אוסלטאמיביר: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הצטננות או שפעת?

חום, נזלת, כאב גרון, שיעול וחולשה - האם אתם סובלים מ"סתם" הצטננות או משפעת של ממש? כיצד נבדיל בין השתיים, מהם הגורמים לשפעת ומהו הטיפול? מדריך מהי שפעת? מהן מחלות החורף? גורמי התחלואה העיקריים הן דלקות נגיפיות (ויראליות) של דרכי הנשימה העליונות. הן עשויות לגרום להצטננות, שיעול, דלקת סמפונות, דלקת אוזניים ודלקת ריאות. ואכן, המחלות האופייניות ביותר לעונה זו אצל ילדים ותינוקות הן הצטננות ושפעת. חשוב לציין כי גורמי המחלות הם נגיפים או חיידקים ולא קור או רטיבות של מזג אוויר חורפי.הצטננות היא מחלה נפוצה מאוד. למעשה, זהו האבחון השני הנפוץ ביותר של רופאי הילדים לאחר דלקת האוזן התיכונה. תינוקות עד גיל 6 חודשים מוגנים מהצטננות בשל נוגדני האם המועברים עוד ברחם כמו גם מרכיבים אנטי-נגיפיים בחלב האם וחשיפה מוגבלת לאנשים (וחולים בפרט). אולם, מגיל 6 חודשים עד 5 שנים צפוי הילד לממוצע של 6-10 אירועי הצטננות בשנה! הצטננות היא למעשה זיהום...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לאוסלטאמיביר

תרופות ורוקחות - תמונת המחשה
תרופות ורוקחות עשרות אלפי חולים ממתינים בכל שנה לפרסום "סל התרופות" המעודכן, בתקווה שתרופה חדשנית העשו...
שפעת אצל ילדים - תמונת המחשה
שפעת אצל ילדים להתחסן, לאוורר את החדר ולשטוף היטב ידיים: הכללים שיסייעו לכם לצמצם את הסיכון לחלות בעונ...
ללמוד עוד על אוסלטאמיביר
הצטננות או שפעת: כל התשובות וכל החיסונים-תמונה

על ההבדל בין שפעת להצטננות, חיסון לשפעת ועוד בכתבה שלפניכם.

מאת:
30/09/1999
כדורים למניעת שפעת-תמונה

טמיפלו - תרופה המנטרלת את וירוס השפעת - אושרה לטיפול מניעתי...

מאת: טמיפלו -...
13/11/2003
"טמיפלו יעילה לטיפול בילדים"-תמונה

כך מודיע היום משרד הבריאות בתגובה על המחקר אודות תופעות...

מאת: מערכת zap...
11/08/2009
נערכים לשפעת-תמונה

כיצד נערך העולם להתמודדות מול מגיפה אפשרית? כיצד נערכת לכך...

מאת: מערכת zap...
21/10/2005
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאוסלטאמיביר?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אוסלטאמיביר: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, האם ניתן לבקש מרופא אסתמה שירשמום את התרופה טמיפלו אפילו כשאין שפעת שתהיה בבית למקרה חרום כשיש אסתמה? תודה מראש

שלום, זה לא מקובל.

שלום, אני עם אסתמה קשה. אעשה חיסון נגד שפעת, אבל הבנתי שהשנה פספסו זן אחד בחיסון, וגם שהחיסון לא מגן לגמרי. האם ישנן תרופות לשפעת שאני יכולה לבקש מרופא האסתמה שירשום לי למקרה חרום במידה ואחלה בשפעת? קראתי משהו שחשוב לקחת את הטיפול ביום הראשון לשפעת. אם כן, אשמח לדעת את שמות התרופות. תודה מראש!

שלום, אני מקווה שהחיסון השנה יהיה יעיל יותר. יש אנטיביויקה לשפעת שניתנת במקרים מיוחדים ששמה טמיפלו.

בת 37.5. בהריון ראשון שבוע 27. במיון יולדות הוצע לי לקחת טמיפלו בגלל חום (38.3 מעלות, שהורד בעזרת אופטלגין) , ליחה מרובה ושעולים. קצת חוששת לקחת בעקבות מה שקראתי. מה אתה ממליץ? תודה.

אין מניעה מטיפול עם טמיפלו. אם נבדקת ועלה החשד לשפעת מסוג אשר דורש טיפול וניתנה המלצה לטיפול אני מניח שהיתה לרופא סיבה. אין לרופא דרך לדעת אילו מקרים יחמירו ואילו יחלפו לבד.

השבוע פורסם שהחיסון לשפעת השנה לא היה כל כך יעיל. האם בשנים שחלפו הוא היה יעיל יותר? יש משהו במקום חיסון לשפעת (פרט להיגיינה) שיכול להפחית את המחלה?

תכנסי לגוגל ותרשמי אקטימור זו תרופה צמחית פורצת דרך שאין שני לה בעול נגד וירוסים במקור היא מיועדת לוירוס מחלת הנשיקה אבל מחסלת את נגיף השפעת בזמן אפס ( זמן קצר ) משהו כמו 24 שעות . תגיעי לאתר של המטפל תקראי המלצות של אנשים טובים מלח הארץ שהתנסו בתרופה.

שלום שרית, 1. כיוון שהביטוי "לא כל כך יעיל" הוא סוביקטיבי, וכיוון שמשרד הבריאות שלנו איננו חושף את המידע על יעילות החיסון בארץ- לא השנה ולא בשנים עברו, אין ביכולתי לענות על החלק הראשון של שאלתך. יחד עם זאת, יש בידנו מידע ממדינות מתוקנות בהן מידע זה עומד לרשות הציבור. למשל, בחורף 2014/5 הוערכה יעילות החיסון כנגד שפעת בבריטניה ב- 34.3%. 2. בנוסף לאימוץ כללי הגיינה, קימות גם תרופות (כגון 'טמיפלו') שעשויות להפחית את סיכויי התחלואה בשפעת ו/או את חומרת המחלה. הרבה בריאות אפי

החיסון לשפעת נהוג כבר עשרות שנים. האם אין מחקרים שבחנו את יעילות החיסון לשפעת (בחו"ל) לאורך הרבה שנים? האם את תרופת ה'טמיפלו' נותנים גם למניעה או רק לאחר שהמחלה פורצת?

שלום שרית, 1. על יעילות החיסון בארה"ב ב- 10 השנים האחרונות תוכלי לקרוא באתר https://www.cdc.gov/flu/professionals/vaccination/effectiveness-studies.htm 2. ה'טמיפלו' ניתן גם כטיפול בחולי שפעת. הרבה בריאות אפי

לפי טבלת ה CDC ברוב השנים שנבדקו יעילות החיסון הייתה 40-60% וזה לא כל כך רע. אבל לא ברור מהטבלה מהו טווח הגילים שנבדקו.

גם לי לא.