צירים לא סדירים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לצירים לא סדירים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

צירים לא סדירים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד״ר. שבוע 39+2. צירים לא סדירים בנתיים. שיחקתי עם הכלבה שלי בחבל. משכתי אותו קלות והכלבה שיחררה את החבל ונתתי מכה קלה עם היד בבטן התחתונה כתוצאה מכך. הרגשתי את המכה, אבל רק באותו הרגע. העוברית זזה כרגיל. האם יש סיבה להתייחס לכך בכלל?

שלום אין חשש לנזק

שלום רב, אני בשבוע 38 להריון וגיליתי שיש לי יבלות בשפתיים החיצוניות, האם זה יעיל לטפל ביבלות אלו בלייזר בהתחשב לשבוע ההריון? אני עלולה ללדת כל יום מאחר וכבר קיימים צירים לא סדירים. והאם עדיף לעשות ניתוח קיסרי מאשר לידה וגינאלית עקב חשש להידבקות העובר בתעלת הלידה? אינני יודעת אם קיימות יבלות בתעלת הלידה מאחר ועוד לא נבדקתי ע״י רופא מכיוון שאין תורים פנויים. תוך כמה זמן מהסרת היבלות ניתן להחלים מהמחלה?

לייזר- יעיל. אין המלצה לניתוח קיסרי במקרה זה. ההחלמה היא מיידית: בתום הטפול אין קונדילומה. אזור הכוויה מגליד בתוך כשבוע ואחכ יש לעקוב שאין הישנות. ד"ר עדה גרובר מומחית למחלות נשים פריון ולידה יועצת לצוואר הרחם טל. 036702038

שלום,אני בשבוע 39+2 , צירים לא סדירים כבר שבועיים. היום הלכתי ברחוב ועיקמתי את הרגל, אך לא נפלתי, השיישרתי והמשכתי ללכת. האם זה מצב שיכול לייצר זעזוע בשלב זה? מצריך בדיקה...?

אם לא נפלת אין מה לדאוג.

שלום פרופסור. אני בשבוע 30+4, הריון תאומים שאינם זהים. צוואר הרחם 14 מ"מ ויש לי צירים שאינם סדירים. מטופלת בפרוגסטרון נרתיקי מדי ערב במינון 200 מזה 6 ימים, אתמול קיבלתי צלסטון וכל 4 שעות 2 כדורי פרסולט (כל זה בהשגחה ומעקב בביח). הצירים ממשיכים.. אשמח לשמוע גם את דעתך בנושאים- 1.מה ניתן לעשות? 2.האם יש תרופות אחרות שעוזרות יותר להפחתת צירים? 3.האם כשאורך הצוואר יגיע ל0 מ"מ בהכרח תתחיל לידה? כמה זמן אפשר להחזיק עם צוואר כה מקוצר? 4. הצירים שינו את אופיים ביממה האחרונה והחל כאב שלא היה לפני כן המלווה אותם. מדוע? תודה.

1. לנוח ולהרבות בשתיה. 2. לא. 3. לא. שבועות. 4. קשה לדעת מבלי לבדוק אותך.