גנירליקס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגנירליקס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גנירליקס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בןקר טוב בת 40. 3 הריונות ספונטניים.חצי שנה של ניסיון להכנס להריון נוסף.כולל הבדיקות תקינות למעט רזרבה שחלתית גבולית (fsh 10.6 ביום 5) .ביוץ סדיר ביום ה13. מחזור של 27 יום סדיר.התחלתי טיפול לקראת ivf ראשון. יום 7 למחזור (לאחר 5 ימי גונל 225) בבדיקת אולטרסאונד נצפו זקיקים(כ10) בגודל של עד 9 ) .רירית 9.2. אבל בבדיקת דם האסטרודיול היה 3300 ופרוגסטרון 1.7. נאמר לי שיש פער בין התוצאות ואין מצב שאין זקיקים מובילים.להזריק עוד יום גונל ומחר לחזור על הבדיקות. יום 8 (אתמול). זקיקים עד 10.היא ציינה 3 של 9 אחד של 10 ועוד כמה של 7 . רירית 9.6 . מה שכן ישנה ציסטה ידועה בשחלה שמאל כבר כמה חודשים שנותרה באותו גודל. ציסטה צלולה בגוגל של 11*20 והיא אמרה שהיא לא מטרידה ולא ניראת כאחת שמפרישה הורמונים לאור זה שהיא נוכחת כבר כמה מחזורים והאסטרןדיול התאפס במחזור האחרון. בדיקות הדם קפיצה באסטרודיול של 5200 פרוגסטרון 1.7 . נאמר לי להזריק מונופור 225 ואורגלטרון אתמול והיום ומחר לחזור על הבדיקות. אני מוטרדת מהפער בין היעדר זקיקים גדולים לאסטרודיול כה גבוה.חוששת מגירוי שחלתי (יש אי ספיקת כליות קלה ברקע) או מכך שהציסטה מפרישה(למרות שהרופא שלי אמר שהוא לא חושב שזה מהציסטה) ומכך שהסבב יהרס החודש.אשמח לשמוע את דעתך.

מעדכנת שהבוקר היה שינוי.יום 10 . נמצאו 12 זקיקים ,זקיק מוביל 17 ממ וכל השאר בטווח של 12-13 ממ. האם התגובה נחשבת טובה בגילי? האם ניתן להעריך מתי תתבצע השאיבה? כרגע על מונפור 225 ואורגלוטרן.מחכה לתוצאות בדיקות הדם מהבוקר. חוששת מגירוי שחלתי.

תגובה בהחלט סבירה. אני מעריך שהשאיבה תהיה ביום שני אבל יש צורך גם בבדיקות הדם.

קשה לדעת אם הציסטה מפרישה או לא. בכל מקרה צריך חראות את ״חצי הכוס המלאה״: התגובה היא טובה , אין עדות לרזרבה שחלתית נמוכה. יש להניח שהזריקים יתפתחו עד יום ראשון/שני. להערכתי יהיה גם מספר טוב של זקיקים

מצאתי את תשובתך מאוד מרגיעה .תודה כרגע הגיעו תומאות המעבדה: . אסטרודיול 7881 פרוגסטרון 3.4. האם אני כבר בתהליך ביוצי? מתי תהיה השאיבה?

נתבקשתי להוריד מינון מונפור ל112 לשישי שבת יחד עם אורגלוטרן וביום ראשון לחזור על הבדיקות.האם לא מאוחר מידי או תקין?

שלום חבילות אורגלוטרן שהיו חשופות לשמש ישירה מהחלון למשך מספר ימים, הזריקות היו סגורות באריזה המקורית והטמפרטורה לא הגיעה ל - 30 מעלות ( הטווח שכתוב על האריזה), האם אפשר להשתמש? היעילות לא נפגעה?

שלןם, תנאי אחסון : יש לאחסן בטמפרטורה שבין מעלות 30-2, יש לאחסן באריזה המקורית על מנת להגן מפני אור. אם הטמפרטורה לא עלתה מעל 30 ולא היה חשיפה ישירה (מחוץ לאריזה) לשמש ניתן להשתמש. השאלה איך ידעת שטמפרטורה לא עלתה מעל 30 ?!! במקרה ואכן לא עלתה ניתן להשתמש.

תודה על המענה, הזריקות היו באריזה, זה היה כשהיו כמה ימים חמים לפני כשבועיים, הטמפרטורות בתחזית היו 26-27 באזור שלי ולכן אני מניחה שלא הגיע לכך, האם לא כדאי להסתמך על כך?

שלום, סבב שני של הורמונים לשאיבה. יום חמישי. בשונה מפעם קודמת התחילו לי בחילות נוראיות, חולשה גדולה ובטן נפוחה. בעבר כשהזרקתי אורגלוטרן הרגשתי אחרי כמה שעות כאבי בטן חזקים, עכשיו לא מרגישה דבר. יש גם הפרשות של ביןץ. נעשה שינוי בסבב זה, פרגובריס במקום פיורגון אבל אחרי הזריקה הראשונה חזרתי לפיורגון. האם הכל תקין? תודה

יתכן והפעם התגובה השחלתית טובה יותר ולכן התסמינים שונים.

שלום, סבב שני של הורמונים לשאיבה. יום חמישי. בשונה מפעם קודמת התחילו לי בחילות נוראיות, חולשה גדולה ובטן נפוחה. בעבר כשהזרקתי אורגלוטרן הרגשתי אחרי כמה שעות כאבי בטן חזקים, עכשיו לא מרגישה דבר. יש גם הפרשות של ביןץ. נעשה שינוי בסבב זה, פרגובריס במקום פיורגון אבל אחרי הזריקה הראשונה חזרתי לפיורגון. האם הכל תקין? תודה

לא מסרת על רמות האסטראדיול אם הן גבוהות זו הסבה לתחושותיך.