מגנזיום הידרוקסיד: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סקר: הישראלים אוכלים וסובלים

סקר חדש: 52% מהישראלים סובלים מצרבת לאחר ארוחות החג; רק 14% נמנעים ממאכלים גורמי צרבת. הגורמים לצרבת: מזון שומני, מזון חריף ומתובל, מזון חומצי ומזון קנוי תקופת החגים משופעת בארוחות גדולות עם מאכלים מסורתיים אשר לאו דווקא תורמים לבריאותנו. סקר חדש שנערך ערב השנה החדשה מצביע על כך שכמחצית מהישראלים סובלים מצרבות; לא מצליחים להתאפק בארוחות החגים ולהימנע ממאכלים גורמי צרבת; מאשימים את האוכל המוכן הקנוי ולא שוכחים לפרגן לבישולים של אמא ושל החמות. כמו כן, הסקר מצביע על גורם אפשרי נוסף להופעת צרבת באירועים משפחתיים בתקופת החגים: כ-30% מהנשים מעידות כי מצבים של מתח נפשי גורמים להן לצרבות. את הסקר ערכה משווקת התרופה "מאלוקס", טיפול סותר חומצה ונוגד גזים. הסקר נערך באמצעות מכון המחקר ברנדמן בקרב 549 משיבים, גברים ונשים מגיל 14 ומעלה, המהווים מדגם ארצי ומייצג של האוכלוסייה היהודית דוברת העברית בישראל.כמחצית מהמשיבים במדגם (52%) העידו שהם...
ללמוד עוד על מגנזיום הידרוקסיד
"מרגישים צרבת"-תמונה

95% מהאנשים הסובלים מצרבת מוגדרים "שמנים". ד"ר אסנת רזיאל...

מאת: ד"ר אסנת...
21/05/2007
פענוח בדיקות מעבדה:  תפקודי כליות, בדיקות הורמונים וברזל-תמונה

המשך המאמר על פענוח בדיקות מעבדה: איך לקרוא תוצאות של...

מאת: ד"ר יעל הס,...
08/11/2005
חנוכה: 8 מיתוסים על צרבות-תמונה

הגרון בוער? איך ניתן להפחית צרבות בימי החנוכה הספוגים בשמן?...

מאת: ד"ר רקפת...
28/11/2013
נס חנוכה: סופגניה בלי צרבת-תמונה

הצרבת אורבת לנו בסוף כל סופגניה נוטפת שמן. בארוחות החג נסו...

מאת: מערכת zap...
18/12/2014
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למגנזיום הידרוקסיד?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מגנזיום הידרוקסיד: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

יש לי כאבי בטן מלווים בשילשולים, הלכתי לרופאת משפחה והיא נתנה לי פפברין. מה ההבדל בינו לבין קל בטן אני מרגיש שהוא לא עוזר והאם מותר לקחת אותו לאחר ארוחה בשרית?

טל שלום. שתי התרופות, גם פפברין וגם קלבטן משמשות לטיפול בשלשול ובכאבי בטן, אך פועלות במנגנונים שונים. פפברין מפחית את ההתכווצויות במעי בשל היותו מרפה שרירים חלקים, גם אלו שבמע' העיכול. קלבטן פועל בכמה מנגנונים- מפחית הפרשות במע' העיכול, מפחית את הדלקת במע' העיכול וגם סופח רעלנים המופרשים ע"י וירוסים/ חיידקים. אם פפברין פחות יעיל עבורך, אפשר לנסות ליטול קלבטן, לפי ההוראות שבעלון לצרכן. ניתן ליטול פפברין אחרי כל סוג של מזון, אך אם גורם לבחילה, עדיף ליטול עם חלב או עם תרופה סותרת חומצה (טאמס/ מאלוקס/ רני וכד'). החלמה מהירה.

תודה על התשובה הקודמת זה נתן כיון מסוים אני סובל מבחילות וצרבות עם כאבים בחזה ומר בלשון וכל סוגי מעכבי החומצה לא הועילו עד שהוסיפו לי מאלוקס שמיקל ביחד עם סותרי החומצה ולשאלתי מתוך יומן שעשיתי ומעקב נראה שאחרי מאכלים שיש בהם מלח הסימפטומים שלי מחריפים כגון בחילות והרגשה רעה עם סינוור בעניים ועליה בחומציות עם הזעות קשות ולציין שהבדיקות ברובם הראו נתרן 134 האם יש כזאת תופעה של אי סבילות למלח איך בודקים אותה והאם יש מה לעשות תודה צבי

במידה וקיים קשר בין תסמינים מסויימים למאכלים מסויימים הרי שנשמע הגיוני להפחית בכמותם או להימנע מהם. ישנם מצבים רפואיים בהם מומלץ להקפיד על מגבלה של הצריכה היומית של המלח - כגון מחלות לב, יתר ל"ד וכו. בכל מקרה מציע לפנות לייעוץ מסודר על מנת להבין האם יש קשר בין התסמינים שאתה מתאר למזון אותו אתה צורך או שיש מקום לבדוק מקור אחר לתסמינים אלו.

שלום, אני נוטל בתקופות מסויימות את תוספי המזון הבאים,ולאחרונה הובחנתי עם אבנים בכליות ובכניסה לדרכי השתן. האם מומלץ להפסיק או להמשיך עם תוספי המזון הבאים: 1. מגנזיום הידרוקסיד שמגיע עם ויטמין E, ויטמין B6 וויטמין D (כל קפסולה מכילה 380 מ"ג מגנזיום הידרוקסיד. 10 מ"ג ויטמין בי6. 400 יחב"ל ויטמין די. 50 מ"ג ויטמין אי (E) 2. כרום פיקולינט (400 מ"ג ביום). האם זה תלוי בסוג האבן? איך ניתן לדעת? תודה רבה.

לא מומלץ ליטול תוספים של ויטמין D במקרה של אבנים אלא אם קיים חוסר, למרות שמדובר במינון נמוך שלא סביר שיגרום לנזק משמעותי. ויטמין D עשוי להגביר ספיגת סידן מהמעי. אין מניעה מנטילת ויטמין E וכרום. כדאי להוועץ עם הרופא המטפל בנוגע להמשך שימוש בתוספות.

שלום רב, אני בן 35, והשבוע גילו אצלי אבן בדרכי השתן. אני לוקח את תוספי התזונה הבאים כבר זמן ממשוך, ורציתי לדעת אם עשוי להיות קשר (לחיוב או לשלילה): כרומיום פיקולינט (כבר שנתיים) מגנזיום הידרוקסיד- כל קפסולה מכילה (מגנזיום הידרוקסיד 380 מיליגרם, ויטמין אי. 50 מ"ג. ויטמין בי6 10 מ"ג, ו ויטמין די 400IU.)- לקחתי חצי שנה מסודר, ועוד חצי שנה מדי פעם. תודה רבה, שי

אם קיים קשר הוא קשר רופף בלבד