ייעוץ תרופתי בהריון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

חדש: ייעוץ תרופתי בהריון

נשים בהריון שנוטלות תרופות כרוניות תוכלנה לקבל ייעוץ תרופתי במרפאה חדשה בבית החולים ליס. צרכנות רפואית בית חולים "ליס" ליולדות פותח בימים אלה מרפאה חדשה, שמיועדת לנשים בהריון ולנשים שמעוניינות להיכנס להריון, וסובלות ממחלות כרוניות - בגינן הן נוטלות תרופות. במסגרת המרפאה, ניתן ייעוץ של רופאה גניקולוגית המומחית בפרמקולוגיה וטרטולוגיה - ענף ברפואה העוסק בסיבות להתפתחות עוברית בלתי תקינה, בעיקר על רקע גורמים סביבתיים במהלך ההיריון, כגון נטילת תרופות, חשיפה לקרינה, מחלות אימהיות וגורמים זיהומיים שונים.ד"ר חגית קליגר, מנהלת המרפאה מסבירה כי "נשים החולות במחלה כרונית המחייבת נטילת תרופות או כאלה שמסיבות שונות נטלו תרופות בזמן הריון, תוכלנה לקבל ייעוץ לגבי נטילת תרופות מבוקרת בהתאמה למצב ההריוני. במהלך הייעוץ תינתן הכוונה על המשך בדיקות ומעקב המותאם באופן פרטני למטופלת למען שלומה ושלום...
ללמוד עוד על ייעוץ תרופתי בהריון
חדש: ייעוץ תרופתי בהריון-תמונה

נשים בהריון שנוטלות תרופות כרוניות תוכלנה לקבל ייעוץ תרופתי...

מאת: מערכת zap...
31/03/2011
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לייעוץ תרופתי בהריון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ייעוץ תרופתי בהריון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אשתי לא נרדמת כבר כמה לילות. היום קיבלה לוריוון מהרופא. העניין הוא שאנחנו מנסים להיכנס להריון והביוץ היה(כנראה)לפני שבוע. האם כדאי לחכות עד מחר ולבדוק אם יש כדור אחר או פשוט לקחת לוריוון? תודה

שלום רב LORIVAN אפשרי לנטילה בהריון, במידת הצורך ובכמות המינימלית האפשרית. לקבלת יעוץ טרטולוגי מפורט יותר ניתן לפנות למכונים הטרטולוגים השונים . עוד חשוב לציין כי אם בעיית ההרדמות נמשכת ,כדאי לפנות לרופא המטפל ולברר את הסיבה לכך מאחר והפרעות שינה הינן תסמין נפוץ במצבים שונים הדורשים לעיתים טיפולים ספציפים. בברכה דר' גבי אייזנברג רומנו

ד"ר אייזנברג שלום, אני בהריון שבוע 6, לוקחת בחצי שנה האחרונה סרטרלין במינון 125 מ״ג, חוויתי התקף חרדה ראשון בהריון ( סה"כ 3 התקפים משמעותיים במשך חצי שנה) של 10 דקות עקב טריגר חיצוני שקרה ובעקבותיו החלו הפרעות בנשימה , נשימה לא סדירה ומצב של הלם. האם יכולות להיות השפעות על העובר עקב נשימה לא סדירה? האם לתרופה סרטרלין ( נגזרת של לוסטרל) יש השלכות על העובר ( ידוע לי שהתרופה נמצאת בקטגורייה c)? תודה על תשובתך.

שלום רב התקף החרדה עצמו (המופיע בתדירות נמוכה ונמשך מספר דקות, כפי שאת מתארת)אינו מסכן את העובר. עם זאת המטרה היא להמנע מרמת סטרס מוגברת או התקפי חרדה תכופים במהלך הריון על מנת לאפשר התפתחות תקינה . תרופות מסוג SSRI- מותרות באופן עקרוני לשמוש בהריון מאחר וההשלכות של התרופה ,הידועות לנו כיום, אינן מסכנות את העובר (מבחינת מומים העשויים לגרום נכות/מוות) . מציעה עם זאת לפנות לקבלת יעוץ טרטולוגי או להתייעץ עם הרופא המטפל על מנת לקבל מידע נרחב יותר בנושא ולאור זאת לקבל החלטות מושכלות לגבי הטיפול בהצלחה.

תודה על תשובתך. שאלה נוספת- אני מעוניינת להגיע למרכז בריאות נפש האישה באיכילוב, אך קופת החולים אינה מאשרת את טופס ה-17 לשם, אלא שולחת למרפאה אחרת. ( לרמת חן ופלורנטין) האם צריך לבקש משהו ספציפי להגיע לשם? איך אפשר להגיע אליך לייעוץ מיקצועי בדרך זו או אחרת?

שלום, אני נמצאת בשליש הראשון להריון, מתחילה שבוע 11. רציתי לדעת האם כמוצא אחרון לטיפול במיגרנה אני יכולה להשתמש בכדורי רילרט בהם השתמשתי לפני ההריון. במהלך יעוץ טרטולוגי שעברתי בהריון ראשון נאמר לי שהכדורים בטוחים לשימוש בהריון אך לא זכור לי אם היתה הסתיגות לגבי השליש הראשון.

התרופה מוגדרת בקטגוריה C ולכן מבחינתך ניתן להשתמש בה כאשר אין מוצא אחר.

שלום, האם מותר לבצע החלקת קרטין בשיער במהלך ההריון?

לא אמורה להיות בעיה כי מדובר בשימוש מקומי אבל יש חומרים שונים .ממליצה לך לשאול את המרכז לייעוץ טרטולוגי בירושלים. מניחה שתהיה להם תשובה יותר מפורטת.

שלום האם מותר לאשה להניק אחרי החלקת קרטין,ועים אסור מתי מותר לחזור תודה