נינטדאניב: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

התרופה שמעניקה לאבנר אורך נשימה

אבנר גדסי בן ה-76, אב לשלושה ילדים וסב לחמישה נכדים, חולה במחלת הפיברוזיס הריאתי (IPF) – מחלת ריאות מסכנת חיים שעלולה להתדרדר על לכדי מוות. בזכות הטיפול התרופתי שאבנר מקבל הוא מצליח לשמור על מחלתו יציבה ומנהל חיים מלאים. טור התמודדות אישי אמנם רק בשנים האחרונות אובחנתי במחלת הפיברוזיס הריאתי (IPF), אבל כבר מספר שנים שאני והריאות שלי לא מסתדרים כל כך טוב. בשנת 1985 סבלתי מדלקת ורידית חמורה ברגליים, שבעקבותיה עלה קריש דם לריאה הימנית שלי והוביל לתסחיף ריאתי. עשור לאחר מכן זה קרה שוב, אז גם גילו את הסיבה לכך. בדיקת דם מצאה שיש לי בעיה תורשתית של מחסור בגן שמאזן את קרישת הדם ומאז התחלתי ליטול תרופות למניעת קרישיות יתר. אבל שם לא תם הרומן. לפני כמה שנים עברתי תאונת דרכים, במהלכה שברתי את אחת הצלעות שגם עשתה לי חור בריאה. באותה תקופה התחלתי לקבל טיפול במחלקת הריאות בבית החולים אסף הרופא, והילדים שלי הציעו לי לקבל חוות דעת אצל מומחה בעין כרם. הגעתי לשם והפרופסור טען שיש לי מחלה אינטרסטיציאלית. לא כל כך הבנתי למה הכוונה...
ללמוד עוד על נינטדאניב
התרופה שמעניקה לאבנר אורך נשימה-תמונה

אבנר גדסי בן ה-76, אב לשלושה ילדים וסב לחמישה נכדים, חולה...

מאת: אבנר גדסי
25/09/2018
סל התרופות: 83 תרופות חדשות-תמונה

בשנת 2016 יתווספו לסל הבריאות תרופות לחולי פיברוזיס ריאתי...

מאת: מערכת zap...
07/01/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנינטדאניב?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נינטדאניב: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לאבי צלקות ישנות בריאה כתוצאה ממחלה אוטואמונית . בנוסף, אובחן עם סרטן ריאה מסוג תאים גדולים ללא מוטציה ברת טיפול. הוצע לו להשתמש באופב. ברצוני לשאול האם התרופה מעכבת הצטלקויות חדשות או גם פועלת על הישנות? האם נמצאה יעילה בסרטן הריאה? האם עשויה לשפר את תפקוד הריאה?

שלום, לצערי הטיפול ב OFEV אינו משפר את ההצטלקויות אלא במצבים מסויימים מפחית הידרדרות בפיברוזיס ריאתי. לגבי הסרטן למיטב ידיעתי זה אינו טיפול הבחירה. אולי יש אפשרות לקבל טיפול במסגרת מחקרית, מומלץ להתייעץ עם אונקולוג מומחה בתחום.