סירופ טימין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסירופ טימין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סירופ טימין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני מסתובבת עם התקף אסטמה ושיעול כואב כבר שלושה שבועות במרכז הטרטולוגי בזמנו נאמר לי שסירופ תימי בסדר בהיריון ולקחת אותו שהתחיל השיעול השבוע בבית מרקחת של קופת חולים כללית ביקשתי סירופ טימי ונתנו לי סירופ תימולי ואמרו לי שזה אותו דבר רק חברות שונות התקשרתי למרכז הטרטולוגי ואמרו לי שזה בסדר בטח למישהי כמוני שכבר בשבוע 29 אני פונה אלייך כי אמרתי לרופא משפחה שאני משתמשת בסירופ זה והוא אמר שעדיף לא לגעת סבירופ לשיעול בהיריון אני מבולבלת ובעיקר בלחץ אם עשיתי נזק...

שלום מיכל ראשית, לא גרמת לנזק... מדובר בסירופ המכיל מרכיב צמחי שמסייע בכיוח ובשיעול. אין בו מרכיב היכול להשפיע על העובר.

היי, קיבלתי מהרופאה שלי סירופ לשיעול שנקרא "תימי" עשוי בעיקר מתימין. הרופאת משפחה שנתנה לי את הסירופ אמרה שזה בטוח, אבל באינטרנט כתוב שתימין לא מומלץ לצרוך (לא כמאכל) וקראתי באינטרנט גם דברים לא טובים. האם מישהי ניסתה חוותה?

אני ממליץ לך לפנות למרפאה טרטוגנית, יש בבית חולים תל השומר וגם אסף הרופא - נקראה "הריונפון" זאת המרפאה שבוחנת כל מיני גורמים אשר יכולים לפגוע בעובר במהלך ההריון.

שלום רב.הבת שלי משתעלת כבר שבוע פעם זה נשמע כמו שיעול יבש אבל יש שעות שזה נשמע כמו שיעול לח. יש לה חום 37-37.2 אוכלת פחות מהרגיל-תוספות כמו פירה ירקות,בשר,תפוח לא רוצה בכלל ולפני זה היתה אוכלת מצויין אותם דברים וגם חלב ו סימילק הורידה בכמות.היינו אצל רופא פעמיים -הכל תקין ראות נקיות נתנו לנו סירופ "תימי" אבל עדיין לא נתתי לה.רופא חושב שזה וירוס. האם ללכת לרופא אחר?

גלי שלום, סליחה על העיכוב במענה. אני מניחה שהשאלה כבר לא אקטואלית ומקווה שביתך כבר מרגישה טוב. בכל מקרה, אני ממליצה להמשיך עם אותו רופא - לוירוסים לוקח זמן עד שהם חולפים - לעיתים השיעול ממשיך גם אחרי שהילד מרגיש טוב כיון שהמערכת הנשימה עוד מלאה בליחה. בכל מקרה , אם התופעות ממשיכות - כדאי לפנות שוב לרופא המטפל.

בתי בת שנה חודש, עדיין לא קיבלה את חיסון גיל שנה מכיוון שהייתה חולה. השבוע שוב התקררה ויש לה נזלת ושיעול. הרופאה אמרה לתת לה סירופ תימי לשיעול, 2.5 CC, שלוש פעמים ביום למשך 5ימים. שאלתי היא, יומיים לאחר סיום מתן הסירופ יש לבתי תור למתן חיסון גיל שנה. האם מותר לחסן? ללא קשר לסירופ? האם שוב אני צריכה לבטל את התור?

שלום ניתן לתת לו את הסירופ ובהחלט לדחות את החיסוןצוזה ממש לא נורא. גם אם החיסון ידחה במספר חודשים זה יכול להיות רק לטובה. החיסון עלול לגרום לחום וזה יבלבל אם האפשרות של מחלה וירלית