אילומדין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פצע סוכרתי: חשוב למנוע, ניתן לטפל

פצעים מזוהמים כתוצאה מסוכרת מעוררים דאגה גדולה ומוצדקת - ואף עלולים להסתיים בכריתת גפיים! קחו אחריות על הסוכרת והקפידו על תזונה ופעילות גופנית, כדי למנוע סיבוכים. במקרה שנוצר סיבוך והופיע פצע סוכרתי, יש לטפל בפצע בהקדם, באמצעות חבישה מיוחדת, תרופות מרחיבות כלי דם וגז אוזון סוכרת היא מחלה כרונית ומאתגרת ביותר, השולחת זרועות ארוכות שמשפיעות כמעט על כל תהליך מרכזי בגופם של הסובלים ממנה. אחד החששות הגדולים ביותר של אנשים שחיים עם המחלה נובע מהסיכון להיווצרות פצעים שעלולים להזדהם, לגרום לכאבים קשים ואף לכריתת איברים. כדי להימנע מכך, חשוב להבין ממה נגרמים הפצעים האלה, מדוע הם שונים מפצעים בקרב כלל האוכלוסייה וכיצד נראים סימני האזהרה. בכך נעסוק במאמר זה. חשוב להגיע לבדיקות שגרתיות. צילום: שאטרסטוק   מדוע סוכרת גורמת לפצעים חמורים בגוף? הפציעות כתוצאה מהמחלה עלולות להיגרם כתוצאה ממספר סיבות. ראשית, שיעור גבוה של סוכר בדם מחליש את מערכת החיסון, דבר שמאפשר לחיידקים לגרום לזיהומים עוצמתיים יותר ומאט את זמן ההחלמה. בנוסף, שיעור גבוה של סוכר בכלי הדם מאט...
ללמוד עוד על אילומדין
פצע סוכרתי: חשוב למנוע, ניתן לטפל-תמונה

פצעים מזוהמים כתוצאה מסוכרת מעוררים דאגה גדולה ומוצדקת -...

מאת: המרכז לרפואת...
18/02/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאילומדין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אילומדין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
06/08/2007 | 14:43 | מאת: אליעזר
מתוך פורום סוכרת

מה זה אילומידין? איפה ניתן לקבל טיפול כזה? האם הוא בסל בתרופות?

שלום לך אלעזר, אילומידין היא תרופה המשתייכת לקבוצץ האנלוגים לחומרי הפרוסטציקלינים.. היא משמשת במקרים חמורים של חסימות כלי דם פריפרים, אנגיופתיה דיאבטית מתקדמת, מחלת בירגר ותופעות רנו בפרקים. התרופה ניתנת רק בעירוי של עד 6 שעות במסגרת בית חולים או אשפוז יום, לרוב בעזרת משאבה להזלפה מתמדת. החומר הפעיל גנרית הוא לופרוסט או אילופרוסט. לחסימות קשות של כלי דם העירוי ניתן עד 3-4 שבועות , 6 שעות ביום, תחת פיקוח ומעקב צמוד בבית החולים. לתופעת רינו העירוי ניתן לזמן קצר יותר של 3-7 ימים בלבד.ומתקבלת הקלה בתופעות למספר שבועות. למרות שהתרופה קיימת ומאושרת בישראל מספר שנים, לי אישית לא ידוע באלו מרכזים לטיפול בכלי דם בארץ משתמשים בה. יש צורף להתאים מיינונים בעירוי, תוך מעקב דופק ולחצי דם, וקיים סיכון של צימות טסיות הדם עקב הפסקת הטיפול או להפך - חוסר צימות והפרעה בקרישה במינונים לא תואמים.

לאחר כאבים ברגלים נמצא בדופלר סתימה בעורקי הרגלים. הומלץ לעבור טיפול אילופרוסט Iloprost. 1.האם טיפול זה מתאים לבעיה? 2.האם יש סיכון כלשהוא או שאם לא יועיל לא יזיק? בברכה

תלוי באדם במצב העורקים לרוב ניתן במצבים שאין דרך לשפר את זרימת הדם לגפיים על לידי ניתוח או צינטור או במחלות של כלי דם קטנים .

באנגיו צינתור התברר כי יש לי 2 עורקים בכל רגל סתומים מהברך ומטה העורק השלישי ברגל שמאל מוצר וברגל ימין מאורך שני שליש השוק סתום כמו כן פצעים איסכמיים נמקיים באצבעות כף רגל ימין הרופאים הגדירו מחלה חסימתית אך לא ברורה סיבה מיוחדת אני מאמינה שנגרם עקב כמה סיבות הייתי שמנה מאד בעבר אני אחרי ניתוח מעקף קיבה מעשנת ( בתהליך הפסקה ) קיבלתי כחודשיים אילומדין במינון של 50 לוריד הטבה מינורית לפצעים שאלתי... האם קיימת פרוצדורה לפתיחת העורק על מנת לאפשר זרימה של חמצן לאצבעות אני כבר חצי שנה מסתובבת עם הרגל במצב הזה ואין הטבה?

מדובר בחסימות כלי דם קטנים במידה ואין לך סכרת ניתן לבצע ניתוח בשם לומבר סימפטקטומי שיגרום להרחבת כלי דם שיש לך עדין

שלום, רציתי לדעת בבקשה מה הסיבה לכך שאילומדין עלול לגרום לתעוקת חזה והפרעות קצב?תודה

ראי תשובה מלמטה

פורומים בנושא אילומדין
פורום תרופות ורוקחות - תמיכה
פורום תמיכה הדדית ודיון על תרופות ועל מידע רפואי/תרופתי. הגולשים מוזמנים...
פורום תרומת תרופות לנזקקים - בשיתוף עם עמותת "חברים לרפואה"
במסגרת הפורום יוכלו הגולשים שזקוקים לתרופות להתייעץ כיצד להגיע לאלו שיכו...
פורום שיקום נשימתי
ד"ר דיצה גרוס תסביר לגולשים כיצד ניתן להקל על בעיות המשפיעות על קושי נשימתי