בדיקת MRU: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת MRU?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת MRU: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב אני בת 32 כמעט 5-6 שנים עם כאבי ידיים עזים מוגבלות וחולשה ביצעתי cts לפני שנה ושחרור גידים שלא עזר לקחתי כל הזמן תרופות אנטי דלקתיות שלא הועיל לאחרונה ביצעתי ct ו mri Ct:ארוזיות בעצמות הסקפואיד דו״צ Mri ; ציסטות סובכנדלריות הסקפואיד דו״צ מה הטיפול לזה? ניתוחי??

שלום, הטיפול הרפואי הינו במטופל, בבן- אדם - ולא בבדיקות הדמיה או מעבדה שביצעת ולכן אין משמעות לתוצאות ה-CT או ה-MRI כלעצמן. תחילה יש להבין מה מפריע לך - ציינת כאב וחולשה, אבל לא ברור היכן כואב, מתי, האם יש תנועות מסויימות שמכאיבות יותר ? האם היתה חבלה ועוד שאלות שצריך לחקור אותן במפגש עם הרופא המטפל. לאחר מכן יש להיבדק ולראות מה מפריע לך. ממצאי ה-CT/MRU שציינת יכוטלים גם להיות אקראיים ובכלל לא באיזור שכואב לך. ממליץ לגשת למומחה לכירורגיה של היד עם כל החומר שברשותך ולהיבדק. בברכה, ד"ר יהודה

שלום האם בדיקת MRI כליות ומערכת השתן היא בדיקה טובה לאיתור או שלילה של פתולוגיות בכליות ובשלפוחית השתן? ידוע לי שCT כליות היא בדיקה טובה לאיתור אבנים, אבל האם פרט לזה, יש לCT יתרון נוסף על פני MRI? תודה

סיטי אפשר לעשות בנוכחות שתלים רפואיים שונים (למשל קוצב) בעוד שלא כך הדבר בmri. יש סוגי סיטי שונים לדרכי השתן (בניהם סיטי אורוגרפיה, סי טי תלת פאזי של הכליה , סי טי פורוטוקול אבנים) שעוזרים לאבחן פתולוגיות שונות. Mri נחשבת בדיקה משלימה אם צריך. מאבחנת טוב יותר קרצינומה של הפרוסטטה.

האם אולטרסנד כליות תקין שולל בעיה בכליות? האם mri כליות לפני חמש שנים שיצא תקין נכון גם להיום עם יש עדין כאב? אם בדיקת הדמייה יצאה תקינה מלפני חמש שנים ויש כאב בצד שמאל של הבטן בדיקה גניקולוגית תקינה - בדיקות שתן תקינות ותפקודי כליות ולחץ דם תקין ובדיקות דם שאר תקינות אם אולטרנסד תקין אז אחרי חמש שנים גם mri יהיה תקין? האם רואים הכול באולטרנסד כליות ??

כאב ממקור כלייתי נגרם על ידי חסימה של דרכי השתן (למשל אבן), גירוי או מתיחה של ההרקמה שעוטפת את הכליה (למשל אחרי חבלה משמעותית כמו תאונת דרכים), או בתסמונת נדירה שבה עקב בעיה מיבנית נוצר לחץ על הוריד הכלייתי השמאלי. ברוב המקרים יהיו ממצאים באנמנזה (בתאור הכאב למשל), בבדיקה גופנית, בבדיקות הדמיה או בבדיקות השתן . אבן כלייתית קטנה אפשר לפספס בבדיקת אולטרסאונד או MRI. סי טי פורטוקול אבנים היא בדיקת הבחירה . אז זהו אפיק שאפשר לבדוק ויחליט רופא מטפל אם אופי הכאבים מתאים וכדאי להפנותך. אם אין אף בדיקה תומכת יש לברר כאבים ממקור אחר למשל הקרנה מכאב גב.

שלום רב מצ"ב תשובת MRI בכליות אשמח להסבר בבקשה להלן ממצאי בדיקת MRI של הבטן טכניקה: הבדיקה בוצעה ללא הזרקת גדוליניום עקב סירוב הנבדק. אין בדיקות קודמות לצורך השוואה. התוויה קלינית: ממצאים: בגבול הקדמי של הקוטב העליון של הכליה הימנית קיים תהליך תופס מקום עגול, מוגדר, כ-3 ס"מ. התהליך עם סיגנל מעט מוגבר ב-T2 ובלתי הומוגני. ב-T1 הממצא היפו אינטנסי אך לא היפו אינטנסי כציסטה פשוטה. הממצא חשוד לתהלךי סולידי. בדיפוזיה קיימת רסטריקציה קלה בתוכו. קיימת ציסטה פשוטה בקוטב התחתון של הכליה הימנית. יש לציין שתיאור הממצא מוגבל ללא הזרקת גדוליניום עקב סירוב הנבדק כמתואר. אין עדות לממצא בכליה השמאלית. אין עדות לממצא באדרנלים. הכבד, הטחול, הלבלב, ללא ממצא וודאי. אין עדות לבלוטת מוגדלות. הוריד הכליתי הימני וה-IVC בטווח התקין. התרשמות: ממצא מוקדי כ-3 ס"מ בכליה הימנית, מוגדר, נראה חשוד לתהליך תופס מקום. יש לציין שהבדיקה מוגבלת עקב חוסר הזרקת גדוליניום כמתואר.

מה השאלה? בגדול צריך לפנות לאורולוג בנוגע להחלטה על ניתוח בברכה