אוסלטאמיביר: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

עלייה בתחלואה בשפעת החזירים

המרכז הלאומי לבקרת מחלות של משרד הבריאות הודיע כי בשבועיים האחרונים חלה עלייה משמעותית בפעילות השפעת בישראל. זן השפעת הדומיננטי שנצפה – שפעת A מתת סוג H1N1, הידוע בשם "שפעת החזירים". האם מדובר בזן שפעת מסוכן יותר מזנים אחרים? חיסוני השפעת הגיעו השנה לישראל רק בסוף אוקטובר, כתוצאה מעיכוב עולמי שנבע מאיחור בתחזית זני השפעת, שעליה מתבסס הייצור של תרכיב החיסון לשנה זו. כבר לפני חודשיים, הביעו מומחים בתחום חשש גדול כי האיחור בקבלת החיסונים,  יביא לתחלואה גבוהה יותר ולעומס על בתי החולים. כעת, המציאות מוכיחה שאכן חלה עלייה משמעותית בפעילות השפעת בישראל, ובהודעה שהוציא אמש המרכז הלאומי לבקרת מחלות במשרד הבריאות, נאמר כי בשבועיים האחרונים חלה עלייה משמעותית בפעילות השפעת בישראל ובשיעור הפניות למרפאות קופות החולים בשל תחלואה דמוית-שפעת ודלקת ריאות (יש לציין כי העלייה בתחלואה דמוית-שפעת מקדימה בכשבועיים ביחס לתקופה המקבילה בשנה שעברה). כמו כן, מציינים בהודעה כי אחוז הדגימות החיוביות לשפעת מסך הדגימות שהתקבלו עד...
ללמוד עוד על אוסלטאמיביר
הצטננות או שפעת: כל התשובות וכל החיסונים-תמונה

על ההבדל בין שפעת להצטננות, חיסון לשפעת ועוד בכתבה שלפניכם.

מאת:
30/09/1999
הצטננות או שפעת?-תמונה

חום, נזלת, כאב גרון, שיעול וחולשה - האם אתם סובלים מ"סתם"...

מאת: מערכת zap...
11/12/2004
עלייה בתחלואה בשפעת החזירים-תמונה

המרכז הלאומי לבקרת מחלות של משרד הבריאות הודיע כי בשבועיים...

מאת: מערכת זאפ...
10/12/2019
כדורים למניעת שפעת-תמונה

טמיפלו - תרופה המנטרלת את וירוס השפעת - אושרה לטיפול מניעתי...

מאת: טמיפלו -...
13/11/2003
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאוסלטאמיביר?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אוסלטאמיביר: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, האם ניתן לבקש מרופא אסתמה שירשמום את התרופה טמיפלו אפילו כשאין שפעת שתהיה בבית למקרה חרום כשיש אסתמה? תודה מראש

שלום, זה לא מקובל.

שלום, אני עם אסתמה קשה. אעשה חיסון נגד שפעת, אבל הבנתי שהשנה פספסו זן אחד בחיסון, וגם שהחיסון לא מגן לגמרי. האם ישנן תרופות לשפעת שאני יכולה לבקש מרופא האסתמה שירשום לי למקרה חרום במידה ואחלה בשפעת? קראתי משהו שחשוב לקחת את הטיפול ביום הראשון לשפעת. אם כן, אשמח לדעת את שמות התרופות. תודה מראש!

שלום, אני מקווה שהחיסון השנה יהיה יעיל יותר. יש אנטיביויקה לשפעת שניתנת במקרים מיוחדים ששמה טמיפלו.

בת 37.5. בהריון ראשון שבוע 27. במיון יולדות הוצע לי לקחת טמיפלו בגלל חום (38.3 מעלות, שהורד בעזרת אופטלגין) , ליחה מרובה ושעולים. קצת חוששת לקחת בעקבות מה שקראתי. מה אתה ממליץ? תודה.

אין מניעה מטיפול עם טמיפלו. אם נבדקת ועלה החשד לשפעת מסוג אשר דורש טיפול וניתנה המלצה לטיפול אני מניח שהיתה לרופא סיבה. אין לרופא דרך לדעת אילו מקרים יחמירו ואילו יחלפו לבד.

השבוע פורסם שהחיסון לשפעת השנה לא היה כל כך יעיל. האם בשנים שחלפו הוא היה יעיל יותר? יש משהו במקום חיסון לשפעת (פרט להיגיינה) שיכול להפחית את המחלה?

תכנסי לגוגל ותרשמי אקטימור זו תרופה צמחית פורצת דרך שאין שני לה בעול נגד וירוסים במקור היא מיועדת לוירוס מחלת הנשיקה אבל מחסלת את נגיף השפעת בזמן אפס ( זמן קצר ) משהו כמו 24 שעות . תגיעי לאתר של המטפל תקראי המלצות של אנשים טובים מלח הארץ שהתנסו בתרופה.

שלום שרית, 1. כיוון שהביטוי "לא כל כך יעיל" הוא סוביקטיבי, וכיוון שמשרד הבריאות שלנו איננו חושף את המידע על יעילות החיסון בארץ- לא השנה ולא בשנים עברו, אין ביכולתי לענות על החלק הראשון של שאלתך. יחד עם זאת, יש בידנו מידע ממדינות מתוקנות בהן מידע זה עומד לרשות הציבור. למשל, בחורף 2014/5 הוערכה יעילות החיסון כנגד שפעת בבריטניה ב- 34.3%. 2. בנוסף לאימוץ כללי הגיינה, קימות גם תרופות (כגון 'טמיפלו') שעשויות להפחית את סיכויי התחלואה בשפעת ו/או את חומרת המחלה. הרבה בריאות אפי

החיסון לשפעת נהוג כבר עשרות שנים. האם אין מחקרים שבחנו את יעילות החיסון לשפעת (בחו"ל) לאורך הרבה שנים? האם את תרופת ה'טמיפלו' נותנים גם למניעה או רק לאחר שהמחלה פורצת?

שלום שרית, 1. על יעילות החיסון בארה"ב ב- 10 השנים האחרונות תוכלי לקרוא באתר https://www.cdc.gov/flu/professionals/vaccination/effectiveness-studies.htm 2. ה'טמיפלו' ניתן גם כטיפול בחולי שפעת. הרבה בריאות אפי

לפי טבלת ה CDC ברוב השנים שנבדקו יעילות החיסון הייתה 40-60% וזה לא כל כך רע. אבל לא ברור מהטבלה מהו טווח הגילים שנבדקו.

גם לי לא.