אפאבירנז: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

לקראת שבוע האיידס: מחלת האיידס AIDS

מחלת האיידס (AIDS), תוארה לראשונה ב- 1981, והפכה למגיפה עולמית; ב- 1984 זוהה הנגיף הגורם לה כיצד פועל נגיף ה HIV? מרגע שחדר לגוף, אל תוך מחזור הדם, נגיף האיידס מתרבה במהירות רבה בתוך תאי מערכת החיסון שלו, המכילים קולטן (רצפטור) לנגיף, הנקרא CD4. הנגיף הורס את תאי מערכת החיסון לתוכם פלש, ומוציא אותם מכלל תפקוד. התרבות הנגיף מביאה להרס מאגרי התאים החיסוניים בדם. כאשר ההרס מגיע לרמה בה נותרו רק כ- 20% מהתאים, מתפרצת המחלה, הכוללת, למעשה, מספר רב של מחלות שונות הנגרמות בעקבות הפסקת תפקודה של המערכת החיסונית של נשא האיידס.HIV אינו נגיף רגיל, נגיפים הגורמים לשפעת למשל, נשארים בגוף לזמן קצר בלבד. נגיף ה- HIV נשאר בגוף באופן תמידי והמערכת החיסונית של האדם אינה מצליחה להתגבר עליו לחלוטין. בחלוף הזמן הנגיף מחליש את המנגנון החיסוני הטבעי של הגוף כנגד מחלות.מה ההבדל בין HIV לבין...
ללמוד עוד על אפאבירנז
לקראת שבוע האיידס: מחלת האיידס AIDS-תמונה

מחלת האיידס (AIDS), תוארה לראשונה ב- 1981, והפכה למגיפה...

מאת: ד"ר שרגא...
13/11/2005
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאפאבירנז?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אפאבירנז: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דר אולי אתה סוף סוף תוכל למצוא פיתרון למצוקתי...אני בן 26 אני נשא של hiv מזה כשנתיים.ולוקח STOCRIN AND TRUVADA מזה כשנה.מבחינה בריאותית אני מרגיש נפלא..אך כל יום במשך 8 חודשים האחרונים יש לי או תחושה של פטריה על הלשון או כאבים כמו אפטה בחלק הלטרלי של הלשון.יש לציין שאין לי באמת אפטה ומשטח לשון וגרון יצאו שליליים ולכן יש לשלול קנדידה או פטריה...הדבר היחידי שאני חושב עליו האם זה יכול להיות תופעת לוואי של STOCRIN OR TRUVADA .זה באמת פוגע באיכות חיי וגורם לי עצבנות והתפרצויות מה לעשות דר?להחליף קוקטייל?ובינתיים עד שאני אחליף איך אפשר להקל על תחושת פיטריה או לחלופין כאב בצד הלשון?????????????

שלום אפיק, אני ממליץ לך להפנות את שאלתך לפורום שעוסק באיידס, כגון http://www.aidsisrael.org.il, ולהיבדק ע"י רופא/ה שמתרכז/ת בנושא זה. הרבה בריאות אפי

שלום דר אולי אתה סוף סוף תוכל למצוא פיתרון למצוקתי...אני בן 26 אני נשא של hiv מזה כשנתיים.ולוקח STOCRIN AND TRUVADA מזה כשנה.מבחינה בריאותית אני מרגיש נפלא..אך כל יום במשך 8 חודשים האחרונים יש לי או תחושה של פטריה על הלשון או כאבים כמו אפטה בחלק הלטרלי של הלשון.יש לציין שאין לי באמת אפטה ומשטח לשון וגרון יצאו שליליים ולכן יש לשלול קנדידה או פטריה...הדבר היחידי שאני חושב עליו האם זה יכול להיות תופעת לוואי של STOCRIN OR TRUVADA .זה באמת פוגע באיכות חיי וגורם לי עצבנות והתפרצויות מה לעשות דר?להחליף קוקטייל?ובינתיים עד שאני אחליף איך אפשר להקל על תחושת פיטריה או לחלופין כאב בצד הלשון?????????????

שלום אפיק, אני ממליץ לך להפנות את שאלתך לפורום שעוסק באיידס, כגון http://www.aidsisrael.org.il, ולהיבדק ע"י רופא/ה שמתרכז/ת בנושא זה. הרבה בריאות אפי

שלום ד"ר טליה, יש לי בעיה קצת מביכה שהתחילה לפני שלושה חודשים ושייתכן שגרמה לי לבעיה בגרון. קיימתי יחסי מין לפני שלושה חודשים עם נשאית, בלי ידיעתי כמובן, וטופלתי בטיפול מונע אותו קיבלתי במיון למשך 28 ימים. לשימחתי, אני לא נדבקתי וייתכן שהטיפול המונע, עם כל התופעות לוואי הקשות שלו, הציל את חיי. הטיפול כלל שני כדורי קומביוויר 450 מ"ג פעמיים ביום פלוס כדור אחד סטוקרין 600 מ"ג פעם ביום. באותה תקופה, מצצתי סוכריות מנטה מאוד חריפות (קטנות ירוקות בצורת טיל) ואיתם גם הלכתי לישון, אחרת לא הייתי יכול להרדם בגלל הכדורים והחרדה שבה הייתי שרוי. אני לא יודע אם יש קשר, אך שבועיים לאחר הטיפול התחלתי להרגיש מאין צריבה חזקה. בכל אופן, הייתי עסוק בלהתמודד עם תופעות הלוואי ועם המחשבה שסופי מגיע ולכן לא הקדשתי מחשבה לסבל בגרון. מאז בצעתי בדיקות דם, משטח גרון וכן בדיקת רופא א.א.ג שכללו סיב אופוי ומישוש ידני, ובנוסף גם עשיתי CT וגסטרוסקופיה, אך לא נמצא משהו קריטי. אני מאוד סובל, בעיקר שאני בולע רוק מכאב לסירוגין, ובגלל שזה כואב לי, אני גם צובר עודף רוק בפה ורק אח"כ בולע אותו.לעיתים אני מרגיש גם תחושה של גוף זר/גוש שממש גורם לי לחנק קל בגרון. כמובן שלא סיפרתי לרופא א.א.ג שקיבלתי טיפול מונע לאיידס, גם בגלל המבוכה וגם בגלל שלא חשבתי שיש קשר כלשהו, אבל ייתכן שאני טועה. ייתכן שנגרם לי נזק בוושט או בלוע, בבית הבליעה או באיזור, בגלל חוזק הכדורים. אולי אפילו נגרמה לי פטרייה שמאוד מציקה לי בנקודת בליעת הרוק, כאילו משהו בולט ותקוע לי שם. אודה לך מקרב לב, אם תוכלי לבדוק בספרות הרפואית של הכדורים האלה, בעיקר של כדור הקומביוויר, אם תתכן אפשרות של גרימת ריפלקס, פטרייה באיזור הבליעה או משהו דומה, כחלק מתופעות הלוואי. אני מאוד נבוך ולכן החלטתי לפנות דרך האינטרנט, אחרי שלושה חודשי סבל. אין לי ממש למי לפנות ואני מקווה שלך יהיה רעיון יצירתי לטיפול אפשרי, בין אם זה פטרייה או ריפלקס או כל דבר אחר שנראה לך הגיוני. האם יש כדורים על בסיס טבעי, שטיפות פה או משהו שיכול לעזור לי? במידה ולא, איזה כדור אני צריך לבקש מרופא המשפחה שירשום לי? תודה רבה לך מקרב לב

שלום רב 1. מאוד מצער שלא דיווחת לצוות שטיפל בך על הטיפול המונע וזאת על מנת שהם יזהרו, כך שלא ידבקו. אני מבינה שאתה, יותר מכולם, מבין את משמעות הסיכון בהדבקות מנשא !! במכשירים שהשתמשו לבדיקתך ישתמשו לחולים אחרים, הרופאים נזהרים מנשאים ובצדק, ואמורים לקבל כל מידע על מנת שעבודתם לא תיפגע, ועל מנת שהם לא ידביקו בעקיפין חולים אחרים. כך שחובתך המוסרית היא , לדעתי , לדווח ואפילו כעת. 2. אני מצרפת לך קישור בנושא תופעות לואי אפשריות בברכה ד"ר טלי מרק