החלקת ראש עצם הירך בילדים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

החלפת מפרקים בגישה קדמית

הכאבים בברך ובירך "הורגים" אתכם? כנראה שאין מנוס מניתוח להחלפת מפרק. מדובר בניתוח פשוט יחסית, הכרוך בתקופת שיקום ארוכה. ניתוח חדש מקצר את משך השיקום החלפת מפרק ברך והחלפת מפרק ירך במפרקים מלאכותיים מתבצעת במטופלים רבים הסובלים מבעיות מפרקים הגורמות לכאבים, מוגבלויות וקשיים בתפקוד. איך מתבצעת החלפת מפרקים? באיזה מקרים היא נחוצה? מה צפוי לאחר השיקום? וכמה מילים על שיטת ניתוח חדשנית, המאפשרת שיקום קל וקצר יותר.איזה מפרקים בגוף האדם ניתן להחליף?כיום, ניתן להחליף כמעט כל מפרק בגוף האדם, אשר זקוק להחלפה מסיבות מגוונות. ההחלפה היא של המפרק המקורי במפרק מלאכותי. שני מפרקים המוחלפים אצל מטופלים רבים הם מפרק הירך ומפרק הברך. באיזה מקרים מתעורר צורך בהחלפת מפרק הברך? ובאיזה מקרים מתעורר צורך בהחלפת מפרק הירך?במקרים בהם המטופלים מתלוננים על כאבים וקיימת הגבלה בתנועות המפרק. מצב זה מופיע, לרוב, בעקבות...
ללמוד עוד על החלקת ראש עצם הירך בילדים
החלפת מפרקים בגישה קדמית-תמונה

הכאבים בברך ובירך "הורגים" אתכם? כנראה שאין מנוס מניתוח...

מאת: ד"ר רמי...
03/11/2014
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להחלקת ראש עצם הירך בילדים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

החלקת ראש עצם הירך בילדים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב SCFE עקב חבלה . וגרם גם להבדל בארכי הרגליים 1 ס"מ פחות או יותר. מלבד קיבוע עם בורג שלא יחמיר כיצד מסתדר העניין הזה של הבדל הארכים בין הגפיים? תודה.

אין צורך שיסתדר, 1 ס"מ לא מפריע לכלום. מה שמפריע בד"כ היא ההגבלה בסיבוב פנימי של הירך

13/01/2015 | 10:22 | מאת: רונה
מתוך פורום רפואה סינית

האם תופעת ה-scfe בשלביה הראשונים פתירה באמצעות דיקור סיני?

שלום,ראשית אין לי ניסיון בבעיה זו,אבל מנסיוני הכללי אני יכול לומר שניתן להקל על כאב ולא מעבר לכך . אם יש בעית משקל בנוסף (אופיינית לSCFE),בהחלט ניתן לסייע .האם החליטו לנתח? בן כמה הילד?

תודה על תשובתך,הנער בן 12,לא סובל מכאב ולא מבעיית משקל.כרגע לפני mri שעל פיו יוחלט אם לנתחו.אם יש אפשרות לפתור את הבעיה ולא באמצעות ניתוח אשמח לשמוע.

שלום, בני בן 13 והרופא חשד שכאבי המפשעה שלו קשורים לאבחנה SLIPPED CAPITAL FEMORAL EPIPHYSIS . מה זה? מה עושים? בתודה מראש.

שלום עירית, מצב זה המכונה בקיצור SCFE מתרחש בילדים בגיל העשרה ומתבטא במעין שבר דרך פלטת הגדילה של עצם הירך על יד מפרק הירך. הדבר יכול להיות קשור לנפילה אך מתרחש גם ללא כל חבלה, יכול להופיע באופן כרוני או חריף, יכול להיות קשור למחלות הורמונליות מסויימות ומבנה גוף מסויים. הטיפול מרגע שנעשתה האבחנה הינו ניתוחי וראש הירך מקובע על ידי בורג. אבחנה מוקדמת וטיפול מתאים יכולים למנוע בעיות במפרק הירך לאורך שנים. ממליץ, אם רופאך חושד שזוהי האבחנה ראשית להורות לבנך ללכת עם קביים ללא דריכה ולהשלים את הבירור באופן דחוף לצורך החלטה אם קיים צורך בניתוח. במקרים רבים על מנת למנוע תזוזה של השבר לפני הניתוח מורים לילד לשכב במנוחה מוחלטת. בברכה, ד"ר רון למדן

י

תודה רבה על תשובותיך הקודמות (SCFE). ברצוני לשאול לגבי הפיתול החיצוני: 1. האם רצוי לאבחן אותו ב-CT - מעבר להתרשמות האורטופד? 2. מה מידת המשמעות הרפואית שלו? האם הוא מהווה גורם סיכון כלשהו? תודה.

טל שלום איבחונו שלפיתול חיצונינעשה בבדיקה גופנית. מדידתו בCT .המדידה חשובה רק לצורך החלטה אם לטפל בכך בניתוח דבר שהוא נדיר ביותר. בברכה דר' א. לב-אל

אודה לך אם תענה גם על שאלתי השניה לעיל: מה מידת המשמעות הרפואית שלו? האם הוא מהווה גורם סיכון כלשהו? תודה.