיים שלי.

שלום סובל מאד, ממכתבך הארוך הבנתי שאתה חושב שהפריחה אצלך נגרמה על ידי פטריה (כמו גם הקילוף בעור ונשירת השער), אך לא ברור לי על סמך מה נעשתה הקביעה הזו ולכן אני מתקשה לתת לך תשובה: אולי מדובר בתהליך דלקתי אחר, כמו אקזמה אותה הזכרת, או אלרגיה? עקרונית, יש טיפולים היכולים לרפא פריחה בעור הנגרמים ע"י פטריות, אך לפני שמדברים על טיפול רצוי להגיע לידי אבחנה נכונה, ואני מציע לך לחזור ולפנות לרופא עור כדי לקבל את עזרתו בתחום זה. הרבה בריאות אפי

13/06/2002 | 21:48 | מאת: סובל מאוד
מתוך פורום מחלות זיהומיות

יש לי פטריית שמש בגב - וכן נראה לי שזה אגזמה... במיוחד באצבע. הרופאים לא עוזרים לי הם ממלאים אותי במשחות שלא תורמים לפיתרון הבעייה בגרוש - אני מחפש משחה ש"תציל" אותי מהמצב הרע הזה - משחה שתתאים לכל הסוגים. או אפילו כדור שאוכל לקחת - כמובן בהתערבות רופא - אני רוצה לבוא לרופא בגישה ש: זה הכדור שיעזור לי - צריכים לעשות ככה וככה כדי שלוקחים אותו ואותו אני רותה שתתן לי.