סודיום סטיבוגלוקונט: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שושנת יריחו: היזהרו מזבוב החול

אם אתם מתכננים לטייל באזורים המועדים להידבקות בשושנת יריחו, דאגו להצטייד בדוחה יתושים ולבשו ביגוד הכולל שרוולים ומכנסיים ארוכים, בעיקר בשעות הערב והלילה לשמניה, או בשמה העממי שושנת יריחו, היא מחלת עור הנגרמת על ידי טפיל ומועברת בעקיצה של זבוב חול. בישראל, כמו בארצות אחרות במזרח התיכון, המחלה שכיחה ונגרמת על ידי שני סוגי טפילים: לשמניה מייג'ור ולשמניה טרופיקה. לשמניה מייג'ור קיימת בבקעת הירדן המרכזית, בערבה, במרכז הנגב וביישובי עמק בית שאן. לשמניה טרופיקה קיימת באזור ירושלים (מעלה אדומים, כפר אדומים, ענתות), באזור השומרון (פדואל, בית אריה) ובאזור הצפון: טבריה וצפון הכנרת. עקיצת זבוב החול גורמת להעברת הטפיל מהחיה שמשמשת מאגר שלו (פסמונים בנגב ושפני סלע בשומרון) אל תוך העור. לאחר כניסת הטפיל הוא עובר תהליך התבגרות ויוצר את מחלת העור. בשל העובדה שזבוב החול עף בגובה נמוך, ילדים נעקצים יותר ממבוגרים, ולכן הם מועדים יותר ללקות בשושנת...
ללמוד עוד על סודיום סטיבוגלוקונט
שושנת יריחו: היזהרו מזבוב החול-תמונה

אם אתם מתכננים לטייל באזורים המועדים להידבקות בשושנת יריחו,...

מאת: ד"ר שושנה...
08/02/2011
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסודיום סטיבוגלוקונט?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סודיום סטיבוגלוקונט: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אני מטופל בפנטוסטם דרך הוריד. האם ניתן בסופי שבוע כיממה וחצי לאחר העירוי האחרון לצרוך אלכוהול?.

רצוי שלא...

ושא המחקר: שילוב טיפול בלייזר מסוג CO2 FRACTIONAL ומריחת משחת פנטוסטם בנגעי שושנת יריחו (לישמניה). תיאור המחקר: המשתתפים יגיעו לשלושה מפגשים במהלכם יתבצע טיפול המשלב טכניקת לייזר להחדרת פנטוסטם-התרופה המקובלת לטיפול בפצעי שושנת יריחו פעילים. אוכלוסיית המחקר: נשים וגברים בגלאי 18-60, אשר טרם קיבלו טיפול לפצעי שושנת יריחו חדשים. המעוניינים/ות להשתתף מתבקשים/ות לשלוח הודעת SMS לדר' אורן כץ בטלפון: 052-4778658

בהצלחה

שלום רב ד"ר אני באה מאזור אופקים לפני כ4 חודשים נעקצתי על ידי זבוב החול ביד שהתפשט לחזה לרגלים ולבטן עם חור מגעיל ומוגלה שלא מתרפה .לאחר התייעצות עם אין ספור רופאים בניהם רופאי משפחה ורופא עור אשר לא גילו שזו בעצם עקיצה . לאחר כ 3 חודשים מהעקיצה עשיתי תרבית ובה גילו שבעצם זו העקיצה. קיבלתי טיפול של אנטיביוטיקה בשם "זינט" ובמקביל משחה בשם "לשקוטאן" אך לשווא הטיפול לא צלח רק נגרם נזק יותר. לפני כחודש התייעצתי עם מישהי שמטפלת בעקיצה על ידי מכשיר לייזר בשיטת גלאי רדיו (מכשיר להסרת שיער ). מכיוון שיש לי את המכשיר הזה בבית התחלתי טיפול בכול נגעי העקיצה .מה שכן יש מידי פעם שיפור קל שזה אומר הנגעים מתייבשים ושוב הופכים למוגלתיים וכואבים. הגעתי למצב שבו החזה הידיים והרגלים הנגועות בעקיצה כואבות ורגישות לכול מגע . אשמח אם תוכלי לעזור לי למצוא פתרון כי אני ממש אובדת עצות וכואבת .

כיום יש מגיפה של מחלת לשמניה בארץ. זה טפיל שמועבר ע"י עקיצת זבוב החול. נקראת גם "שושנת יריחו" בגלל הפצעים האדומים שגורמת. אפשר לרפא את הנגעים שבעור ע"י טיפול פוטודינמי או ע"י זריקות פנטוסטם. את מוזמנת לבדיקה והסבר לגבי טיפול פוטודינמי באסף הרופא 08-9779981. או שתפני לרופא עור/זיהומולוג בקופת - חולים לגבי זריקות פנטוסטם. העיקר שתרפאי את הנגעים בהקדם כדי למנוע צלקות.

שלום מזה 3 שנים יש לי פצע במרפק ימין בלבד, שערו שזה 1001 מחלות שונות החל מפסוריאזיס וכלה בלישמניה ונתנו לי כל מיני משחות [לשקוטאן, דייבונקס ועוד..ועשו גם ביופסיות ובדיקת PCR שיצאה שלילית]אך ללא הועיל.. בביקורי בפעם ה300 בבילינסון החליטו לשלוח אותי לבי"ח תל השומר למחלקה למחלות זיהומיות לצורך הזרקת פנטוסטם. קישור לתמונה של הפצע שלי: http://www.siz.co.il/up.php?file=10dzcygntzjz.jpg צרפתי קישור לתמונה של הפצע, ואני רוצה לשאול האומנם זה נראה לישמניה ואם לא אז מזה ?!?! ובמידה ויזריקו לי פנטוסטם מה יהיו ההשלכות? תודה.

לצערי אין אפשרות על סמך התמונות ששלחת לדעת במה מדובר .