מיפוי ריאות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

COPD: מיתוסים - ומציאות

COPD, מחלת ריאות חסימתית כרונית, היא גורם מוות משמעותי - ונגרמת בדרך כלל מעישון. ריכזנו עבורכם מספר מיתוסים הקשורים במחלה - וגם: מידע על טיפול חדש COPD (בעברית: מחלת ריאות חסימתית כרונית) - היא אחד מגורמי התמותה המובילים בעולם. ועדיין - מעט מדי מכירים את המחלה ומודעים לה.   מהי שכיחות COPD בישראל? הערכות בישראל מדברות על כ-250,000 חולים, אך רק כ-100,000 מתוכם מאובחנים ומטופלים. חלק מהבעיה נעוץ בחוסר מודעות למחלה ולתסמינים השונים שלה - וחלק מהבעיה נעוץ בטיפול הלא נכון במחלה, הנובע מתפיסות שגויות, הנוגעות למחלה זו.גורם הסיכון העיקרי למחלה הינו עישון. מכיוון שהמחלה גורמת לחסימה של דרכי הנשימה, הסימפטומים (תלונות) השכיחים הם: קוצר נשימה ו/או שיעול ו/או ליחה; ולפעמים גם צפצופים נשימתיים. עם זאת, לעיתים, המחלה איננה באה לידי ביטוי בתסמינים ברורים ואקוטיים מספיק; וחולים רבים חושבים כי אלה סימפטומים "נורמליים", הקשורים לכושר גופני...
ללמוד עוד על מיפוי ריאות
"אין מכשול שלא אעבור - גם את סרטן הריאה" -תמונה

סיפורו האישי של יצחק, שאובחן כחולה בסרטן ריאה, מעורר השראה...

מאת: מערכת zap...
16/07/2018
COPD: מיתוסים - ומציאות-תמונה

COPD, מחלת ריאות חסימתית כרונית, היא גורם מוות משמעותי -...

מאת: פרופ' גבריאל...
14/07/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למיפוי ריאות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מיפוי ריאות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב , להלן הבעיות מהן אני סובל קשיי נשימה לאחר כל דבר שאוכל או שותה – וגם קושי בשאיפת אוויר בטן נפוחה מאוד – במיוחד לאחר אוכל ( אפילו מעט מאוד אוכל ) תחושה של היחנקות – במיוחד בשכיבה אבל לא רק בשכיבה . לא יכול לישון בלילה באופן רצוף – כל הזמן מתעורר מהרגשה של מחנק ושיעול . לעיתים יש גם צרבות והרגשה של שריפה חדה באזור החזה גירויים בגרון למטה שגורמות לשיעול בנוסף מאז שאני סובל מהנ"ל אני גם סובל : מהרגשת חולשה חזקה מאוד ,כבדות ברגלים ,לא מצליח אפילו לעשות ספורט כגון הליכות , סחרחורות , בילבול . לאחרונה יש גם הרגשה של צריבה וכאב בבית החזה באמצע לא עזרו לי שום תרופות כגון לוסק,נקסיום, לנטון . זה התחיל לפני כשנה והמצב רק עולה ומחמיר בדיקות שעשו לי : אנדוסקופיה – ושט תקין לכל אורכו , בקע סרעפתי קטן גולש בעומק 38-40 ס"מ , קיבה – רירית האנטרם וגוף עם כתמי אודם נדגמה . מהלך קפלים סדיר וניפוח היטב . תרסריון – בצל וחלק היורד נראו תקינים . באותה בדיקה גם נלקחה ביופסיה שאובחן בה חיידק – טופלתי באנטיביוטיקה ולאחר מכן נערכה בדיקה נשיפה והכל הראה בסדר . אולטראוסנד בטן – התוצאות לפי הרופא המטפל תקינות מנומטריה של הושט – פריסטלטיקה פרופולסיבית עם תגובה טובה לבליעה . לחץ תקין בושט לכל אורכו . לחץ תקין ב LES עם הרפיה מלאה שלו . בדיקת PH - בדיקה תקינה השאלות שלי הן : 1 . קשה לי מאוד לחיות בצורה כזו והמצב רק מחמיר מיום ליום – האם יש איזושהיא דרך לפתור את הבעיות שמניתי למעלה ? 2 . האם יש עוד אלו בדיקות שיכולות לעזור למצוא פיתרון ? 3. לפני 4 שנים עברתי תאונה קשה שבמסגרתה גם נשברו לי חוליות T1 וחוליות C - האם יכול להיות קשר לבין הסימפטומים שציינתי בתודה מראש ניר

לדעתי הסיכוי שמדובר ברפלוקס הוא נמוך מאחר וגם גסטרוסקופיה וגם בדיקת PH שליליות (חשוב לבצע את הבדיקה ללא טיפול תרופתי). ייתכן שבעקבות הפגיעה הצווארית יש בעיית בליעה וכניסה של מזון או נוזלים לקנה בזמן אכילה או בליעת רוק. ממליץ על בדיקת וידאופלואורוסקופיה של הושט הבודקת את מנגנון הבליעה. התייעצות עם רופא א.א.ג או קלינאית תקשורת ובליעה.

חבר אני באותו מצב משנתיים ועשיתי כל בדיקה אפשרית בסוף של כל בדיקה אני אומר לך זה אך ורק התקפי חרדה וכל החנק הזה והכאב נמשך אך ורק עד 40 דקות ועוד דבר שיצדיק אותו אצל רופא אתה לא חולה תודה

שלום לכם חברים אני גם באותו מצב מעל לשנה נפיחות בבטן קושי בנשימה יום יומי כל היום צרבות ותחושת שריפה בגרון אחריי בדיקת א.א.ג לקחתי ניקסיום 40 לא עזר עשיתי בדיקות נשימה מיפוי ריאות ct הכל תקין עשיתי בידקת גסטרוסקופיה הכל תקין הרופא טוענת שאני צריך טיפול פסיכולוגי מה שלא נראה לי האם מנסיון שלכם יש דרך אולי כיון ?

מיפוי ריאות כמותי ממצאים פורטו בהודעה מבקשת את תשובתך לגבי הממצאים המיפוי תודה מראש נורית

לא מצליח לפתוח את הקובץ

בבדיקת הפרפוזיה : ירידה ניכרת בפריפרית באזורי בולות אמפיזמטותיות באונות העליונות דו"צ . בדיקת פרפוזיה ממוחשבת לריאות : 46% = RT 54% = LT מה זה אומר בדיוק ? ומה עם האחוזים ??????

שלום, האחוזים מחולקים חצי חצי בין ריאה ימנית ושמאלית. הם מעידים על זרימת הדם לכל אחת מהריאות. אצלך הריאה הימנית מקבלת קצת יותר מהשמאלית ביחס של 54% מול 46%. זה נורמלי. לגבי הירידה בפרפוזיה כלומר בזרימת הדם לחלקים העליונים מדובר במנגנון טבעי של הגוף שנמנע מלזרים דם לאיזורים חולים וזה גם צפוי בחולים שיש להם אמפיזמה ממוקמת באונות העליונות.

היי, כתבתי פה בעבר בפורום. בזמן ההריון בשבוע 30 החל לי קוצר נשימה שמלווה אותי עד היום 3.5 חודשים לאחר לידה. אקו לב ותפקודי ריאות תקינים. יש צפצופים אינספירטורים בודדים מעל הריאה הימנית קיבלתי מהרופא הפניה לבדיקת מיפוי ריאות לצורך בירור בקושי בנשימה. יש לציין שעדיין יש לי נפיחות/בצקת קטנה שבאה והולכת בנרתיק באזור התפרים (אולי קיים קשר?) יש לי מספר שאלות: 1. האם קיימת בדיקה אחרת שיכולה לתת מענה ללא קרינה? 2. מה הסכנות בחומר רדיואקטיבי? האם הוא חומר דומה לחומר ניגוד - גדוליניום? 3. האם יש סכנה שלאחר הבדיקה אמצא ליד התינוק שלי? הוא בן 3.5 חודשים? 4. כמה זמן אורכת הבדיקה? 5. האם יש תופעות לבדיקה או סיכונים? 6. לפני כשבועיים הייתי מעט נוזלת. יכול להיות שהצפצופים קשורים לנזלת מלפני שבועיים? אני רק בת 30 וחוששת מאוד מהבדיקה תודה

שלום, מציע שתעשי קודם בדיקת תפקודי ריאות שאין בה בעיית קרינה ואולי טיפול במשאף שיעזור ובדיקת המיפוי לא תידרש.

תודה על התשובה המהירה. תפקודי ריאות יצאנו תקינים. מדוע המלצה על שימוש במשאף אם אין אבחנה לבעיה ספיציפית? זה לא יכול לגרום לתלות במשאף שאולי לא לצורך? דבר נוסף, נזכרתי עכשיו שבהריון בבדיקת דם הDHL שלי היה 549 כאשר המקסימום בבדיקה בגבול הנורמה הוא 480. האם אתה רואה קשר?

שלום, לא תמיד אנחנו מחכים עם טיפול עד לאבחנה ודאית. משאף הוא לא טיפול מזיק ומותר בהיריון. אפשר לדון עם רופא ריאות בתועלת מול סיכון במקרה שלך.

לגבי בדיקת הדם אני לא רואה קשר.