נטליזומאב: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

טרשת נפוצה: כל מה שחדש

טרשת נפוצה היא מחלה הפוגעת במערכת העצבים המרכזית וגורמת, בין היתר, להפרעות מוטוריות ותחושתיות ואף לנכות. החדשות הטובות: האופציות הטיפוליות החדשניות המוצעות כיום עשויות לשפר באופן משמעותי את איכות ותוחלת החיים של החולים. סקירה מקיפה לרגל יום המודעות למחלה (30.5) לא מזמן חשפה השחקנית סלמה בלייר ("הכי טוב שיש", "משחקי פיתוי") כי היא סובלת מטרשת נפוצה - מחלה אוטואימונית הפוגעת במערכת העצבים, וגורמת בין היתר לפגיעה ביכולת הדיבור שלה, בהליכתה, ומשפיעה באופן ניכר על חייה כשחקנית וכאמא. הגילוי האמיץ עורר גל התעניינות סביב המחלה. לרגל יום המודעות הבינלאומי לטרשת נפוצה (30.5) ריכזנו עבורכם את המידע העדכני ביותר אודות המחלה ואודות הטיפולים החדשים, שנכנסו לתמונה בשנים האחרונות ושינו את פני המשחק.   מהי טרשת נפוצה? מדובר במחלה כרונית דלקתית אוטואימונית, הפוגעת במערכת העצבים המרכזית. בדומה למחלות אוטואימוניות אחרות, כגון: זאבת (לופוס) או דלקת מפרקים שגרונית, גם טרשת נפוצה מתרחשת על רקע "בלבול" של המערכת החיסונית, שבמקום להגן על הגוף היא גורמת...
ללמוד עוד על נטליזומאב
טרשת נפוצה: כל מה שחדש-תמונה

טרשת נפוצה היא מחלה הפוגעת במערכת העצבים המרכזית וגורמת,...

מאת: ד"ר פלכטר...
30/05/2019
טרשת נפוצה: חשוב לטפל בהקדם-תמונה

טרשת נפוצה עלולה לפגוע בתפקודים רבים. אבחון מהיר וטיפול...

מאת: ד"ר שאהין...
25/12/2016
פרס לטיסברי: כתבה פרסומית-תמונה

טיסברי, תרופה לטיפול בטרשת נפוצה, קיבלה את פרס Galien לשנת...

מאת: מערכת zap...
13/07/2009
טרשת נפוצה: שיפור התפקוד-תמונה

מחקרים חדשים מראים כי חולי טרשת נפוצה אשר טופלו בתרופת...

מאת: מערכת zap...
22/10/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנטליזומאב?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נטליזומאב: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני חולה בטרשת 20 שנה ובקוליטיס 12 שנים, לטרשת מקבלת טיסברי תרופה ביולוגית ולקוליטיס רק רפאסל שממש לא עוזר לי לייצב את המצב והבנתי שכל תרופה חזקה לקוליטיס תתנגש עם הטיסברי. כרגע בהתקף קוליטיס ואני ממש ממש מיואשת ולא יודעת מה לעשות, סטרואידים הם לא אופציה כי לקחתי המוןןןן בחיי ובפעם האחרונה התפתח התקף קוליטיס תוך קבלת 1000 מג' סטרואידים לווריד בגלל הטרשת. מה אפשר לעשות?

מדובר במקרה מורכב. מקובל במקרים אלה לדיון ביחד עם הנוירולוגים על טיפול ביולוגי "משותף" לשתי המחלות, טיסברי יכול להיות אחד כזה, במיוחד בקוליטיס כיבית. האופציה השניה שילוב 2 ביולוגיים או ניתוח של המעי. ממליץ להפנותך ליחידת IBD במסגרת בית החולים.

חולת קוליטיס מזה 12 שנה וחולת טרשת נפוצה מזה 20 שנה (אני בת 43). הטרשת מאוזנת עם תרופה ביולוגית שאני מקבלת (טיסברי) ואילו עם הקוליטיס יש ברדק, התקף אחרון לפני ארבעה חודשים, סטרואידים בכדורים (הרופא חשש לתת כי היה מקרה של התקף תוך מתן סטרואידים לווריד בשל התקף טרשת). הדם והתכיפות + תדירות כאבי הבטן ועוצמתם חלפו אך מאז אין לי יציאות נורמליות הן מאוד רכות/מימיות/שילשוליות משהן. אני מקבלת רק רפאסל על כל צורותיו וזה לא ממש עוזר.. האם תרופה יותר חזקה תתנגש עם הטיסברי? מה אפשר לעשות?

יש תרופות יותר חזקות בהנחה כי מדובר במחלה עמידה או קשה. ממליץ לפנות להערכה מסודרת לרופא גסטרו'

רציתי לשאול האם טיסברי זה סטרואידים? והאם יש מניעה מלעשות הסרת שיער בלייזר בפנים עקב שימוש חודשי בטיסברי?

טיסברי אינו סטרואיד אין מניעה מטיפול ליזר עם נוטלים טיסברי

קראתי על תרופה בשם טיסברי שהיא מעכבת התפתחות של טרשת נפוצה.אני לוקחת רביף 22 מג בהזרקה שלש פעמים בשבוע.האם הטיסברי יותר יעילה?

לחלק מהחולים טיסברי יותר יעילה. לפעמים היעילות באה על חשבון תופעות לואי . אנו מנסים להתאים את התרופות באופן המתאים ביותר לחולה האינדבידואלי. ניתן לכן לשאול את הנוירולוג המטפל האם יש סיבה לעבור לטיפול אחר.