זירוז לידה טבעי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

לידה בימי קורונה: מדריך ליולדת

נמצאת בהריון מתקדם וחוששת להגיע לחדר הלידה בבית החולים? אל דאגה: חדרי הלידה פועלים עתה בנהלים מיוחדים שנועדו לצמצם ככל הניתן את הסיכון ליולדת ולתינוק הגעת לחודש התשיעי המיוחל, התינוק עומד להגיח לאוויר העולם - ומגיפת הקורונה מעוררת עתה חששות עמוקים? החששות טבעיים ומובנים. ריכזנו עבורך את כל התשובות המוסמכות לשאלות המדאיגות, כדי שתוכלי להגיע בראש שקט לחדר הלידה. האם בטוח בימים אלה ללדת בבית חולים? אכן, המקום הבטוח ביותר ללדת נשאר חדר הלידה. הצוות בחדר הלידה מתוגבר כיום, ומודע מאד לחששות של נשים המגיעות ללידה. הצוות עושה ככל יכולתו לשמור על הנוחות של היולדת באירוע המרגש. חדרי הלידה נערכים לצמצם את החשיפה של המטופלות לצוות ולמבקרים, במהלך שהותן בחדר הלידה, ומקפידים לחטא ביסודיות את החדרים. בימים אלה, צפוי שיגבילו את היולדת למלווה אחד. כדי לא לסכן את המלווה עצמו/ה, עליו/ה להיות בן/ת פחות מ-70, בריא/ה וללא גורמי סיכון, וכמובן ללא...
ללמוד עוד על זירוז לידה טבעי
לידה בימי קורונה: מדריך ליולדת-תמונה

נמצאת בהריון מתקדם וחוששת להגיע לחדר הלידה בבית החולים? אל...

מאת: פרופ' זיידמן...
02/04/2020
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לזירוז לידה טבעי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

זירוז לידה טבעי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

באמצעות חליטת קימל, שמעת על זה? זה מר לי ויותר מעניין אותי שאני לא עושה נזק בשתיית דבר כזה. אגב, כל הכבוד על ההופעה מול הכרישים, מרשים מאוד.

לא מוכר לי מחקר שמוכיח את יעילות החליטה או את בטיחותה.

לי ולבעלי יש ויכוח: כיצד זרע מזרז לידה יותר טוב אם בכלל: ע''י קיום יחסי מין וגינליים או ע''י בליעת זרע במין אוראלי?

שלום. זה גירוי מיכני וגם השפעה של זרע על צוואר הרחם. לא דרך בליעה. בהצלחה

אני בשבוע 37, ולא יכולה לסבול יותר. יש לי המון כאבים, ואני מאוד מאוד כבדה וכל התיפקוד היום יומי מאוד קשה לי. אני רוצה לזרז את הלידה. מה אני יכולה לעשות? האם נותנים זירוז ע"פ רצון היולדת? האם במרפאה פרטית רופא יעשה לי סטריפינג?

24/03/2008 | 19:59 | מאת: דנה יקיר
מתוך פורום הריון ולידה

שירי שלום, ישנן שיטות טבעיות לזירוז לידה, המבוצעות ע"י בני הזוג ו/או בעזרת תומכות לידה (דולות): מאד קשה "ליצור" התחלת לידה, אך אם הופיעו סימנים מקדימים, ניתן להגבירם למשל ע"י הליכה (לא מאומצת מדי), שהייה באמבטיה פושרת, נשיקות ארוטיות או אפילו יחסי מין (אם אפשר ומתאים) שמפרישים את אותו הורמון שגורם גם ללידה (אוקסיטוצין). ניתן גם להיעזר בשיטות אלטרנטיביות שונות כגון: דיקור סיני, אוהשיאצו (סוג של שיאצו), רפלקסולוגיה ועוד, כאשר לחיצות בנקודות מסוימות בגוף מסייעות לזירוז הלידה. בטיפול אוהשיאצו עבודה בתנועות מנואליות של סיבובי רגליים לשם פתיחת האגן ועזרה לתינוק לרדת מטה. כמו כן, ניתן לעבור ידנית על מרידיאני היין של הרגליים (קווי אנרגיה העוברים בחלק הפנימי של הירך) וכך לעודד זרימה טובה של אנרגיה ודם אל עבר הרחם. מהנחות הבסיס של הרפואה הסינית היא שיש לעבוד עם הגוף ולא כנגדו. הטיפול בא לסייע ולשכנע את העובר לצאת ולא להכריח אותו. העבודה העדינה על נקודות שמעודדות ירידה של אנרגיה כלפי מטה אל עבר הרגליים באה לעזור לתינוק לרדת בגובה לכיוון ה"יציאה". ולסיום, אני חוזרת ומזכירה שתינוקות הנולדים בשבוע 41 + הם תינוקות בשלים יותר, יש להם יותר שומן בגוף ולכן הם עמידים יותר בפני קור, הם יהיו בדרך כלל נינוחים יותר וישנו טוב יותר. ברכה של ממש לאם ולתינוק גם אם כרגע זה ממש לא נוח לך. למידע נוסף על טיפול אוהשיאצו לנשים בהריון ואחרי לידה וטיפות באך לנשים בהריון ואחרי לידה את מוזמנת להכנס לאתר שלי http://www.awakeningctr.com וליצור איתי קשר במידה ותרצי לפני או אחרי הלידה. בכל מקרי שיהיה במזל טוב, דנה סטריפינג (Stripping) זוהי פעולה הנעשית במהלך בדיקה וגינאלית ע"י גניקולוג לפי מיטב ידיעתי.

לא צריך מרפאה פרטית, פני לרופאך. בקשי הפניה לחדר לידה. בברכה, ד"ר יפת יובל, רופא נשים, מומחה ברפואת נשים וילוד דיקור מי שפיר, בצוע סקירת מערכות העובר, יעוץ ומעקב בהריונות בסיכון גבוה ברודצקי 43 רמת אביב, טל. 0544564018 מנהל המיון הגינקולוגי, בי"ח "שיבא" תל השומר